Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μάνος - Μελίτα

+54
pythas2010
maeveline
MaryLoo
ouki_loukanorikhgiamiazwh
Black rose
evangeliap2808
mina
manos 4 ever!!
Foulitsa
corazon
marianna
Evelyn
Cancoon
ilaeira
ioulieta
ΤΖΕΛΑ
elli
stefanos-melita
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
T2eNnh
hionati
Alexitsa
kate93
mustikoula
margaret
soso
anastasia20
Izabella29
KonstantinaA
mimi_loukas+nora
eva-margarita
loukitsa
Mafalda
annamaria
zwi
konstantina
giouli_edem
lizzie
felia
ΕΥΑ
mimi
liza17
valia
Jennifer
evanna
manos+eva
anna90
Ntinaki1
Clarabelle
sketi_omorfia
madolato
KatsaroYpotheto
nana
jim7
58 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi Δευ Οκτ 26, 2009 12:24 pm

τα λάθη της μελίτας ήταν διαφορετικά από της εύας αλλά μην ξεχνάμε ότι άλλα έχει τραβήξει η μελίτα και άλλα η εύα και οι δύο κοπέλες είναι διαφορετικές και επαναφέρω το θέμα λέγοντας ότι το ζευγάρι είναι για τα μπάζα
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Οκτ 26, 2009 12:33 pm

ariadne έγραψε:
manos+eva έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Νομίζω οτι η προτίμησή μας για την Εύα μας κάνει άδικους για τη Μελίτα.
Αυτό το κορίτσι την πάτησε άσχημα στο γάμο του.
Δικαίως έκανε και σφάλματα.
Καταλαβαίνω με ποιά έννοια τα λέτε αλλά και η δική της θέση δεν ήταν εύκολη.
Οι άνθρωποι δεν είναι μονοδιάστατα καλοί ή κακοί, η Μελίτα είναι ένα κορίτσι που κάτω από πίεση έκανε σφάλματα, και μάλιστα ακριβώς τα ίδια που έκανε και η Εύα.
Και οι δύο χρησιμοποίησαν ανθρώπους, η μία το Νικόλα και η άλλη τον Οδυσσέα, και οι δύο πλήγωσαν η μία την άλλη.
Αυτό που εκνευρίζει εμένα είναι οτι ενώ η Εύα άκουσε για το Νικόλα όσα σέρνει η σκούπα, στη Μελίτα για τον Οδυσσέα δεν είπε κανένας τίποτα.
Κατά τα άλλα και οι δύο είναι θύματα του ίδιου ανθρώπου.
αυτο που το πας την Ευα μεχρι και απο την παρεα την διωξανε ενω στην Μελιτα δεν ειπαν τιποτα που επαιζε με τον κακομοιρη τον Οδυσσεα..........Να λοιπον ενας ακομη λογος για να αντιπαθουμε την Μελιτα.............!!!!!!!!!!!!

Δε νομίζω ότι συγκρίνονται τα λάθη της Μελίτας με τα λάθη της Εύας, ούτε ποσοτικά ούτε ποιοτικά. Ως λάθος της Μελίτας αναγνωρίζω το σκηνικό την παραμονή του γάμου της Εύας, το οποίο δεν δικαιολογώ, αλλά το βρίσκω κατανοητό.
Η περίπτωση του Οδυσσέα με αυτή του Νικόλα δεν έχει καμία σχέση.
Καταρχάς, ο Οδυσσέας δεν ήταν έτοιμος να παντρευτεί. Η Μελίτα πίστευε ότι είχε αρχίσει να ξεπερνάει το Μάνο κι ότι αισθανόταν πράγματα για τον Οδυσσέα. Αν θυμάμαι καλά, δεν τον κορόιδεψε ποτέ συνειδητά. Τον εαυτό της κορόιδευε ότι έχει ξεπεράσει το Μάνο. Και με εξαίρεση εκείνη τη ρημαδοβραδιά, δεν τον απάτησε ποτέ. Η Εύα από την άλλη, χάλασε το γάμο του Νικόλα γνωρίζοντας πολύ καλά ότι θέλει ακόμα το Μάνο και, κατά βάθος μάλλον να τον πικάρει ήθελε. Τον έκανε :rendeer: τον έρμο, αλλά καθόταν μαζί του γιατί ίσως, κάποτε, θα μπορούσε να τον ερωτευτεί. Τώρα που το βλέπω γραμμένο, κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... Α, ναι! Το κάνει και τώρα με το Στέφανο!
Κι όσο για τη θέση που έχουν τώρα στην παρέα... Δεν είδα πουθένα τη Μελίτα, ούτε όταν γιόρταζαν την προαγωγή του Λουκά, ούτε την αθώωση του Νικόλα...



Thumbs up You have a point Agree
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από madolato Δευ Οκτ 26, 2009 12:50 pm

Μόνο ένα; Razz

Και ναι, επειδή ξεφύγαμε από το θέμα, να πω κι εγώ ότι δε μου αρέσει το Μάνος-Μελίτα γιατί δε μου αρέσει κανένα ζευγάρι που να έχει το Μάνο μέσα. Εκτός αν δούμε κανένα Μάνος-Νταίζη. Αυτό πιστεύω ότι θα είναι πολύ ταιριαστό! geek
Κατά τα άλλα, τον βρίσκω πολύ λίγο. Χαραμίζονται μια χαρά κοπέλες μαζί του!
madolato
madolato
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Κατσαβίδια!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Mafalda Δευ Οκτ 26, 2009 12:57 pm

ariadne έγραψε:Μόνο ένα; Razz

Και ναι, επειδή ξεφύγαμε από το θέμα, να πω κι εγώ ότι δε μου αρέσει το Μάνος-Μελίτα γιατί δε μου αρέσει κανένα ζευγάρι που να έχει το Μάνο μέσα. Εκτός αν δούμε κανένα Μάνος-Νταίζη. Αυτό πιστεύω ότι θα είναι πολύ ταιριαστό! geek
Κατά τα άλλα, τον βρίσκω πολύ λίγο. Χαραμίζονται μια χαρά κοπέλες μαζί του!

Εχεις και 2ο !! Συμφωνώ κι εγώ Εχω απογοητευτεί απο το Μάνο
Είναι όντως΄λίγος και για τις 2 κοπέλες
Εκτός άν αλλάξει στο μέλλον - Θα δούμε
Mafalda
Mafalda
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από evanna Δευ Οκτ 26, 2009 3:11 pm

mimi έγραψε:καλά εγώ είμαι μάνος εύα αλλά θα κάνω το σχόλιο μου για το ζευγάρι
ο μάνος την παντρεύτηκε γιατί τον συνέφερε δεν λέω μετά την αγάπησε αλλά ποτέ δεν είχαν μια ειλικρινής σχέση ο μάνος τη δούλευε της έφτιαξε ένα κανονικό παραμύθι και την έχωσε μέσα τώρα μετά την αποκάλυψη του κέρατου ο μάνος έκανε τα πάντα για να την κρατήσει άσχετο που παράλληλα κοιμόταν με την εύα σε αμάξια ξενοδοχεία κλπ η μελίτα πάλι σηκώθηκε και έφυγε μετά όταν ο μάνος θα παντρευόταν με την εύα κλαιγόταν όπου έβρισκε ενώ καιρό πριν ο μάνος δεν ήταν με την εύα γιατί δεν έκανε κάτι για να ξανακερδίσει την άντρα της :?: έπαιξε και έχασε βοήθησε και αυτή να φτάσουν εκεί που φτάσανε (προσωπικά εγώ πιστεύω πως ένα καλό κορίτσι σαν τη μελίτα δεν ξέρει να διεκδικεί αυτά που θέλει απλά περιμένει επειδή (νόμιζε ότι )ήταν δικά της να μείνουν)γιατί είχε τα πάντα )
Και εγω μαζι σου...κατα τη γνωμη μου εχεις απολυτο δικιο! Thumbs up Εζησε ολη της τη ζωη μεσα σε μια φουσκα και οταν αυτη εσπασε η Μελιτα δεν εκανε τιποτα για ξανασταθει στα ποδια της παρα μονο εκλαιγε και παραπονιοταν σε ολους και για ολα!Και οσο για το Μανο εκτος του οτι μαζι ΔΕΝ μου αρεσουν καθολου vomit δεν νομιζω πως αυτοι οι δυο ηταν, ειναι η θα ειναι ποτε ''ζευγαρι''!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από manos+eva Δευ Οκτ 26, 2009 5:22 pm

evanna έγραψε:
mimi έγραψε:καλά εγώ είμαι μάνος εύα αλλά θα κάνω το σχόλιο μου για το ζευγάρι
ο μάνος την παντρεύτηκε γιατί τον συνέφερε δεν λέω μετά την αγάπησε αλλά ποτέ δεν είχαν μια ειλικρινής σχέση ο μάνος τη δούλευε της έφτιαξε ένα κανονικό παραμύθι και την έχωσε μέσα τώρα μετά την αποκάλυψη του κέρατου ο μάνος έκανε τα πάντα για να την κρατήσει άσχετο που παράλληλα κοιμόταν με την εύα σε αμάξια ξενοδοχεία κλπ η μελίτα πάλι σηκώθηκε και έφυγε μετά όταν ο μάνος θα παντρευόταν με την εύα κλαιγόταν όπου έβρισκε ενώ καιρό πριν ο μάνος δεν ήταν με την εύα γιατί δεν έκανε κάτι για να ξανακερδίσει την άντρα της :?: έπαιξε και έχασε βοήθησε και αυτή να φτάσουν εκεί που φτάσανε (προσωπικά εγώ πιστεύω πως ένα καλό κορίτσι σαν τη μελίτα δεν ξέρει να διεκδικεί αυτά που θέλει απλά περιμένει επειδή (νόμιζε ότι )ήταν δικά της να μείνουν)γιατί είχε τα πάντα )
Και εγω μαζι σου...κατα τη γνωμη μου εχεις απολυτο δικιο! Thumbs up Εζησε ολη της τη ζωη μεσα σε μια φουσκα και οταν αυτη εσπασε η Μελιτα δεν εκανε τιποτα για ξανασταθει στα ποδια της παρα μονο εκλαιγε και παραπονιοταν σε ολους και για ολα!Και οσο για το Μανο εκτος του οτι μαζι ΔΕΝ μου αρεσουν καθολου vomit δεν νομιζω πως αυτοι οι δυο ηταν, ειναι η θα ειναι ποτε ''ζευγαρι''!
Συμφωνω απολυτα...........!!!!!!!!!!!!!!!!
manos+eva
manos+eva
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από konstantina Δευ Οκτ 26, 2009 5:27 pm

manos+eva έγραψε:
evanna έγραψε:
mimi έγραψε:καλά εγώ είμαι μάνος εύα αλλά θα κάνω το σχόλιο μου για το ζευγάρι
ο μάνος την παντρεύτηκε γιατί τον συνέφερε δεν λέω μετά την αγάπησε αλλά ποτέ δεν είχαν μια ειλικρινής σχέση ο μάνος τη δούλευε της έφτιαξε ένα κανονικό παραμύθι και την έχωσε μέσα τώρα μετά την αποκάλυψη του κέρατου ο μάνος έκανε τα πάντα για να την κρατήσει άσχετο που παράλληλα κοιμόταν με την εύα σε αμάξια ξενοδοχεία κλπ η μελίτα πάλι σηκώθηκε και έφυγε μετά όταν ο μάνος θα παντρευόταν με την εύα κλαιγόταν όπου έβρισκε ενώ καιρό πριν ο μάνος δεν ήταν με την εύα γιατί δεν έκανε κάτι για να ξανακερδίσει την άντρα της :?: έπαιξε και έχασε βοήθησε και αυτή να φτάσουν εκεί που φτάσανε (προσωπικά εγώ πιστεύω πως ένα καλό κορίτσι σαν τη μελίτα δεν ξέρει να διεκδικεί αυτά που θέλει απλά περιμένει επειδή (νόμιζε ότι )ήταν δικά της να μείνουν)γιατί είχε τα πάντα )
Και εγω μαζι σου...κατα τη γνωμη μου εχεις απολυτο δικιο! Thumbs up Εζησε ολη της τη ζωη μεσα σε μια φουσκα και οταν αυτη εσπασε η Μελιτα δεν εκανε τιποτα για ξανασταθει στα ποδια της παρα μονο εκλαιγε και παραπονιοταν σε ολους και για ολα!Και οσο για το Μανο εκτος του οτι μαζι ΔΕΝ μου αρεσουν καθολου vomit δεν νομιζω πως αυτοι οι δυο ηταν, ειναι η θα ειναι ποτε ''ζευγαρι''!
Συμφωνω απολυτα...........!!!!!!!!!!!!!!!!

egw na deis poso sumfwnw! Agree Agree Agree Agree Agree Geros huhu

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Νοε 17, 2009 1:14 am

Δεν νομίζω ότι θα είναι ξανά μαζί ο Μάνος και η Μελίτα
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από eva-margarita Τρι Νοε 17, 2009 9:40 am

αφου μετα τη νορα και το λουκα ειναι το χειροτερο ζευγαρι ειπαμε μην τα ξαναλεμε

eva-margarita
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Δευ Φεβ 01, 2010 2:56 pm

Χθες τους θυμηθηκα..Δε νομιζω να ειναι ποτε μαζι στο μελλον αλλα ηταν ενα υπεροχο ζευγαρι..Εμενα μου αρεσαν πολυ...Αλλωστε δεν ψηφιστηκε τυχαια η ερωτικη τους σκηνη μια απο τις καλυτερες της 20ετιας...Η μονοδικη των μυστικων...Κριμα..Αυτη τη στιγμη υποστηριζω Μελ-Στεφ αλλα αν ηταν στο χερι μου θα τους ειχα μαζι αυτους τους 2!!
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Δευ Φεβ 01, 2010 5:10 pm

Χθες τους θυμηθηκα..Δε νομιζω να ειναι ποτε μαζι στο μελλον αλλα ηταν ενα υπεροχο ζευγαρι..Εμενα μου αρεσαν πολυ...Αλλωστε δεν ψηφιστηκε τυχαια η ερωτικη τους σκηνη μια απο τις καλυτερες της 20ετιας...Η μονοδικη των μυστικων...Κριμα..Αυτη τη στιγμη υποστηριζω Μελ-Στεφ αλλα αν ηταν στο χερι μου θα τους ειχα μαζι αυτους τους 2!!

Και εγώ πιστεύω ότι είχαν απο τις καλύτερες χημείες ο Μάνος με την Μελίτα κάτι που όντως είδε και ο κόσμος και ψήφισε την σκηνή τους. Σενάριο δεν είχαν να τους υποστηρίξει και το διέλυσαν τελείως το ζευγάρι! Συμφωνώ σε όλα! Και εγώ είμαι με τρέλα Στέφανος και Μελίτα τώρα αλλά και Μάνος Μελίτα είχαν πολύ καλή χημεία!
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από KonstantinaA Δευ Φεβ 01, 2010 5:26 pm

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΡΩΤΕΥΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΜΑΝΟ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΑΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΤΡΑΣ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΤΑΝ.

Ο ΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΕ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΑΛΛΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΓΑΠΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ,ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ.


ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΑΓΑΠΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΛΑΜΟΓΙΕΣ ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΤΙ?

ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΑΓΚΟΜΑΧΟΥΣΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ, ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΤΩΡΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ?

ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΔΙΕΚΡΙΝΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΣΚΗΝΕΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΟ ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΗ, ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΒΓΑΙΝΕ. ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΛΗ ΧΗΜΕΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΥΡΙΣΤΟΥΝ ΓΕΝΙΚΑ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΜΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΛΑ ΚΑΛΑ Η ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΗΧΑΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΙΤΑΙ Ο ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΗΘΙΝΕΣ. ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Φεβ 01, 2010 5:40 pm

Όντως είχα φοβερή χημεία κατά την γνώμη μου,αλλά ούτε και γω τους ήθελα μαζί γιατί τον θεωρώ πολύ λαμόγιο για να του αξίζει συγχώρεση για όλα όσα της έχει κάνει.Θα πρέπει όμως να συμφωνήσω με την alexandra 35 στο ότι εμένα προσωπικά δεν μου βγάζει καμία απολύτως άνεση ο Μάνος με την Εύα.Ειδικά στις ερωτικές σκηνές ήταν πολύ ψυχρό το κλίμα και δεν ξέρω γιατί.Βέβαια είναι λογικό οι σκηνές με τον Νικόλα να έβγαζαν περισσότερη ζεστασιά από την στιγμή που είναι ο πραγματικός της σύντροφος,αλλά δεν θα έπρεπε κανονικά.Ισχύει πάντως πως έχει σημασία και τι σχέση έχεις με τον συμπρωταγωνιστή σου,βέβαια και η ερωτικές σκηνές προκαλούν αμηχανία,αλλά αν και η σχέση είναι πιο άνετη μεταξύ των ηθοποιών παίζει μεγάλο ρόλο.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Δευ Φεβ 01, 2010 6:44 pm

Κορίτσια ο Μάνος την Μελίτα την αγάπησε...Και μάλιστα το παραδέχτηκε και ο ίδος σε μια στιγμή που κανένα συμφερον δεν είχε να πει ψέματα..Όταν πήγε η Μελίτα στο γραφείο του αφού είχε βγει το διαζύγιο...Δεν ηέρω τι ήθελαν να μας δώσουν οι σεναριογράφοι αλλά έτσι όπως το εξέλαβα εγώ-που κατα πασα πιθανοτητα λάθος κανω- η Ευα ήταν για τον Μανο ο εφηβικός του έρωτας,η γυναίκα που θεωρουσε κτημα του,ενα μεγάλο πάθος και τωρα πια ενα απωθημένο...Όχι αγνή αγάπη
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Φεβ 01, 2010 6:48 pm

μίμη και εμένα μου άρεσε πολύ η μελίτα με το μάνο ως ζευγάρι...έδεναν...
και πιστεύω πως ο μάνος την αγάπησε...δεν ήταν απλά ένα σκαλοπάτι για αυτόν..
αν και υποστηρίζω μελίτα-στέφανο θεωρώ πως ο μάνος με τη μελίτα έζησαν μια αγάπη...βέβαια όπως είχε πει και η izabella όπως ο μάνος ξέρει να αγαπά,με λάθος τρόπο δηλαδή...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Izabella29 Δευ Φεβ 01, 2010 7:08 pm

Ναι δεν αμφιβάλλω πως με τον τρόπο του την αγάπησε και το έχει πει και στην ίδια ουκ ολίγες φορές,αλλά θα μου πείτε ο λόγος του Μάνου είναι συμβόλαιο? Razz Αντιθέτως μάλλον δεν είναι και πολύ εγγύηση ο λόγος του. Απλώς συμφωνώ mimi πως όντως η Εύα ήταν το εφηβικό του πάθος,το κτήμα του,αλλά ποτέ δεν θα μπορέσω να δεχτώ πως ήταν η μεγάλη αγάπη του.Αν ίσχυε αυτό δεν θα τη πούλαγε έτσι απλά στην κάθε ευκαιρία.Κανείς δεν το ανάγκασε να παντρευτεί και ακόμα και στην συνέχεια που υποτίθεται με την Μελίτα ήταν στα χωρίσματα και τίποτε δεν τον εμπόδιζε από το να είναι με την Εύα,ο ίδιος επέλεξε να την αδειάσει κανονικότατα.Μια από τις σκηνές που δεν ξεχνάω μάλιστα,είναι αυτή που αποτελέι μια από τις λίγες σκηνές που είδαμε μια πιο ευαίσθητη και αληθινή πλευρά του μάνου,την μέρα που κλαίει στην κατασκήνωση και τον βλέπει η Δάφνη.Εκεί όταν μίλησε μαζί της ,ης έιχε πει χαρακτηριστικά πως "Η Μελίτα είναι για μένα ό,τι ήσουν εσύ για τον Νικόλα".Αυτό λέει πολλά.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mimi_loukas+nora Δευ Φεβ 01, 2010 7:37 pm

Izabella29 έγραψε:"Η Μελίτα είναι για μένα ό,τι ήσουν εσύ για τον Νικόλα".Αυτό λέει πολλά.
Οχι απλά πολλά,τα πάντα!
Ασε που και όλα να τα παραβλέψεις το γεγονός πως πήγε με τη Μελίτα παραμονή του γάμου του με την Εύα δεν μπορείς να το προσπεράσεις.Ναι αυτη ηταν απελπισμένη.Μπορώ ακόμη να δεχτώ πως και τον προκάλεσε αν και κατα τη γνώμη μου μόνα τους τσούλησαν τα πράγματα...Αλλά σόρυ κιόλας,και αν μπορούσα θα το έλεγα και πιο ωμά, δεν τα έκανε όλα μόνη της η Μελίτα..Για κάποια πράγματα χρειάζονται δύο και κάποιες προϋποθέσεις..Α ρε να μην μπορείς να εκφραστείς ελεύθερα.. lol!
mimi_loukas+nora
mimi_loukas+nora
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη...Και 7-8 στην κοσμάρα της Δάφνης!!
Ασχολίες : Biology

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από soso Σαβ Φεβ 20, 2010 12:51 am

manos+eva έγραψε:
nana έγραψε:εγώ πάντως θα ξενερώσω αν δω τελικά τον Μάνο με τη Μελίτα μαζί.
Το απόλυτο ξενέρωμα!!!
Αλλά μάλλον όχι γιατί η Εύα είναι η top

Agree

Συμφωνώ!Όσο για το μυθο περί ψηφοφορίας (η ίδια που έβγαλε την Αλεξανδρινή Σικελιανου -αν λέω καλά το όνομά της- την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΗΘΟΠΟΙΟ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑΣ σε δραματική σειρά κατι τέτοιο/το 'Μαζι σου' με τηλεθέαση γύρω στο 25% ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΡΙΑΛ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑΣ στο είδος του και τον ΣΤΕΛΙΟ ΜΑ'Ι'ΝΑ τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΩΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ ΗΘΟΠΟΙΟ (στο ενα πρώτος,στο άλλο δευτερο,αν θυμάμαι καλά)
προφανώς
α.μια ψηφοφορία στην οποία κάποιος μπορεί να ψηφίσει 56000 φορές με τη λογική "Θα σου δείξω εγώ" είναι απολύτως διαβλητή και καθόλου έγκυρη
β.όταν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η κυρία παίρνει τη ρεβανς απ την δήθεν προκλητικά απαραδεκτη αντροχωρίστρα,κάτι σαν μαχη με καλό και κακο (να 'χαμε να λέγαμε),με τον αδικημένο συνηθως συντάσσεσαι (δεν αναφέρομαι καν σε παντρεμένες με τραυματικες εμπειρίες)
γ.και τέλος αν έχεις καταλαβει προς τα πού πάει το έργο,ως τηλεθεατής που διαφωνείς,αντιδρας πορωμένα και θα το χτυπήσεις το 25ωρο ψηφο-ψηφο να περάσεις μηνυμα σε αρμόδιους.

Επί της ουσίας το ζευγάρι ηταν μετριο,ξενερωτο και συμβατικό.
(Στο fb ακόμη και τωρα που πήγαν όλοι με όλους είναι το τελευταιο σε δημοφιλία.πχ. Ευα-Στέφανος πολυ παραπάνω)
Δεν είπα και τη λέξη Ευα!Μπραβο μου!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από margaret Σαβ Φεβ 20, 2010 2:57 pm

Και εμενα μου αρεσαν τρελα περυσι Μανος Μελιτα!!! Ηταν το πιο ταιριαστο ζευγαρι της Εδεμ...Μετα τις λαμογιες του Μανου ομως τον σιχαθηκα και δε τον θελω μαζι με τη Μελιτα...Η Μελιτα αξιζει ΤΟΝ ΤΕΛΕΙΟ...Ο Μανος ειναι αθλιος γι'αυτο ας παει στην Ευα την οποια ισχυριζεται πως αγαπαει...Εμενα προσωπικα ο Μανος δε με πειθει οτι αγαπαει την Ευα...Θεωρω πως ειναι απλα ενα αποθυμενο του που του εχει μεινει απο τα 15..Κ αυτο γιατι ποτε δε μπορεσε να ζησει μαζι της χωρις εντασεις...Για μενα ο Μανος αγαπαει μονο τον εαυτουλη του και την εξουσια..Ουτε για την αγαπη του για τα παιδια του δε με πειθει δυστυχως...Τη Μελιτα την αγαπησε ως γυναικα, την Ευα απλα τη θεωρει κτημα του γιατι ηταν ο πρωτος του ερωτας και μαζι εζησαν πολλα πρωτογωρα πραγματα..
margaret
margaret
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από evanna Σαβ Φεβ 20, 2010 3:15 pm

soso έγραψε:
manos+eva έγραψε:
nana έγραψε:εγώ πάντως θα ξενερώσω αν δω τελικά τον Μάνο με τη Μελίτα μαζί.
Το απόλυτο ξενέρωμα!!!
Αλλά μάλλον όχι γιατί η Εύα είναι η top

Agree

Συμφωνώ!Όσο για το μυθο περί ψηφοφορίας (η ίδια που έβγαλε την Αλεξανδρινή Σικελιανου -αν λέω καλά το όνομά της- την ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΗΘΟΠΟΙΟ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑΣ σε δραματική σειρά κατι τέτοιο/το 'Μαζι σου' με τηλεθέαση γύρω στο 25% ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΡΙΑΛ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑΣ στο είδος του και τον ΣΤΕΛΙΟ ΜΑ'Ι'ΝΑ τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΩΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ ΗΘΟΠΟΙΟ (στο ενα πρώτος,στο άλλο δευτερο,αν θυμάμαι καλά)
προφανώς
α.μια ψηφοφορία στην οποία κάποιος μπορεί να ψηφίσει 56000 φορές με τη λογική "Θα σου δείξω εγώ" είναι απολύτως διαβλητή και καθόλου έγκυρη
β.όταν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η κυρία παίρνει τη ρεβανς απ την δήθεν προκλητικά απαραδεκτη αντροχωρίστρα,κάτι σαν μαχη με καλό και κακο (να 'χαμε να λέγαμε),με τον αδικημένο συνηθως συντάσσεσαι (δεν αναφέρομαι καν σε παντρεμένες με τραυματικες εμπειρίες)
γ.και τέλος αν έχεις καταλαβει προς τα πού πάει το έργο,ως τηλεθεατής που διαφωνείς,αντιδρας πορωμένα και θα το χτυπήσεις το 25ωρο ψηφο-ψηφο να περάσεις μηνυμα σε αρμόδιους.

Επί της ουσίας το ζευγάρι ηταν μετριο,ξενερωτο και συμβατικό.
(Στο fb ακόμη και τωρα που πήγαν όλοι με όλους είναι το τελευταιο σε δημοφιλία.πχ. Ευα-Στέφανος πολυ παραπάνω)
Δεν είπα και τη λέξη Ευα!Μπραβο μου!
Soso μου και σε αυτο το θεμα συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου!!! Agree Με καλυψες απολυτα....!Αυτο το ''ζευγαρι'' δεν με αγγιξε ποτε!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από mustikoula Σαβ Φεβ 20, 2010 3:48 pm

Αμάν αυτός ο Μάνος τα νεύρα μου.Δν τον αντέχω άλλο, μας έχει πρίξει!!
Ρε,πάει η Εύα είναι έγκυος,παντρεύτηκε τί την τιρανάς????????? maaaad
Ασε και την Μελίτα ήσυχη βρές άλλο κορόιδο!!!!!! maaaad

mustikoula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από kate93 Τρι Φεβ 23, 2010 9:57 pm

ΜΕ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕΛΙΤΑ ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΠΤ;

kate93
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από Alexitsa Τρι Φεβ 23, 2010 10:06 pm

Μακάρι να γινόταν αλλά δεν το βλέπω!
Alexitsa
Alexitsa
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από kate93 Τρι Φεβ 23, 2010 10:08 pm

ΚΡΙΜΑ ΟΜΩΣ...ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΝΑ ΖΗΛΕΥΕΙ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΓΝΟΣΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΧΑΣΕΙ.....................

kate93
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μάνος - Μελίτα - Σελίδα 3 Empty Απ: Μάνος - Μελίτα

Δημοσίευση από hionati Τρι Φεβ 23, 2010 10:14 pm

τελικα λετε να γινει κατι με μανο και μελιτα παλι???
προσωπικα δε θα με χαλουσε...απο οσο ειχα δει περυσι τη σειρα οι δυο τους παντα μου αρεσαν μαζι...ο μανος υπηρξε και τρυφερος με τη μελιτα και ειχε πει στη δαφνη οτι <<για μενα η μελιτα ειναι οτι εισαι εσυ για το νικολα...>>βεβαια της εχει κανει πολλα και ασυγχωρητα αλλα εκτος καποιων εξαιρεσεων μαζι της ηταν γλυκος και μεχρι να μαθει η μελιτα για την ευα νομιζω περνουσαν πολυ καλα...περυσι ειχαν αφησει καποιες πορτες ανοιχτες για τους δυο τους αλλα φετος αναποδογυρισαν την ιστορια...για το μανο φαινεται να υπαρχει μονο η ευα και για τη μελιτα μονο ο στεφανος...αλλα επειδη αυτοι οι δυο εζησαν εναν ερωτα και μια αγαπη μαζι πιστευω οτι ισως θελησουν να ξαναπροσπαθησουν...αφου εχασαν ο ενας την ευα και η αλλη το στεφ γιατι να μην ξαναπροσπθησουν...ασε που πιστευω οτι σε αυτη τη δυσκολη στιγμη και εννοω ψυχολογικα,μονο η μελιτα μπορει ισως να συνεφερει το μανο,παντα ειχε τον τροπο της μαζι του...
δεν ξερω αν θα συμβει αλλα θα ηθελα να δω μια επανασυνδεση,πιο πολυ για να δωτι θακανει ο στεφανος...θα μου αρεσε πολυ να τον δω να ζηλευει...ασε που και η ευα θα αρχιζει να ζηλευει την παλια της αγαπη...παντως αν συμβει κατι τετοιο θα ειναι σιγουρα μετα,πολυ μετα την αποβολη της ευα...
αυτα και θα δουμε τι θα δουμε...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης