Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος-Μελίτα

+44
$ofi@ loukakos + nora
lizzie
ΣΨ1
roria
MARINAKI_AGAPI_97
Foulitsa
meroula
marakii
Dimitraaa
koalaki
Ανυπέρ-Βλήτο
fantina
Antigoni!
ntina fan
mrs shpoo
ilio
stefistaroy
Irida
alex1
jenoy
fay
Δ.Μπέλλος
Caroline
KatsaroYpotheto
pasxalitsa
Clarabelle
JELSOMINA
loukitsa
ntinafer
evanna
dwra
oriana
goldy24
verile_mistika
ebelina2007
EMMA1
Cancoon
anastasia20
Καρ-Mik
JESSIE
MARIANNALEX
nefelik
despinam
sarita
48 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 2:01 am

Kαταρχάς καλησπέρα και καλωσήρθες στο φόρουμ
Να σου θυμήσω οτι το φόρουμ αλλα και το ανάλογο τόπικ δεν είναι για να κατακρίνεις τα γούστα των άλλων χρηστών αλλα για να λες την γνώμη σου.
meroula έγραψε:EIMAI ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΒΕΒΑΙΑ ΦΑΝ ΤΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΜΕΛΙΤΑΣ -ΣΤΕΦΑΝΟΥ Κ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΦΡΙΚΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ Η ΒΛΕΠΑΜΕ ΑΛΛΗ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΗΡΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΑ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑΤΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ Κ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΕΥΑ??
Σίγουρα βλέπεις άλλη σειρά, γιατί δεν χωρίσανε για αυτόν τον λόγο. Και δεν τον έδιωξε η Ευα.
Η Ευα με τον Στέφανο είχαν αποφασίσει μια ζωή μαζί. Μάλιστα είχαν βάλει μπρος για οικογένεια.(Εξού και ο Αγγελος).
Η Ευα ποτέ δεν είπε οτι δεν ήταν σίγουρη για τα αισθήματα της, απλώς ήθελε χρόνο.
Και δεν τον έδιωξε. Απλώς ο Στέφανος δεν μπορούσε να δώσει στην Ευα τον χρόνο που της ζήτησε. Αν θες σου βρίσκω και την σκηνή.
Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Moz-screenshot

Η ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΟ.?????Κ ΜΕΤΑ ΜΟΛΙΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΤΡΕΞΕ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΣΟΔΕΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΜΑΛΛΟΝ??
Για να νιώσει ασφάλεια το παιδί της το έκανε. Γιατί δεν ήθελε να κάνει πάλι το ίδιο λάθος, και μεγαλώσει το παιδί της χωρίς τον πατέρα του.

ΛΕΤΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥς ΑΛΛΟΥΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ Η ΕΥΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?1)ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΒΑΣΙΣΤΙΚΕ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗΣ Κ ΠΗΓΕ ΝΑ ΖΕΙΣΗ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ.
Είναι πολύ ευκολο βλέπω να συγκρίνεις δύο άτομα διαφορετικά
Δυο άτομα που μεγάλωσαν σε δύο διαφορετικούς κόσμους.

Ας το πάρω αλλιώς. Η Μελίτα μεγάλωσε με αγάπη. Είχε τα πάντα, και τους γονείς της πάντα δίπλα. Να την μεγαλώνουν με αγάπη. Σπούδασε, έζησε στο εξωτερικό, γύρισε, και το γκομενάκι που της γιάλισε το παντρεύτηκε, και έκανε οικογένεια, και είχε πάντα τους γονείς της κοντά.
Η Ευα μεγάλωσε με μια μάνα να δουλεύει και έναν πατέρα να την ξυλοφορτώνει. Οταν βιάστηκε η μάνα της την έχωσε σε ένα τρελάδικο, και την άφησε σε μια ξένη χώρα, μόνη της, για να μην μαζέψει την ντροπή σπίτι της.

Αν νομίζεις οτι είναι το ίδιο, τοτε πάω πάσο. Με άλλα πρότυπα μεγάλωσε η μία, με άλλα η άλλη.ΑΝ μεγαλώνεις στα σκ@τα, μην περιμένεις οτι θα είναι με το αν μεγαλώνεις με αγάπη.

Και νομίζω οτι αλλιώς μπορείς να συγχωρήσεις ή να καταλάβεις έναν άνθρωπο που μεγάλωσε με της καλύτερες περγαμηνές, και έναν που μεγάλωσε με τις χειρότερες.

Ναι, για μένα η Ευα έχει κάνει μεγαλύτερα λάθη απο την Μελίτα. Αλλα η Ευα ούτε την ίδια ζωή με την Μελίτα είχε, ούτε την ίδια στήριξη, και μετά απο τα λάθη της αντιμετώπισε και την ζωή της διαφορετικά.


2)ΓΥΡΙΣΕ Κ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΝΟΜΙΖΕ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΑΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ Κ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ,
Φυσικά και ήταν ένα μεγάλο λάθος που δεν ήταν κοντά στην Μαρίλια. Νομίζω η Ευα όμως ΚΑΙ το πλήρωσε (και ακόμα το πληρώνει) και το παραδέχτηκε. Δεν το έπαιξε ποτέ η καλύτερη μάνα. Οταν όμως αποφάσισε να γίνει πραγματική μάνα, και να βάλει τα παιδιά της προταιρεότητα, το έκανε.

3)ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΟΥΣΕ Κ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ.ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ???ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΖΕΙ Κ ΠΑΕΙ Κ ΣΠΙΤΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ.
Και αυτό το πλήρωσε, που θες να καταλήξεις?

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.ΜΕΤΑ ΠΑΡΑΤΑΕΙ Κ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ.ΜΕΤΑ ΜΕΝΕΙ ΕΓΚΥΟς Κ ΤΡΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙ ΓΑΜΟΥ ΣΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΧΑΛΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ.ΜΕΤΑ ΜΑΘΑΙΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ Κ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ Κ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΗ
Εδώ κάπου τα χαλάς. Με τον Στέφανο είχανε ζήσει χρόνια μαζί. Το οτι δεν κόβει φλέβα για αυτόν, δεν σημαίνει οτι δεν τον αγάπησε. Δεν αγαπάς όλους με τον ίδιο τρόπο, ή θα μου πεις οτι η Μελίτα δεν αγάπησε τον Μάνο γιατί λέει οτι ο Στέφανος είναι ο έρωτας της ζωής της? Τον αγάπησε τον Στέφανο, απλώς δεν ήταν η καψούρα που λέμε.
Δίπλα του ήταν ευτυχισμένη, έλαμπε. Οταν τον βάλανε φυλακή έτρεχε απο την αγωνία της για αυτόν. Οταν μάλωνε με τον Μάνο ο Στέφανος, πρώτα ''Στέφανε'' είπε, και ας ήταν ο Μάνος ο έρωτας της ζωής της.

Επίσης, πάλι κάνεις λάθος.(Αν και το ανέφερα και πιο πάνω).
Η Ευα με τον Στέφανο αποφάσισαν ένα κοινό μέλλον μαζί. Και έτσι βάλανε μπρος για οικογένεια. Κάπου εκεί, ο κύριος ερωτεύτηκε την Μελίτα, και έτσι ζήτησε σε γάμο την Ευα (? Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 735655 ). Η Ευα του είπε οτι θέλει χρόνο να το σκεφτεί, και αυτός δεν της τον έδωσε και την χώρισε).
Την ζωή της Μελίτας δεν την χάλασε η Ευα. Το ζώο ο Στέφανος την χάλασε.
Ούτε τον υποχρέωσε να την παντρευτεί ούτε τίποτα. Τον ρώτησε πάρα πολλές φορές αν υπάρχει άλλη στην ζωή του ή αν θέλει.

Ι.ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΥΡΙΞΕΙ ΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣΩΠΟΝ.
Για θυμησε μου, τόσα χρόνια στο Παρίσι πως ζούσε?
Μην ξεχνάς οτι η Ευα μετά την εγκυμοσύνη μπήκε σε ίδρυμα, που σημαίνει οτι ούτε λύκειο τελείωσε, και στο παρίσι, ειδικά τα πρώτα χρόνια, (και είδικα μετά απο ίδρυμα,) την γλώσσα δεν την ήξερε.
Αρα, είναι στα 18 της σε μια ξένη χώρα, χωρίς μόρφωση, χωρίς να ξέρει τη γλώσσα, και με νοσηλεία σε ψυχιατρική κλινική, και τι περιμένεις να κάνει? Και χωρίς απόθεμα στην άκρη.

Να μπει σε γραφείο, ή να γίνει στέλεχος?

Παρόλα αυτά, μόνη της επιβίωσε εκεί.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΙΕΤΤΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΦΑΝ ΤΗς ΕΥΑΣ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑΝ ΠΟΥ Ο ΣΤΕΦΑΝΟς ΑΓΑΠΗΣΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ Κ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΣΑΝ ΤΡΟΠΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ.Κ ΕΤΣΙ ΟΛΟΙ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΦΑΝ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΤΑΣ.
Το πως και γιατί κάποιος γίνεται φαν, δεν το ξέρεις και καλό είναι να μην βγάζεις συμπεράσματα.
Καμία πέτρα δεν το ξέρει. Απλώς υποθέτεις, γιατί έτσι σε βολέυει να πιστεύεις, ή αυτή η απάντηση θα καλύψει την μοναδική απορία ''Πως γίνεται κάποιος να μην είναι με την πλευρά αυτης της θεάς Μελίτας''?

Ειδικά απο ότι έχω δει σε αυτό το φόρουμ, εδώ και 1μιση χρόνο που είμαι μέλος, μόνο φαν της Ευας δεν ήταν οι Στεφανο-Εριεττικές. Οι περισσότερες Στεφανο-Εριεττικές είναι ''Σταυρικιές'' / Στεφανικές ή Λουκανορικές.

Προσωπικά κιόλας ας μιλήσω, είμαι φαν της ΘΕΑΣ. (Αμαλία=Πεφάνη,) και ήμουν (μιας και δεν ασχολούμαι ιδιαιτερα) Λουκανορική.
Ευικιά δεν με λες, ούτε Εριεττικιά, αλλα αν μου πεις Εριέττα ή Μελίτα, ή Ευα ή Μελίτα, σίγουρα ΔΕΝ θα διαλέξω την Μελίτα.

Ολες αυτές οι θεωρίες συνομωσίας, που όλοι μισούν την αγια Μελίτα, μου ακούγονται τόσο αστείες.
Δεν χρειάζεται κάποιος να είναι Ευικός για να την αντιπαθήσει, όπως δεν χρειάζεται κάποιος να είναι/'ηταν Λουκανορικός για να αντιπαθήσει την Νταίζη.

Μπορεί κάποιος να την αντιπαθήσει γιατί.. απλώς την αντιπαθεί. Τοσο απλά.


ΑΚΟΜΑ Κ Η ΜΙΡΚΑ Η ΚΑΤΣΙΚΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ Κ ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ ΤΗ ΩΡΑΙΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΣΟ ΔΕΝΟΥΝ ΤΙ ΟΜΟΡΦΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ.Τ.Λ.Κ ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΠΩς ΘΑ ΔΕΙΤΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ ΤΟΥς ΣΤΗΝ ΤΖΑΜΑΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΚΟΥΝΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΑΚΙ ΤΗς ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ ΤΑ ΒΡΩΜΙΚΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕ(ΜΙΑ Κ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ)Κ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΕΙ ΜΕ ΛΥΣΑ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΤΗΓΜΕΝΑ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ Η ΚΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΡΤΖΕ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.

Κοίτα να δείς πως έχουν τα πράγματα.
- Η Εριέττα ποτέ δεν έβρισε τα βρώμικα λεφτά του πατέρα της , ή τον πατέρα της για τις βρώμικες δουλειές που έκανε. Και φυσικά τρώει απο αυτά.
- Ο Λουκάς αντιθέτως και τα έκραξε, αλλα όμως ποτέ δεν τα αποδέχτηκε, ειδικά αν σκεφτείς οτι αναφέρθηκε πολλές φορές το μερίδιο που θα μπορούσε να του αναλογεί .
- Η Μελίτα και τα έβρισε αλλα και τα τρώει

Αυτή είναι η διαφορά. Εμένα δεν με χαλάει η Μελίτα που τρώει απο τα έτοιμα. Αφού τα βρίσκει , μαγκιά της. Και γω ίσως το ίδιο θα έκανα. Αυτό που με χαλάει είναι οτι αυτά τα λεφτά, όπως και τον μπαμπά της, τα κρίνει.
Αρα, ή τρως απο αυτά και κάνει τουμπεκί όπως κάνει η Εριέττα , ή δεν τρως δεκάρα, και ζεις με τα δικά σου - όπως κάνει και ο Λουκάς ( ή όπως έκανε ο αδερφός της Μελίτας).
Αυτή είναι η διαφορά.

Μου θυμίζει τους αριστερούς με την δεξιά τσέπη. Τους τυπάδες που βρίζουνε τον καπιταλισμο και τα κεφάλαια, και πήγανε σε ιδιωτικό σχολείο, δεν δουλέψανε ποτέ, και έχουν αμάξι απο τα 18, δώρο του μπαμπά.


Κ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΗ Κ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΥΡΙΑ ΟΠΩς ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΗΛ.ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΟΤΙ ΩΡΑ ΝΑ'ΝΑΙ ΟΠΟΤΕ ΝΑ΄ΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΚΟΥΠΙΣΕΙ ΤΙΣ ΜΥΞΕΣ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΛΥΣΕΙ Κ ΤΑ ΥΠΑΡΞΙΑΚΑ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ????ΜΕΘΟΔΙΚΗ Κ ΥΠΟΥΛΙΑ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΗΣ.
Ποιο είναι το μεθοδικό και το ύπουλο της πρώτης τάξης?
Οτι τον έπαιρνε τηλέφωνο?
Καταρχάς το θέμα και των διαμαντιών αλλα και της υιοθεσίας της, το είχαν ξεκινήσει πρίν χωρίσουνε. Και νομίζω είχαν πει οτι θα συνεχίσουν τις δουλειές και τις υποθέσεις τους, απλώς δεν θα είναι σύντροφοι.
Απο πότε όταν κάποιος βρίσκει γκόμενα, πρέπει να κόψει παρτίδες με την ζωή ή κάποια πράγματα που είχε ξεκινήσει να κάνει.

Και εγώ να δεχτώ οτι είναι μεθοδική και ύπουλη γιατί τον έπαιρνε πολλες φορές τηλ. Οκ?
Αρα, με την ίδια λογικη, συμφωνείς ή δεν συμφωνείς οτι το ίδιο μεθοδική και ύπουλη ήταν και η Μελίτα πέρυσι με τον Στεφανο.
Γιατί στο φινάλε,η Εριέττα τον έπαιρνε για κάποιες προσωπικές υποθέσεις που είχαν ήδη ξεκινήσει πριν ξαναγυρίσει στην Μελίτα, η Μελίτα έπαιρνε για να του πει ''πως μπορείς και την κάνεις ευτυχισμένη και με ξέχασες τοσο γρήγορα'' ή ''σαγαπώ.. κα διάφορα άλλα τέτοια.


ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙΣ ΑΔΕΡΦΟ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???ΤΩΡΑ ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΜΕΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΕΧΟΥΝ ΧΗΜΕΙΑ Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 382640 Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 382640 Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 382640ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΛΛΗ ΣΕΙΡΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.

Θα πρέπει να μάθεις να σέβεσαι κάτι. Οτι όταν υπάρχουν τόσα εκατομμύρια άνθρωποι στον κόσμο, δεν έχουν όλοι ούτε το ίδιο γούστο, ούτε τις ίδιες απόψεις.
Αν όλοι είχαμε το ίδιο γούστο, και την ίδια αισθητική, θα κυνηγούσαμε τους ίδιους άντρες, κτλ κτλ.

ΟΙ απόψεις λοιπόν είναι υποκειμενικές. Οπως εσυ θεωρείς οτι ο Στέφανος με την Μελίτα έχουν χημεία και με την Εριέττα όχι, έτσι υπάρχουν άτομα που πιστέυουν το αντίθετο.
Και όλοι την ίδια σειρά βλέπουμε σε πληροφωρώ. Απλως απο διαφορετική οπτική γωνία.
Οπως κάθε πράγμα στην ζωή, απο την πλευρά που το βλέπεις, φαντάζει διαφορετικό στα μάτια σου.

Τέλος, καλό θα είναι να μην βγαίνεις οφ τόπικ.
Αυτό το τόπικ είναι Στέφανος-Μελίτα. Ούτε Στέφανος-Εριέττα, ούτε Ευα-Μελίτα, ούτε Στέφανος-Ευα.

Edit:

Τώρα το είδα αυτό
ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΙ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ Η ΕΥΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Το φόρουμ δεν είναι για τα μυστικά? Για ποιον είναι??? Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 191984
Εχει ή δεν έχει φαν για όλους????

Το φόρουμ έχει πάνω απο 4.500 μέλη. Το αν οι περισσότεροι είναι φαν κάποιου χαρακτήρα, αυτό δεν σημαίνει οτι το φόρουμ δεν είναι για τα μυστικά! Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 191984

Ο καθένας μπορεί να λέει την γνώμη του.
Αν η πλειοψηφεία είναι φαν του ενός χαρακτήρα, τι να κάνουμε? Να τους διώξουμε? Είναι να λέμε θέλουμε 1000 Λουκανορικούς, 1000 ΣτεφανοΜελιτικούς, 1000, μπλα μπλα μπλά...

Η Ιωάννα τι να πει, που είναι η μόνη φαν του Μπέλλου (και πάλι, κάνει για χιλιάδες! Μέχρι και ψηφοφορία επεισοδίου αφιερωμένη είχαμε ) !!!

Ας μείνουμε όμως στο θέμα του τόπικ.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από fay Κυρ Ιουν 05, 2011 10:47 am

Αγαπητή Καρ-Μικ, απλά υποκλίνομαι σε όλα όσα γράφεις και μάλιστα στο ότι ξενύχτησες για να τα γράψεις αλλά σίγουρα κάποιος έπρεπε να βάλει τα πράγματα στη θέση τους και να ξεκαθαριστεί ότι το συγκεκριμένο τόπικ είναι μόνο για Στέφανο-Μελίτα αν και κάποιοι φαν τους το ξεχνάνε και γράφουν επανειλημμένα στο σχολιασμό επεισοδίων ΜΟΝΟ γι' αυτό το ζευγάρι. Ούτε αυτό είναι σωστό ούτε και να συγκρίνουμε τη Μελίτα με την Εύα ή την Εριέττα εδώ. Μπορεί αυτό το τόπικ να έχει σιωπήσει για καιρό και να μην έχει τη ζωντάνια που έχει π.χ. το τόπικ Λουκά-Νόρας και οι λόγοι είναι προφανείς αλλά αυτό δε σημαίνει ότι για να το ξυπνήσουμε πρέπει να βγαίνουμε εκτός θέματος, να μιλάμε για την Εύα,για την Εριέττα και για οποιοδήποτε άσχετο με Στέφανο-Μελίτα, και ακόμη χειρότερα, να προσπαθούμε να υποβαθμίσουμε αυτό το φόρουμ που μας φιλοξενεί και δίνει την ευκαιρία σε όλους ανεξαιρέτως να πουν τη γνώμη τους φτάνει αυτό να γίνεται με σεβασμό για τους άλλους και κυρίως γι' αυτούς που έχουν αντίθετη άποψη. Και για να μη βγαίνω κι εγώ οφ τόπικ να τονίσω ότι στο συγκεκριμένο τόπικ μιλάμε για Στέφανο και Μελίτα ακόμη κι αν είμαστε αντιφάν. Έχουν δικαίωμα να ακουστούν και τα αρνητικά σχόλια γι' αυτούς τους δυο όσο και τα θετικά. Υπάρχουν εκείνοι που τους θεωρούν το καλύτερο ζευγάρι στη σειρά και υπάρχουν κι εκείνοι που πιστεύουν ακριβώς το αντίθετο. Δεν έχει σημασία ποιοι είναι οι περισσότεροι, σημασία έχει η κάθε άποψη να εκφράζεται με σεβασμό.
Προσυπογράφω ολόκληρο το ποστ σου.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιουν 05, 2011 11:19 am

Θέλω κι εγώ να συγχαρώ την Καρ-Μικ για τον νηφάλιο τρόπο που απάντησε στο πόστ αυτό. Αν και όλα τα κάλυψε και μάλιστα λεπτομερώς, θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι που νιώθω εγώ:
Ανεξάρτητα από το ποιόν συμπαθεί κανείς από τους ήρωες της σειράς, υπάρχουν ωρισμένα που ήταν αναπόφευκτο να συμβούν, για λόγους πές ηθικής τάξης ή απόδοσης δικαιοσύνης. Το τετράγωνο που δημιουργήθηκε με Μάνο, Εύα, Μελίτα, Στέφανο, έχει διαλυθεί σταδιακά, με κάποια πισωγυρίσματα μεν, αλλά τώρα πιά πρέπει να θεωρηθεί εντελώς διαλυμένο. Με τη σειρά διαλύθηκαν πρώτα ο Μάνος Μελίτα, κατόπιν ο Μάνος Εύα, κατόπιν ο Στέφανος Εύα και τελικά ο Στέφανος Μελίτα. Κι έτσι έπρεπε να γίνει, γιατί αυτοί οι τέσσερις άνθρωποι είχαν τόσο μπλέξει μεταξύ τους , ώστε κάθε πιθανή ευτυχής κατάληξη ενός ζευγαριού, θα είχε δραματικές συνέπειες στη ζωή των υπολοίπων μελών αυτού του τετραγώνου, ούτε ήταν δυνατόν να δημιουργηθούν απ'αυτό το τετράγωνο δύο ευτυχισμένα ζευγάρια, γιατί πάντα θα υπήρχαν πικρίες και απωθημένα μεταξύ τους .....
Οπότε, πολύ καλά έκαναν οι σεναριογράφοι και τους διέλυσαν και τους τέσσερις..... Η διαφορά είναι οτι η Εύα, σαν πρωτεργάτης της δημιουργίας αυτού του τετραγώνου, ήταν και η πρώτη που έχασε το Μάνο, και χωρις μάλιστα να το επιδιώξει η ίδια, ήταν του Μάνου η απόφαση να φύγει.... Η Μελίτα πάλι, σαν πρώτο θύμα και ακολούθως θύτης και η ίδια, έχασε το Στέφανο, αλλά από δική της πρωτοβουλία, γιατί εκείνη τον έδιωξε, εκείνη δεν τον πίστεψε, εκείνη δεν τον ήθελε. Της έδωσαν δηλαδή αυτό το αβαντάζ οι σεναριογράφοι, να καθορίσει μόνη της αυτό που ήθελε --- τότε! Μεταξύ των δύο γυναικών, η Εύα πήρε το μάθημα που της έδωσε η ζωή, συνειδητοποίησε τα λάθη της, και δεν τα επανέλαβε.... Γι'αυτό και πρώτη βρήκε έναν άλλον άνδρα που της χάρισε την αγάπη που έχει τόσο ανάγκη, και προχωρεί τη ζωή της, με όσα προβλήματα μπορεί να της παρουσιαστούν, αλλά που δεν αφορούν τη σχέση που έχει.... Η Μελίτα αντίθετα, ούτε κατάλαβε τίποτε απ'όσα έκανε, και συνεχίζει να διαπράττει τα ίδια λάθη.... Εγωιστικά νομίζει οτι η ζωή της οφείλει τα πάντα, και οτι έχει κάθε δικαίωμα να μεταχειρίζεται έναν άνδρα σαν γιο-γιό, πότε να τον διώχνει και πότε να τον θέλει πίσω..... Γι'αυτό, η δικαίωση της Μελίτας θα αργήσει πολύ, αν έρθει κάν, αφού προηγείται μιά βαθειά αυτοκριτική και μιά εξ ολοκλήρου διαφορετική θεώρηση της ζωής της από δώ και πέρα. Και εννοείται οτι το πρώτο που επιβάλλεται, είναι να καταλάβει οτι το Στέφανο τον έχασε από δική της υπαιτιότητα, και να πάψει να επιχειρεί να καταστρέψει τη νέα ζωή που αυτός πασχίζει να ξεκινήσει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 1:11 pm

fay έγραψε:Αγαπητή Καρ-Μικ, απλά υποκλίνομαι σε όλα όσα γράφεις και μάλιστα στο ότι ξενύχτησες για να τα γράψεις αλλά σίγουρα κάποιος έπρεπε να βάλει τα πράγματα στη θέση τους και να ξεκαθαριστεί ότι το συγκεκριμένο τόπικ είναι μόνο για Στέφανο-Μελίτα αν και κάποιοι φαν τους το ξεχνάνε και γράφουν επανειλημμένα στο σχολιασμό επεισοδίων ΜΟΝΟ γι' αυτό το ζευγάρι. Ούτε αυτό είναι σωστό ούτε και να συγκρίνουμε τη Μελίτα με την Εύα ή την Εριέττα εδώ. Μπορεί αυτό το τόπικ να έχει σιωπήσει για καιρό και να μην έχει τη ζωντάνια που έχει π.χ. το τόπικ Λουκά-Νόρας και οι λόγοι είναι προφανείς αλλά αυτό δε σημαίνει ότι για να το ξυπνήσουμε πρέπει να βγαίνουμε εκτός θέματος, να μιλάμε για την Εύα,για την Εριέττα και για οποιοδήποτε άσχετο με Στέφανο-Μελίτα,

Ευχαριστώ πολύ Φαίη. Ας πούμε οτι απλώς δεν νύσταζα, και είπα να περάσω την ώρα μου Razz
Εμένα εκείνο που μου κάνει εντύπωση, οτι όταν σχολιάζετε θετικά είτε το ζευγάρι Στεφανος-Μελίτα ή η Μελίτα σκέτη, γίνεται ΠΑΝΤΑ μα πάντα σε συνάρτηση με κάποιον άλλο χαρακτήρα.
Πχ. Η Μελίτα είναι καλή, γιατί η Μελίτα δεν θα είχε 6 χρόνια με παντρεμένο ή η Μελίτα είναι κυρία γιατί δεν γύρισε τσόντες.

Αυτό μου θυμίζει την θεωρία στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος, αλλα και πάλι δεν είναι έτσι. Οπως είπα να συγκρίνουμε δυο άτομα με διαφορετική ανατροφή, ή βιώματα, είναι απλά αστείο.
(Και όμως, απο τότε που η Ευα άρχισε να έχει όλα όσα δεν είχε ποτέ (αγάπη, στήριξη, χρήματα), είδαμε πόσο καλύτερη έγινε)
Ακόμα και το Στέφανος- Μελίτα, πολλές φορές υποστηρίζετε ως '' Το Στέφανος-Μελίτα είναι καλύτερο απο το Στέφανος-Εύα γιατί έχει πιο σεξουαλικές σκηνές'' ή ''το Στέφανος - Μελίτα είναι καλύτερο απο το Στέφανος-Εριέττα γιατί δεν μιλάνε για διαμάντια''.(Παρεπιπτόντως, αυτό ας πούμε, δεν θα το δεις ποτέ οταν υποστηρίζει κάποιος τα Λουκανοράκια, να εξυψώνονται σε συνάρτηση με άλλους χαρακτήρες)

και ακόμη χειρότερα, να προσπαθούμε να υποβαθμίσουμε αυτό το φόρουμ που
μας φιλοξενεί και δίνει την ευκαιρία σε όλους ανεξαιρέτως να πουν τη
γνώμη τους φτάνει αυτό να γίνεται με σεβασμό για τους άλλους και κυρίως
γι' αυτούς που έχουν αντίθετη άποψη. Και για να μη βγαίνω κι εγώ οφ
τόπικ να τονίσω ότι στο συγκεκριμένο τόπικ μιλάμε για Στέφανο και
Μελίτα ακόμη κι αν είμαστε αντιφάν. Έχουν δικαίωμα να ακουστούν και τα
αρνητικά σχόλια γι' αυτούς τους δυο όσο και τα θετικά. Υπάρχουν εκείνοι
που τους θεωρούν το καλύτερο ζευγάρι στη σειρά και υπάρχουν κι εκείνοι
που πιστεύουν ακριβώς το αντίθετο. Δεν έχει σημασία ποιοι είναι οι
περισσότεροι, σημασία έχει η κάθε άποψη να εκφράζεται με σεβασμό.
Προσυπογράφω ολόκληρο το ποστ σου.

Αυτό είναι το ''πρόβλημα'' της Δημοκρατίας. Οτι ακούγονται όλες οι απόψεις. Και απο ότι φαίνεται, υπάρχει κόσμος που χαλιέται, γιατί η πλειοψηφία δεν εχει την ίδια γνώμη με αυτόν.

Και για να μην βγαίνω και πολύ οφ τόπικ....

JESSIE έγραψε:Θέλω κι εγώ να συγχαρώ την Καρ-Μικ για τον νηφάλιο
τρόπο που απάντησε στο πόστ αυτό. Αν και όλα τα κάλυψε και μάλιστα
λεπτομερώς, θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι που νιώθω εγώ:
Ευχαριστω πολύ....

Η Μελίτα αντίθετα, ούτε κατάλαβε τίποτε απ'όσα έκανε, και συνεχίζει να διαπράττει τα ίδια λάθη.... Εγωιστικά νομίζει οτι η ζωή της οφείλει τα πάντα,
και οτι έχει κάθε δικαίωμα να μεταχειρίζεται έναν άνδρα σαν γιο-γιό,
πότε να τον διώχνει και πότε να τον θέλει πίσω..... Γι'αυτό, η δικαίωση
της Μελίτας θα αργήσει πολύ, αν έρθει κάν, αφού προηγείται μιά βαθειά
αυτοκριτική και μιά εξ ολοκλήρου διαφορετική θεώρηση της ζωής της από
δώ και πέρα. Και εννοείται οτι το πρώτο που επιβάλλεται, είναι να
καταλάβει οτι το Στέφανο τον έχασε από δική της υπαιτιότητα, και να
πάψει να επιχειρεί να καταστρέψει τη νέα ζωή που αυτός πασχίζει να
ξεκινήσει....
Νομίζω οτι τα είπες όλα με αυτή την παράγραφο και κυρίως με την συγκεκριμένη πρόταση.
Και γενικα νομίζει οτι κάθε άνθρωπο έχει δικαίωμα να τον μεταχεριίζεται σαν γιο-γιό (γονείς, συντρόφους, φίλους)
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουν 05, 2011 1:59 pm

JESSIE έγραψε:Θέλω κι εγώ να συγχαρώ την Καρ-Μικ για τον νηφάλιο τρόπο που απάντησε στο πόστ αυτό. Αν και όλα τα κάλυψε και μάλιστα λεπτομερώς, θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι που νιώθω εγώ:
Ανεξάρτητα από το ποιόν συμπαθεί κανείς από τους ήρωες της σειράς, υπάρχουν ωρισμένα που ήταν αναπόφευκτο να συμβούν, για λόγους πές ηθικής τάξης ή απόδοσης δικαιοσύνης. Το τετράγωνο που δημιουργήθηκε με Μάνο, Εύα, Μελίτα, Στέφανο, έχει διαλυθεί σταδιακά, με κάποια πισωγυρίσματα μεν, αλλά τώρα πιά πρέπει να θεωρηθεί εντελώς διαλυμένο. Με τη σειρά διαλύθηκαν πρώτα ο Μάνος Μελίτα, κατόπιν ο Μάνος Εύα, κατόπιν ο Στέφανος Εύα και τελικά ο Στέφανος Μελίτα. Κι έτσι έπρεπε να γίνει, γιατί αυτοί οι τέσσερις άνθρωποι είχαν τόσο μπλέξει μεταξύ τους , ώστε κάθε πιθανή ευτυχής κατάληξη ενός ζευγαριού, θα είχε δραματικές συνέπειες στη ζωή των υπολοίπων μελών αυτού του τετραγώνου, ούτε ήταν δυνατόν να δημιουργηθούν απ'αυτό το τετράγωνο δύο ευτυχισμένα ζευγάρια, γιατί πάντα θα υπήρχαν πικρίες και απωθημένα μεταξύ τους .....Οπότε, πολύ καλά έκαναν οι σεναριογράφοι και τους διέλυσαν και τους τέσσερις..... Η διαφορά είναι οτι η Εύα, σαν πρωτεργάτης της δημιουργίας αυτού του τετραγώνου, ήταν και η πρώτη που έχασε το Μάνο, και χωρις μάλιστα να το επιδιώξει η ίδια, ήταν του Μάνου η απόφαση να φύγει.... Η Μελίτα πάλι, σαν πρώτο θύμα και ακολούθως θύτης και η ίδια, έχασε το Στέφανο, αλλά από δική της πρωτοβουλία, γιατί εκείνη τον έδιωξε, εκείνη δεν τον πίστεψε, εκείνη δεν τον ήθελε. Της έδωσαν δηλαδή αυτό το αβαντάζ οι σεναριογράφοι, να καθορίσει μόνη της αυτό που ήθελε --- τότε! Μεταξύ των δύο γυναικών, η Εύα πήρε το μάθημα που της έδωσε η ζωή, συνειδητοποίησε τα λάθη της, και δεν τα επανέλαβε.... Γι'αυτό και πρώτη βρήκε έναν άλλον άνδρα που της χάρισε την αγάπη που έχει τόσο ανάγκη, και προχωρεί τη ζωή της, με όσα προβλήματα μπορεί να της παρουσιαστούν, αλλά που δεν αφορούν τη σχέση που έχει.... Η Μελίτα αντίθετα, ούτε κατάλαβε τίποτε απ'όσα έκανε, και συνεχίζει να διαπράττει τα ίδια λάθη.... Εγωιστικά νομίζει οτι η ζωή της οφείλει τα πάντα, και οτι έχει κάθε δικαίωμα να μεταχειρίζεται έναν άνδρα σαν γιο-γιό, πότε να τον διώχνει και πότε να τον θέλει πίσω..... Γι'αυτό, η δικαίωση της Μελίτας θα αργήσει πολύ, αν έρθει κάν, αφού προηγείται μιά βαθειά αυτοκριτική και μιά εξ ολοκλήρου διαφορετική θεώρηση της ζωής της από δώ και πέρα. Και εννοείται οτι το πρώτο που επιβάλλεται, είναι να καταλάβει οτι το Στέφανο τον έχασε από δική της υπαιτιότητα, και να πάψει να επιχειρεί να καταστρέψει τη νέα ζωή που αυτός πασχίζει να ξεκινήσει....

Συμφωνω με ολο το post και αυτο που υπογραμμισα ειναι για μενα το ζουμι και το υποστηριζω
εδω και καιρο.Αυτο το τετραγωνο πραγματικα εμπλεξε τοσο πολυ και καλως οι σεναριογραφοι το
διελυσαν.Οι δυο γυναικες εκαναν πανω κατω τα ιδια με μικρες διαφορες μεταξυ τους,μην πουμε
πια ξεκινησε τι,θα χαθουμε παλι.Συμφωνω οτι η Ευα πρωτη ξεφυγε και γι αυτο την βλεπουμε
ευτυχισμενη πλαι στον Λευτερη ,ενω για την Μελιτα δεν νομιζω τα πραγματα να ειναι τοσο απλα.
Εχει κι αλλη κατρακυλα!
Και φυσικα συμφωνω με αυτα που λες για την Μελιτα στις τελευταιες 4-5 σειρες.Ετσι ακριβως
ειναι.Και πραγματικα οταν λεμε ολα αυτα αυτο δεν σημαινει καθολου οτι ειμαστε εναντιον της
Μελιτας ,εγω τουλαχιστον δεν ειμαι!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουν 05, 2011 2:08 pm

Καρ-Mik έγραψε:
fay έγραψε:Αγαπητή Καρ-Μικ, απλά υποκλίνομαι σε όλα όσα γράφεις και μάλιστα στο ότι ξενύχτησες για να τα γράψεις αλλά σίγουρα κάποιος έπρεπε να βάλει τα πράγματα στη θέση τους και να ξεκαθαριστεί ότι το συγκεκριμένο τόπικ είναι μόνο για Στέφανο-Μελίτα αν και κάποιοι φαν τους το ξεχνάνε και γράφουν επανειλημμένα στο σχολιασμό επεισοδίων ΜΟΝΟ γι' αυτό το ζευγάρι. Ούτε αυτό είναι σωστό ούτε και να συγκρίνουμε τη Μελίτα με την Εύα ή την Εριέττα εδώ. Μπορεί αυτό το τόπικ να έχει σιωπήσει για καιρό και να μην έχει τη ζωντάνια που έχει π.χ. το τόπικ Λουκά-Νόρας και οι λόγοι είναι προφανείς αλλά αυτό δε σημαίνει ότι για να το ξυπνήσουμε πρέπει να βγαίνουμε εκτός θέματος, να μιλάμε για την Εύα,για την Εριέττα και για οποιοδήποτε άσχετο με Στέφανο-Μελίτα,

Ευχαριστώ πολύ Φαίη. Ας πούμε οτι απλώς δεν νύσταζα, και είπα να περάσω την ώρα μου Razz
Εμένα εκείνο που μου κάνει εντύπωση, οτι όταν σχολιάζετε θετικά είτε το ζευγάρι Στεφανος-Μελίτα ή η Μελίτα σκέτη, γίνεται ΠΑΝΤΑ μα πάντα σε συνάρτηση με κάποιον άλλο χαρακτήρα.
Πχ. Η Μελίτα είναι καλή, γιατί η Μελίτα δεν θα είχε 6 χρόνια με παντρεμένο ή η Μελίτα είναι κυρία γιατί δεν γύρισε τσόντες.

Αυτό μου θυμίζει την θεωρία στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος, αλλα και πάλι δεν είναι έτσι. Οπως είπα να συγκρίνουμε δυο άτομα με διαφορετική ανατροφή, ή βιώματα, είναι απλά αστείο.
(Και όμως, απο τότε που η Ευα άρχισε να έχει όλα όσα δεν είχε ποτέ (αγάπη, στήριξη, χρήματα), είδαμε πόσο καλύτερη έγινε)
Ακόμα και το Στέφανος- Μελίτα, πολλές φορές υποστηρίζετε ως '' Το Στέφανος-Μελίτα είναι καλύτερο απο το Στέφανος-Εύα γιατί έχει πιο σεξουαλικές σκηνές'' ή ''το Στέφανος - Μελίτα είναι καλύτερο απο το Στέφανος-Εριέττα γιατί δεν μιλάνε για διαμάντια''.(Παρεπιπτόντως, αυτό ας πούμε, δεν θα το δεις ποτέ οταν υποστηρίζει κάποιος τα Λουκανοράκια, να εξυψώνονται σε συνάρτηση με άλλους χαρακτήρες)

και ακόμη χειρότερα, να προσπαθούμε να υποβαθμίσουμε αυτό το φόρουμ που
μας φιλοξενεί και δίνει την ευκαιρία σε όλους ανεξαιρέτως να πουν τη
γνώμη τους φτάνει αυτό να γίνεται με σεβασμό για τους άλλους και κυρίως
γι' αυτούς που έχουν αντίθετη άποψη. Και για να μη βγαίνω κι εγώ οφ
τόπικ να τονίσω ότι στο συγκεκριμένο τόπικ μιλάμε για Στέφανο και
Μελίτα ακόμη κι αν είμαστε αντιφάν. Έχουν δικαίωμα να ακουστούν και τα
αρνητικά σχόλια γι' αυτούς τους δυο όσο και τα θετικά. Υπάρχουν εκείνοι
που τους θεωρούν το καλύτερο ζευγάρι στη σειρά και υπάρχουν κι εκείνοι
που πιστεύουν ακριβώς το αντίθετο. Δεν έχει σημασία ποιοι είναι οι
περισσότεροι, σημασία έχει η κάθε άποψη να εκφράζεται με σεβασμό.
Προσυπογράφω ολόκληρο το ποστ σου.

Αυτό είναι το ''πρόβλημα'' της Δημοκρατίας. Οτι ακούγονται όλες οι απόψεις. Και απο ότι φαίνεται, υπάρχει κόσμος που χαλιέται, γιατί η πλειοψηφία δεν εχει την ίδια γνώμη με αυτόν.

Και για να μην βγαίνω και πολύ οφ τόπικ....

JESSIE έγραψε:Θέλω κι εγώ να συγχαρώ την Καρ-Μικ για τον νηφάλιο
τρόπο που απάντησε στο πόστ αυτό. Αν και όλα τα κάλυψε και μάλιστα
λεπτομερώς, θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι που νιώθω εγώ:
Ευχαριστω πολύ....

Η Μελίτα αντίθετα, ούτε κατάλαβε τίποτε απ'όσα έκανε, και συνεχίζει να διαπράττει τα ίδια λάθη.... Εγωιστικά νομίζει οτι η ζωή της οφείλει τα πάντα,
και οτι έχει κάθε δικαίωμα να μεταχειρίζεται έναν άνδρα σαν γιο-γιό,
πότε να τον διώχνει και πότε να τον θέλει πίσω..... Γι'αυτό, η δικαίωση
της Μελίτας θα αργήσει πολύ, αν έρθει κάν, αφού προηγείται μιά βαθειά
αυτοκριτική και μιά εξ ολοκλήρου διαφορετική θεώρηση της ζωής της από
δώ και πέρα. Και εννοείται οτι το πρώτο που επιβάλλεται, είναι να
καταλάβει οτι το Στέφανο τον έχασε από δική της υπαιτιότητα, και να
πάψει να επιχειρεί να καταστρέψει τη νέα ζωή που αυτός πασχίζει να
ξεκινήσει....
Νομίζω οτι τα είπες όλα με αυτή την παράγραφο και κυρίως με την συγκεκριμένη πρόταση.
Και γενικα νομίζει οτι κάθε άνθρωπο έχει δικαίωμα να τον μεταχεριίζεται σαν γιο-γιό (γονείς, συντρόφους, φίλους)

Τι να σου πω Καρ-Μικ,δεν εχω λογια και δηλωνω μεγαλη fan σου!!!
Το μονο που ευχομαι ειναι να μην πεσει κανενα post μου στα χερια σου
και το κανεις φυλλο και φτερο lmao
Δεν χρειαζεται να πω βεβαια οτι συμφωνω απολυτα με οσα γραφεις
και με τον τροπο που τα γραφεις χωρις φοβο και παθος!!
Και αυτο με την Δημοκρατια ξαναπεστο βρε παιδι μου,δεν υπαρχει
ωραιοτερο πραγμα να μπορεις να λες αυτα που πιστευεις σε εναν χωρο
που σε ακουνε και κυριως σε σεβονται!!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 2:19 pm

ΣΨ1 έγραψε:
Τι να σου πω Καρ-Μικ,δεν εχω λογια και δηλωνω μεγαλη fan σου!!!
Το μονο που ευχομαι ειναι να μην πεσει κανενα post μου στα χερια σου
και το κανεις φυλλο και φτερο Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 191984
Δεν χρειαζεται να πω βεβαια οτι συμφωνω απολυτα με οσα γραφεις
και με τον τροπο που τα γραφεις χωρις φοβο και παθος!!
Και αυτο με την Δημοκρατια ξαναπεστο βρε παιδι μου,δεν υπαρχει
ωραιοτερο πραγμα να μπορεις να λες αυτα που πιστευεις σε εναν χωρο
που σε ακουνε και κυριως σε σεβονται!!!!
Σε ευχαριστώ πολύ ΣΨ1! Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 116799

Προς το παρόν, αν και δεν συμφωνώ 100% μαζί σου, δεν έχω την ανάγκη να σχολιάσω κάποιο απο τα ποστ σου, γιατί ότι γράφεις το κάνεις με τόσο μα τόσο γλυκό τροπο. Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 99687


Αυτό που θέλουμε οι περισσότεροι σε αυτό το φόρουμ, είτε ως μέλη είτε ως διαχειριστική ομάδα, είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις. Είτε αυτές είναι απο ΣτεφανοΜελιτικούς, είτε απο ΜανοΕυικούς, είτε απο Λευτερικούς ή Μπελλικούς , κτλ κτλ κτλ.

Τώρα αν κάποιος διαφωνεί με μια άποψη που ακούγεται, και αυτό λογικό είναι, μιας και ο διάλογος, μέσα στα πλαίσια της δημοκρατίας είναι.

Χαίρομαι που απολαμβάνεις το φορουμάκι μας, και ξέρεις, συχνά πυκνά διοργανώνουμε και καφεδάκια Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 20789
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουν 05, 2011 2:38 pm

Καρ-Mik έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:
Τι να σου πω Καρ-Μικ,δεν εχω λογια και δηλωνω μεγαλη fan σου!!!
Το μονο που ευχομαι ειναι να μην πεσει κανενα post μου στα χερια σου
και το κανεις φυλλο και φτερο Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 191984
Δεν χρειαζεται να πω βεβαια οτι συμφωνω απολυτα με οσα γραφεις
και με τον τροπο που τα γραφεις χωρις φοβο και παθος!!
Και αυτο με την Δημοκρατια ξαναπεστο βρε παιδι μου,δεν υπαρχει
ωραιοτερο πραγμα να μπορεις να λες αυτα που πιστευεις σε εναν χωρο
που σε ακουνε και κυριως σε σεβονται!!!!
Σε ευχαριστώ πολύ ΣΨ1! Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 116799

Προς το παρόν, αν και δεν συμφωνώ 100% μαζί σου, δεν έχω την ανάγκη να σχολιάσω κάποιο απο τα ποστ σου, γιατί ότι γράφεις το κάνεις με τόσο μα τόσο γλυκό τροπο. Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 99687


Αυτό που θέλουμε οι περισσότεροι σε αυτό το φόρουμ, είτε ως μέλη είτε ως διαχειριστική ομάδα, είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις. Είτε αυτές είναι απο ΣτεφανοΜελιτικούς, είτε απο ΜανοΕυικούς, είτε απο Λευτερικούς ή Μπελλικούς , κτλ κτλ κτλ.

Τώρα αν κάποιος διαφωνεί με μια άποψη που ακούγεται, και αυτό λογικό είναι, μιας και ο διάλογος, μέσα στα πλαίσια της δημοκρατίας είναι.

Χαίρομαι που απολαμβάνεις το φορουμάκι μας, και ξέρεις, συχνά πυκνά διοργανώνουμε και καφεδάκια Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 20789

Αααααααααααα ωστε δεν συμφωνεις 100% μαζι μου lmaoΕιναι πολυ βαρετο να συμφωνεις
με καποιον 100%.Εγω παντως εχω πιασει τον εαυτο μου να συμφωνει σε παρα πολα μαζι σου,
αλλα κυριως δεν ειναι αυτα που λες ,αλλα ο τροπος σου.Ας πουμε καπου εγραψες για την
Μελιτα που ενω καταριεται μονιμως το βρωμικο χρημα,ζει μ αυτο και την παραλληλισες
με τον αριστερο που εχει δεξια τσεπη!!Ηταν πολυ ευστοχο!!!
Πολυ το απολαμβανω το φορουμακι και καμμια φορα λεω τι βλακεια εκανα που ενω ειμαι
γραμμενη απ τον Δεκεμβρη,αρχισα να γραφω κανα μηνα πριν τελειωσει η σειρα.
Παρακολουθω τις συναντησεις σας με τα καφεδακια και θα το κανονισω κι εγω οταν θα
εχω χρονο!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από meroula Κυρ Ιουν 05, 2011 4:13 pm

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ Κ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ ΕΠΙΒΑΙΒΕΩΣΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΚΑΤΗΡΟΡΗΤΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΟΦ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΑΗΜΕΝΗ ΕΥΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΣΟ ΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΙΕΤΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕΛΙΤΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ Κ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥς ΔΕΝ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΥΠΟΥΛΗ ΜΙΚΡΗ Κ ΑΛΛΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ,ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟ 90%ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.ΕΧΩ ΜΠΕΙ Κ ΣΕ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΑ ΧΟΛΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΡΟΛΟ.ΑΛΛΑ ΟΠΩς ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΑΤΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ.ΟΝΤΩΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΚΑΡ-ΜΙΚ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ Κ ΜΟΝΟ.ΜΟΝΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΙΑ Κ ΑΠ΄ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΟΣΤ ΟΤΙ ΣΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕς.ΑΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑΤΗΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ Κ ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΘΗΚΕ ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕς ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΤΑ ΕΣΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΕΚΕΙΝΟς ΦΤΑΝΕΙς ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑς ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΝ ΧΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΕΣΕΝΑ Κ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΗ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΘΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΤΗΛ.ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗς ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΣΩΣΤΗ Κ ΤΗ ΚΑΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΝΥΧΤΑ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΝΥΧΤΙΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΛΗ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΕΦΙΑΛΤΗ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΧΑΙΔΕΨΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΤΗΣ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΕΡΝΕΙΣ Κ ΦΟΤΟ ΜΕ ΤΟΥς ΔΥΟ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕς.??? ΑΝΤΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΣΤΕΡΙΚΙΑ ΤΡΕΛΗ ΑΝΙΣΣΟΡΟΠΙ ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΤΟΥ ΕΦΤΙΑΧΝΕΣ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕςΣ Κ ΘΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕς ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΠΩς ΠΕΡΑΣΕ ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΙΑ Κ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ Α ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΠΗΡΑ Κ ΚΑΤΙ ΦΟΤΟ ΕΣΕΝΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ Κ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡ'ΟΛΑ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΗΣΟΥΝ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΩ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΠΑΜΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΙ ΜΕΣΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΠΡΩΙΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΣΟΥ????????ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΡΙΜΗ ΚΑΚΚΙΑ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΔΙΚΟ ΤΗς Κ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΙΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ Κ ΑΥΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΑΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΕς ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.

meroula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 4:54 pm

meroula έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ Κ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ ΕΠΙΒΑΙΒΕΩΣΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΚΑΤΗΡΟΡΗΤΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΟΦ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΑΗΜΕΝΗ ΕΥΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΣΟ ΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΙΕΤΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕΛΙΤΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ Κ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥς ΔΕΝ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΥΠΟΥΛΗ ΜΙΚΡΗ Κ ΑΛΛΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ,ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟ 90%ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
Απο την στιγμή που μπήκες σε ένα τόπικ που λέγεται Στέφανος - Μελίτα, προφανώς και θα σχολιάζετε ο Στέφανος και η Μελίτα.Είτε σαν ζευγάρι, είτε σαν μονάδες.
Τοσο απλά.
Το πως θα σχολιάζεται, εξαρτάται απο τον καθένα. Αλλοι μπορεί να τους εξυψώνουν, άλλοι να τους θάβουνε.

Αν διαβάσεις όλες τις σελίδες, και προηγούμενα τόπικ Στέφανος-Μελίτα που κλείσανε (γιατί συμπληρώσανε τις 100 σελίδες) θα δείς οτι στο ίδιο τόπικ, γράφονται και απίστευτα καλά λόγια απο τους φαν του Στέφανου και της Μελίτας, επίσης.

Το τόπικ δεν λέγεται ''τοπικ για να δοξάζουμε τον Στέφανο και την Μελίτα''


ΕΧΩ ΜΠΕΙ Κ ΣΕ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΑ ΧΟΛΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΡΟΛΟ.

Καταρχάς να σου πω οτι δεν ενδιαφέρει κανέναν μας , σε πόσα άλλα φόρα έχεις μπει. Δικό σου θέμα.

Το ''μένος και χολή'' είναι πολύ χοντρές λέξεις για να τις χρησιμοποιείς οταν είσαι τόσο λίγο καιρό μέλος, και δεν ξέρεις τι και πως και πόσα λέγονται εδω μέσα.
Και μάλλον δεν έχεις διαβάσει ποτέ τα σχόλια για την Νταίζη Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 621900

Επίσης, μάλλον δεν έχεις δει σχόλια επι προσωπικού σε ηθοποιούς, απολύτως προσβλητικά, και που δεν έχουν καμία σχέση με την υποκριτική τους ικανότητα, για να καταλάβεις τι ακριβώς σημαίνει μένος.

Και στο κάτω-κατω το πρόβλημα ποιό είναι????
Αν σε κάποιον δεν αρέσει το ζευγάρι ή η Μελίτα, δεν είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ?????? Δικαίωμα του είναι και να το πιστεύει, και να το εκφράζει.
Αν στην πλειοψηφία δεν αρέσει αυτό το ζευγάρι ή η Μελίτα, πάλι δικαίωμα της δεν είναι??????

Τι ακριβως δεν μπορείς να διανοηθείς? Οτι υπάρχουν άτομα που έχουν διαφορετική άποψη? ή οτι είναι πολλά σαν αριθμός?


ΑΛΛΑ ΟΠΩς ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΑΤΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ.ΟΝΤΩΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΚΑΡ-ΜΙΚ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ Κ ΜΟΝΟ.
Σαφώς και είναι μόνο η δική μου άποψη. Ο καθένας έχει την δική του. Και επειδή είναι ένα δημοκρατικό φόρουμ, κάθε άποψη μπορεί να γραφτεί και να σχολιαστεί.
Αυτό που δεν επιτρέπεται στο φόρουμ, και δεν επιτρέπω και γω ως μέλος της διαχειριστικής όμαδας, είναι να σχολιάζονται οι γράφοντες και όχι τα γραφόμενα.
ΜΟΝΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΙΑ Κ ΑΠ΄ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΟΣΤ ΟΤΙ ΣΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕς.ΑΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑΤΗΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ Κ ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΘΗΚΕ ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕς ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΤΑ ΕΣΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΣΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΕΚΕΙΝΟς ΦΤΑΝΕΙς ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑς ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΝ ΧΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΕΣΕΝΑ Κ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΗ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΘΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΤΗΛ.ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗς ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΣΩΣΤΗ Κ ΤΗ ΚΑΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΝΥΧΤΑ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΝΥΧΤΙΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΛΗ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΕΦΙΑΛΤΗ Κ ΠΡΕΠΕΙΝΑ ΤΗΣ ΧΑΙΔΕΨΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΤΗΣ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΕΡΝΕΙΣ Κ ΦΟΤΟ ΜΕ ΤΟΥς ΔΥΟ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕς.???

Θες να σου απαντήσω?
Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 268237

Αρχικα δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να βρεθώ στην θέση της Μελίτας. Γιατί εγώ δεν θα δεχόμουν 1) ούτε έναν άντρα που μου έχει πει τόσα ψέματα στην ζωή μου, 2) Ούτε θα δεχόμουν έναν άντρα που ΔΕΝ θα με έχει προτεραίοτητα στην ζωή του 3) ούτε θα δεχομουν να ξεκινήσω σχέση με έναν άντρα με τον οποίο θα συνηπάρχω πάλι στο ίδιο τρίγωνο με μια ίδια γυναίκα 4) Ούτε θα δεχόμουν να κάνω σχέση με τον εχθρό του πρώην άντρα μου γιατί θέλοντας και μη θα έμπαινα στην μέση.

Τέλος πάντων, το προσπερνώ και ας πούμε οτι έκανα σχέση με αυτόν τον άντρα.

Πριν αντιδράσω όπως αντιδράσω, θα λάμβανα υπόψιν μου, οτι στην θέση της φετινής Εριέττας, ήμουν εγώ (σαν Μελίτα).
Οπως η πρώην τον έπαιρνε τηλέφωνο όλη την ώρα (και όχι για αισθηματικά θέματα) έτσι και εγώ ( η Μελίτα) έκανα το ίδιο πράγμα πέρισι στον ίδιο άντρα.

Και εκεί μπαίνω στην θέση του Στέφανου και σαν Στέφανος σκέφτομαι " Οταν εγώ είμαι παντρεμένος με την Ευα, η Μελίτα με παίρνει τηλέφωνο, και οι δυό μας το βρίσκαμε τόσο λογικο'' , αρα στον Στέφανο γιατί να φανεί αυτό το πράγμα παράξενο?
Την ίδια συμπεριφορά που κρατούσε πέρυσι, την ίδια συμπεριφορά κρατάει και φέτος.Σωστα????

Και πες οτι ακόμα και αυτό , το καταλαβαίνω. Βλέπει τις φωτο, οκ?

Πες μου εσύ γιατί το πρώτο της μέλημα είναι να πάει στην Εριέττα! Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 735655
Με την Εριέττα έχει σχέση? Η Εριέττα της έταξε ερωτες και κουραφέξαλα? Οχι, ο Στέφανος.
Αρα, αν θέλει με κάποιον να τα βάλει, ας τα βάλει με αυτόν.
Μόνη της βάζει έναν τρίτο στην σχέση και στα προβλήματα τους.

Αν ήμουν Μελίτα, και αν περνούσα απο όλα αυτά τα στάδια τι θα έκανα τώρα?

- Δεν θα ξαναασχολιόμουν ποτέ με τον Στέφανο, γιατί θα θεωρούσα οτι δεν μου αξίζει, ή οτι δεν μου φέρθηκε σωστά
Δεν θα έκανα τουρ στον πρώην μου, στην κουνιάδα της, και σε όλους, να θάβω την ''αντιζηλο''
Μόνο πανό δεν έβγαλε, να πει ''Για όλα φταίει η Ερι'' Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 409391
- Θα του καταλόγιζα της ευθύνες που έχει αυτός απέναντι μου, και δεν θα παρακάλαγα να τα ξαναβρούμε, ταυτόχρονα θαβοντας την νέα του σχέση. Αν κάποιος θα έπρεπε να φταίει απο την πλευρά που τα βλέπει η Μελίτα, δεν είναι η Εριέττα, αλλα ο Στέφανος.
- Και αν πραγματικα τον αγαπούσα, θα έκανα οτι έκανε και η Νόρα με τον Λουκά. Θα έκανα την έκρηξη μου, θα τα έβαζα με αυτόν και μόνο με αυτόν, και αργότερα, θα τον εμπιστευόμουν.


ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΡΙΜΗ ΚΑΚΚΙΑ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΔΙΚΟ ΤΗς Κ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΙΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ Κ ΑΥΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΑΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΕς ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.
H Mελίτα είναι ανώριμη γιατί δεν ξέρει με ποιόν πρέπει να τα βάλει. Γιατί αντί να τα βάλει με τον Στέφανο, τα βάζει με την Εριέττα. Γιατί αποφασίζει να συνεχίσει μια σχέση, όταν δεν εμπιστεύεται τον σύντροφο της. Για αυτό είναι ανώριμη.

Θα πρέπει να επιστρέφει στον άντρα που λέει οτι αγαπάει γιατί έχει ξεπεράσει τα προβλήματα που είχαν (εμπιστοσύνη ας πούμε) και όχι επειδή υπάρχει μια άλλη στην ζωή του.
Αυτό μόνο ωριμότητα δεν δείχνει!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Ιουν 05, 2011 5:07 pm

Meroula, όπως εσύ έχεις την άποψή σου, ελπίζω να αναγνωρίζεις και σ΄εμάς το δικαίωμα να έχουμε τη δική μας. Δεν υπάρχει κανένα μένος εναντίον της Μελίτας, ό,τι βλέπουμε γράφουμε. Αλλά αν εσύ μιλάς για μένος εναντίον της Μελίτας, μήπως κι εμείς θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για μένος εναντίον της Εύας και της Εριέττας από τους Στεφανομελιτικούς; Σκέψου το λίγο...

Αν και τα έχουμε γράψει άπειρες φορές, θα τα ξαναγράψω. Το πρόβλημα της Μελίτας δεν ήταν ότι αντιδρούσε στο γεγονός ότι ο Στέφανος συναντούσε την Εριέττα, που άλλωστε είχε και κάθε λόγο να το κάνει, επειδή ήταν συνεργάτες, και η Μελίτα αυτό το ήξερε από την αρχή. Το πρόβλημά της ήταν ότι δεν εμπιστεύτηκε το Στέφανο ΠΟΤΕ και από την αρχή της σχέσης τους, πολύ πριν μπει στη ζωή του η Εριέττα. Και στη συνέχεια σε κάθε ευκαιρία συνέχιζε να του αποδεικνύει ότι δεν τον εμπιστεύεται... Επίσης, κατά τη γνώμη μου, δεν τον αγαπάει και δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ για εκείνον πραγματικά. Αν τον αγαπούσε, θα τον στήριζε με κάθε τρόπο. Δεν θα του έκανε συνεχώς σκηνές, επειδή έχουν προβλήματα και δεν μπορεί να επικεντρωθεί στον εαυτό της και στην καλοπέρασή της, θα τον δεχόταν όπως είναι και δεν θα απαιτούσε να αλλάξει εδώ και τώρα, θα ενδιαφερόταν περισσότερο να βγει ο Στέφανος από τη φυλακή με κάθε μέσο, παρά για το αν θα έχει βοηθήσει η Εριέττα να βγει, δεν θα του απαντούσε «αυτό δεν έχει σχέση μ’ εμάς», όταν της είπε ότι η μητέρα του είναι δολοφόνος και δεν θα είχε την απαίτηση να φύγουν με τη Νεφέλη (που απορώ πώς τη θυμήθηκε στη συγκεκριμένη σκηνή, γιατί γενικώς την έχει παρατήσει στη μαμά της και στην υπηρέτρια), για να πάνε να ζήσουν μόνιμα στη Γαλλία, αδιαφορώντας πλήρως για το γεγονός ότι υπάρχει και ο Άγγελος. Αντίθετα, βλέπουμε ότι η Μελίτα όχι μόνο αδιαφορεί για όλα τα παραπάνω, αλλά διώχνει συνεχώς το Στέφανο, και τον διεκδικεί μόνο όταν ξέρει ότι είναι με μια άλλη γυναίκα. Στο δικό μου λεξιλόγιο, αυτό δεν λέγεται αγάπη... Εγωισμός και πείσμα λέγεται, κι εγώ προσωπικά βλέπω μια γυναίκα, ή μάλλον ένα κοριτσάκι, γιατί ώριμη γυναίκα δεν τη λες με τίποτα, που δεν ανέχεται να χάνει και που απλά διεκδικεί το παιχνιδάκι που εκείνη είχε παρατήσει σε μια γωνιά, μόνο όταν βλέπει ότι το πήρε ένα άλλο παιδάκι...

Ακόμα όμως κι αν δεχτώ ότι ήταν λογικό η Μελίτα να αντιδρά στην όποια σχέση είχε ο Στέφανος με την Εριέττα, το πρόβλημα της Μελίτας θα έπρεπε να είναι ο Στέφανος. Μ’ εκείνον είχε σχέση και σ’ εκείνον θα έπρεπε να κάνει σκηνές, αν ήθελε. Δεν είχε καμία δουλειά, ούτε όταν πήρε τις φωτογραφίες ούτε σε καμία άλλη περίπτωση να πάει στην Εριέττα και να την προσβάλει μέσα στο σπίτι της ή να της επιτίθεται, χωρίς εκείνη να την προκαλέσει, μέσα στο γραφείο του αδελφού της, στο οποίο να υπενθυμίσω ότι η Μελίτα υποτίθεται ότι ήταν εργαζόμενη...

Υ.Γ. Καρ – Mik, τώρα είδα και το τελευταίο σου σχόλιο. : respect : : respect : : respect : όπως και για όλα τα προηγούμενα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιουν 05, 2011 5:50 pm

Αφού το αίτημα είναι να μπούμε όλοι στη θέση της Μελίτας, θα κάνω αυτήν την υπέρβαση. Αν είμουν λοιπον η Μελίτα, θα είχα διακόψει με το Στέφανο, από την ίδια στιγμή που αυτός αποφάσισε να παντρευτεί την Εύα.
Γιατί όσο και να τον αγαπούσα, ούτε να το διανοηθώ δεν θα ήθελα να μπώ ανάμεσα σ'ένα παντρεμμένο ζευγάρι. Κι εκείνος να με ενοχλούσε, θα του έλεγα οτι όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν.... Θα έφευγα ένα ταξίδι με την κόρη μου (τα λεφτά δεν θα μου ήταν πρόβλημα, ευτυχώς), και όταν γύριζα, θα φρόντιζα να φτιάξω τη ζωή μου, να βρώ μιά σωστή δουλειά, μέ ή χωρις τις γνωριμίες του πατέρα μου, να δημιουργήσω νέους φίλους και να περνάω καλά..... Οσο για το ότι δεν είναι δυνατόν να πατήσεις ένα κουμπί και να ξεχάσεις αυτόν που αγαπάς, τότε γιατί το ίδιο ακριβώς είχε ζητήσει απ'τον Οδυσσέα, που του είπε οτι μέχρι εδώ ήταν, δεν τον αγαπάει, και να πάρει των ομματιών του και να μην την ξαναενοχλήσει? Πως θα της φαινόταν αν ο Οδυσσέας άρχιζε να την ενοχλεί , να την παραφυλάει, να της λέει να δώσουνε στη σχέση τους άλλη μια ευκαιρία, και να αρχίσει να βρίζει και να κατηγορεί την νέα της σχέση?
Ο καθένας όπως έστρωσε θα κοιμηθεί, άρα και η Μελίτα το ίδιο.... Δεν μπορεί επί μήνες ολόκληρους να μη δέχεται το Στέφανο πίσω, να τον διώχνει, και όταν αυτός κάνει μιά νέα σχέση, να ζηλεύει!!! Εκείνος της εδωσε μία ακόμη ευκαιρία, της ξεκαθάρισε όμως οτι μετά απ'όσα είχε περάσει, όταν δεν τον πίστευε οτι ήταν αθώος για όσα τον κατηγορούσε, απαιτούσε πιά να έχει την πλήρη εμπιστοσύνη της, αν είναι να προχωρήσουν μαζί.... Κι εκείνη όχι μόνο επαναλαμβάνει τα ίδια, αλλά κάνει ακόμη χειρότερα. Και για μιά ακόμη φορά, ούτε κάθεται να το συζητήσει μαζί του, το παίρνει σαν δεδομένο οτι την απατάει, και δεν δέχεται κουβέντα.....
Ο Στέφανος λοιπον κουράστηκε, δεν θέλει να συνεχίσει μαζί της και της το λέει, της το επαναλαμβάνει καθαρά και ξάστερα όλες τις φορές που εκείνη ξεπετάγεται μπροστά του, ζητώντας νέες ευκαιρίες.... Με ποιό δικαίωμα εκείνη επιμένει για κάτι που είναι φανερό οτι δεν ισχύει? Οπως ζητούσε εκείνη απ'τον Οδυσσέα να την αφήσει ήσυχη, έτσι της το ζητάει σε όλους τους τόνους κι ο Στέφανος, και νομίζω οτι ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να διαλέξει με ποιόν θα περάσει τη ζωή του, ή όχι????
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Κυρ Ιουν 05, 2011 6:40 pm

Εγώ πάλι θα πω κάτι που έχω ξαναπεί.... Έτσι και προσπαθήσουμε να φέρουμε τα γεγονότα της σειράς στα μέτρα της πραγματικότητας τότε ζήτω που καήκαμε. Πάμε όλοι στο γιατρό!!!!

Και εννοείται πως υποκλίνομαι βαθύτατα και βγάζω το καπέλο μου στην Καρ -Μik oscar
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 6:46 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Εγώ πάλι θα πω κάτι που έχω ξαναπεί.... Έτσι και προσπαθήσουμε να φέρουμε τα γεγονότα της σειράς στα μέτρα της πραγματικότητας τότε ζήτω που καήκαμε. Πάμε όλοι στο γιατρό!!!!

Και εννοείται πως υποκλίνομαι βαθύτατα και βγάζω το καπέλο μου στην Καρ -Μik Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 11556

Eυχαριστώ πολύ αγαπημένη Ιωάννα! Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 99687

Εσυ πραγματικά τι να πεις, που είσαι μόνη εναντίων όλων!!!??? Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 13379 (Στο θέμα του Μπέλλου, εννοώ)
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Κυρ Ιουν 05, 2011 6:58 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Δ.Μπέλλος έγραψε:Εγώ πάλι θα πω κάτι που έχω ξαναπεί.... Έτσι και προσπαθήσουμε να φέρουμε τα γεγονότα της σειράς στα μέτρα της πραγματικότητας τότε ζήτω που καήκαμε. Πάμε όλοι στο γιατρό!!!!

Και εννοείται πως υποκλίνομαι βαθύτατα και βγάζω το καπέλο μου στην Καρ -Μik Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 11556

Eυχαριστώ πολύ αγαπημένη Ιωάννα! Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 99687

Εσυ πραγματικά τι να πεις, που είσαι μόνη εναντίων όλων!!!??? Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 13379 (Στο θέμα του Μπέλλου, εννοώ)

Ας ήμουν τουλάχιστον μόνη με τον Μπέλλο!!!! lmao Τέλος πάντων το κόβω για να μην χαλάσω τη θεματική!!!!

Α ρε Μελιτάκι.... Μπ@χ@?0 μας έκανες πάλι!!! lmao lmao lmao lmao
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από roria Κυρ Ιουν 05, 2011 9:49 pm

jessie, nefelik, Καρ-μικ, ΣΨ1 με έχετα καλύψει σχεδόν σε όλα. Να θυμίσω απλά ότι η Εριέττα τηλεφωνούσε στο Στέφανο για θεματα όπως το ότι έμαθε ότι ο πατέρας του είχε σκοτώσει το δικό της (τόσο ήσσονος σημασίας δηλαδή!) και ότι όταν διαλευκάνθηκαν τα ζητήματα που αφορούσαν το παρελθόν της δεν τηλεφωνούσε πλέον εκείνη στο Στέφανο, αλλά ο Στέφανος σε εκείνη. Ο Στέφανος αποζητούσε κοντά της ηρεμία αλλά και πραγματικό ενδιαφέρον για τα όσα περνούσε, μιας και είχε απηυδήσει από τη Μελίτα η οποία την παραμονή που θα πήγαινε φυλακή του έλεγε πως εκείνη δεν μπορεί να το αντέξει αυτό! Και δεκάδες φορές που ο Στέφανος παραπονιόταν στην Έρη για τη Μελίτα εκείνη τη δικαιολογούσε βρίσκοντάς της ένα σωρό ελαφρυντικά και ποτέ δε διανοήθηκε να κάνει κάποια κίνηση μαζί του, όσο βρισκόταν σε μια άλλη σχέση.
Προκειμένου να κάνω την αντίστιξη και για να μην ξεδιπλώσω πάλι ολόκληρο το έπος της Μελίτας (πράγμα που μεταξύ άλλων θα ήταν και αφόρητα βαρετό) θα σταθώ μόνο στην πρόσφατη σκηνή στο μουσείο που νομίζω ότι σε μια σειρά μπορεί να προκαλεί θυμηδία, στην πραγματική ζωή όμως θα προκαλούσε ντροπή σε κάθε γυναίκα (ή σχεδόν). Ξέροντας ότι ο Στέφανος είναι αλλού, δεν φτάνει που τον παρακολούθησε, δεν φτάνει που σύρθηκε και ξεκατινιάστηκε για δισεκατομμυριοστή φορά, αλλά τό έκανε και με ένα τρόπο τόσο απροκάλυπτα χυδαίο που της έλειπε μόνο ο ...στύλος! Ποτέ μια ερωτευμένη γυναίκα δεν αντιδρά έτσι, ποτέ. Το να συγχέουμε τον έρωτα με τέτοιες συμπεριφορές προσωπικά το θεωρώ σχεδόν ιεροσυλία...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Ιουν 05, 2011 10:22 pm

nefelik έγραψε:
Αν και τα έχουμε γράψει άπειρες φορές, θα τα ξαναγράψω. Το πρόβλημα της Μελίτας δεν ήταν ότι αντιδρούσε στο γεγονός ότι ο Στέφανος συναντούσε την Εριέττα, που άλλωστε είχε και κάθε λόγο να το κάνει, επειδή ήταν συνεργάτες, και η Μελίτα αυτό το ήξερε από την αρχή. Το πρόβλημά της ήταν ότι δεν εμπιστεύτηκε το Στέφανο ΠΟΤΕ και από την αρχή της σχέσης τους, πολύ πριν μπει στη ζωή του η Εριέττα. Και στη συνέχεια σε κάθε ευκαιρία συνέχιζε να του αποδεικνύει ότι δεν τον εμπιστεύεται... Επίσης, κατά τη γνώμη μου, δεν τον αγαπάει και δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ για εκείνον πραγματικά. Αν τον αγαπούσε, θα τον στήριζε με κάθε τρόπο. Δεν θα του έκανε συνεχώς σκηνές, επειδή έχουν προβλήματα και δεν μπορεί να επικεντρωθεί στον εαυτό της και στην καλοπέρασή της, θα τον δεχόταν όπως είναι και δεν θα απαιτούσε να αλλάξει εδώ και τώρα, θα ενδιαφερόταν περισσότερο να βγει ο Στέφανος από τη φυλακή με κάθε μέσο, παρά για το αν θα έχει βοηθήσει η Εριέττα να βγει, δεν θα του απαντούσε «αυτό δεν έχει σχέση μ’ εμάς», όταν της είπε ότι η μητέρα του είναι δολοφόνος και δεν θα είχε την απαίτηση να φύγουν με τη Νεφέλη (που απορώ πώς τη θυμήθηκε στη συγκεκριμένη σκηνή, γιατί γενικώς την έχει παρατήσει στη μαμά της και στην υπηρέτρια), για να πάνε να ζήσουν μόνιμα στη Γαλλία, αδιαφορώντας πλήρως για το γεγονός ότι υπάρχει και ο Άγγελος. Αντίθετα, βλέπουμε ότι η Μελίτα όχι μόνο αδιαφορεί για όλα τα παραπάνω, αλλά διώχνει συνεχώς το Στέφανο, και τον διεκδικεί μόνο όταν ξέρει ότι είναι με μια άλλη γυναίκα. Στο δικό μου λεξιλόγιο, αυτό δεν λέγεται αγάπη... Εγωισμός και πείσμα λέγεται, κι εγώ προσωπικά βλέπω μια γυναίκα, ή μάλλον ένα κοριτσάκι, γιατί ώριμη γυναίκα δεν τη λες με τίποτα, που δεν ανέχεται να χάνει και που απλά διεκδικεί το παιχνιδάκι που εκείνη είχε παρατήσει σε μια γωνιά, μόνο όταν βλέπει ότι το πήρε ένα άλλο παιδάκι...

Ακόμα όμως κι αν δεχτώ ότι ήταν λογικό η Μελίτα να αντιδρά στην όποια σχέση είχε ο Στέφανος με την Εριέττα, το πρόβλημα της Μελίτας θα έπρεπε να είναι ο Στέφανος. Μ’ εκείνον είχε σχέση και σ’ εκείνον θα έπρεπε να κάνει σκηνές, αν ήθελε. Δεν είχε καμία δουλειά, ούτε όταν πήρε τις φωτογραφίες ούτε σε καμία άλλη περίπτωση να πάει στην Εριέττα και να την προσβάλει μέσα στο σπίτι της ή να της επιτίθεται, χωρίς εκείνη να την προκαλέσει, μέσα στο γραφείο του αδελφού της, στο οποίο να υπενθυμίσω ότι η Μελίτα υποτίθεται ότι ήταν εργαζόμενη...


nefelik συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,δυστηχώς έτσι είναι!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από meroula Κυρ Ιουν 05, 2011 10:28 pm

Καταρχην επειδη δεν μπορω να απαντω σε ολους ξεχωριστα θα απαντησω συνολικα.Επειδη Καρ-Μιλ αναφερθηκες στο παρελθον τον δυο χαρακτηρων ναι η Μελιτα μεγαλωσε μεσα στα πλουτη κ σπουδες κ.τ.λ αλλα η Ευα μεγαλωσε με μια μητερα που δουλευε κ εναν πατερα που την εδερνε.Και???Υπαρχουν παρα πολυ ανθρωποι που μεγαλωσαν σαν την Μελιτα κ εγιναν φονιαδες κλεφτες λοποδυτες κ αλλα πολλα κ πολλη που μεγαλωσαν σαν την Ευα κ εγιναν σπουδαιοι ανθρωποι.Κ μια κ ειπες κ για την Νταιζη αυτη η καημενη τι να πει δηλαδη που την πεταξε η μανα της ο πατριος της την βιαζε απο 12 χρονων κ την εδινε κ στους φιλους του?Δηλαδη με την ιδια λογικη δικαιολογητε η Νταιζη για οσα εκανε ακομα που πηγε να σκοτωσει την Ευα κ το παιδι της γιατι εχει σαν δικαιολογια τα παιδικα της χρονια.Την Ευα οπως ειπες την βιασε ο Μανος ο αντρας που αγαπουσε αλλα οπως ειπε κ ο Νικολας που ηταν παρων δεν εκανε τιποτα γιατι ειδε οτι απο καποια στιγμη κ μετα εδειχνε οτι το ηθελε κ εκεινη.Κ εγω εχω αυτη την σκηνη αν θελεις να την δεις.Επισης ειπε στην μανα της οτι ειναι εγκυος οταν πια ηταν 5 μηνων κ πολυ λογικα η μανα τησ σταθηκε διπλα της κ για να γλυτωση τα χειροτερα την πηγε στο Παρισι κ εκανε οτι γεννησε εκεινη κ πηρε την Μαριλια κοντα της ευτυχως κ την μεγαλωσε με αγαπη σαν αληθεινη μανα.Οσο για την Ευα μπηκε σε ιδρυμα γιατι επασχε απο μεταλεχωνικη καταθλιψη κ οταν βγηκε αποφασισε εκεινη να μεινει στο Παρισι κανεις δεν την αναγκασε κ πολυ περισσοτερο η μανα της.Αλλα κ οταν περασαν τα χρονια το μονο που εκανε ηταν να στελνει κανενα δωρακι στην κορη της που την ειχε για αδερφη της.Τωρα σε μια ξενη χωρα πανε πολυ για καλυτερα χωρις να εχουν μια μονη τους κ κανουν θαυματα.Η Ευα για το μονο που μπορουσε να ηταν ευχαριστημενη για τα εργα που ειχε γυρισει.Αλλωστε για να μην ξεχναμε η μοναδικη της ενοια ηταν να γινει καλυτερη ηθοποιος.Τωρα για αυτα που λες για τον Στεφανο ποτε καλε ειχαν αποφασισει να εχουν κοινο μελλον κ εβαλαν μπροστα για οικογενεια.???Τον χρησιμοποιησε τον Στεφανο για να εκδικηθει τον Μανο γιατι μονο ετσι μπορουσε κ ζουσε μαζι του γιατι της προσφερε σιγουρια,Οταν ο σΣτεφανος της ζητησε να παντρευτουν (ειπαμε εχω ολες τις σκηνες αυτες)του ειπε καλα δεν ειμαστε κ ετσι δεν ειμαι ετοιμη για δεσμευσεις γιατι δεν θα ηταν σωστο να μου σου ανηκω ολοκληρωτηκα να μην χαλασουμε αυτο που εχουμε ετσι οπως ειμαστε κ ο Στεφανος της ειπε γιατι για να μπορεις να φυγεις οποτε γουσταρεις.Αλλωστε τον Στεφανο τον παρατησε την πρωτη φορα πριν τον γαμο για τον Μανο κ απεριψε κ μετα απο καιρο μετα απ'οσα εχει κανει για αυτη καιδευτερη φορα.Οσο για τον Αγγελο γνωριζουμε ολοι πολυ καλα δεν ηταν στο προγραμμα αλλα ετυχε αν θυμασε ελεγε στην μητερα της πως θα του το πει γιατι θα ερθει κεραμιδα στον ανθρωπο.Αν ειχαν βαλει μπρος οπως λες για οικογενεια σιγα μην του ερχοταν κεραμιδα.Τοτε η Ευα δεν ηξερε τιποτα για την Μελιτα.Οσο τωρα που συγκρινεις αυτα που εκανε περσι η ΜΕΛΙΤΑ κ φετος η τζαμαρια δεν υπαρχει συγκριση στην σχεση μεταξυ της Μελιτας κ του Στεφανου κ αυτη της κυριας.Γιατι η Μελιτα εζησε οσο εζησε με τον Στεφανο την αγαπησε κ τον αγαπησε μεσα απο πολλες δυσκολιες κ παντρευτηκε την Ευα οχι γιατι την αγαπουσε αλλα γιατι ηταν το παιδι που παρελιπτοντας κ τωρα χωρις τον πατερα του μεγαλωνει αλλα δεν νομιζω οτι ειναι δυστυχισμενο η οτι ο Στεφανος το εχει γραμμενο κ δεν τον επερνε βεβαια καθε 2 λεπτα τηλ.για να της λυσει τα υπαρξιακατης προβληματα αλλα γιατι πονουσε οπως κ εκεινος αλλωστε οπως το παραδεχτεικε τοσες φορες.κ οπως πολυ καλα θυμασαι δεν εκανε τιποτα μαζι του οσο ηταν παντρεμενος μαζι της.Τωρα για την Εριεττα που οταν ηρθε του δηλωσε οτι τους χωριζει αιμα κ μετα τον αγαπησε παραφορα τρελα παλαβα μεσα σε ενα μηνα που τις ελεγε αυτος οτι καλα περνανε αλλα αγαπαει την Μελιτα κ στο τελος δεν αντεξε κ γυρισε σ'αυτη αρχισε τα τηλεφωνο οτι ωρα κ να ηταν κ απαιτουσε μαλιστα να παει στο σπιττι της για να μιλησουν χωρις να υπολογιζει τιποτα ξεροντας οτι ο γελοιος θα το κανει γιατι αισθανεται ενοχες τυψεις.ΟΙ συνεργατες οπως λετε βρισκοντα με νορμαλ ωρα οχι βεβαι καθε μερα κ 20 ωρες το 24 ωρο για να λυσουν τα περι υοθεσιας της κυριας που βεβαια μην ξεχναμε υπηρχε κ ο αδερφος της κ η Νορα που θα μπορουσαν να την βοηθησουν.Κ μαλλον ξεχασατε αυτα που ελεγε στην Αννα οταν της ελεγε γιατι δεν συνεχιζει την ζωη της κ τον περνει συνεχεια τηλ.της ειπε αλλιως δεν θα ερχεται καθολου ενω ετσι μπορει και τον εχει εστω κ με το προσχημα για τα διαμαντια κ να τον βλεπει.Ε τωρα αυτο αν δεν ειναι υπουλια αραγε τι ειναι?Α κ μην ξεχναμε οταν πηγε στης αρχες που ηταν μαζι με τον Στεφανο στο Γραφειο της Νορας κ ηταν μονο η Μελιτα οτι θα τον διεκδικησει γιατι ειναι δυνατη αντιπαλος η οταν σηκωναι το τηλεφωνο του Στεφανου κ του ελεγε οτι σε ζητησε η γραμματεας της Νορας μικροπρεπειες αλλα το εχει στο αιματης απο τοτε το εδειξε.Κ τωρα κυνηγαει τον Πετρο γιατι αραγε.Επειδη δεν την παρατησε σε ενα ιδρυμα η δεν την εδωσε σε μια οικογενεια(βλεπε Νταιζη)αλλα στον Χατζηταδε κ μεγαλωσε μεσα στα πλουτη κ τωρα τρωει κ χαιρεται αυτα τα πλουτη???Κ βεβαια χρησιμοποισε τα πλουτη αυτα για τον Στεφανο γιατι μονο αυτο το οπλο ειχε ενω η Μελιτα οχι.Γιατι της Μελιτας ο πατερας ζει κ δεν εχει δικη της περιουσια.Κ οταν εφτασε στο αμην ειπε να πουληση τα παντα για να βοηθησει τον Στεφανο γιατι κ αυτη μονο αυτον τον τροπο ειχε οταν εβλεπε την αλλη να δινει τα μη δικα της πλουτη για να της χρεωσταει ευγνωμοσυνη ο Στεφανος κ να δει ποσο πολυ τον αγαπαει.Αλλη μια σκηνη που δεν θα ξεχασω ειναι τοτε που ηταν φυλακη ο Στεφανος μιλαγε με τον Λουκα κ του ελεγε ναι μεν αγαπαει τον Στεφανο αλλα δεν προκειται να του το πει ποτε κ μετα πηγαινει στην φυλακη μαθαινει οτι αυτος αρνηθηκε να δει την Μελιτα κ του λεει οτι τον αγαπαει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι του κ.τλΗ στην αρχη υποστηριζει την Μελιτα σε σημειο να αναρωτηθει κ ο Στεφανος γιατι αλλα μολις ηρθε αυτος ξανα αρχισε το θαψιμο οπως τι βρηκες σε αυτη την γυναικα ειναι ετσι ειναι αλλιως κ ολα αυτα τα ωραια απο την μη υπουλη κυρια με κεφαλαιο τζαμαρια.Α κ για να απαντησω στην ρορια οταν τηλεφωνουσε στον στεφανο δεν ειχε καν γινει η δικη που αθωωνε την μητερα του απο τον φονο>Του τηλεφωνουσε για να του πει οτι ειδε εφιαλτες οτι πηρε ενα σημειωμα οτι οτι οτι.Μετα εγινε γνωστο οτι η ιδια η μητερα του παραδεχτηκε στην Νορα οτι τον σκοτωσε αυτη κ που πηγε αραγε ο Στεφανος για παρηγορια.????κ σας παρακαλω πειτε μου μια σκηνη πριν χωρισει απο την Μελιτα που πηρε εκεινος τηλεφωνο ετσι απλα για να της πει καλημερα τι κανεις???Κ οταν παραπονιοταν για την Μελιτα στην κυρια ηταν οταν ειχαν χωρισει κ οχι πριν.Κ οσο για την σκηνη στο μουσεια η Μελιτα ειναι ευθυς χαρακτηρας αυτα που αισθανεται τα λεει δεν χρησιμοποιη ψευτικους κ υπουλος τροπους οπως καπιες να μην ξαναλεμε πια τα ιδια.Κ μια τελευται παρατηρηση ποτε ενας αντρας οσο κ πληγωμενος να ειναι δεν μιλα για την γυναικα που τον αλλαξε κ την αγαπησε κ εκανε πισω σε κατι που σχεδιαζε ολοι την ζωη του κ.τ.λ ετσι στην γκομενα του για να δειξει τι???Ποση δικαι εχει που τωρα ειναι μαζι της.????να πεισει τον εαυτο του???Για να του πει η αλλη μπραβο.????Αυτο ναι ειναι ιεροτελεστια βρομικο.Οσο για την ερη που υποστηριζε δηθεν την Μελιτα το αναλησα παραπανω.
.

meroula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Κυρ Ιουν 05, 2011 10:46 pm

καλα εγω εχω κουραστει μονο με την αναλυση και ουτε καν θα σχολιασω απλα ενα πραγμα μου κανει εντυπωση.

Ολοι σου εχουν απαντησει με επιχειρηματα ο καθενας αλλα απο οτι βλεπω εχεις μια ταση προς την καρ-μικ να της απαντας.

Τι να πω imarton
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από JESSIE Κυρ Ιουν 05, 2011 10:46 pm

Meroula, μόλις μπήκα και διάβασα το πόστ σου.... Νομίζω οτι δικαιούσαι να το βλέπεις το θέμα αυτό όπως το βλέπεις, έτσι το αισθάνεσαι, έτσι το νιώθεις, και δεν υπάρχει και λόγος για να σε πείσει κανείς για το αντίθετο.... Μιλώντας για τον εαυτό μου, δεν μπαίνω στη διαδικασία να μισήσω ή να λατρέψω τηλεοπτικούς χαρακτήρες, και η συζήτηση που κάνουμε είναι απλά θεωρητική.....
Για μένα, όλα συνοψίζονται σε μερικές γραμμές: Ασχετα με το ποιά είναι καλή και ποιά κακή, το θέμα είναι οτι η Μελίτα είχε μιά σχέση με το Στέφανο, κάποια στιγμή τον έδιωξε, αποφάσισε οτι τελείωσε μαζί του, κι αυτός προχώρησε το δρόμο του (αφού έδωσε πρώτα μιά τελευταία ευκαιρία που όμως δεν πέτυχε).... Ετυχε να γνωρίσει μιά γυναίκα που του άρεσε και έκανε δεσμό μαζί της, και απ'ό,τι λέει την ερωτεύεται κάθε μέρα και περισσότερο. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να φτιάξει τη ζωή του όπως θέλει ο ίδιος, κι όχι όπως του επιβάλλει κάποιος άλλος, είτε είναι η μητέρα του, είτε ο προηγούμενος δεσμός του, είτε ο κολλητός του....
Εχει κανείς αντίρρηση πάνω σ'αυτό?
Αρα ο Στέφανος θέλει πλέον να είναι με την Εριέττα, όποια κι αν είναι αυτή, καλή, όπως τη βλέπει αυτός, κακή, όπως τη βλέπεις εσύ, τι σημασία έχει?
Μ'αυτήν θέλει να είναι, κι έχει αυτό το δικαίωμα.....
Οπότε όλα τα υπόλοιπα είναι εκ περισσού!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από meroula Κυρ Ιουν 05, 2011 10:53 pm

sarita έγραψε:καλα εγω εχω κουραστει μονο με την αναλυση και ουτε καν θα σχολιασω απλα ενα πραγμα μου κανει εντυπωση.

Ολοι σου εχουν απαντησει με επιχειρηματα ο καθενας αλλα απο οτι βλεπω εχεις μια ταση προς την καρ-μικ να της απαντας.

Τι να πω imarton

Αγαπητη μου sarita πρωτον εκανε τοσο μεγαλη αναληση γιατι οπως εκανε κ η Καρ-Μιλ απαντουσα σε ολα μαζι βεβαια κ οχι κομματι κομματι κ οπως εσεις εχετε τα επιχειρηματα σας δεν παει να πει οτι ειναι σωστα για μενα οπως βεβαια κ τα δικα μου επιχειρηματα για σας.Οσο γιατι οπως λες οτι εχω μια ταση προς Καρ-μιλ ολοι οι αλλοι συμφωνειται με οτι λεει.Επομενως απαντωντας σε εκεινη κ στα επιχειρηματα της ειναι σαν να απαντα σε ολους τους αλλους που εχουν τα ιδια επιχειρηματα.

meroula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 10:57 pm

meroula έγραψε:Καταρχην επειδη δεν μπορω να απαντω σε ολους ξεχωριστα θα απαντησω συνολικα.Επειδη Καρ-Μιλ αναφερθηκες στο παρελθον τον δυο χαρακτηρων ναι η Μελιτα μεγαλωσε μεσα στα πλουτη κ σπουδες κ.τ.λ αλλα η Ευα μεγαλωσε με μια μητερα που δουλευε κ εναν πατερα που την εδερνε.Και???Υπαρχουν παρα πολυ ανθρωποι που μεγαλωσαν σαν την Μελιτα κ εγιναν φονιαδες κλεφτες λοποδυτες κ αλλα πολλα κ πολλη που μεγαλωσαν σαν την Ευα κ εγιναν σπουδαιοι ανθρωποι.
Aναφέρθηκα στο παρελθόν τους, επειδή συγκρίθηκαν αυτοί οι δύο χαρακτήρες.
Και σου είπα οτι δεν μπορείς να συγκρίνεις ανθρώπους και καταστάσεις, όταν μιλάμε για διαφορετικά πράγματα.

Κ μια κ ειπες κ για την Νταιζη αυτη η καημενη τι να πει δηλαδη που την πεταξε η μανα της ο πατριος της την βιαζε απο 12 χρονων κ την εδινε κ στους φιλους του?Δηλαδη με την ιδια λογικη δικαιολογητε η Νταιζη για οσα εκανε ακομα που πηγε να σκοτωσει την Ευα κ το παιδι της γιατι εχει σαν δικαιολογια τα παιδικα της χρονια.

Δεν δικαιολόγησα όλες τις πράξεις της Ευας, έτσι δεν μπορώ και να δικαιολογήσω όλες τις πράξεις της Νταίζης.
Πχ. Οι βιασμοί της Νταίζης, δεν μπορούν να δικαιολογήσουν δολοφονικές απόπειρες προς εγκύους, ότι και αν έχει γίνει. Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 763297
Ομως σίγουρα μπορώ να καταλάβω το μίσος για την μητέρα της, ή έστω ακόμα και για τα αδερφια της, ακόμα μπορώ να καταλάβω οτι δεν μπορεί να εμπιστευτεί τους ανθρώπους ή τους άντρες. Μέχρι εκεί.


Το να γενικεύουμε τα πράγματα είναι αστείο.

Την Ευα οπως ειπες την βιασε ο Μανος ο αντρας που αγαπουσε αλλα οπως ειπε κ ο Νικολας που ηταν παρων δεν εκανε τιποτα γιατι ειδε οτι απο καποια στιγμη κ μετα εδειχνε οτι το ηθελε κ εκεινη.Κ εγω εχω αυτη την σκηνη αν θελεις να την δεις.
Εγώ έχω πάλι άλλη σκηνή.Ο ίδιος ο Νικόλας στην αρχή του δεύτερου κύκλου, τα βάζει με τον Μάνο , μπροστά στην Δάφνη, και του τα χώνει επειδή βίασε την Ευα.
https://www.youtube.com/watch?v=XNud8QcW0wQ

Επισης ειπε στην μανα της οτι ειναι εγκυος οταν πια ηταν 5 μηνων κ πολυ λογικα η μανα τησ σταθηκε διπλα της κ για να γλυτωση τα χειροτερα την πηγε στο Παρισι κ εκανε οτι γεννησε εκεινη κ πηρε την Μαριλια κοντα της ευτυχως κ την μεγαλωσε με αγαπη σαν αληθεινη μανα.
Αλήθεια? Η τόσο καλή μάνα της γιατί δεν την κράτησε στην Ελλάδα? Και γιατί αποφάσισε να δηλώσει την Μαρίλια στο όνομα της?
Ποια σωστή μάνα αφήνει το παιδί της να πάει σε ίδρυμα ανήλικο σε μια ξένη χώρα?
Η Αγγέλα ντρεπόταν για την Ευα, γιαυτό και δήλωσε το παιδί ώς δικό της.

Οσο για την Ευα μπηκε σε ιδρυμα γιατι επασχε απο μεταλεχωνικη καταθλιψη κ οταν βγηκε αποφασισε εκεινη να μεινει στο Παρισι κανεις δεν την αναγκασε κ πολυ περισσοτερο η μανα της.
Το λιγότερο που μπορεί να κάνει μια σωστή μάνα, είναι να είναι δίπλα στο παιδί της που έχει περάσει άσχημα.
Βιασμός και κατάθλιψη?
Και το αφήνει σε μια ξένη χώρα? Αν εμένα η μάνα μου με παράταγε στην Γαλλία μόνη μου και ανήλικη, ούτε και γω δεν θα γυρνούσα πίσω. Ανεπιθύμητη ακόμα και απο την ίδια σου την μητέρα????

Αλλα κ οταν περασαν τα χρονια το μονο που εκανε ηταν να στελνει κανενα δωρακι στην κορη της που την ειχε για αδερφη της.
Η Ευα θα έπρεπε να γυρίσει στην Ελλάδα νωρίτερα. Αυτό είναι γεγονός. Βέβαια, και η ίδια η Ευα, έχει αναγνωρίσει αυτό το λάθος της, άρα που θες να καταλήξεις??
(Και το όλο θέμα με την Ευα πάλι τι έχει να κάνει σε αυτό το τόπικ??)

Τωρα σε μια ξενη χωρα πανε πολυ για καλυτερα χωρις να εχουν μια μονη τους κ κανουν θαυματα.Η Ευα για το μονο που μπορουσε να ηταν ευχαριστημενη για τα εργα που ειχε γυρισει.
Εαν εσύ πας σε μια ξένη χώρα, χωρίς μόρφωση, χωρίς υποστήριξη απο κανέναν,και στο ιστορικό σου νοσηλεία σε ψυχιατρίο, και κατεφέρεις κάτι καλύτερο, τότε μαγκιά σου. Μέχρι τότε, καλό είναι να μην κρίνουμε τα πράγματα τόσο απλά.

Τωρα για αυτα που λες για τον Στεφανο ποτε καλε ειχαν αποφασισει να εχουν κοινο μελλον κ εβαλαν μπροστα για οικογενεια.???
Μπορώ να σου βρώ απόσπασμα. Μέχρι τότε, καλά θα είναι να δεις τον δεύτερο κύκλο απο την αρχή.
Τον χρησιμοποιησε τον Στεφανο για να εκδικηθει τον Μανο γιατι μονο ετσι μπορουσε κ ζουσε μαζι του γιατι της προσφερε σιγουρια,Οταν ο σΣτεφανος της ζητησε να παντρευτουν (ειπαμε εχω ολες τις σκηνες αυτες)του ειπε καλα δεν ειμαστε κ ετσι δεν ειμαι ετοιμη για δεσμευσεις γιατι δεν θα ηταν σωστο να μου σου ανηκω ολοκληρωτηκα να μην χαλασουμε αυτο που εχουμε ετσι οπως ειμαστε κ ο Στεφανος της ειπε γιατι για να μπορεις να φυγεις οποτε γουσταρεις.
Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 763297 Σε παρακαλώ, δες τον δεύτερο κύκλο ξανά.


Αλλωστε τον Στεφανο τον παρατησε την πρωτη φορα πριν τον γαμο για τον Μανο κ απεριψε κ μετα απο καιρο μετα απ'οσα εχει κανει για αυτη καιδευτερη φορα.Οσο για τον Αγγελο γνωριζουμε ολοι πολυ καλα δεν ηταν στο προγραμμα αλλα ετυχε αν θυμασε ελεγε στην μητερα της πως θα του το πει γιατι θα ερθει κεραμιδα στον ανθρωπο.Αν ειχαν βαλει μπρος οπως λες για οικογενεια σιγα μην του ερχοταν κεραμιδα.Τοτε η Ευα δεν ηξερε τιποτα για την Μελιτα
Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 763297 Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 763297 Ξαναλέω, δες τον δεύτερο κύκλο. Ο Στέφανος της ζήτησε παιδιά, και η Ευα δεχτηκε.

.
Οσο τωρα που συγκρινεις αυτα που εκανε περσι η ΜΕΛΙΤΑ κ φετος η τζαμαρια δεν υπαρχει συγκριση στην σχεση μεταξυ της Μελιτας κ του Στεφανου κ αυτη της κυριας.Γιατι η Μελιτα εζησε οσο εζησε με τον Στεφανο την αγαπησε κ τον αγαπησε μεσα απο πολλες δυσκολιες κ παντρευτηκε την Ευα οχι γιατι την αγαπουσε αλλα γιατι ηταν το παιδι που παρελιπτοντας κ τωρα χωρις τον πατερα του μεγαλωνει αλλα δεν νομιζω οτι ειναι δυστυχισμενο η οτι ο Στεφανος το εχει γραμμενο κ δεν τον επερνε βεβαια καθε 2 λεπτα τηλ.

Μπλα - μπλά - μπλα !
Δικαιολογίες. Ποσώς με ενδιαφέρει τί είχε ζήσει η Μελίτα με τον Στέφανο.
ΕΠΑΙΡΝΕ ή ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΝΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ότι ώρα της κατέβαινε για να του κάνει παράπονα ή να του πει πόσο τον αγαπάει?
Μπορώ να σου βρώ πολλά βιντεάκια και με τα μηνυματάκια της (που σε ένα μάλιστα ο Στέφανος είπε στην Ευα ότι του έστειλε μήνυμα η Καρτάλω Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 191984), και βιντέάκι που του κάνει παράπονα γιατι.... κάνει ευτυχισμένη την Ευα
.κ οπως πολυ καλα θυμασαι δεν εκανε τιποτα μαζι του οσο ηταν παντρεμενος μαζι της.
Δεν είπα οτι θυμάμαι κάτι τέτοιο.
Στο ίδιο το Ντιβιντί του Μάνου, υπάρχει και φιλάκι βέβαια Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 621900
Τωρα για την Εριεττα που οταν ηρθε του δηλωσε οτι τους χωριζει αιμα κ μετα τον αγαπησε παραφορα τρελα παλαβα μεσα σε ενα μηνα που τις ελεγε αυτος οτι καλα περνανε αλλα αγαπαει την Μελιτα κ στο τελος δεν αντεξε κ γυρισε σ'αυτη αρχισε τα τηλεφωνο οτι ωρα κ να ηταν κ απαιτουσε μαλιστα να παει στο σπιττι της για να μιλησουν χωρις να υπολογιζει τιποτα ξεροντας οτι ο γελοιος θα το κανει γιατι αισθανεται ενοχες τυψεις.ΟΙ συνεργατες οπως λετε βρισκοντα με νορμαλ ωρα οχι βεβαι καθε μερα κ 20 ωρες το 24 ωρο για να λυσουν τα περι υοθεσιας της κυριας που βεβαια μην ξεχναμε υπηρχε κ ο αδερφος της κ η Νορα που θα μπορουσαν να την βοηθησουν.Κ μαλλον ξεχασατε αυτα που ελεγε στην Αννα οταν της ελεγε γιατι δεν συνεχιζει την ζωη της κ τον περνει συνεχεια τηλ.της ειπε αλλιως δεν θα ερχεται καθολου ενω ετσι μπορει και τον εχει εστω κ με το προσχημα για τα διαμαντια κ να τον βλεπει.Ε τωρα αυτο αν δεν ειναι υπουλια αραγε τι ειναι?Α κ μην ξεχναμε οταν πηγε στης αρχες που ηταν μαζι με τον Στεφανο στο Γραφειο της Νορας κ ηταν μονο η Μελιτα οτι θα τον διεκδικησει γιατι ειναι δυνατη αντιπαλος η οταν σηκωναι το τηλεφωνο του Στεφανου κ του ελεγε οτι σε ζητησε η γραμματεας της Νορας μικροπρεπειες αλλα το εχει στο αιματης απο τοτε το εδειξε.Κ τωρα κυνηγαει τον Πετρο γιατι αραγε.Επειδη δεν την παρατησε σε ενα ιδρυμα η δεν την εδωσε σε μια οικογενεια(βλεπε Νταιζη)αλλα στον Χατζηταδε κ μεγαλωσε μεσα στα πλουτη κ τωρα τρωει κ χαιρεται αυτα τα πλουτη???Κ βεβαια χρησιμοποισε τα πλουτη αυτα για τον Στεφανο γιατι μονο αυτο το οπλο ειχε ενω η Μελιτα οχι.Γιατι της Μελιτας ο πατερας ζει κ δεν εχει δικη της περιουσια.Κ οταν εφτασε στο αμην ειπε να πουληση τα παντα για να βοηθησει τον Στεφανο γιατι κ αυτη μονο αυτον τον τροπο ειχε οταν εβλεπε την αλλη να δινει τα μη δικα της πλουτη για να της χρεωσταει ευγνωμοσυνη ο Στεφανος κ να δει ποσο πολυ τον αγαπαει.Αλλη μια σκηνη που δεν θα ξεχασω ειναι τοτε που ηταν φυλακη ο Στεφανος μιλαγε με τον Λουκα κ του ελεγε ναι μεν αγαπαει τον Στεφανο αλλα δεν προκειται να του το πει ποτε κ μετα πηγαινει στην φυλακη μαθαινει οτι αυτος αρνηθηκε να δει την Μελιτα κ του λεει οτι τον αγαπαει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι του κ.τλΗ στην αρχη υποστηριζει την Μελιτα σε σημειο να αναρωτηθει κ ο Στεφανος γιατι αλλα μολις ηρθε αυτος ξανα αρχισε το θαψιμο οπως τι βρηκες σε αυτη την γυναικα ειναι ετσι ειναι αλλιως κ ολα αυτα τα ωραια απο την μη υπουλη κυρια με κεφαλαιο τζαμαρια.Α κ για να απαντησω στην ρορια οταν τηλεφωνουσε στον στεφανο δεν ειχε καν γινει η δικη που αθωωνε την μητερα του απο τον φονο>Του τηλεφωνουσε για να του πει οτι ειδε εφιαλτες οτι πηρε ενα σημειωμα οτι οτι οτι.Μετα εγινε γνωστο οτι η ιδια η μητερα του παραδεχτηκε στην Νορα οτι τον σκοτωσε αυτη κ που πηγε αραγε ο Στεφανος για παρηγορια.????κ σας παρακαλω πειτε μου μια σκηνη πριν χωρισει απο την Μελιτα που πηρε εκεινος τηλεφωνο ετσι απλα για να της πει καλημερα τι κανεις???Κ οταν παραπονιοταν για την Μελιτα στην κυρια ηταν οταν ειχαν χωρισει κ οχι πριν.Κ οσο για την σκηνη στο μουσεια η Μελιτα ειναι ευθυς χαρακτηρας αυτα που αισθανεται τα λεει δεν χρησιμοποιη ψευτικους κ υπουλος τροπους οπως καπιες να μην ξαναλεμε πια τα ιδια.Κ μια τελευται παρατηρηση ποτε ενας αντρας οσο κ πληγωμενος να ειναι δεν μιλα για την γυναικα που τον αλλαξε κ την αγαπησε κ εκανε πισω σε κατι που σχεδιαζε ολοι την ζωη του κ.τ.λ ετσι στην γκομενα του για να δειξει τι???Ποση δικαι εχει που τωρα ειναι μαζι της.????να πεισει τον εαυτο του???Για να του πει η αλλη μπραβο.????Αυτο ναι ειναι ιεροτελεστια βρομικο.Οσο για την ερη που υποστηριζε δηθεν την Μελιτα το αναλησα παραπανω.
.
Συγνώμη αλλα δεν μπορώ να συνεχίσω να απαντάω σε ένα κείμενο που 1) δεν απαντάει ούτε σχολιάζει τα επιχειρήματα μου 2) Δεν βγαίνει νόημα απο το συντακτικό του ή την ροή του λόγου του.

Εαν η επόμενη απάντηση σου έχει να κάνει και με την Εριέττα ή την Ευα, παρακαλώ, γράψε σε αυτό το τόπικ
http://tamystikathsedem.forumotion.com/t5057-topic
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Κυρ Ιουν 05, 2011 11:00 pm

συμφωνουν αλλα καποιοι παραθετουν και τις δικες τους αναλυσεις δεν μενουν μονο σε οτι ειπε η καρ-μικ.

Γιατι κι εγω θα μπορουσα να αναλυσω πολλα αλλα δεν μπαινω καν στον κοπο γιατι ξερω οτι ακρη δεν θα βγει.Αλλα υπαρχουν καποιοι που σου παραθετουν τις δικες τους αποψεις.

Οπως λεει ο λαος "Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα"
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουν 05, 2011 11:09 pm

Οταν λεμε οτι η Μελιτα μεγαλωσε σε ενα πλουσιο περιβαλλον και με τους
δυο γονεις της να την υπεραγαπουν και υπερπροστευμενη και οτι η Ευα μεγα-
λωσε μεσα σε ενα περιβαλλον μιζερο με εναν πατερα να χτυπαει την μητερα
και να κανει του κοσμου τις απατεωνιες,το κανουμε για να μπορεσουμε να
κρινουμε τους δυο ρολους-χαρακτηρες.Γιατι καθε ανθρωπος φτιαχνει εναν
χαρακτηρα ,διαμορφωνεται απ τα παιδικα του χρονια.Μονο ετσι μπορεις να
κρινεις καποιον.Και η Ευα λοιπον ηταν μαθηματικα βεβαιο οτι ετσι μεγαλω-
μενη θα εκανε λαθη πολλα ,οπως και εγινε.Η δε Μελιτα μεγαλωμενη με τον
τροπο που ειπα παραπανω,λογικα θα ελεγε καποιος οτι δεν θα εκανε τοσα
λαθη.Γιατι εκανε πολλα λαθη η Μελιτα,ασχετα αν εσυ δεν βλεπεις απολυτως
τιποτα.Μια χαρα λες οτι ο Στεφανος εκανε αυτο,η Εριεττα εκεινο και η Ευα το αλλο.Για την Μελιτα δεν εχεις να πεις κατι;;Οτι η ζωη της εγινε ενα ρημα-
διο ποιος φταιει;εγω ;;;η Ευα;;ο Μανος ;;ο Στεφανος ;;η Εριεττα;;μηπως ο
Στρος Καν;;;η καμαριερα του ισως;;Ειμαι σιγουρη οτι καποιος απ αυτους
φταιει και οχι η Μελιτα που ξερεις δεν ειναι 15 χρονων ,ειναι μια ενηλικη
γυναικα!Το λεω αυτο γιατι συνηθιζεται οι ενηλικοι να αναλαμβανουν τις
ευθυνες τους και αν δεν το κανουν λεγονται ανωριμοι ή ευθυνοφοβοι!
Εχεις πιασει εντομεταξυ ενα σωρο θεματα και δεν ξερω και τον τροπο της
ΚαρΜικ,αλλα που θα μου παει θα τον μαθω.Που τα παιρνει εναν ενα λεω!
Λοιπον ,φυσικα και ο Στεφανος ηθελε οικογενεια με την Ευα και το μωρο
ο Αγγελος δεν εγινε καθολου κατα λαθος,το ειχαν συζητησει οι δυο τους και
θυμαμαι μια σκηνη που η Ευα μιλησε γι αυτο στην Μαριλια,δηλ αν θα την πει-
ραζε να εχει ενα αδελφακι.Μετα βεβαια ο Στεφ εφαγε την γροθια στα μουτρα
και χωρισε με την Ευα και φυσικα του ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι οταν η
Ευα του ειπε οτι περιμενει παιδι.Σε ολα αυτα τοτε που εγιναν με την Ευα,
μονο η Ευα δεν εφταιγε.Εφταιξε ο Στεφ που δεν μπορεσε να της πει οτι ειναι
ερωτευμενος με αλλη,εφταιξε η Μελ που οσο ηταν ελευθερος δεν τον
διεκδικησε και μολις παντρευτηκε δεν τον αφησε σε ησυχια!
Αλλα τι ναλεμε τωρα για προιστορια θα λεμε;;;Το θεμα ειναι οτι ολοι εφται-
ξαν και ολοι ανελαβαν το μεριδιο ευθυνης που τους αναλογει .Μονον η Μελ
κατα τη γνωμη μουσυνεχιζει να κανει τα ιδια και δεν πιστευει οτι εφταιξε σε κα-
τι.Θα ηθελα πολυ να μου πεις αν εσυ βλεπεις τα λαθη της Μελ ή το μονο
που βλεπεις ειναι την υπουλη Εριεττα που θελει το κακο της καλοκαγαθης
Μελιτας!!Γιατι αραγε ομως να θελει το κακο της;;Η απαντηση παντως της
Μελ στη μητερα της ηταν οτι επειδη της πηρε τον Στεφανο.Αυτο ειναι αστειο
ομως,δεν υπαρχει αυτο γιατι ξερουμε πως εγιναν τα πραγματα.
Τελος παντων οτι και να πω εγω ή καποια αλλη ,εσυ θα πιστευεις οτι η Μελ
ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην σειρα,οτι ειναι η μονη που αξιζει,ολοι οι
αλλοι ειναι για τον κουβα και οτι ολοι θελουν το κακο της Μελιτας.Δηλ πι-
στευεις κι εσυ οτι και η αγαπημενη σου,οτι ολη η γη γυριζει γυρω της!
Ξερεις γιατι λυπαμαι μονον;;οταν θα καταλαβει οτι δεν ισχυει αυτο!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 9 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Κυρ Ιουν 05, 2011 11:11 pm

ΣΨ1 έγραψε:Οταν λεμε οτι η Μελιτα μεγαλωσε σε ενα πλουσιο περιβαλλον και με τους
δυο γονεις της να την υπεραγαπουν και υπερπροστευμενη και οτι η Ευα μεγα-
λωσε μεσα σε ενα περιβαλλον μιζερο με εναν πατερα να χτυπαει την μητερα
και να κανει του κοσμου τις απατεωνιες,το κανουμε για να μπορεσουμε να
κρινουμε τους δυο ρολους-χαρακτηρες.Γιατι καθε ανθρωπος φτιαχνει εναν
χαρακτηρα ,διαμορφωνεται απ τα παιδικα του χρονια.Μονο ετσι μπορεις να
κρινεις καποιον.Και η Ευα λοιπον ηταν μαθηματικα βεβαιο οτι ετσι μεγαλω-
μενη θα εκανε λαθη πολλα ,οπως και εγινε.Η δε Μελιτα μεγαλωμενη με τον
τροπο που ειπα παραπανω,λογικα θα ελεγε καποιος οτι δεν θα εκανε τοσα
λαθη.Γιατι εκανε πολλα λαθη η Μελιτα,ασχετα αν εσυ δεν βλεπεις απολυτως
τιποτα.Μια χαρα λες οτι ο Στεφανος εκανε αυτο,η Εριεττα εκεινο και η Ευα το αλλο.Για την Μελιτα δεν εχεις να πεις κατι;;Οτι η ζωη της εγινε ενα ρημα-
διο ποιος φταιει;εγω ;;;η Ευα;;ο Μανος ;;ο Στεφανος ;;η Εριεττα;;μηπως ο
Στρος Καν;;;η καμαριερα του ισως;;Ειμαι σιγουρη οτι καποιος απ αυτους
φταιει και οχι η Μελιτα που ξερεις δεν ειναι 15 χρονων ,ειναι μια ενηλικη
γυναικα!Το λεω αυτο γιατι συνηθιζεται οι ενηλικοι να αναλαμβανουν τις
ευθυνες τους και αν δεν το κανουν λεγονται ανωριμοι ή ευθυνοφοβοι!
Εχεις πιασει εντομεταξυ ενα σωρο θεματα και δεν ξερω και τον τροπο της
ΚαρΜικ,αλλα που θα μου παει θα τον μαθω.Που τα παιρνει εναν ενα λεω!
Λοιπον ,φυσικα και ο Στεφανος ηθελε οικογενεια με την Ευα και το μωρο
ο Αγγελος δεν εγινε καθολου κατα λαθος,το ειχαν συζητησει οι δυο τους και
θυμαμαι μια σκηνη που η Ευα μιλησε γι αυτο στην Μαριλια,δηλ αν θα την πει-
ραζε να εχει ενα αδελφακι.Μετα βεβαια ο Στεφ εφαγε την γροθια στα μουτρα
και χωρισε με την Ευα και φυσικα του ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι οταν η
Ευα του ειπε οτι περιμενει παιδι.Σε ολα αυτα τοτε που εγιναν με την Ευα,
μονο η Ευα δεν εφταιγε.Εφταιξε ο Στεφ που δεν μπορεσε να της πει οτι ειναι
ερωτευμενος με αλλη,εφταιξε η Μελ που οσο ηταν ελευθερος δεν τον
διεκδικησε και μολις παντρευτηκε δεν τον αφησε σε ησυχια!
Αλλα τι ναλεμε τωρα για προιστορια θα λεμε;;;Το θεμα ειναι οτι ολοι εφται-
ξαν και ολοι ανελαβαν το μεριδιο ευθυνης που τους αναλογει .Μονον η Μελ
κατα τη γνωμη μουσυνεχιζει να κανει τα ιδια και δεν πιστευει οτι εφταιξε σε κα-
τι.Θα ηθελα πολυ να μου πεις αν εσυ βλεπεις τα λαθη της Μελ ή το μονο
που βλεπεις ειναι την υπουλη Εριεττα που θελει το κακο της καλοκαγαθης
Μελιτας!!Γιατι αραγε ομως να θελει το κακο της;;Η απαντηση παντως της
Μελ στη μητερα της ηταν οτι επειδη της πηρε τον Στεφανο.Αυτο ειναι αστειο
ομως,δεν υπαρχει αυτο γιατι ξερουμε πως εγιναν τα πραγματα.
Τελος παντων οτι και να πω εγω ή καποια αλλη ,εσυ θα πιστευεις οτι η Μελ
ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην σειρα,οτι ειναι η μονη που αξιζει,ολοι οι
αλλοι ειναι για τον κουβα και οτι ολοι θελουν το κακο της Μελιτας.Δηλ πι-
στευεις κι εσυ οτι και η αγαπημενη σου,οτι ολη η γη γυριζει γυρω της!
Ξερεις γιατι λυπαμαι μονον;;οταν θα καταλαβει οτι δεν ισχυει αυτο!

ιιιιιιιιιιιι μην το ξαναπεις.Για ολα φταιει η εριεττα το εχουμε λυσει αυτο.Η μελιτα ποτε της δεν εχει κανει λαθος.Ειναι μια τιμια πλην καταφρονεμενη ηρωιδα.Τυφλα να εχει η μπουμπουλινα Nyxia
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης