Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μάνος - Μελίτα

+54
pythas2010
maeveline
MaryLoo
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Black rose
evangeliap2808
mina
manos 4 ever!!
Foulitsa
corazon
marianna
Evelyn
Cancoon
ilaeira
ioulieta
ΤΖΕΛΑ
elli
stefanos-melita
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
T2eNnh
hionati
Alexitsa
kate93
mustikoula
margaret
soso
anastasia20
Izabella29
KonstantinaA
mimi_loukas+nora
eva-margarita
loukitsa
Mafalda
annamaria
zwi
konstantina
giouli_edem
lizzie
felia
ΕΥΑ
mimi
liza17
valia
Jennifer
evanna
manos+eva
anna90
Ntinaki1
Clarabelle
sketi_omorfia
madolato
KatsaroYpotheto
nana
jim7
58 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από corazon Πεμ Μαρ 11, 2010 9:34 pm

κακώς βάζουνε τέτοιες κοινές σκηνές Μάνου-Μελίτας γιατί η σύγκριση με τον απόλυτο έρωτα είναι καταστροφική....για τον απόλυτο. Πως γίνεται να έχουν μια τέτοια χημεία στα χέρια τους και να μην την εκμεταλλεύονται δεν θα το καταλάβω ποτέ.

corazon


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Πεμ Μαρ 11, 2010 10:55 pm

ο μανος ανηκει στην ευα!!εχουν περασει τοσα μαζι και μονο αν αλλαξει για να κερδισει την αγαπη της θα εξιλεωθει στα ματια του κοσμου!!για την μελιτα δεν εχει κανει απολυτως τιποτα και δεν της αξιζει καθολου!μπορει να την αγαπαει σαν μανα του παιδιου του αλλα μεχρι εκει!!με την ευα εχει πολυ περισσοτερη χημεια!!ποτε δεν με αγγιξαν οι σκηνες του με την μελιτα!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Πεμ Μαρ 11, 2010 11:08 pm

Tι σκηνή ήταν αυτή?Λίγα δευτερόλεπτα αρκετά για να θυμηθώ γιατί μου άρεσαν τόσο πολύ..Και ακόμη μου αρέσουν...Το ξέρω πως είναι μάταιο γιατί έχουν δρομολογηθεί τα πράγματα αλλά όσο περνάει ο καιρός ξεθωριάζει η πικρία της Μελίτας και υπό άλλες συνθήκες(δλδ να μην ήταν οι σεναριογράφοι υπέρ του ζευγαριού Μάνος-Εύα) θα ήταν σιγά σιγά μαζί.Στεφανοχτυπημένη νομίζω πως το βλέπεις λάθος. Ο Μάνος εδωσε στη Μελίτα τα ΠΑΝΤΑ.Μια οικογένεια,ένα σπίτι,μια ήρεμη ζωή.Στην Εύα τι έδωσε??Πόνο και την έσειρε στα πατώματα
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Πεμ Μαρ 11, 2010 11:20 pm

μια ψευτικη οικογενεια μεσα στην υποκρισια και την διψα του για εξουσια,ενα σπιτι με κλεμμενα λεφτα και μια ησυχη ζωουλα με ενα συνεχομενο κερατωμα απο την αρχη του γαμου τους!!!ευχαριστω,δεν θα παρω!!!να σου θυμισω που ηταν ο μανος που αγαπησε την μελιτα την μερα που εκεινη γεννουσε??????
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Πεμ Μαρ 11, 2010 11:24 pm

Καλά ο Μάνος έχει κάνει τέρατα και έχει φερθεί αισχρά και στις δύο.Δεν επιβραβεύω την κοροϊδία αλλά επί της ουσίας η Μελίτα έζησε μια καλή ζωή δίπλα του.Η Εύα υπήρξε απλά η μετρέσσα του...
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Πεμ Μαρ 11, 2010 11:40 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:Καλά ο Μάνος έχει κάνει τέρατα και έχει φερθεί αισχρά και στις δύο.Δεν επιβραβεύω την κοροϊδία αλλά επί της ουσίας η Μελίτα έζησε μια καλή ζωή δίπλα του.Η Εύα υπήρξε απλά η μετρέσσα του...
γιατι η μελιτα τον βολευε!!με τα λεφτα και το ονομα του ρουσσου πετυχε τους στοχους τους!!την αγαπη της ευας την ειχε δεδομενη γιαυτο και οταν την εχασε οριστικα καταλαβε τι σημαινε γιαυτον!!και γιαυτο θα κανει τα παντα για να την ξανακερδισει!!για να της δωσει οσα της στερησε!!οσο γαι την μελιτα τι νατην κανεις την καλη ζωη οταν ανακαλυπτεις μια μερα οτι ολα οσα ζουσες ηταν ενα ψεμα???καλυτερα να μην την ειχε ζησει ποτε!!μπορει να μην ειμαι ευαφαν αλλα πιστευω οτι η αγαπη τους ειναι αληθινη και μονο μεσα απο αυτην μπορει να αλλαξει πραγματικα ο μανος!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Πεμ Μαρ 11, 2010 11:48 pm

Eγώ που πάλι είμαι πολύ Μελ-Μάνος και ταυτόχρονα δε θέλω με τίποτα Εύα-Μάνος δεν το βλέπω έτσι.Άσε που φάνηκε πολλάκις πως η Εύα είναι για αυτόν ένα τρόπαιο,ένα κτήμα του και αυτό τον καίει στην ουσία.Το τελευταίο κατόρθωμα του είναι ότι "αλλαγμένος και μετανιωμένος" τη χρησιμοποιησε για να πιέσει το Στέφανο με τους πίνακες.Δεν είναι αγάπη αυτό,αρρώστια και εγωισμό το βλέπω εγώ.Και τέλος πάντων αν απλά αποφάσισαν οι σεναριογράφοι φέτος να μας τα παρουσιασουν έτσι εγώ απλά δεν το αγοράζω αυτό που μας πουλάνε
Όσι για την ψεύτικη ευτυχία δε συμφωνώ.Πραγματικά την αγάπησε τη Μελίτα και δεν είναι ο Μόνος άντρας που απατάει μια γυναίκα που αγαπάει.Αυτό δε σημαίνει πως δεν το καταδικάζω.Όσο για τα λεφτά ήταν και αυτός ένας λόγος,το δέχομαι αλλά αν δεις απλά κάποιες σκηνές τους,ή εκει που ζήλευε τον Οδυσσέα αυτό εμένα άλλα μου λέει...
Άσε που αν τα δεχτούμε όλα.Ήθελε την Έυα τότε γιατί πήγε με τη Μελίτα παραμονή του γάμου του με την Εύα?Από την πολύ αγάπη?
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Πεμ Μαρ 11, 2010 11:55 pm

γιατι ο μανος τα ηθελε ολα δικα του!!!σιγουρα ενιωθε καποια πραγματα για την μελιτα,μπορει και τυψεις για τον τροπο που της φερθηκε αλλα η μεγαλη του αγαπη ειναι η ευα και εγω για την μελιτα δεν θελω μισα πραγματα!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Πεμ Μαρ 11, 2010 11:59 pm

Ενώ με τον απόλυτο έχει ολόκληρα πράγματα??Που την παράτησε για την εικόνα της ευτυχισμένης οικογένειας με την Εύα??Γιατί ετσι έχουν τα πράγματα...Ηταν πολύ απλό να σταθεί στην Εύα με τα χίλια και να είναι με τη Μελίτα!Την ήθελε την οικογένεια με την Εύα ο Στέφανος και για αυτό πήρε "κοινή" απόφαση με τη Μελίτα.
Και ειλικρίνα δεν καταλαβαίνω πως απατάς τη γυναίκα που αγαπάς μια μέρα πριν το γάμο σου απλά όντς "φιλέσπλαχνος" και από τύψεις για τη συμπεριφορά σου...
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Παρ Μαρ 12, 2010 12:44 am

κι αυτος χαλια τα εχει κανει οχι ομως γιατι δεν την αγαπαει αλλα γιατι ειναι δειλος!!!ειναι μεγαλη κοτα!!αλλα η ιστορια δεν εχει τελειωσει!!τωρα αρχισε!!ας δουμε πως θα εξελιχθουν τα πραγματα και μετα βλεπουμε!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΤΖΕΛΑ Παρ Μαρ 12, 2010 1:38 pm

ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΟΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΧΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΟ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΠΟΛΥ.ΤΩΡΑ ΣΕ ΠΙΑ ΕΧΕΙ ΦΕΡΘΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ 70%ΜΕΛΙΤΑ 30%ΕΥΑ .ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ.
ΤΖΕΛΑ
ΤΖΕΛΑ
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΚΗΦΙΣΙΑ
Ασχολίες : ΠΟΛΛΕΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μαρ 12, 2010 3:21 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:\
Και ειλικρίνα δεν καταλαβαίνω πως απατάς τη γυναίκα που αγαπάς μια μέρα πριν το γάμο σου απλά όντς "φιλέσπλαχνος" και από τύψεις για τη συμπεριφορά σου...

Σ'αυτό συμφωνώ απόλυτα!!!Δεν μπορείς να απατησεις το μεγάλο σου έρωτα (οπως λεει ο Μάνος για τη Ευα ) απλά επειδή η Μελίτα ήταν σε απόγνωσηη Καλά όταν το χα αξούσει αυτό είχα τρελαθει...Και το πε και η Εύα οτι αυτο που την πειραξε περισσοτερο ειναι οτι ειδε πάθος αναμεσα τους..Με κάποιον που απλά τον αγαπάς σαν άνθρωπο δεν γινεται να έχεις τόσο πάθος!!! Η σκηνή τους τότε ήταν υπέροχη...Εγω προσωπικά είμαι φαν του ζευγαριού, μακαρι να τους ξαναεσμιγαν οι σεναριογραφοι μας αλλα δυστηχώς δεν το κόβω...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Παρ Μαρ 12, 2010 4:13 pm

Εκεί που βόλευε το σενάριο χώρισαν το ζευγάρι και ας έχουν ένα μικρό παιδί την Νεφέλη. Εκεί δεν έδειξαν τον Μάνο και την Μελίτα να προσπαθούν να τα ξαναβρούν για χάρη του παιδιού τους, ούτε καν μετά την αρρώστεια του και την απαγωγή του που έφεραν Μάνο και Μελίτα πιο κοντά. Τώρα που βολεύει το σενάριο έκαναν γάμο 2 ανθρώπων που είναι με άλλους ερωτευμένοι και οι 2 ( Στέφανος Εύα).Και μπορεί να θέλω Στέφανο Μελίτα με χίλια πια, αλλά το ζευγάρι Μάνος Μελίτα και πάθος είχε, και έρωτα και μια χαρά κοινούς κώδικες και ήξερε η Μελίτα μέχρι και γιατί βάζει ο Μάνος τα χέρια του στις τσέπες και ο Μάνος ήξερε την Μελίτα, και μάλιστα κατάλαβε πριν καν πέσουν τα φιλιά με τον Στέφανο, ότι κάτι την βασανίζει από τότε...
Με λίγα λόγια το ζευγάρι μια χαρά ήταν. Ας μη μιλήσω για την χημεία, γιατί δεν είναι τυχαίο ότι η ερωτική τους σκηνή βγήκε δεύτερη καλύτερη στα 20 χρόνια μέγκα. Και η Μελίτα με τον Μάνο περνούσε πολύ καλά. Εγώ δεν είπα ότι ήταν σωστό να την κερατώνει, έστω και 2 φορές τον χρόνο, όπως έχει αναφερθεί, αλλά θυμάμαι στο πρώτο επεισόδιο το πόσο ευτυχισμένη ήταν η Μελίτα με τον Μάνο και έλεγε τι τέλειο αντρούλη που έχει. Ο Μάνος να την χωρίσει δεν είχε σκοπό. Την αγαπούσε την γυναίκα του και αυτό το έχει πει και ο ίδιος ο Μπουγιούρης σε μια συνέντευξη στις αρχές της σειράς ( νομίζω στο τηλέραμα ήταν) ότι αν ήθελε ο Μάνος, είχε κάνει τόσα λεφτά που θα την χώριζε, όμως δεν ήθελε να την χωρίσει. Και δεν ήταν μόνο ότι την αγαπούσε, εγώ έβλεπα και έρωτα και πάθος μέχρι το τέλος. Κάτι που είδε και η Εύα. Και ζήλια στην Μελίτα ακόμα και όταν αυτός ήταν με την Εύα.
Όσο για το πως της φέρθηκε μετά( που την έδιωξε από το σπίτι, που σπίτωσε την Εύα, που την χτύπησε και τόσα άλλα).... βέβαια και τα καταδικάζω, αλλά έγιναν αφού η Μελίτα έμαθε και ζητούσε διαζύγιο και ο Μάνος αντιδρούσε. Θέλω να πω ότι πριν μάθει η Μελίτα, ο Μάνος δεν είχε σηκώσει το χέρι του, ούτε της μιλούσε άσχημα ούτε της έδινε δικαιώματα. Και αν η Εύα δεν πήγαινε να της τα πει όλα, η Μελίτα και ο Μάνος θα ήταν παντρεμένοι. Και για πολλά χρόνια ακόμη, μιας και ο Μάνος έχει πει πολλάκις ότι ήθελε πεθάνουν μαζί με την Μελίτα και μάλιστα τότε που την είχαν απαγάγει την Νεφελίτσα, είχε πει στην Μελίτα ότι είχε φανταστεί την Νεφέλη ,όχι μόνο νύφη, αλλά είχε φανταστει τον εαυτό του και την Μελίτα παππούδες με εγγόνια.
Τώρα, γιατί μετά από όλα αυτά που βλέπαμε προσπαθούν να μας πείσουν ότι ο Μάνος πήρε την Μελίτα μόνο για τα λεφτά δεν έχω καταλάβει.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Jennifer Παρ Μαρ 12, 2010 4:27 pm

Ntinaki1 έγραψε:Εκεί που βόλευε το σενάριο χώρισαν το ζευγάρι και ας έχουν ένα μικρό παιδί την Νεφέλη. Εκεί δεν έδειξαν τον Μάνο και την Μελίτα να προσπαθούν να τα ξαναβρούν για χάρη του παιδιού τους, ούτε καν μετά την αρρώστεια του και την απαγωγή του που έφεραν Μάνο και Μελίτα πιο κοντά. Τώρα που βολεύει το σενάριο έκαναν γάμο 2 ανθρώπων που είναι με άλλους ερωτευμένοι και οι 2 ( Στέφανος Εύα).Και μπορεί να θέλω Στέφανο Μελίτα με χίλια πια, αλλά το ζευγάρι Μάνος Μελίτα και πάθος είχε, και έρωτα και μια χαρά κοινούς κώδικες και ήξερε η Μελίτα μέχρι και γιατί βάζει ο Μάνος τα χέρια του στις τσέπες και ο Μάνος ήξερε την Μελίτα, και μάλιστα κατάλαβε πριν καν πέσουν τα φιλιά με τον Στέφανο, ότι κάτι την βασανίζει από τότε...
Με λίγα λόγια το ζευγάρι μια χαρά ήταν. Ας μη μιλήσω για την χημεία, γιατί δεν είναι τυχαίο ότι η ερωτική τους σκηνή βγήκε δεύτερη καλύτερη στα 20 χρόνια μέγκα. Και η Μελίτα με τον Μάνο περνούσε πολύ καλά. Εγώ δεν είπα ότι ήταν σωστό να την κερατώνει, έστω και 2 φορές τον χρόνο, όπως έχει αναφερθεί, αλλά θυμάμαι στο πρώτο επεισόδιο το πόσο ευτυχισμένη ήταν η Μελίτα με τον Μάνο και έλεγε τι τέλειο αντρούλη που έχει. Ο Μάνος να την χωρίσει δεν είχε σκοπό. Την αγαπούσε την γυναίκα του και αυτό το έχει πει και ο ίδιος ο Μπουγιούρης σε μια συνέντευξη στις αρχές της σειράς ( νομίζω στο τηλέραμα ήταν) ότι αν ήθελε ο Μάνος, είχε κάνει τόσα λεφτά που θα την χώριζε, όμως δεν ήθελε να την χωρίσει. Και δεν ήταν μόνο ότι την αγαπούσε, εγώ έβλεπα και έρωτα και πάθος μέχρι το τέλος. Κάτι που είδε και η Εύα. Και ζήλια στην Μελίτα ακόμα και όταν αυτός ήταν με την Εύα.
Όσο για το πως της φέρθηκε μετά( που την έδιωξε από το σπίτι, που σπίτωσε την Εύα, που την χτύπησε και τόσα άλλα).... βέβαια και τα καταδικάζω, αλλά έγιναν αφού η Μελίτα έμαθε και ζητούσε διαζύγιο και ο Μάνος αντιδρούσε. Θέλω να πω ότι πριν μάθει η Μελίτα, ο Μάνος δεν είχε σηκώσει το χέρι του, ούτε της μιλούσε άσχημα ούτε της έδινε δικαιώματα. Και αν η Εύα δεν πήγαινε να της τα πει όλα, η Μελίτα και ο Μάνος θα ήταν παντρεμένοι. Και για πολλά χρόνια ακόμη, μιας και ο Μάνος έχει πει πολλάκις ότι ήθελε πεθάνουν μαζί με την Μελίτα και μάλιστα τότε που την είχαν απαγάγει την Νεφελίτσα, είχε πει στην Μελίτα ότι είχε φανταστεί την Νεφέλη ,όχι μόνο νύφη, αλλά είχε φανταστει τον εαυτό του και την Μελίτα παππούδες με εγγόνια.
Τώρα, γιατί μετά από όλα αυτά που βλέπαμε προσπαθούν να μας πείσουν ότι ο Μάνος πήρε την Μελίτα μόνο για τα λεφτά δεν έχω καταλάβει.

Πολύ ωραίος ο σχολιασμός σου, και μπορώ να πω πως, αν και πέρσι ήθελα τον Μάνο με την Ευα, δεν μπορώ να το αρνηθώ πως αυτά που λες για όλες τις περσινές σκηνές Μάνου-Μελίτα είναι αλήθεια!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΤΖΕΛΑ Παρ Μαρ 12, 2010 7:05 pm

EXEI ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΣΕ ΟΤΙ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΓΙΑ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕΛΙΤΑ ΝΤΙΝΑ
ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΕΙΠΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΟ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΝΟΡΑ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΠΑΕΙ Η ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ Η ΜΕΛΙΤΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΤΟΝ ΔΕΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ.ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ.
ΤΖΕΛΑ
ΤΖΕΛΑ
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΚΗΦΙΣΙΑ
Ασχολίες : ΠΟΛΛΕΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ Παρ Μαρ 12, 2010 8:47 pm

συγνωμη που θα διαφωνησω καθετα και οριζοντια αλλα προτιμω την μελιτα μονη παρα με τον μανο!!ενας αντρας που αυτη τη στιγμη προσπαθει να κανει τα παντα για να κερδισει την αγαπη της ευας,που διαλαλει οπου βρεθει κι οπου σταθει τον μεγαλο του ερωτα για κεινη και που ολοι το γνωριζουν,ακομα και η ιδια η μελιτα θα ηταν τουλαχιστον γελοιο να τον ξαναγυρισουν στην γυναικα του!!!ο μανος ειναι λαμογιο και παρτακιας αλλα απ οτι μας δειχνουν παντα μονο μεσα απο τον ερωτα του για την ευα μπορει να αλλαξει.εξαλλου στην ευα χρωσταει πολυ περισσοτερα απ οτι στην μελιτα γιατι εκεινη εχει κανει τις μεγαλυτερες θυσιες για χαρη του!!πρεπει καποια στιγμη να της τα ξεπληρωσει ολα αυτα!!
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από elli Παρ Μαρ 12, 2010 9:20 pm

Συμφωνώ. Η Μελίτα πρέπει να σταθεί μόνη της στα πόδια της και να ξαναγίνει το "αντράκι" που ήταν. Ναι ο Μάνος είναι ο πατέρας της κόρης της και θα του σταθεί σε μια δύσκολη στιγμή, αλλά όπως είχε πει και η Μελίτα στο Στέφανο, δεν μπορεί να αγκαλιάσει κανέναν άλλο άντρα τώρα. Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να εφαρμόσει τη μέθοδο του γραμματοσήμου στο Στέφανο και ο Μάνος να προσπαθήσει να ξανακερδίσει την Εύα. Έτσι θα τρελαθεί τελείως ο Στέφανος.... :lol:

elli
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από soso Παρ Μαρ 12, 2010 9:23 pm

elli έγραψε:Συμφωνώ. Η Μελίτα πρέπει να σταθεί μόνη της στα πόδια της και να ξαναγίνει το "αντράκι" που ήταν. Ναι ο Μάνος είναι ο πατέρας της κόρης της και θα του σταθεί σε μια δύσκολη στιγμή, αλλά όπως είχε πει και η Μελίτα στο Στέφανο, δεν μπορεί να αγκαλιάσει κανέναν άλλο άντρα τώρα. Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να εφαρμόσει τη μέθοδο του γραμματοσήμου στο Στέφανο και ο Μάνος να προσπαθήσει να ξανακερδίσει την Εύα. Έτσι θα τρελαθεί τελείως ο Στέφανος....

Ταυτοχρόνως;;;;
Πολύ σκληρό!Πολύ σκληρό!Αλλά καλό..
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΤΖΕΛΑ Σαβ Μαρ 13, 2010 1:36 am

ΔΕΝΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ Siga...
ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ Ο ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΚΥΛΙΑΣΕΙ ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΝΟ
ΤΖΕΛΑ
ΤΖΕΛΑ
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΚΗΦΙΣΙΑ
Ασχολίες : ΠΟΛΛΕΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Σαβ Μαρ 13, 2010 2:10 pm

Ntinaki1 έγραψε:Εκεί που βόλευε το σενάριο χώρισαν το ζευγάρι και ας έχουν ένα μικρό παιδί την Νεφέλη. Εκεί δεν έδειξαν τον Μάνο και την Μελίτα να προσπαθούν να τα ξαναβρούν για χάρη του παιδιού τους, ούτε καν μετά την αρρώστεια του και την απαγωγή του που έφεραν Μάνο και Μελίτα πιο κοντά. Τώρα που βολεύει το σενάριο έκαναν γάμο 2 ανθρώπων που είναι με άλλους ερωτευμένοι και οι 2 ( Στέφανος Εύα).Και μπορεί να θέλω Στέφανο Μελίτα με χίλια πια, αλλά το ζευγάρι Μάνος Μελίτα και πάθος είχε, και έρωτα και μια χαρά κοινούς κώδικες και ήξερε η Μελίτα μέχρι και γιατί βάζει ο Μάνος τα χέρια του στις τσέπες και ο Μάνος ήξερε την Μελίτα, και μάλιστα κατάλαβε πριν καν πέσουν τα φιλιά με τον Στέφανο, ότι κάτι την βασανίζει από τότε...
Με λίγα λόγια το ζευγάρι μια χαρά ήταν. Ας μη μιλήσω για την χημεία, γιατί δεν είναι τυχαίο ότι η ερωτική τους σκηνή βγήκε δεύτερη καλύτερη στα 20 χρόνια μέγκα. Και η Μελίτα με τον Μάνο περνούσε πολύ καλά. Εγώ δεν είπα ότι ήταν σωστό να την κερατώνει, έστω και 2 φορές τον χρόνο, όπως έχει αναφερθεί, αλλά θυμάμαι στο πρώτο επεισόδιο το πόσο ευτυχισμένη ήταν η Μελίτα με τον Μάνο και έλεγε τι τέλειο αντρούλη που έχει. Ο Μάνος να την χωρίσει δεν είχε σκοπό. Την αγαπούσε την γυναίκα του και αυτό το έχει πει και ο ίδιος ο Μπουγιούρης σε μια συνέντευξη στις αρχές της σειράς ( νομίζω στο τηλέραμα ήταν) ότι αν ήθελε ο Μάνος, είχε κάνει τόσα λεφτά που θα την χώριζε, όμως δεν ήθελε να την χωρίσει. Και δεν ήταν μόνο ότι την αγαπούσε, εγώ έβλεπα και έρωτα και πάθος μέχρι το τέλος. Κάτι που είδε και η Εύα. Και ζήλια στην Μελίτα ακόμα και όταν αυτός ήταν με την Εύα.
Όσο για το πως της φέρθηκε μετά( που την έδιωξε από το σπίτι, που σπίτωσε την Εύα, που την χτύπησε και τόσα άλλα).... βέβαια και τα καταδικάζω, αλλά έγιναν αφού η Μελίτα έμαθε και ζητούσε διαζύγιο και ο Μάνος αντιδρούσε. Θέλω να πω ότι πριν μάθει η Μελίτα, ο Μάνος δεν είχε σηκώσει το χέρι του, ούτε της μιλούσε άσχημα ούτε της έδινε δικαιώματα. Και αν η Εύα δεν πήγαινε να της τα πει όλα, η Μελίτα και ο Μάνος θα ήταν παντρεμένοι. Και για πολλά χρόνια ακόμη, μιας και ο Μάνος έχει πει πολλάκις ότι ήθελε πεθάνουν μαζί με την Μελίτα και μάλιστα τότε που την είχαν απαγάγει την Νεφελίτσα, είχε πει στην Μελίτα ότι είχε φανταστεί την Νεφέλη ,όχι μόνο νύφη, αλλά είχε φανταστει τον εαυτό του και την Μελίτα παππούδες με εγγόνια.
Τώρα, γιατί μετά από όλα αυτά που βλέπαμε προσπαθούν να μας πείσουν ότι ο Μάνος πήρε την Μελίτα μόνο για τα λεφτά δεν έχω καταλάβει.

Klap Klap Congrats : respect : : respect :

Συγχαρητηρια για την τοποθετηση σου.Με καλυψες πληρως!!
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΤΖΕΛΑ Σαβ Μαρ 13, 2010 2:13 pm

ΤΖΕΛΑ έγραψε:ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ Siga...
ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ Ο ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΚΥΛΙΑΣΕΙ ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΝΟ
ΤΖΕΛΑ
ΤΖΕΛΑ
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΚΗΦΙΣΙΑ
Ασχολίες : ΠΟΛΛΕΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΤΖΕΛΑ Σαβ Μαρ 13, 2010 2:18 pm

ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΕΝΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ,ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΦΑΝΙΖΟΤΑΝ Η ΕΥΑ Ο ΜΑΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΛΙΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΜΑΖΙ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΩΝ ΧΩΡΙΣΕ.
ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΠΑΛΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ.
ΤΖΕΛΑ
ΤΖΕΛΑ
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΚΗΦΙΣΙΑ
Ασχολίες : ΠΟΛΛΕΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Σαβ Μαρ 13, 2010 2:22 pm

Εγώ έχω να δηλώσω και κάτι ακόμη.
Το σενάριο δεν το γράφω και να παρεμβω στις εξελίξεις δεν μπορώ.Μπορεί να κάνουν τη Μελίτα τη χειρότερη κατίνα και να παρουσιάσουν την Εύα τη μεγαλύτερη αγία.Να πουν ακόμη ότι Μάνος και Μελίτα δεν υπήρξε ποτέ και ότι ο Μάνος φέρθηκε στην Εύα σαν ιππότης ε,και,ναααα μερικές φορές παρασύρθηκε από τον έρωτα του.
Τους χαρακτήρες τους και το σενάριο τους μπορούν να το λοβοτομήσουν,εμένα όμως όχι.Μπορούν να κάνουν τη σειρά οπως θέλουν αλλά το παρελθόν δεν μπορούν να το σβήσουν...
Μάνος και Μελίτα υπήρξαν και ήταν καταπληκτικοί...
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Foulitsa Σαβ Μαρ 13, 2010 2:26 pm

mimi_loukas+nora έγραψε:Εγώ έχω να δηλώσω και κάτι ακόμη.
Το σενάριο δεν το γράφω και να παρεμβω στις εξελίξεις δεν μπορώ.Μπορεί να κάνουν τη Μελίτα τη χειρότερη κατίνα και να παρουσιάσουν την Εύα τη μεγαλύτερη αγία.Να πουν ακόμη ότι Μάνος και Μελίτα δεν υπήρξε ποτέ και ότι ο Μάνος φέρθηκε στην Εύα σαν ιππότης ε,και,ναααα μερικές φορές παρασύρθηκε από τον έρωτα του.
Τους χαρακτήρες τους και το σενάριο τους μπορούν να το λοβοτομήσουν,εμένα όμως όχι.Μπορούν να κάνουν τη σειρά οπως θέλουν αλλά το παρελθόν δεν μπορούν να το σβήσουν...
Μάνος και Μελίτα υπήρξαν και ήταν καταπληκτικοί...

Συμφωνώ απόλυτα!!!Ήταν ζευγάρι με τα όλα του...Εγώ περισυ τους χάζευα.... Confused?
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από ΤΖΕΛΑ Σαβ Μαρ 13, 2010 2:38 pm

mimi_loukas+nora ΣΥΝΦΩΝΩ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ "ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ".
ΤΖΕΛΑ
ΤΖΕΛΑ
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΚΗΦΙΣΙΑ
Ασχολίες : ΠΟΛΛΕΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης