Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος-Εριέττα

+47
ΣΨ1
Dimitraaa
amcy
dorakith
xristinaki_noraloukofan
ειρηνη7
ouki_loukanorikhgiamiazwh
abba
trelli petrakitsa
katie007
MELITA-STEFANOS
roria
Irida
marakii
Caroline
Kornilia_Petrakitsa
Δ.Μπέλλος
sifantid
pasxalitsa
KatsaroYpotheto
Rafaella+Manos=EdemReee.G
ilaeira
verile_mistika
nefelik
Ήβη
Ρεγγίνα!
almaresi
jim7
Ελένα
DESPOINA
ΦΕΝΙΑ
sarita
Ezantakou
maeveline
soso
hionati
manos 4 ever!!
JESSIE
ebelina2007
evanna
taradoula
Clarabelle
anna90
Καρ-Mik
despinam
loukitsa
Ανυπέρ-Βλήτο
51 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Τρι Απρ 19, 2011 10:29 am

Οι συνήθεις ύποπτες εν δράσει μετά το χθεσινό lol! ! Καταλαβαίνω και τις δύο πλευρές, και εκείνη δηλαδή που λέει ότι η σκηνή τους ήταν υπέροχη και δε χρειαζόταν τίποτα παραπάνω και την ένσταση της jessie. Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ όταν είδα τη σκηνή τους στο δωμάτιο της Εριέττας (που προσπαθούσα συγχρόνως να καταλάβω αν ήταν το ίδιο όπου είχε μεταφέρει το Στέφανο όταν είχε βάλει να τον δείρουν η Νταίζη!), περίμενα ένα φιλί μετά την αγκαλιά. Μου άφησε ομολογώ μια γεύση ανολοκλήρωτου. Αυτός νομίζω πως ήταν και ο λόγος για τον οποίο δεν ψήφισα τέλειο το επεισόδιο. Όμως θα συμφωνήσω ότι η σκηνή θύμιζε παλιές καλές μέρες Βέρας κι ότι οι συγκεκριμένοι ηθοποιοί μπορούν να εκπέμψουν και ερωτισμό και τρυφερότητα χωρίς να χρειαστεί να επιδοθούν σε ασκήσεις ενόργανης γυμναστικής. Από τρυφερότητα ξεχείλιζε η χθεσινή σκηνή. Χρειαζόταν ίσως να είναι μια ιδέα πιο τονισμένος ο ερωτισμός. Από την άλλη, μας έχουν δείξει ότι ο Στέφανος, αν κάνει μια κίνηση με την Εριέττα, θα είναι για να μείνει οριστικά πλέον μαζί της (τώρα αν θα το καταστρατηγήσουν αυτό στην πορεία, είναι άλλο καπέλο). Δεν μπορεί πλέον δηλαδή να υπάρξει μεταξύ τους μια ερωτική σκηνή όπως εκείνη με την οποία ξεκίνησε η σύντομη παλιά σχέση τους. Τα πράγματα είναι τώρα εντελώς διαφορετικά. Στην πράξη η Εριέττα είναι ο άνθρωπός του από καιρό και το μόνο που μένει, είναι να επισφραγιστεί και ερωτικά αυτό. Βέβαια κάτι τέτοιο θα έπρεπε να έχει γίνει προ πολλού, γι' αυτό και πλέον έχουμε απηυδήσει. Αλλά το ότι δεν συνέβη χθες αυτόματα, μόλις η Εριέττα ανοίχτηκε στο Στέφανο, δεν είναι παράλογο.
Παντως η ατάκα του Στέφανου που επισήμανε η nefelik (εκτός από εκείνο το ...κοψοφλεβικό "ματάκια μου") για μένα σήμαινε ότι συνειδητοποίησε ξαφνικά πόσο χρόνο έχασε για έναν τόσο ρηχό και προβλέψιμο άνθρωπο σαν τη Μελίτα, ενώ μπροστά του είχε μια πραγματική και ολοκληρωμένη γυναίκα. Μένει βέβαια όλα αυτά να πάψουμε κάποτε να τα υποθέτουμε και να τα δούμε.
Περιμένω επιτέλους να δω το Στέφανο βαθιά και πραγματικά ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟ με την Εριέττα κι όχι ανταποκρινόμενο στα αισθήματά της ή τρυφερό για τα όσα έχει περάσει. Οι σκηνές το φωνάζουν, το ζητάνε από μόνες τους. Το χθεσινό επεισόδιο που δεν είχε τόση "πλοκή" με διαμάντια και πτώματα, αλλά γνήσιες και καλοπαιγμένες δραματικές και ανθρώπινες καταστάσεις και μια σημαντική εξέλιξη σε μια υπέροχη ερωτική ιστορία, ψηφίστηκε από καλό έως τέλειο από τα δύο τρίτα του φόρουμ. Αυτό είναι νομίζω από μόνο του αρκούντως ενδεικτικό. Και το γράφω γιατί από τις καινούργιες περιλήψεις που διάβασα όλο για την πλοκή είδα. Για τις σχέσεις και τις ιστορίες ελάχιστα. Ελπίζω να υπάρχουν πολύ περισσότερα που δεν περιλαμβάνονται στις περιλήψεις.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Απρ 19, 2011 11:48 am

Roria, με πρόλαβες, κι εγώ αυτά ακριβώς είχα στο μυαλό μου!

JESSIE, κι εμένα μ’ εκνευρίζει αυτό, αλλά φοβάμαι ότι δύσκολα θα δούμε το Στέφανο να ξεκαθαρίζει τη θέση του και τα συναισθήματά του απέναντι στην Εριέττα, τουλάχιστον όχι ακόμα, γιατί εξακολουθώ να πιστεύω ότι οι σεναριογράφοι θέλουν να αφήσουν όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά. Πάντως τη συγκεκριμένη στιγμή, και ενώ η Εριέττα ήταν τόσο φορτισμένη, δεν νομίζω ότι ο Στέφανος είχε το περιθώριο να πει και πολλά. Εκτός αυτού, ό,τι κι αν έλεγε και ό,τι κι αν έκανε θα φαινόταν σαν μια προσπάθεια να την παρηγορήσει, όχι σαν κάτι που το εννοεί. Γι’ αυτό είχα πει όταν διάβασα την περίληψη του επεισοδίου ότι δεν πίστευα ότι θα ταίριαζε μια ερωτική σκηνή στη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αλλά μετά με μπέρδεψε το trailer. Τελικά όμως νομίζω ότι έγινε αυτό που έπρεπε να γίνει... ‘Ίσως κι εγώ να ήθελα κάτι παραπάνω από την πλευρά του Στέφανου, αλλά ελπίζω αυτό να το δούμε στα επόμενα επεισόδια. Είμαι πολύ περίεργη να δω ποια θα είναι η συμπεριφορά του.

Φυσικά κι εγώ θέλω να δω το Στέφανο πραγματικά ερωτευμένο με την Εριέττα. Όσο για το κάτι που θέλεις να βρουν (κι εγώ το ίδιο) για να καταλάβουμε ότι είναι ερωτευμένος και ότι θα κάνει θυσίες για να μην τη χάσει, με τα δεδομένα που έχουμε μέχρι στιγμής και με τις εξελίξεις που πιθανόν να υπάρξουν, νομίζω ότι οι σεναριογράφοι αν θέλουν μπορούν να βρουν αρκετές ευκαιρίες για να μας δείξουν κάτι τέτοιο.

Πάντως όσα πισωγυρίσματα και να μας δείξουν από εδώ και πέρα, όσα μαγικά και να κάνει η Μελίτα, όσο και να προσπαθήσει να δείξει ένα άλλο πρόσωπο, οι σκηνές που είδαμε χθες επιβεβαίωσαν με τον καλύτερο τρόπο αυτό που ξέραμε εδώ και καιρό: ο Στέφανος και η Εριέττα είναι πλασμένοι ο ένας για τον άλλον. Οποιαδήποτε άλλη κατάληξη θα καταστρέψει εντελώς τον ήδη αμφιλεγόμενο χαρακτήρα του Στέφανου και θα μας αποδείξει ότι τελικά οι σεναριογράφοι δεν είχαν στόχο να γράψουν ένα καλό σενάριο και να δώσουν χρόνο και ωραίες ιστορίες στους πραγματικά ταλαντούχους ηθοποιούς, αλλά μόνο να προωθήσουν τους εκλεκτούς τους...

Υ.Γ.1 Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά νομίζω ότι υπάρχουν δύο ενδεχόμενα. Το πρώτο είναι ο παππούς της Εριέττας όντως να σκότωσε τον πρώην και τώρα που ο Ρούσσος θα αρχίσει να ψάχνει, ίσως να κατηγορηθεί η Εριέττα. Το δεύτερο είναι ο πρώην να ζει ακόμα (ενδεχομένως να είναι ο νυν της Μαρίλιας; ) και αν ισχύει αυτό ίσως κάποια στιγμή να εμφανιστεί. Και στις δύο περιπτώσεις ο Στέφανος θα έχει αρκετές ευκαιρίες να καταλάβει πόσο σημαντική είναι η Εριέττα για εκείνον και να κάνει θυσίες. Αρκεί να το θέλουν οι σεναριογράφοι...

Υ.Γ.2 Από τη Βέρα έχω δει ελάχιστες σκηνές, αλλά το γεγονός ότι σ’ εσάς που την παρακολουθούσατε οι χθεσινές σκηνές θύμισαν ένα άλλο ζευγάρι που έχει γράψει ιστορία, μάλλον κάτι θα πρέπει να τους δείξει...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Τρι Απρ 19, 2011 1:22 pm

Το βέβαιο είναι ότι θα είναι εντελώς παράλογο οι σκηνές τους από δω και μπρος να ξαναγυρίσουν σε εκείνο που βλέπαμε τόσον καιρό, δηλαδή τους δυο τους φυτεμένους μπροστά στην τζαμαρία να μιλάνε για τα εγκλήματα της παλιάς παρέας, για τα διαμάντια και για το Ρούσσο, σαν να μην έχει μεσολαβήσει το χθεσινό. Κανονικά όλα θα πρέπει στο εξής να είναι "αλλιώς". Το "αλλιώς" αυτό οι δύο ηθοποιοί είναι ιδανικοί για να το υπηρετήσουν σε όλες τις εκφάνσεις του, είτε πιο υπαινικτικές είτε πιο άμεσες και σαφείς (ελπίζω να ήρθε η ώρα και για τις δεύτερες). Εναπόκειται πλέον στο σενάριο να μας το δώσει και, συμφωνώ για άλλη μια φορά nefelik, κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει και μέσα από την πλοκή.
Όσο για αυτό με τα ανοιχτά ενδεχόμενα πιστεύω πως είναι πλέον δίκοπο μαχαίρι. Δηλαδή ακόμα και σε ελάσσονα θέματα όπως η εξέλιξη μιας καθημερινής σειράς, έρχεται η στιγμή "για να αποφασίσεις με ποιους θα πας και ποιους θα αφήσεις". Να μείνουν όλοι ικανοποιημένοι είναι αδύνατον. Ακόμα και στην περίπτωση της Βέρας και του ζευγαριού που "έγραψε ιστορία" υπήρξαν θεατές που δυσαρεστήθηκαν για την ανακολουθία που προέκυψε όταν αυτά που ο Στράτος έλεγε και έκανε για τη Δώρα ,ξαφνικά άρχισε να τα λέει και να τα κάνει για τη Ρεγγίνα. Ποιος όμως μπορούσε να αντισταθεί στο προφανές; Κανείς. Η επιλογή των σεναριογράφων ήταν η ορθή και η αυτονόητη.
Με όλα αυτά εννοώ ότι έρχεται μια στιγμή που κάποια από τα ενδεχόμενα πρέπει να κλείσουν, διαφορετικά ελλοχεύει ο κίνδυνος να απογοητευτούν και να αποστασιοποιηθούν και οι μεν και οι δε. Δεν γίνεται να εξακολουθήσει να κλωθογυρίζει ο Στέφανος τα ίδια και τα ίδια στο μυαλό και την καρδιά του. Ουσιαστικά η σχέση του με τη Μελίτα έχει λήξει από πέρυσι, από τη στιγμή που η τελευταία τον θεώρησε χαλαρά δολοφόνο του παιδιού του. Για ποια "σχέση" μπορούμε να μιλάμε από κει και πέρα; Κι έπειτα η πλήρης αδυναμία να μοιραστεί το ζευγάρι αυτό ο,τιδήποτε άλλο εκτός από ένα πάτωμα έχει από μόνη της δώσει την απάντηση που τόσο καιρό υποτίθεται ότι "ψάχνει" ο Στέφανος. Για να μη μιλήσω για τη συντριπτική και πολυεπίπεδη διαφορά ανάμεσα στις δύο υποτιθέμενες "αντίζηλες".
Και μιας και τα "αυτονόητα" έχουν γίνει μόδα τελευταία, για ένα αυτονόητο (πραγματικό σε αυτή την περίπτωση) μιλάμε και εδώ.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Απρ 19, 2011 1:44 pm

Σας διάβασα τώρα, και συμφωνώ απόλυτα, δεν έχω να προσθέσω τίποτε....
Ελπίζω πραγματικά να δουμε ωραίες σκηνές μαζί τους, ΤΩΡΑ ΠΙΑ, που όλα άλλαξαν, όπως λέει κι η Roria, κι ας μην διαβάζουμε τίποτε σχετικό στις περιλήψεις... Γιατί δεν μπορεί να φτάσει ο Στέφανος έτσι απότομα στην απόφαση της 29 Απριλίου, χωρις να υπάρξει συνέχεια στο ...πόσο κοντά έχουν έρθει. Αυτό που θέλω είναι να φανεί ξεκάθαρα τι ακριβώς αισθάνεται ο Στέφανος, κι όχι μόνο με λόγια που θα πεί στην Εριέττα, αν με καταλαβαίνετε.... Ναί, εχτές ένιωσα την αόρατη κλωστή μεταξύ τους, που μου θύμισε πολλά, αλλά είδα πάλι μία επικέντρωση στο αξιοθαύμαστο του χαρακτήρα της Εριέττας, στό πόσο ανώτερος άνθρωπος είναι κλπ, τα οποία είναι αληθινά και ευπρόσδεκτα, αλλά για να προχωρήσει ο έρωτας, και να μην τελματωθεί σε αισθήματα που δεν αρκούν για να τον προωθήσουν, όπως θαυμασμός, εκτίμηση, κλπ. χρειάζεται να υπάρξει και ένα μικρό έστω ποσοστό χιούμορ, αυτοσαρκασμού, που η Ρεγγίνα το είχε στο τσεπάκι της, για να μην πώ στο DNA της... Αυτό νομίζω οτι λείπει απ'τη συνταγή, κι ευελπιστώ οτι θα μας το δείξουν....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Τρι Απρ 19, 2011 2:14 pm

Στο DNA της, jessie μου. Τουλάχιστον εγώ έτσι νομίζω. Η Εριέττα όπως μας την έχουν παρουσιάσει είναι άνθρωπος πιο χαμηλων τόνων (χθες μάθαμε και το γιατί) και λιγότερο παρορμητικός. Όπως άλλωστε και ο Στέφανος σε σχέση με τη Στράτο.Και οι δύο είναι περισσότερο της εσωτερικής φλόγας που όταν εξωτερικεύεται γίνεται και πολύ ενδιαφέρουσα. Το χιούμορ σε αυτή την περίπτωση μπορεί να είναι υποδόριο. Το περιμένω και αυτό,κάποιες νύξεις έχουμε ήδη δει, αλλά πρώτα από όλα, συμφωνούμε νομίζω όλοι, η τρυφερή φιλία πρέπει τάχιστα να μετατραπεί σε αληθινό έρωτα. Κανονικά από απόψε θα έπρεπε να δούμε τα σημάδια του, αν και κάτι τέτοιο ούτε από τα προσεχώς, ούτε από το τρέιλερ ούτε από τις περιλήψεις διαφαίνεται, δυστυχώς.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Απρ 19, 2011 2:35 pm

Συμφωνώ και με τις δυο σας. Εξακολουθώ να έχω επιφυλάξεις για το κατά πόσο ο Στέφανος θα διευκρινίσει τι ακριβώς αισθάνεται άμεσα, αν και θα το ήθελα πολύ. Και φυσικά ελπίζω να μην οδηγηθούμε απότομα στην απόφαση που αναφέρεις JESSIE, αλλά να υπάρξει μια συνέχεια σε αυτά που είδαμε στο χθεσινό επεισόδιο.

Σε ό,τι αφορά το χιούμορ, συμφωνώ ότι χρειάζεται, αλλά νομίζω ότι είναι ένα στοιχείο που δεν θα μπορούσε να υπάρχει στις χθεσινές σκηνές. Γενικότερα πάντως (αν και δεν μπορώ να κάνω καμμία σύγκριση με τη Ρεγγίνα γιατί δεν παρακολουθούσα τη Βέρα), η Εριέττα έχει αποδείξει ότι έχει χιούμορ και έχουμε δει ότι καταφέρνει να κάνει το Στέφανο να χαμογελάσει ακόμα και σε πολύ δύσκολες στιγμές. Περιμένω λοιπόν να δω και αυτό το στοιχείο (όσο το επιτρέπουν οι εξελίξεις) και τη συνέχεια της ιστορίας προσεχώς...

Υ.Γ. Μακάρι να μην το γρουσουζέψω και να αποδειχθεί ότι κάνω λάθος, αλλά εγώ απόψε δεν περιμένω να δω σκηνή Εριέττας – Στέφανου, μη σας πω ότι δεν περιμένω να δω γενικώς την Εριέττα. Χθες δεν είδαμε τη Μελίτα, σήμερα μπορεί να είναι η σειρά της. Να κρατάμε και ίσες αποστάσεις... Μην κακομάθουμε... Είδαμε χθες σκηνές που ξεπερνούσαν τα 10 λεπτά και αν δείξουν και σήμερα σκηνή θα πρέπει με κάποιον τρόπο να συνεχίσουν αυτό που ξεκίνησαν χθες... Ελπίζω όμως να κάνω λάθος... Και σίγουρα ελπίζω αυτή τη συνέχεια να τη δούμε στα επόμενα επεισόδια...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Απρ 19, 2011 3:18 pm

Ξέρω οτι το πολυ-αναλύουμε, αλλά τι να κάνουμε, αφού είναι το αγαπημένο μας θέμα! Αυτό που θέλω να πώ, αλλά δεν μπορώ να το εκφράσω καλά, είναι οτι παρουσιάζουν την Εριέττα τέλεια, σε όλα, και ΑΥΤΟ είναι πιθανόν και ο λόγος που δεν "απελευθερώνονται" οι ηθοποιοί, γιατί έτσι γίνεται λίγο απρόσιτη, σαν γυναίκα, την παρουσιάζουν σαν καθισμένη "οn a pedestal" που λένε, με άλλα λόγια πολύ ψηλά για να την φτάσεις .... (κυριολεκτικά και μεταφορικά!) . Δεν λέω να την κάνουν κατίνα, προς Θεού, απλά να ήταν πιό πολύ στα μέτρα της γυναίκας, κι όχι της "ιέρειας".... Γι'αυτό μου άρεσε που έχασε την ψυχραιμία της με τη Μελίτα, ήταν μια αρχή για να δούμε ότι έχει κι αυτή αίμα που βράζει... Και νομίζω οτι απ'αυτήν την έκρηξή της και μετά, ο Στέφανος την κοίταξε λίγο πιό ....έντονα, ή πιό ερευνητικά! Τώρα που έμαθε τι κρύβει μέσα της τόσο καιρό, δεν πρέπει να πέσουμε πάλι στην λούμπα της λύπησης ή της εκτίμησης, γιατί το χάσαμε το παιχνίδι....
ΥΓ: δυστυχώς, κι εγώ δεν προβλέπω να έχουμε σήμερα σκηνή τους....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Τρι Απρ 19, 2011 4:20 pm

jessie, το διατυπώνεις πολύ ωραία και καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πεις. Ναι, υπάρχει όντως ένα τέτοιο στοιχείο στην Εριέττα και, τώρα που το καλοσκέφτομαι, δεν θυμάμαι να το έχω ξανασυναντήσει σε άλλο γυναικείο χαρακτήρα που έχει βγει από την πένα των σεναριογράφων. Αυτό μου την καθιστά ακόμα πιο ενδιαφέρουσα, αν και δύσκολη στο χειρισμό. Είναι μια πραγματική πρόκληση. Προσωπικά θα ήθελα να μην απεμπολήσει αυτό το στοιχείο που την κάνει μοναδική, γιατί στο κάτω-κάτω δεν είναι κακό ο άνθρωπός σου να στέκει πιο ψηλά και να προσπαθήσεις να αρθείς κι εσύ στο δικό του ύψος. Από την άλλη δεν παύει να είναι άνθρωπος και νομίζω ότι έχουν ήδη αρχίσει να μας το δείχνουν αυτό. Θα προτιμούσα πάντως το ανθρώπινο στοιχείο της να μην περνάει μέσα από άλλο συμφυρμό με τη Μελίτα. Ό,τι ήταν να ειπωθεί ανάμεσά τους ειπώθηκε, τουλάχιστον από την πλευρά της Εριέττας. Το οργισμένο μήνυμα που άφησε στην Άννα, μια επίσκεψή της στο Ρούσσο που αναφέρεται στις περιλήψεις, αλλά και η στάση της για αρκετό καιρό απέναντι στον άντρα που τη χτυπούσε, στάση που παραπέμπει στην ιδιάζουσα σχέση θύτη-θύματος και σε αναλογες συμπεριφορές της Νόρας στο Στέλιο είναι στοιχεία που την "κατεβάζουν" τρόπον τινά από το βάθρο της και την κάνουν πιο ανθρώπινη. Εξάλλου οι κάπως απρόσιτες γυναίκες ασκούν μια ακατανίκητη σαγήνη σε πολλούς άντρες και μάλιστα σαγήνη που έχει διάρκεια. Δεν φθίνει με τα χρόνια. Το μόνο που μένει είναι να δούμε σαγηνεμένο το Στέφανο. Αυτό θα πυροδοτούσε αμέσως νέα δυναμική μεταξύ τους που θα "σφράγιζε" και τη φυσιογνωμία τους ως ζευγάρι. Γι' αυτό πιστεύω ακράδαντα ότι δεν πρέπει να χαθεί άλλος χρόνος με ανούσια τρίγωνα και τζαμαρίες. Η σειρά βαδίζει προς το τέλος κι ακόμα δεν έχουμε προλάβει να δούμε σχεδόν τίποτα από αυτό το άκρως ενδιαφέρον ζευγάρι.
Συμφωνώ για το αποψινό επεισόδιο. Όχι μόνο δεν περιμένω σκηνή τους, αλλά φοβάμαι μήπως μας τους εμφανίσουν αύριο-μεθαύριο πάλι στη τζαμαρία να συζητάνε περί διαγραμμάτου (α, ξέχασα. Μεθαύριο δεν υπάρχει. Πάμε πια για μετά την Ανάσταση).
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από MELITA-STEFANOS Παρ Απρ 29, 2011 8:06 am

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑΖΙ!ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ!ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ.ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΠΑ.ΠΟΛΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΟΜΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΤΗΚΕ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ.ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΣΤΡΙΓΓΛΑ-ΥΣΤΕΡΙΚΗ.ΚΡΙΜΑ.ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ.

MELITA-STEFANOS


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 29, 2011 11:26 am

Ο Στέφανος με τη Μελίτα βγάζουν ένα ψεύτικο πάθος, που κι αυτό για να βγει χρειάζονται ακροβατικά, υπερπροσπάθεια από την πλευρά του σκηνοθέτη, πολύ προσεγμένη μουσική, φωτισμός και πλάνα. Στις σκηνές Στέφανου – Εριέττας – τουλάχιστον μέχρι τώρα γιατί ελπίζω να αλλάξει αυτό – δεν έδιναν ιδιαίτερη σημασία, ακριβώς επειδή δεν ήθελαν και το κοινό να δώσει σημασία σε αυτό το ζευγάρι. Έλα όμως που δεν τα κατάφεραν... Η χημεία του Στέφανου και της Εριέττας είναι αβίαστη και φαίνεται ακόμα και στην πιο απλή σκηνή, όταν π.χ. συζητάνε για τα διαμάντια. Δεν χρειάζονται σκηνοθετικά τρικς για να φανεί ότι υπάρχει (όπως συμβαίνει στην περίπτωση Στέφανου – Μελίτας, όπου η χημεία είναι ανύπαρκτη), γιατί πολύ απλά υπάρχει και είναι εμφανέστατη. Ο Στέφανος και η Εριέττα βγάζουν μια τρυφερότητα και βαθιά συναισθήματα που δεν τα έχω δει ποτέ σε σκηνές Στέφανου – Μελίτας. Και αυτά είναι πολύ πιο σημαντικά από ένα πάθος που κάποια στιγμή τελειώνει. Αν δεν υπάρχει αληθινή αγάπη δεν μπορεί να αντέξει μια σχέση στο χρόνο. Αυτή την αγάπη τη βλέπω ανάμεσα στο Στέφανο και την Εριέττα, αλλά όχι ανάμεσα στο Στέφανο και τη Μελίτα.

Δε νομίζω ότι κάτι παίζει με τους σεναριογράφους και την Παπά. Εγώ πιστεύω ότι τη βλέπουμε πολύ περισσότερο απ’ όσο χρειάζεται, πολύ περισσότερο από άλλους ηθοποιούς που θα έπρεπε να τους βλέπουμε πιο πολύ γιατί έχουν ιστορίες που πρέπει να εξελιχθούν, τις περισσότερες φορές τη βλέπουμε σε ανούσιες σκηνές, απλά για να τη δούμε, και της κάνουν συνεχώς άσχετα κοντινά πλάνα, απλά για να τα κάνουν. Μπορεί να παρουσιάζεται σαν υστερική, ανώριμη και εγωκεντρική, ίσως επειδή αυτό ήταν πάντα η Μελίτα, απλά δεν είχαμε την ευκαιρία να το δούμε, αλλά από πλευράς χρόνου μάλλον ευνοϊκή μεταχείριση έχει και μάλιστα εις βάρος άλλων ηθοποιών.

Αν όμως οι σεναριογράφοι δεν μπορούν να δουν το αυτονόητο, ότι δηλαδή ο Στέφανος πρέπει να μείνει οριστικά με την Εριέττα και ότι εκείνη είναι ο πιο σημαντικός έρωτας της ζωής του (ο Σταύρου το είπε, δεν το λέω εγώ), τότε μακάρι να ισχύει αυτό που λες και να αποφασίσουν - έστω και γι’ αυτόν το λόγο - να μείνει τελικά ο Στέφανος με την Εριέττα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Παρ Απρ 29, 2011 12:02 pm

Ορισμένοι παραβλέπουν τό πόσο ερωτικό είναι αυτό που τις προάλλες είπε ο Στέφανος στην Εριέττα, ότι τον ξέρει τόσο καλά, ώστε δεν μπορεί να της κρύψει τίποτα. Αυτό δεν είναι κάτι απλό. Το να μπορείς να "διαβάζεις" την ψυχή του συντρόφου σου και εκείνος τη δική σου δίνει μια εντελώς νέα ποιότητα σε όλες τις πτυχές της σχέσης, ακόμα και στην αμιγώς σεξουαλική, μια ποιότητα αδιανόητη στο στάδιο του ασίγαστου υποτίθεται πάθους των αρχών μιας σχέσης. Είναι σαν να συγκρίνει κανείς τα τραγουδάκια που μάθαινε στο προνήπιο με τις γνώσεις που αποκτά κατά την εκπόνηση του διδακτορικού του.
Η σχέση του Στέφανου με τη Μελίτα ήταν εξαρχής καθηλωμένη στο προνήπιο και ποτέ δεν μπόρεσε να πάει ούτε μισό βήμα παρακάτω, για λόγους που τους έχουμε επανειλημμένα αναλύσει εδώ. Γι' αυτό και ουσιαστικά δεν έχει καν τις προδιαγραφές να αποτελέσει "αντίπαλον δέος" στη σχέση Στέφανου-Εριέττας. Απλά δεν μπορεί κάτι τέτοιο να γίνει πειστικό, όπως δεν έγινε και τόσον καιρό άλλωστε.
Όπως είπε και η nefelik, στις σκηνές Στέφανου-Εριέττας τη μισή δουλειά την κάνει η χημεία και το ταλέντο των δύο ηθοποιών. Αν το σενάριο δώσει τη δυνατότητα στη σχέση τους να εξελιχθεί βαίνοντας από κορύφωση σε κορύφωση, τότε δεν χρειάζονται ούτε σκηνοθετικά τρικ, ούτε πλουμίδια ούτε τίποτα.
Τελικά την πιο περιεκτική δήλωση για το θέμα την έκανε ο ίδιος ο κύριος Σταύρου και φυσικά έχει άλλη βαρύτητα, εφόσον προέρχεται από εκείνον που ενσαρκώνει το Στέφανο. Δεν χρειάζεται τίποτα περισσότερο από το να κινηθεί η ιστορία στην κατεύθυνση που διαγράφει η δήλωση αυτή για να απολαύσουμε επιτέλους έναν πραγματικό έρωτα, χωρίς νάζια και κορδέλες, ανάμεσα σε δυο ήρωες ενδιαφέροντες και πολυδιάστατους που τους υποδύονται δύο εξαιρετικοί ηθοποιοί. Τι άλλο να ζητήσουμε εμείς οι θεατές (τουλάχιστον όσοι ενδιαφερόμαστε για τους συγκεκριμένους ήρωες);
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από MELITA-STEFANOS Παρ Απρ 29, 2011 1:17 pm

ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ "ΨΕΥΤΙΚΟ" ΠΑΘΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΜΕΛΙΤΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΥΠΕΡΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ?ΜΠΡΟΣΤΑ ΗΣΑΣΤΑΝ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΟΝΤΑΝ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ?ΕΓΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΧΗΜΕΙΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΠΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ Η ΜΑΝΤΥ ΛΑΜΠΟΥ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΗΘΟΠΟΙΟΣ.ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!ΚΑΙ Η ΕΡΡΙΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ ΠΟΛΥΔΙΑΣΤΑΤΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΕΙ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΜΕΝΩΣ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΓΑΙ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.

MELITA-STEFANOS


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 29, 2011 1:45 pm

Δεν χρειάζεται να είσαι μπροστά για να καταλάβεις ορισμένα πράγματα, φαίνονται από το αποτέλεσμα. Το πόσο έχει προσέξει ο σκηνοθέτης κάποιες σκηνές φαίνεται από τα πλάνα, από τη διάρκεια, από το φωτισμό, από τη μουσική, από το γεγονός ότι σε μια σειρά που προβάλλεται σε απογευματινή ζώνη και το σηματάκι πάνω δεξιά γράφει «επιθυμητή η γονική συναίνεση» προβάλλονται σκηνές που κανονικά θα έπρεπε να προβάλλονται μετά τις 12, και όλα αυτά για να δείξουν ότι υπάρχει αυτό το δήθεν μεγάλο πάθος, επειδή δεν είναι κάτι που μπορούν να το βγάλουν οι ηθοποιοί από μόνοι τους, για τον απλούστατο λόγο ότι η χημεία τους είναι ανύπαρκτη.

Στις σκηνές Στέφανου – Εριέττας που δεν είχε δοθεί καμμία προσοχή σε τίποτα από τα παραπάνω, όλη τη δουλειά ουσιαστικά την έκαναν οι ηθοποιοί με το ταλέντο και τη χημεία τους. Και όταν μιλάω για χημεία δεν αναφέρομαι μόνο σε ερωτικές σκηνές, αλλά ακόμα και σε απλές καθημερινές. Σε όλες τις σκηνές τους η χημεία τους είναι εμφανέστατη.

Επειδή αναφέρθηκες σε ηθοποιούς, αν και δεν είχα σκοπό να το κάνω, η Μάντυ Λάμπου είναι εξαιρετική ηθοποιός και νομίζω ότι δύσκολα θα βρεις κάποιον που να διαφωνεί με αυτό, ακόμα και ανάμεσα στους υποστηρικτές της Μελίτας. Τουλάχιστον σε αυτό το forum, νομίζω ότι ξέρω μόνο άλλο ένα άτομο που θα μπορούσε να συμφωνήσει μαζί σου. Αντίθετα, για τη Χρύσα Παπά η πλειοψηφία συμφωνεί ότι είναι επιεικώς ατάλαντη και υπάρχουν πολλές ενστάσεις για την ερμηνεία της και για την έλλειψη κοινού κώδικα επικοινωνίας με τον Σταύρου με τον οποίο υποτίθεται ότι έπρεπε να υποδυθούν το απόλυτο ζευγάρι. Το θέμα με τους ηθοποιούς δεν σκοπεύω να το συνεχίσω, γιατί άλλωστε αυτοί που κρίνουμε εδώ είναι οι χαρακτήρες.

Σχετικά με την Εριέττα τώρα, μια γυναίκα που είναι έξυπνη, δυναμική, αλλά και ταυτόχρονα ευαίσθητη, που είναι ειλικρινής, που ξέρει να αγαπάει και να το δείχνει, και που κάνει τα πάντα για τους ανθρώπους που αγαπάει, προφανώς κατά τη γνώμη σου δεν μπορεί να θεωρηθεί πολυδιάστατος χαρακτήρας. Αντίθετα, κάποια που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να κλαίγεται για το Στέφανο ή στη μαμά της ή στη Νόρα που υποτίθεται ότι την πλήρωνε για να δουλεύει, που δεν υπήρξε ποτέ καλή μάνα για το παιδί της, που έχει την κατινιά στο αίμα της, που δεν διαθέτει ούτε το στοιχειώδες IQ και που νομίζει ότι ο κόσμος περιστρέφεται γύρω της, όσο να πεις έχει αρκετές διαστάσεις για να χαρακτηριστεί πολυδιάστατος χαρακτήρας. Εγωισμός, μικροπρέπεια, κατινιά, αχαριστία, θέλεις κι άλλες;

Υ.Γ. Δεν ξέρω γιατί δεν σου το έχουν πει οι διαχειριστές ακόμα, αλλά στο internet όταν γράφεις με κεφαλαία δηλώνει ότι φωνάζεις και επιπλέον είναι πολύ κουραστικό για όποιον προσπαθεί να διαβάσει αυτά που γράφεις.



nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από roria Παρ Απρ 29, 2011 2:00 pm

Τη Μάντυ Λάμπου την είχα δει και στη Βέρα, σε ρόλο τελείως διαφορετικό από αυτόν που παίζει εδώ και πιο απαιτητικό και ήταν κι εκεί εξαιρετική. Με είχε εκπλήξει, γιατί δεν την ήξερα. Και εδώ μου αρέσει πολύ και, ναι, θεωρώ ότι αποδίδει εξαιρετικά το ρόλο της. Εκφράζεται όχι μόνο μαθαίνοντας τα λόγια της απέξω, αλλά όπως κάνουν οι ηθοποιοί. Δηλαδή με τις συσπάσεις του προσώπου, τα βλέμματα, τις κινήσεις, τις παύσεις. Ασφαλώς και δεν είναι η μόνη καλή ηθοποιός στη σειρά. Εξάλλου υπαρχούσης της κυρίας Παπαδημητρίου πώς θα μπορούσε να το ισχυριστεί κανείς αυτό; Υπάρχουν όμως και άλλες περιπτώσεις στα Μυστικά που με την παρουσία τους,καθιστούν ακόμα πιο εμφανή τη διαφορά τους από τους πραγματικούς ηθοποιούς της σειράς.
Σχετικά τώρα με το χαρακτήρα της Εριέττας: και ο τρόπος με τον οποίο έχει φερθεί στο Στέφανο δείχνει αξιοπρέπεια και βάθος, αλλά και τα όσα πρόσφατα μάθαμε για τη ζωή της, όπως το πώς αντιδρούσε ή δεν αντιδρούσε στην κακοποίησή της είναι στοιχεία που συνθέτουν μια προσωπογραφία και ανθρώπινη και ενδιαφέρουσα και κυρίως όχι ρηχή.
Τέλος το βεβιασμένο των σκηνών ανάμεσα στο "απόλυτο" ζευγάρι αποδεικνύεται κατά τη γνώμη μου περίτρανα από το γεγονός ότι για να πειστούν οι θεατές για το απόλυτο του "απολύτου" έπρεπε οι παρτενέρ να φθάσουν ένα βήμα πριν το διάστρεμμα και τις μυικές κακώσεις και να σκουπίσουν ολο το δάπεδο μιας πολυτελούς μεζονέττας. Οι λόγοι είναι προφανείς κατά τη γνώμη μου και πάλι.
Οι πιο ερωτικές σκηνές είναι πάντα αυτές όπου ο ερωτισμός εκπέμπεται με λιτά μέσα, και με όπλο το ταλέντο και τη χημεία των ηθοποιών. Το κορυφαίο τέτοιο παράδειγμα που έχω στο μυαλό μου είναι ΤΟ ζευγάρι της Βέρας, όπου οι σκηνές Στράτου-Ρεγγίνας μαγνήτιζαν ακόμα κι αν το θέμα τους ήταν το πόσο ακρίβηναν τα μπρόκολα.
Στην περίπτωση για την οποία συζητάμε ο ερωτισμός -που δεν χρειάζεται να έχει πάρει διαζυγιο από την τρυφερότητα, ίσα-ίσα συμπορεύεται έξοχα μαζί της- υπέβοσκε σε κάθε σκηνή του Στέφανου με την Εριέττα, όσο "ουδέτερη" και να ήταν αυτή. Παράλληλα είναι εμφανές (και στη Βέρα φαινόταν) ότι οι ερμηνευτικοί κώδικες των δύο ηθοποιών ταιριάζουν κι όλο αυτό φάνηκε εξαρχής. Τουλάχιστον σε πολλούς θεατές. Μας είναι επομένως πολύ ευχάριστο να μπορούμε να χαρούμε τη φυσική συνέχεια όλων αυτών, μια ερωτική σχέση δηλαδή ανάμεσα στην Εριέττα και το Στέφανο.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Απρ 29, 2011 2:10 pm

Από ότι κατάλαβα παρακολουθώντας το φόρουμ (και ουχί τη σειρά) ο Στέφανος τσακώθηκε με τη Μελίτα (οποία πρωτοτυπια) και θα κοιμηθεί οσονούπω με την Εριέττα. Και μόνο που δίδεται και πάλι έτσι είναι για φάσκελα!!!

Παντελόνια δε φορά να αποφασίσει με ηρεμία και αντιδρά σαν κακομαθημένο πεντάχρονο; ή μήπως τυχαία μας δίνουν το κουτούπωμα καπάκι στον καυγά;;; Τυχαία;;; Δεν νομίζω!

Τελικά με την απολυτούλα του μοιάζουν πολύ.

Όχι ότι με ενδιέφερε το όλο ζήτημα γιατί ήθελα πρώτα να τιμωρηθεί και μετά ας βρει την ευτυχία αλλά αυτός όχι μόνο δεν έχει βάλει μυαλό (να μου πεις εδώ δεν παραδέχεται ότι έσφαλε) αλλά συνεχίζει να συμπεριφέρεται σαν παιδαρέλι. Ευτυχώς που προυπήρξε ο χαρακτήρας του Στράτου γιατί προβλέπεται να πήγαινε άπατος!

Όσο για την Εριέττα μέχρι στιγμής δεν την έχουν προικίσει ούτε με ένα μειονέκτημα οπότε δεν μπορούμε να την συγκρίνουμε απλά και λιτά με καμμία. Δεν έχουμε δει τον χαρακτήρα της ολοκληρωμένο και βέβαια κανείς δεν είναι τέλειος.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 29, 2011 2:19 pm

Τζίνα, για να σε ενημερώσω σύντομα αφού δεν παρακολουθείς τη σειρά, ο Στέφανος έχει χωρίσει εδώ και αρκετό καιρό με τη Μελίτα, και κατόπιν ωρίμου σκέψεως και αφού έχει περάσει ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα, αποφάσισε ότι θέλει να είναι με την Εριέττα. Τώρα αν θα κρατήσει αυτό, θα δείξει. Εγώ πάντως το εύχομαι...

Όσο για την Εριέττα, συμφωνώ ότι κανείς δεν είναι τέλειος, αλλά προς το παρόν μάθαμε κάποιες πληροφορίες για τη ζωή της και το παρελθόν της, οι οποίες αφ’ ενός την έφεραν πιο κοντά με το Στέφανο, αφ’ ετέρου νομίζω ότι αντί να την κάνουν αντιπαθή, όπως ίσως να περίμεναν κάποιοι, μάλλον την έκαναν ακόμα πιο συμπαθή. Πάντως εξαιτίας αυτού του παρελθόντος, προβλέπεται ότι θα έχει μπλεξίματα στο μέλλον...

Υ.Γ. Μας έχουν λείψει πολύ οι σχολιασμοί σου!!!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Απρ 29, 2011 2:45 pm

Καλά όταν χώρισαν παρακολουθούσα αποσπασματικά ακόμα καλέ Razz

Απλώς κατά πώς τα διάβασα στο ένα επεισόδιο τσακώνεται και στο άλλο κουτουπώνει και αυτό δεν είναι αποφασίζω ώριμα ότι θέλω την τάδε αλλά ότι πάω με την τάδε επειδή η δείνα μου έχει σπάσει τα νεύρα γενικώς και ειδικώς (και μας μαζί μη σου πω). Αυτό λοιπόν όπως το δίνουν ξανα μανα για φάσκελα είναι για μένα.

Σχολιασμος χωρίς παρακολούθηση δεν γίνεται sοrry αλλα ευχαριστώ πολύ :)
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 29, 2011 2:52 pm

Εγώ πάλι που το παρακολουθώ ανελλειπώς, νομίζω οτι το άργησαν πάαααρα πολύ να τον αφήσουν με την Εριέττα, όπως ήταν φανερό ότι ήταν ο σκοπός τους απ'το τέλος του β κύκλου. Διότι ουσιαστικά ήταν χωρισμένοι με τη Μελίτα από τότε, και τα διάφορα που μεσολάβησαν έγιναν για να γίνει σαφές σε όλους οτι ο Στέφανος και η Μελίτα δεν ταιριάζουν και οτι απεναντίας ο Στέφανος ταιριάζει με την Εριέττα... Το ίδιο μας είχαν παιδέψει και με το Στράτο, τη Δώρα και τη Ρεγγίνα, οπότε η ιστορία επαναλαμβάνεται.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 29, 2011 2:55 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Καλά όταν χώρισαν παρακολουθούσα αποσπασματικά ακόμα καλέ Razz

Απλώς κατά πώς τα διάβασα στο ένα επεισόδιο τσακώνεται και στο άλλο κουτουπώνει και αυτό δεν είναι αποφασίζω ώριμα ότι θέλω την τάδε αλλά ότι πάω με την τάδε επειδή η δείνα μου έχει σπάσει τα νεύρα γενικώς και ειδικώς (και μας μαζί μη σου πω). Αυτό λοιπόν όπως το δίνουν ξανα μανα για φάσκελα είναι για μένα.

Σχολιασμος χωρίς παρακολούθηση δεν γίνεται sοrry αλλα ευχαριστώ πολύ :)
Δεν τσακώθηκαν ακριβώς, απλά ήταν ο Στέφανος στο γραφείο του Ρούσσου, μπήκε η Μελίτα και άρχισε τις κατινιές. Ο Στέφανος μάλλον με απαξίωση την αντιμετώπισε, όπως και σε όλες τις σκηνές τους τον τελευταίο καιρό, και αυτό είναι κάτι που δεν το βλέπαμε πιο πριν και μάλιστα μας έκανε εντύπωση (ακόμα και στη soso, που πριν ήταν σίγουρη για την ευτυχή κατάληξη του απόλυτου). Την απόφαση να γυρίσει στην Εριέττα, τουλάχιστον απ’ όσα έχουμε δει, ουσιαστικά την είχε πάρει αρκετά επεισόδια πριν. Αυτό έδειχνε με τη συμπεριφορά του, όσο προλάβαμε να δούμε, γιατί σε αυτή τη σειρά ανοίγουν 100 θέματα, τα αφήνουν στη μέση και τα συνεχίζουν μετά από 10 επεισόδια και αν... Θα δούμε τι θα γίνει...

Υ.Γ. Μήπως να αρχίσεις να ξαναβλέπεις έστω και στο ff, για να διαβάζουμε μετά τους σχολιασμούς σου; Angel


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Παρ Απρ 29, 2011 2:57 pm, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Απρ 29, 2011 2:56 pm

Δεν λέω ότι δεν άργησαν λέω ότι όπως το δίνουν δεν είναι ότι ο Στέφανος καταστάλαξε άλλα ότι είναι ένα ανώριμο παιδαρέλι που δεν ξέρει τι του γίνεται.

ΥΓ. Όποιαδήποτε σύγκριση με τη Βέρα στο Δεξί εκτός απο στυλιστική τη θεωρώ εξαιρετικά άτυχη.

ΥΓ.2 - Edit: Αν ήθελαν θα μπορούσαν να το δώσουν με τρόπο που να μην μπορεί όχι απλά να αμφισβητηθεί αλλά ούτε να περάσει αμφιβολία από το μυαλό και του πιο φανατικού στεφανομελιτικού. Το δίνουν πρόχειρα και ξεπεταγμένα και φλου όπως όλα και ο Στέφανος για μια ακόμα φορά ξεφτυλίζεται.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Απρ 29, 2011 3:09 pm


Τζίνα, sorry, αλλά είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα ειδικά, για ό,τι πρόκειται να δούμε σε λίγες ώρες, οπότε όσα κοσμητικά επίθετα κι αν βρείς για να στολίσεις το Στέφανο, και τη σειρά γενικά, κυλάνε όπως η βροχή πάνω σε αδιάβροχο.....
Δεν μου χαλάνε τη διάθεση με τίποτε...... άλλωστε δεν συμφωνώ καθόλου μ'αυτά, κι αυτός είναι ένας ακόμη λόγος για να μην με επιρρεάζουν.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Παρ Απρ 29, 2011 3:10 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν λέω ότι δεν άργησαν λέω ότι όπως το δίνουν δεν είναι ότι ο Στέφανος καταστάλαξε άλλα ότι είναι ένα ανώριμο παιδαρέλι που δεν ξέρει τι του γίνεται.

ΥΓ. Όποιαδήποτε σύγκριση με τη Βέρα στο Δεξί εκτός απο στυλιστική τη θεωρώ εξαιρετικά άτυχη.

ΥΓ.2 - Edit: Αν ήθελαν θα μπορούσαν να το δώσουν με τρόπο που να μην μπορεί όχι απλά να αμφισβητηθεί αλλά ούτε να περάσει αμφιβολία από το μυαλό και του πιο φανατικού στεφανομελιτικού. Το δίνουν πρόχειρα και ξεπεταγμένα και φλου όπως όλα και ο Στέφανος για μια ακόμα φορά ξεφτυλίζεται.
Αμφιβολίες έτσι κι αλλιώς θέλουν να διατηρήσουν και στους μεν και στους δε, για να μη χάσουν κανένα κομμάτι του κοινού τους. Γι’ αυτό και οι γνωστοί εντεταλμένοι δημοσιογράφοι προσπαθούν να αφήσουν όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά. Πάντως, αν οι στεφανομελιτικοί εξακολουθούν να έχουν αμφιβολίες, δεν θα οφείλονται στο χθεσινό επεισόδιο. Αν δεις και αυτό και τα προηγούμενα, θα καταλάβεις τι σου λέω. Αυτό που θέλουν να περάσουν είναι ότι ο Στέφανος είδε κάποια στοιχεία στην Εριέττα που τον εντυπωσίασαν ακόμα περισσότερο, συνειδητοποίησε ότι άλλη Μελίτα αγάπησε και άλλη βλέπει τώρα μπροστά του και αφού το σκέφτηκε καλά, και λαμβάνοντας υπόψην του ότι δεν θα ήθελε με τίποτα να ξαναπληγώσει την Εριέττα (όπως της είπε και ο ίδιος), αποφάσισε τελικά ότι θέλει να είναι μαζί της. Βέβαια, η αμφιβολία για το αν κατά βάθος έχει κατασταλάξει 100%, νομίζω ότι θα συνεχίσει να υπάρχει... Αν όμως, μετά από όλα αυτά που αναμένεται να πει στην Εριέττα προσεχώς, ξαναγυρίσει στη Μελίτα, τότε είναι που θα έχει ξεφτυλιστεί εντελώς...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Απρ 29, 2011 3:10 pm

Δεν τα γράφω για να σου χαλάσω τη διάθεση Jessie, παρανοείς.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από katie007 Παρ Απρ 29, 2011 3:32 pm

Αχ roria..Αχ.nefelik....O,τι ειχα στο μυαλο μου, στην καρδια μου,ως δια μαγειας το ...<εκμαιεευσατε>......Να,,εσθε καλα...(τα χερακια μου, βρεθηκαν παλι στην <αγκαλια >του γυψου...Δεν εχει τελειωμο το μαρτυριο...) ΧΑΙΡΟΜΑΙ......να σας διαβαζω και γενικα και ..ειδικα..

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 6 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Απρ 29, 2011 3:40 pm


Δηλαδή για να καταλάβω
Πέρασε απ την Εύα στη Μελίτα
Απ τη Μελίτα πίσω στην Εύα
Απ την Εύα πίσω στη Μελίτα
Απ τη Μελίτα στην Εριέττα
Απ την Εριέττα πίσω στη Μελίτα
Απ τη Μελίτα πίσω στην Εριέττα
Και δεν ξεφτυλίστηκε;
Όταν και αν ξαναγυρίσει στη Μελίτα θα ξεφτυλιστεί;
Συγνώμη αλλά μου φαίνεται αστείο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης