Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος-Μελίτα

+44
$ofi@ loukakos + nora
lizzie
ΣΨ1
roria
MARINAKI_AGAPI_97
Foulitsa
meroula
marakii
Dimitraaa
koalaki
Ανυπέρ-Βλήτο
fantina
Antigoni!
ntina fan
mrs shpoo
ilio
stefistaroy
Irida
alex1
jenoy
fay
Δ.Μπέλλος
Caroline
KatsaroYpotheto
pasxalitsa
Clarabelle
JELSOMINA
loukitsa
ntinafer
evanna
dwra
oriana
goldy24
verile_mistika
ebelina2007
EMMA1
Cancoon
anastasia20
Καρ-Mik
JESSIE
MARIANNALEX
nefelik
despinam
sarita
48 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από meroula Κυρ Ιουν 05, 2011 11:14 pm

Και θα σου απαντησω ξανα Καρ-ΜΙλ μια κ επιασες παλι να το αναλυσεις παραγραφο παραγραφο οτι κ εγω βαριεμαι πια να απαντω στα ιδια κ στα ιδια που εχει τα ιδια κ τα ιδια επιχειριματα κ παρακαλω κ εγω να δει τον δευτερο κυκλο απο την αρχη κ οχι μονο αποσπασματα κ δεν νομιζω να εχει λαθος το συντακτικο μου κ η ροη του λογου μου απλα δεν καθομαι να επιχειρηματω κομματι κομματι αλλα μαζεμενα.Τωρα αν δεν βγαζεις νοημα παει να πει οτι τελειωσαν τα επιχειρηματα σου για ολα κ για ολους.Κ ειδικα για την οσια παρθενα τελεια μορφωμενη κυρια μπλα μπλα μπλα μπλα.

meroula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 11:15 pm

meroula έγραψε:Και θα σου απαντησω ξανα Καρ-ΜΙλ μια κ επιασες παλι να το αναλυσεις παραγραφο παραγραφο οτι κ εγω βαριεμαι πια να απαντω στα ιδια κ στα ιδια που εχει τα ιδια κ τα ιδια επιχειριματα κ παρακαλω κ εγω να δει τον δευτερο κυκλο απο την αρχη κ οχι μονο αποσπασματα κ δεν νομιζω να εχει λαθος το συντακτικο μου κ η ροη του λογου μου απλα δεν καθομαι να επιχειρηματω κομματι κομματι αλλα μαζεμενα.Τωρα αν δεν βγαζεις νοημα παει να πει οτι τελειωσαν τα επιχειρηματα σου για ολα κ για ολους.Κ ειδικα για την οσια παρθενα τελεια μορφωμενη κυρια μπλα μπλα μπλα μπλα.

Θα με αναγκάσεις να σχολιάσω και την Εριέττα και το συνακτικό αλλα θα το κάνω σε λίγο και στο σωστό τόπικ Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 99687
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Κυρ Ιουν 05, 2011 11:16 pm

εγω που δεν σου εχω σχολιασει και πω οτι ουτε εγω καταλαβαινω τι γραφεις σημαινει οτι δεν εχω επιχειρηματα?

Ρε καρμικ παντως μαλλον κρυβεις τα δικα μας ποστ για να παιρνεις εσυ ολη τη δοξα.Δεν εξηγειται αλλιως lmao
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από meroula Κυρ Ιουν 05, 2011 11:21 pm

Κ για να απαντησω στη Σψ μονο σε ενα οτι ειχαν συζητησει για παιδια κ εγω ειχα συζητηση με τον αντρα μου πριν παντρευτω για παιδια αλλα τα εκανα οταν παντρευτικα.Αλλο συζητησει κ αλλο το βαζω μπρος.Η συζητηση που λες με την Μαριλια εγινε οταν πριν μια νυχτα του ελεγε στο κρεβατι η Ευα οτι αν θα ηθελε ενα παιδι κ αυτος της ειπε οχι ενα αλλα πολλα.Αλλα οπως ειπα συζητουσαν δεν ειπαν οκ παμε να κανουμε παιδια.Κ οταν τα ελεγε η Ευα με την Μαριλια στο σπιτι του Στεφανου εκεινος ηταν στο εξοχικο με την Μελιτα κ την αρπαζε κ την φιλουσε.Κ μετα εκανε προταση στην Ευα η οποια το αρνηθηκε.Σιγουρα δεν ηταν μια γυναικα που ειχε αποφασισει να ζησει με τον Στεφανο κ να κανει και παιδια μαζι του ακομα.........

meroula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 11:22 pm

Απαντήστε στο ανάλογο τόπικ είπαμε.
Παρακαλώ.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από meroula Κυρ Ιουν 05, 2011 11:25 pm

sarita έγραψε:εγω που δεν σου εχω σχολιασει και πω οτι ουτε εγω καταλαβαινω τι γραφεις σημαινει οτι δεν εχω επιχειρηματα?

Ρε καρμικ παντως μαλλον κρυβεις τα δικα μας ποστ για να παιρνεις εσυ ολη τη δοξα.Δεν εξηγειται αλλιως lmao

Μα αγαπητη sarita τα δικα σου κ τον αλλον που διαβαζω τα επιχειρηματα ειναι τα ιδια.Ακομα κ τωρα χρησιμοποιεις της λεξης τις καρμικ οτι δεν με καταλαβαινεις.οκ δεχτω εχω τα επιχειρηματα μου που εσεις δεν τα καταλαβαινεται κ εσεις τα δικα σας που δεν καταλαβαινω εγω.τι να κανουμε να αλλαξουμε το τι πιστευει ο καθενας?Δεν γινεται.

meroula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Κυρ Ιουν 05, 2011 11:28 pm

δεν ξερω τι εχεις διαβασει απο μενα αλλα εχω κατα καιρους γραψει πολλα επιχειρηματα.

Το οτι δεν ανελυσα εσεναηταν οντως γιατι δεν καταλαβαινα τι εγραψες για αυτο συμφωνησα με την καρμικ
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από meroula Κυρ Ιουν 05, 2011 11:29 pm

sarita έγραψε:δεν ξερω τι εχεις διαβασει απο μενα αλλα εχω κατα καιρους γραψει πολλα επιχειρηματα.

Το οτι δεν ανελυσα εσεναηταν οντως γιατι δεν καταλαβαινα τι εγραψες για αυτο συμφωνησα με την καρμικ

οκ οτι πεις

meroula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Ιουν 05, 2011 11:30 pm


Για μένα το ζευγάρι Στέφανος Μελίτα εξ αρχής δεν ήταν βιώσιμο

Άκουσα πολλά παχιά λόγια για απόλυτο έρωτα, για έρωτα πρωτόγνωρο αλλά έμειναν λόγια κι απ τις δύο πλευρές

Ο Στέφανος έλεγε οτι ένοιωθε έτσι πρώτη φορά στη ζωή του τον έχω ακούσει να της λέει οτι αυτή είναι η μία και μοναδική γυναίκα που αγάπησε μ αυτόν τον τρόπο αλλά με τις πράξεις του δεν το έδειξε ποτέ.

Όταν ο Μάνος τους βρήκε να φιλιούνται μετά την αποφυλάκισή του την παράτησε μόνη να αντιμετωπίσει την οργή του και όταν είδε το μαυρισμένο μάτι της είπε μερικές μεγάλες κουβέντες θα τον σκοτώσει θα τον τιμωρήσει και μπλα μπλα μπλα. Όταν όμως είδε το Μάνο έκλεινε μαζί του συμφωνίες για να μη μιλήσει στην Εύα το τρόπαιο και το μάτι της αγαπημένης του το ξέχασε βολικότατα

Όταν η Μελίτα έχασε το παιδί τους ο Στέφανος είπε και πάλι μεγάλα λόγια αλλά για την ανακοπή της έμαθε απ την Εύα μιας κι εκείνος έπινε ουζάκια με την Εριέττα και παζάρευε τα ποσοστά του απ τα διαμάντια. Ήταν πιο σημαντικό αν θα μοιραστούν τα λάφυρα σαράντα-εξήντα ή πενήντα-πενήντα απ την γυναίκα που χαροπάλευε και που ο Στέφανος διερύγνυε τα ιμάτιά του οτι την αγαπάει

Η Μελίτα πάλι, με τα λόγια τον αγαπούσε περισσότερο απ όσο είχε αγαπήσει τον οποιονδήποτε. Κάθε φορά όμως που κάτι του συνέβαινε έπαιρνε τη βοήθεια του κοινού για να αποφασίσει αν τον πιστεύει ή όχι.

Αγαπούσε λοιπόν το Στέφανο ή αγαπούσε την εικόνα που είχε πλάσει εκείνη στις φαντασιώσεις της;

Δεν μπορώ να μη θυμηθώ την Εύα τότε που ο Μάνος ήταν στο κελί επειδή και καλά είχε ρίξει την Αμαλία απ τις σκάλες να τον ρωτάει το έκανες; Και οταν πήρε απάντηση να λέει με σιγουριά σε πιστεύω απλά ήθελα να το ακούσω κι απο εσένα. Δεν μπορώ να μη θυμηθώ την Αμαλία να κοιτάζει τον Πέτρο στα μάτια και να ξέρει που σταματούν οι ευθύνες του. Φέρνω τα παραδείγματα γιατί απλά θέλω να τονίσω οτι η Μελίτα ποτέ δεν αρκέστηκε στο λόγο του επειδή απλά ποτέ δεν τον γνώρισε σαν άνθρωπο. Σαν εραστή ναι σαν οντότητα αμφιβάλω.

Αναρωτιέμαι μερικές φορές αν ο Στέφανος δεν άρεσε στην Αμαλία που του έπλεκε το εγκώμιο σε κάθε ευκαιρία λόγο της οικονομικής του κατάστασης και της κουλτούρας του κι αν ο Στέφανος δεν ήταν ο νέος δεσμός της Εύας θα του έριχνε δεύτερη ματιά; Τον ερωτεύτηκε επειδή είδε τον άνθρωπο-Στέφανο ή επειδή ήταν αποδεκτός απ τη μαμά της και ήθελε να πάρει το αίμα της πίσω απ την Εύα;

Είχα απ την αρχή την απορία πως μια γυναίκα που μόλις είχε βγεί απο ένα ερωτικό τρίγωνο, ερωτεύτηκε έναν μη διαθέσιμο άντρα. Συνήθως η εμπειρία μου λέει οι γυναίκες που έχουν ταλαιπωρηθεί απο τον πρώην τους το πρώτο πράγμα που βλέπουν σε έναν άντρα είναι αν είναι ελεύθερος. Συνήθως δεν δέχονται να μπλέξουν πάλι σε παρόμοιο πρόβλημα. Συνήθως λειτουργούν οι άμυνες και τους δεσμευμένους δεν τους βλέπουν καν. Εκείνη έκανε ακριβώς το αντίθετο κι αυτό απο μόνο του λέει κάτι

Κατά τη δική μου γνώμη η διάλυση αυτής της σχέσης ήταν μονόδρομος.

Δεν πιστεύω οτι θα μπορούσαν να τραβήξουν μαζί για πολύ.

Η Μελίτα μιας και απ ότι βλέπω εκεί εστιάζει το ενδιαφέρον των τελευταίων ποστ, δεν είναι εγκληματίας για να είναι μισητή. Δεν ξέρω αν φταίει η ανατροφή της αλλά κατά την δική μου πάντοτε άποψη έχει τρία μεγάλα ελαττώματα.

Πρώτον είναι εγωκεντρική. Δεν κοιτάζει ποτέ τα προβλήματα των άλλων αλλά πάντοτε τον αντίκτυπο που θα έχουν τα προβλήματά τους σε εκείνη.

Δεύτερον δεν αποδίδει ποτέ ευθύνες στους υπαίτιους αλλά πάντοτε σε τρίτους. Δεν έφταιγε ο Μάνος που της έταξε αγάπη και οικογενειακή γαλήνη αλλά η Εύα. Δεν έφταιγε ο Στέφανος που την αρνήθηκε επειδή είχαν προστριβές αλλά η Εριέττα.

Κυρίως όμως δεν κάνει ποτέ αυτοκριτική. Τα ίδια καμώματα και τις ίδιες πρακτικές που ακολούθησε με την Εύα στο θέμα του Μάνου ακολουθεί και με την Εριέττα στο θέμα του Στέφανου. Ποτέ δεν κάθησε να σκεφτεί τι έκανε λάθος με το Μάνο έτσι ώστε να μην το επαναλάβει με τον επόμενο.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν ο Στέφανος καταλήξει με τη μια ή την άλλη. Μέσα σε δυό χρόνια άκουσα απ αυτόν αγαπάω την Εύα ερωτεύτηκα τη Μελίτα περνάω καλά με την Εριέττα οπότε για μένα είναι αναξιόπιστος. Απλά μια γνώμη απο μένα για το πως βλέπω εγώ το συγκεκριμένο ζευγάρι.

Υγ. Θα είχα πολλά να πω για τη σύγκριση με την Εύα αλλά δεν θέλω να βγω εκτός θέματος. Άλλωστε έχει αναλυθεί στο ανάλογο τόπικ κατ επανάληψιν. Το μόνο που θα πω οτι τρία χρόνια μετά και χωρίς να μπλεχτεί ποτέ στα πόδια του συγκεκριμένου ζευγαριού (μάλλον τους διευκόλυνε θα έλεγα με τη στάση της) ακόμη την συζητάμε. Αυτό λέει πολλά νομίζω
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από lizzie Κυρ Ιουν 05, 2011 11:32 pm

meroula έγραψε:Και θα σου απαντησω ξανα Καρ-ΜΙλ μια κ επιασες παλι να το αναλυσεις παραγραφο παραγραφο οτι κ εγω βαριεμαι πια να απαντω στα ιδια κ στα ιδια που εχει τα ιδια κ τα ιδια επιχειριματα κ παρακαλω κ εγω να δει τον δευτερο κυκλο απο την αρχη κ οχι μονο αποσπασματα κ δεν νομιζω να εχει λαθος το συντακτικο μου κ η ροη του λογου μου απλα δεν καθομαι να επιχειρηματω κομματι κομματι αλλα μαζεμενα.Τωρα αν δεν βγαζεις νοημα παει να πει οτι τελειωσαν τα επιχειρηματα σου για ολα κ για ολους.Κ ειδικα για την οσια παρθενα τελεια μορφωμενη κυρια μπλα μπλα μπλα μπλα.

Καταρχην καλοσωρισες στο φορουμ!
Η Καρ-Μικ δεν ειναι η μονη που δεν βγαζει νοημα απλα προσπαθησε να χρησιμοποιεις μικροτερες προτασεις γιατι χανομαστε λίγο με τοσο μεγαλο κειμενο.
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουν 05, 2011 11:35 pm

sarita έγραψε:εγω που δεν σου εχω σχολιασει και πω οτι ουτε εγω καταλαβαινω τι γραφεις σημαινει οτι δεν εχω επιχειρηματα?

Ρε καρμικ παντως μαλλον κρυβεις τα δικα μας ποστ για να παιρνεις εσυ ολη τη δοξα.Δεν εξηγειται αλλιως lmao

Ναι,ναι θα συμφωνησω μαζι σου!Μας κρυβει με καποιον τροπο
τα post lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 11:36 pm

Στο θέμα μας παιδιά Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 163940
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από alex1 Κυρ Ιουν 05, 2011 11:40 pm

Σοφάκι μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!

Κάθε άνθρωπο τον κρίνουμε,για το παρελθόν του,και φυσικά για τα λάθη του,που επαναλαμβάνονται,και κυρίως,στην περιπτωση της Μελ,εκείνη ποτέ δεν τα παραδέχεται.Εγω δεν αντέχω τόση ανωριμότητα.Όπως είπε και η jessie πολύ σωστά,ο Στεφ έκανε την επιλογή του.Έδωσε μια ευκαιρία στην σχέση του με την Μελ,και το έζησε!!!!!τι να γίνει όμως;;;;;;;;με το ζόρι παντρειά,γίνεται;;;;;;;;;δεν γίνεται!!!!!!!
Κάθε φορά,που ήταν Μελ και Στεφ μαζί,όλο καυγάδες,άγχοι,και προστριβες.Πότε έζησαν μια ήρεμη πάνω απο όλα σχέση;;;;;;;σχέση κατανόησης,και πάνω απο όλα ο ένας να είναι δίπλα στον άλλον για τα δύσκολα;;;;;;;;;;;;εγω αυτό δεν το είδα στιγμη!!!!!μια ο πόλεμος των οικογενειών τους,και τώρα,φάνηκε στον αφρο το ουσιαστικότερο και δυστηχώς το σοβαρότερο προβλημα τους!!!!!!!η Μελ δεν έχει αποδεχτεί τον Στεφ,δεν ξέρει ποιος είναι ο Στεφ.
Η Εύα της είπε κάτι πολύ σωστό,όταν δραπέτευσε ο Μπέλλος,και ήταν όλοι μαζεμένοι σπίτι της.
Εγω τον Μάνο τον αποδέχτηκα,ήξερα τι άνθρωπος έιναι,και επέλεξα να είμαι μαζί του!!!!!!αν δεν αντέχεις την ζωή που σου προσφέρει ο Στεφ προχώρα παρακάτω.Η Μελ,ξέρει ποιος είναι ο Στεφ;;;;;;;;;;;για μένα ΟΧΙ.

Και συνεχιζω,πως να σχολιάσω αυτό που έχω δει 2 φορές;;;;;;;;;η Μελ διεκδικεί τον Στεφ μόνο όταν εκείνος δεν την κυνηγάει.
Μόνο όταν είναι με κάποια άλλη;;;;;;;;πως μπορώ εγω να το εκλάβω αυτό;;;;;;;;;εγωισμός δεν είναι;;;;;;;;;;;
Στην συνάντηση τους στο μουσείο,του είπε θυμαμαι,οτι παλιότερα εσύ επέμενες,η κάπως έτσι δεν θυμάμαι επακριβώς,έμεινα πραγματικα με το στόμα ανοιχτό!!!!
Εμένα προσωπικά,δεν μου αρέσει να βλέπω μια γυναίκα να γίνεται ένα με το χώμα,να σέρνεται,να μην έχει αξιοπρέπεια,να γίνεται τόσο μικρή στα μάτια ενός άντρα.Και δυστηχώς η Μελ,την διαθέτει για δεύτερη φορά.Την πρώτη με τον Μάνο,που ενω έμαθε τι εστί Μάνος,τον διεκδικούσε με κάθε τρόπο,αντι να τον πετάξει έξω!!!!!και για δεύτερη φορά τώρα με τον Στεφ.Κρίμα πολύ κρίμα.Και φοβάμαι ότι ο κατήφορος δεν έχει τέλος.Μακάρι να κάνω λάθος,αλλά δεν το βλέπω με όσα έχω διαβάσει.

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Κυρ Ιουν 05, 2011 11:40 pm

meroula έγραψε:Κ για να απαντησω στη Σψ μονο σε ενα οτι ειχαν συζητησει για παιδια κ εγω ειχα συζητηση με τον αντρα μου πριν παντρευτω για παιδια αλλα τα εκανα οταν παντρευτικα.Αλλο συζητησει κ αλλο το βαζω μπρος.Η συζητηση που λες με την Μαριλια εγινε οταν πριν μια νυχτα του ελεγε στο κρεβατι η Ευα οτι αν θα ηθελε ενα παιδι κ αυτος της ειπε οχι ενα αλλα πολλα.Αλλα οπως ειπα συζητουσαν δεν ειπαν οκ παμε να κανουμε παιδια.Κ οταν τα ελεγε η Ευα με την Μαριλια στο σπιτι του Στεφανου εκεινος ηταν στο εξοχικο με την Μελιτα κ την αρπαζε κ την φιλουσε.Κ μετα εκανε προταση στην Ευα η οποια το αρνηθηκε.Σιγουρα δεν ηταν μια γυναικα που ειχε αποφασισει να ζησει με τον Στεφανο κ να κανει και παιδια μαζι του ακομα.........

Naι εσυ συζητησες με τον αντρα σου να κανετε παιδια μετα τον γαμο,αλλα φανταζομαι μεχρι
τοτε θα παιρνατε προφυλαξεις ,ετσι δεν ειναι;;;Τι λεω η γυναικα σημερα χαχαχχαχχαχχα
Λοιπον ο Στεφ δεν επαιρνε προφανως προφυλαξεις ,αρα τι σημαινει αυτο;;;;Οτι ηθελε να κανει
πρωρα παιδι με την Ευα και να κανει γαμο και βαφτιση μαζι,που ειναι και της μοδας!!!!!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Ιουν 05, 2011 11:41 pm

ΣΨ1 έγραψε:
Λοιπον ο Στεφ δεν επαιρνε προφανως προφυλαξεις ,αρα τι σημαινει αυτο;;;;Οτι ηθελε να κανει
πρωρα παιδι με την Ευα και να κανει γαμο και βαφτιση μαζι,που ειναι και της μοδας!!!!!!

Σημαίνει επίσης οτι ο Στέφανος είναι καρπερός Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 191984
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Κυρ Ιουν 05, 2011 11:43 pm

Καρ-Mik έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:
Λοιπον ο Στεφ δεν επαιρνε προφανως προφυλαξεις ,αρα τι σημαινει αυτο;;;;Οτι ηθελε να κανει
πρωρα παιδι με την Ευα και να κανει γαμο και βαφτιση μαζι,που ειναι και της μοδας!!!!!!

Σημαίνει επίσης οτι ο Στέφανος είναι καρπερός Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 191984

και επισης οτι εχει παρει διαζυγιο με τις προφυλαξεις lmao
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από nefelik Κυρ Ιουν 05, 2011 11:47 pm

Meroula, για την Εύα υπάρχουν άλλοι πιο ειδικοί να σου απαντήσουν, γιατί, σε αντίθεση με ό,τι πιστεύεις, όλοι οι φανς της Εριέττας δεν είμαστε πρώην φανς της Εύας και τουλάχιστον εγώ δεν θυμάμαι τόσες λεπτομέρειες. Και απ’ ότι βλέπω ήδη το έκαναν... Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι όσοι τα κατάφεραν μόνοι τους σε μια ξένη χώρα δεν ήταν 18 ετών, χωρίς μόρφωση, χωρίς καμία υποστήριξη από την οικογένειά τους και δεν είχαν μόλις βγει από ένα ίδρυμα. Επίσης, αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι άλλα ελαφρυντικά έχει ένας άνθρωπος που μεγάλωσε όπως η Εύα και σαφώς λιγότερα κάποιος που μεγάλωσε έχοντας τα πάντα, και κυρίως αγάπη, όπως η Μελίτα, δεν μπορώ να πω κάτι άλλο για να σε βοηθήσω να καταλάβεις...

Σε ό,τι αφορά την Εριέττα τώρα, αν και δεν έχει νόημα να γράφουμε και να ξαναγράφουμε τα ίδια πράγματα, θα απαντήσω άλλη μια φορά. Όταν χώρισαν με το Στέφανο ήδη συνεργάζονταν στο θέμα των διαμαντιών, για το οποίο είχαν συμφωνήσει ότι είναι ανεξάρτητο από το θέμα της δίκης, άρα οποιαδήποτε αναφορά στην Αντιγόνη είναι άσχετη. Όταν χώρισαν ο Στέφανος της υποσχέθηκε ότι θα συνεχίσει να τη βοηθάει και στο θέμα της υιοθεσίας της, για το οποίο είχαν αρχίσει να ψάχνουν καιρό πριν. Και προφανώς τότε δεν ήξερε ότι ο Λουκάς είναι αδελφός της, οπότε δεν μπορούσε να τη βοηθήσει. Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί η Μελίτα είχε το δικαίωμα να αγαπήσει παράφορα το Στέφανο, ενώ η Εριέττα δεν το είχε. Λες και ο έρωτας έχει λογική ή λες και θα ρωτήσεις κάποιον πριν τον ερωτευτείς...

Όταν δε είπε στη Μελίτα ότι θα τον διεκδικήσει, να σου θυμίσω ότι η Εριέττα είχε σχέση μαζί του, όχι η Μελίτα, και νομίζω ότι ήταν πολύ λογικό να δηλώσει ότι θα διεκδικήσει έναν άντρα που αγαπούσε και με τον οποίο, εντελώς τυχαία, είχαν και σχέση. Μάλλον η Μελίτα που τόσο καιρό τον έδιωχνε είναι αυτή που δεν θα έπρεπε να τον διεκδικεί... Και το τηλέφωνο το σήκωσε επειδή ο Στέφανος της το ζήτησε. Και μήπως η Μελίτα δεν ήταν γραμματέας της Νόρας τότε; Τι ήταν; Είπε κάτι λάθος η Εριέττα; Γιατί αυτό είναι μικροπρέπεια; Και αν χαρακτηρίζουμε αυτό μικροπρέπεια, πώς πρέπει να χαρακτηρίσουμε τη συμπεριφορά της Μελίτας που είχε μια τάση να την προσβάλλει συνεχώς ή να κάνει ότι δεν την αναγνωρίζει στο τηλέφωνο για να τη μειώσει, φέρνοντας σε δύσκολη θέση και τη Νόρα, που της είχε δώσει δουλειά;

Και παρόλα αυτά η Εριέττα αρχικά υποστήριζε τη Μελίτα, επειδή είχε περάσει κι εκείνη πολλά και μέχρι ενός σημείου μπορούσε να την καταλάβει. Βέβαια όταν άρχισε να τη βρίζει σε κάθε ευκαιρία, ακόμα και μέσα στο ίδιο της το σπίτι, προφανώς δεν ήταν χαζή για να συνεχίσει να την υποστηρίζει, ενώ μέχρι εκείνη τη στιγμή η Μελίτα δεν είχε εκτιμήσει τη στάση της. Εξάλλου ποτέ δεν είπε κάτι για τη Μελίτα που δεν ήταν αλήθεια. Αντίθετα, η Μελίτα την κατηγορεί συνεχώς για πράγματα που δεν ισχύουν...

Επίσης, το να θέλεις να βλέπεις κάποιον με τον οποίο είσαι ερωτευμένη δεν το θεωρώ καθόλου ύπουλο. Άλλωστε, και η Μελίτα το ίδιο δεν έκανε; Δεν τον διεκδίκησε όσο ήταν με τη Μελίτα. Ακόμα και μετά, του είπε πώς αισθάνεται και άφησε αυτόν να αποφασίσει. Και τα πραγματικά της αισθήματα του τα αποκάλυψε όταν ο Στέφανος ήταν στη φυλακή και πίστευε ότι ήταν μόνος του και ότι δεν θα βγει ποτέ, για να του δείξει ότι θα είναι πάντα δίπλα του και ότι θα κάνει ό,τι μπορεί για να τον βοηθήσει.

Και ok, εγώ να δεχτώ ότι η Εριέττα είναι ύπουλη και χρησιμοποίησε τα λεφτά της για να τον βγάλει από τη φυλακή. Η Μελίτα για ποιο λόγο ζήτησε από τον μπαμπά της τα λεφτά για τα οποία πριν τον κατηγορούσε και τα οποία δεν της ανήκουν; Γιατί η περιουσία ανήκει στους γονείς της και εκείνοι θα αποφασίσουν πού θα την αφήσουν. Δεν δούλεψε για να την αποκτήσει και δεν της ανήκει τίποτα δικαιωματικά. Το έκανε (και μάλιστα δεν σκέφτηκε ούτε καν ότι με αυτά τα χρήματα θα μπορούσε να εξασφαλίσει το μέλλον του παιδιού της), για να προλάβει να πληρώσει για το Στέφανο πριν προλάβει να το κάνει η Εριέττα. Δεν είναι τυχαίο που μέχρι να μάθει για την Εριέττα δεν είχε σκεφτεί καν μήπως θα μπορούσε να βοηθήσει, αλλά κινητοποιήθηκε μόνο για να μην προλάβει να το κάνει εκείνη πρώτη. Και αυτό συνέβη γιατί πολύ απλά έχει τόση εμπιστοσύνη στον άνθρωπο που λέει ότι αγαπάει, που πίστεψε ότι θα γύριζε στην Εριέττα, επειδή πλήρωσε για να τον βγάλει από τη φυλακή. Επειδή, όπως πολύ σωστά της είπε και η Εριέττα, δεν θα ήθελε να τρέχουν οι τόκοι... Μόνο που η Μελίτα δεν ξέρει ότι η αγάπη δεν μετριέται με χρήματα και ότι αν ο Στέφανος την αγαπούσε θα έμενε μαζί της, ακόμα κι αν δεν είχε πληρώσει εκείνη. Και είναι λογικό να μην το ξέρει, γιατί δεν έχει αγαπήσει ποτέ κανέναν πραγματικά, και δεν ξέρω και αν είναι ικανή να αγαπήσει...

Ο Στέφανος δεν είχε κανένα λόγο να αισθάνεται ενοχές και τύψεις, γιατί είχε ξεκαθαρίσει τη θέση του στην Εριέττα από την αρχή. Πήγαινε στο σπίτι της για να τη βοηθήσει, όπως της είχε υποσχεθεί, αλλά κυρίως επειδή εκείνος το ήθελε. Πολύ απλά, αν δεν ήθελε, δεν θα πήγαινε. Και σίγουρα δεν πήγαινε μόνο όποτε του τηλεφωνούσε η Εριέττα. Ακόμα θυμάμαι τη μέρα που αποκάλυψε στην παρέα και στη Μελίτα ότι πυροβόλησε τον απαγωγέα, και πήγε 3 φορές την ίδια μέρα στο σπίτι της Εριέττας, επειδή όπως είπε ο ίδιος μόνο εκεί μπορούσε να ηρεμήσει, και επειδή η Μελίτα δεν μπορούσε να τον καταλάβει και τσακώνονταν συνεχώς. Ο Στέφανος ήταν αυτός που πήγαινε συνέχεια στην Εριέττα όταν τσακωνόταν με τη Μελίτα και κατηγορούσε τη Μελίτα. Αλλά γι’ αυτό δεν φταίει η Εριέττα...

Όσο για τη συμπεριφορά της Μελίτας στο μουσείο, επειδή είναι πολύ ευθύς χαρακτήρας πρότεινε στο Στέφανο να πάνε να σφουγγαρίσουν το εξοχικό της, ενώ ήξερε ότι έχει σχέση με μια άλλη γυναίκα... Για να μη σχολιάσω το γεγονός ότι η αξιοπρέπεια είναι άγνωστη λέξη για εκείνη, και ότι τον παρακολουθεί και τον παρακαλάει συνεχώς, ενώ ο Στέφανος τη διώχνει. Και αναρωτιέμαι, γιατί τα κάνει όλα αυτά τώρα και δεν τα έκανε τόσο καιρό που είχαν χωρίσει; Η απάντηση είναι απλή. Για τον ίδιο λόγο που και την προηγούμενη φορά που είχαν χωρίσει αρχικά τον έδιωχνε και κάποια στιγμή άρχισε να τον διεκδικεί. Γιατί έμαθε ότι είναι με μια άλλη γυναίκα και δεν ανέχεται να χάσει το παιχνιδάκι της...

Πολύ αναλυτική απάντηση, για ένα κείμενο που δεν είχε συνοχή και σχεδόν δεν έβγαζε νόημα. Μπορείς να πιστεύεις ό,τι θέλεις, έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να σου αλλάξουμε γνώμη, και φυσικά ούτε κι εσύ σ’ εμάς...

Υ.Γ. Sorry αν βγήκα off topic, αλλά αν απαντούσα σε άλλο topic σε όλα αυτά θα χανόμασταν τελείως...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Κυρ Ιουν 05, 2011 11:53 pm

Κάποτε στα δεκατέσσερά μου χρόνια περίπου, γνώρισα την πρώτη μεγάλη αγάπη. Δεν μιλάμε για χαζοφλερτ αλλά για αληθινά αισθήματα... Τέλος πάντων, τότε στα δεκατέσσερα εννοείται πως πίστεψα το κλασσικό, ότι δεν θα ξαναγαπήσω. Πέρα από αυτό, έχω να θυμάμαι τις απίστευτες ξεφτίλες που έκανα και ότι συνεπάγεται αυτό. (Εγώ προσωπικά ακόμα ντρέπομαι.... σε αντίθεση με την κολλητή μου που ακόμα γελαέι...) Δέκα χρόνια μετά ήρθε μια νέα εξίσου δυνατή αγάπη στη ζωή μου. Παρ' όλα αυτά, αυτή τη φορά χειρίστηκα τα πράγματα πολύ διαφορετικά. Πιο λογικά, πιο συνειδητοποιημένα και κυρίως πολύ πιο αξιοπρεπώς!!!! Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι βιώνω αυτή τη σχέση λιγότερο έντονα. Και ίσως αυτά τα πιο, που αναφέρω είναι που της δίνουν διάρκεια...

Αυτό που θέλω να πω δεν είναι η ιστορία της ζωής μου αλλά το γεγονός πως το πρόβλημα με τη Μελίτα, που είναι και 30 χρόνων, είναι η απίστευτη α-ν-ω-ρ-ι-μ-ό-τ-η-τ-α που έχει! Και σε αυτό έχω συνήγορο και την Αμαλία, που είναι σχεδόν πάντα σωστή μέσα στην τρέλα της και που το τελευταίο διάστημα της τα χώνει της "δικιάς μας" sisi τόσο χύμα κι αυτή τίποτα! Η Μελίτα λειτουργεί ακριβώς σαν δεκατετράχρονο! Και χειρότερα ίσως! Όμως εδώ το θέμα το έχουμε με έναν άντρα (και τι άντρα soutien ). Ένας άντρας, στην ηλικία του Στέφανου και με αυτά που έχει περάσει ο Στέφανος, έχει ανάγκη από μια αληθινή γυναίκα δίπλα του. Και σε αυτό το σημείο η Μελίτα θα υστερεί και θα χάνει πάντα ανεξάρτητα από την αντίπαλο. Εκτός αν ο Καρτάλης αρχίσει τις βόλτες έξω από τα γυμνάσια. Αδιαφορώ για το ποια κερδίζει στην κατινιά και ποια είναι η πιο ύπουλη. Ούτε θα βγάλω ζυγαριά να μετρήσω ποια τον αγάπησε ποιο πολύ ή ποια τον εκμεταλλεύτηκε περισσότερο τον άβγαλτο.
Αυτά είναι υποκειμενικά άλλωστε. Νομίζω ότι είναι σαφές αυτό που θέλω να πω.

Πάντως ακόμα κι η Νεφέλη να γούσταρε τον Στέφανο πιο καλά θα το χειριζόταν πιστεύω xixixi
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από lizzie Κυρ Ιουν 05, 2011 11:59 pm

Clarabelle έγραψε:
Για μένα το ζευγάρι Στέφανος Μελίτα εξ αρχής δεν ήταν βιώσιμο

Άκουσα πολλά παχιά λόγια για απόλυτο έρωτα, για έρωτα πρωτόγνωρο αλλά έμειναν λόγια κι απ τις δύο πλευρές

Ο Στέφανος έλεγε οτι ένοιωθε έτσι πρώτη φορά στη ζωή του τον έχω ακούσει να της λέει οτι αυτή είναι η μία και μοναδική γυναίκα που αγάπησε μ αυτόν τον τρόπο αλλά με τις πράξεις του δεν το έδειξε ποτέ.

Όταν ο Μάνος τους βρήκε να φιλιούνται μετά την αποφυλάκισή του την παράτησε μόνη να αντιμετωπίσει την οργή του και όταν είδε το μαυρισμένο μάτι της είπε μερικές μεγάλες κουβέντες θα τον σκοτώσει θα τον τιμωρήσει και μπλα μπλα μπλα. Όταν όμως είδε το Μάνο έκλεινε μαζί του συμφωνίες για να μη μιλήσει στην Εύα το τρόπαιο και το μάτι της αγαπημένης του το ξέχασε βολικότατα

Όταν η Μελίτα έχασε το παιδί τους ο Στέφανος είπε και πάλι μεγάλα λόγια αλλά για την ανακοπή της έμαθε απ την Εύα μιας κι εκείνος έπινε ουζάκια με την Εριέττα και παζάρευε τα ποσοστά του απ τα διαμάντια. Ήταν πιο σημαντικό αν θα μοιραστούν τα λάφυρα σαράντα-εξήντα ή πενήντα-πενήντα απ την γυναίκα που χαροπάλευε και που ο Στέφανος διερύγνυε τα ιμάτιά του οτι την αγαπάει

Η Μελίτα πάλι, με τα λόγια τον αγαπούσε περισσότερο απ όσο είχε αγαπήσει τον οποιονδήποτε. Κάθε φορά όμως που κάτι του συνέβαινε έπαιρνε τη βοήθεια του κοινού για να αποφασίσει αν τον πιστεύει ή όχι.

Αγαπούσε λοιπόν το Στέφανο ή αγαπούσε την εικόνα που είχε πλάσει εκείνη στις φαντασιώσεις της;

Δεν μπορώ να μη θυμηθώ την Εύα τότε που ο Μάνος ήταν στο κελί επειδή και καλά είχε ρίξει την Αμαλία απ τις σκάλες να τον ρωτάει το έκανες; Και οταν πήρε απάντηση να λέει με σιγουριά σε πιστεύω απλά ήθελα να το ακούσω κι απο εσένα. Δεν μπορώ να μη θυμηθώ την Αμαλία να κοιτάζει τον Πέτρο στα μάτια και να ξέρει που σταματούν οι ευθύνες του. Φέρνω τα παραδείγματα γιατί απλά θέλω να τονίσω οτι η Μελίτα ποτέ δεν αρκέστηκε στο λόγο του επειδή απλά ποτέ δεν τον γνώρισε σαν άνθρωπο. Σαν εραστή ναι σαν οντότητα αμφιβάλω.

Αναρωτιέμαι μερικές φορές αν ο Στέφανος δεν άρεσε στην Αμαλία που του έπλεκε το εγκώμιο σε κάθε ευκαιρία λόγο της οικονομικής του κατάστασης και της κουλτούρας του κι αν ο Στέφανος δεν ήταν ο νέος δεσμός της Εύας θα του έριχνε δεύτερη ματιά; Τον ερωτεύτηκε επειδή είδε τον άνθρωπο-Στέφανο ή επειδή ήταν αποδεκτός απ τη μαμά της και ήθελε να πάρει το αίμα της πίσω απ την Εύα;

Είχα απ την αρχή την απορία πως μια γυναίκα που μόλις είχε βγεί απο ένα ερωτικό τρίγωνο, ερωτεύτηκε έναν μη διαθέσιμο άντρα. Συνήθως η εμπειρία μου λέει οι γυναίκες που έχουν ταλαιπωρηθεί απο τον πρώην τους το πρώτο πράγμα που βλέπουν σε έναν άντρα είναι αν είναι ελεύθερος. Συνήθως δεν δέχονται να μπλέξουν πάλι σε παρόμοιο πρόβλημα. Συνήθως λειτουργούν οι άμυνες και τους δεσμευμένους δεν τους βλέπουν καν. Εκείνη έκανε ακριβώς το αντίθετο κι αυτό απο μόνο του λέει κάτι

Κατά τη δική μου γνώμη η διάλυση αυτής της σχέσης ήταν μονόδρομος.

Δεν πιστεύω οτι θα μπορούσαν να τραβήξουν μαζί για πολύ.



Συμφωνω απολυτα κι ολα αυτα ισχυουν πιστευω γιατί αυτο το ζευγαρι δημιουργηθηκε απ' το πουθενα. Ηπιαν εναν καφε, είπαν κανα δυο αί στο διαόλο, τον καλεσε η Αμαλι σ' ενα δειπνο και ολα αυτα ήταν αρκετα για να καταλαβουν οτι συναντησαν τον μεγαλυτερο ερωτα της ζωής τους livani , Προσωπικα δεν πιστευω στον κεραυνοβολο ερωτα αλλα ούτε κεραυνοβολος ήταν γιατί στην αρχη αντιπαθιοντουσαν. Οποτε στην ουσια ούτε γνωρισαν ο ενας τον αλλον, ούτε ερωτας με την πρωτη ματια ήταν, κ οι σεναριογραφοι θελαν να μας πεισουν οτι ενα μπλακ ουτ τους οδηγησε στον ερωτα της ζωής τους xoxo xoxo xoxo για one night stand θα το συζητουσα, αφου το σεξ ήταν το μονο που βλεπαμε σ' αυτο το ζευγαρι κι αυτο που τους ενωνε. Επομενως για ποια σχεση ζωής μιλαμε, για ποια εμπιστοσυνη και πια αγαπη που πρεπει να εχει ενα ζευγαρι? Και όλα αυτα χωρίς να αναφερω τις υπολοιπες σχεσεις του τετραγωνου, εννοοντας οτι και τετραγωνο να μην υπηρχε αυτή η σχεση έτσι οπως δοθηκε δεν μπορουσε να πεισει με την καμία!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την lizzie στις Δευ Ιουν 06, 2011 12:01 am, 1 φορά
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από meroula Δευ Ιουν 06, 2011 12:01 am

lizzie έγραψε:
meroula έγραψε:Και θα σου απαντησω ξανα Καρ-ΜΙλ μια κ επιασες παλι να το αναλυσεις παραγραφο παραγραφο οτι κ εγω βαριεμαι πια να απαντω στα ιδια κ στα ιδια που εχει τα ιδια κ τα ιδια επιχειριματα κ παρακαλω κ εγω να δει τον δευτερο κυκλο απο την αρχη κ οχι μονο αποσπασματα κ δεν νομιζω να εχει λαθος το συντακτικο μου κ η ροη του λογου μου απλα δεν καθομαι να επιχειρηματω κομματι κομματι αλλα μαζεμενα.Τωρα αν δεν βγαζεις νοημα παει να πει οτι τελειωσαν τα επιχειρηματα σου για ολα κ για ολους.Κ ειδικα για την οσια παρθενα τελεια μορφωμενη κυρια μπλα μπλα μπλα μπλα.

Καταρχην καλοσωρισες στο φορουμ!
Η Καρ-Μικ δεν ειναι η μονη που δεν βγαζει νοημα απλα προσπαθησε να χρησιμοποιεις μικροτερες προτασεις γιατι χανομαστε λίγο με τοσο μεγαλο κειμενο.

Ευχαριστω για το καλοσοριζμα.Κ εγραψα τοσο μεγαλο κειμενο γιατι διαβαζα παραλληλα τα αλλα ποστ κ της καρμικ που ηταν αρκετα μεγαλο κ κομματι κομματι κ προσπαθησα να απαντησω σε ολα μαζι.Γι'αυτο πηδουσα απο θεμα σε θεμα.Οσο για το συντακτικο μου που λεει η καρμικ συμβαινει να εχω γεννηθει κ μεγαλωσει σε Αγγλια οταν παντρευτικα ηρθα εδω κ σιγα σιγα εμαθα την γλωσσα που για μενα ακομα η ορθογραφια της ειναι πολυ δυσκολη την μαθαινω μαζι με τα παιδια μου.Οχι βεβαια που πρεπει να απολογηθω αλλα ετσι για να μην λενε ειρωνικα καποιες για το συντακτικο μου χωρις να ξερουν.Γιατι μπορει ειπαμε να λεμε οτι πιστευουμε αλλα δεν μπαινω στο τρυπακι να ειρωνευομαι καποιον που δεν ξερω.

meroula


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Δευ Ιουν 06, 2011 12:04 am

δεν νομιζω οτι σε ειρωνευτηκε καποιος.

Απλα σου επισημαναμε γιατι καποιοι δεν μπορουν να σου απαντησουν και οχι γιατι δεν εχουν επιχειρηματα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 06, 2011 12:05 am

meroula έγραψε:
Ευχαριστω για το καλοσοριζμα.Κ εγραψα τοσο μεγαλο κειμενο γιατι διαβαζα παραλληλα τα αλλα ποστ κ της καρμικ που ηταν αρκετα μεγαλο κ κομματι κομματι κ προσπαθησα να απαντησω σε ολα μαζι.Γι'αυτο πηδουσα απο θεμα σε θεμα.Οσο για το συντακτικο μου που λεει η καρμικ συμβαινει να εχω γεννηθει κ μεγαλωσει σε Αγγλια οταν παντρευτικα ηρθα εδω κ σιγα σιγα εμαθα την γλωσσα που για μενα ακομα η ορθογραφια της ειναι πολυ δυσκολη την μαθαινω μαζι με τα παιδια μου.Οχι βεβαια που πρεπει να απολογηθω αλλα ετσι για να μην λενε ειρωνικα καποιες για το συντακτικο μου χωρις να ξερουν.Γιατι μπορει ειπαμε να λεμε οτι πιστευουμε αλλα δεν μπαινω στο τρυπακι να ειρωνευομαι καποιον που δεν ξερω.
Δεν είναι ειρωνία. Εγώ απλώς είπα οτι δεν μπορώ να απαντήσω, όταν δεν κατανοώ κάτι που γράφεις.

Θα μπορούσες κάλλιστα, να μου πεις τότε οτι είσαι Ελληνίδα του εξωτερικού απο την στιγμή που το ανέφερα, και να λυθεί το θέμα και όχι να μου πεις '' δεν έχεις επιχειρήματα για αυτό δεν μου απαντάς,, εγώ μια χαρά μιλάω, κτλ"

ΥΓ: Εχω απαντήσει στο θέμα ''Γενικές συζητήσεις'' οπου έδωσα το λινκ προηγουμένως.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Ιουν 06, 2011 12:05 am

sarita έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:
Λοιπον ο Στεφ δεν επαιρνε προφανως προφυλαξεις ,αρα τι σημαινει αυτο;;;;Οτι ηθελε να κανει
πρωρα παιδι με την Ευα και να κανει γαμο και βαφτιση μαζι,που ειναι και της μοδας!!!!!!

Σημαίνει επίσης οτι ο Στέφανος είναι καρπερός Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 191984

και επισης οτι εχει παρει διαζυγιο με τις προφυλαξεις lmao

χαχαχχααχαχαχαχαχα καλα δεν συμφωνω !!Πως μπορει να ειναι καρπερος αμα
επαιρνε προφυλαξη,εκτος αν ηταν ληγμενα lmao αλλα εχω την εντυπωση οτι
δεν ληγουν αυτα!!Μμμμμμμμμμμμμμμ ωραια συζητηση.
Οποτε καταληγουμε οτι ηθελε λεμε βαφτιση και γαμο μαζι!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από sarita Δευ Ιουν 06, 2011 12:08 am

σψ1 αυτο εννοουσα καλε οτι εχει παρει διαζυγιο με τις προφυλαξεις.

Ποτε δεν τις χρησιμοποιησε.

Και λογικο θα μου πεις.

Οταν ερχεσαι κρατωντας τη φωταγραφια της γυναικας που αγαπας και κλαις πανω απο αυτην και ονειρευεσαι παιδια μαζι της λογικο.

Ε στην αλλη που να προλαβει να αγορασει σας σιφουνας πηγαινε γιατι οι ορμες ειναι υπουλο πραγμα

Οποτε............
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Μελίτα - Σελίδα 10 Empty Απ: Στέφανος-Μελίτα

Δημοσίευση από ΣΨ1 Δευ Ιουν 06, 2011 12:24 am

Δηλ αυτο που εκανε ηΜελιτα στο μουσειο το εκανε επειδη ειναι ευθυς χαρα-
κτηρας;; imarton ,δηλ αυτο δεν ηταν συμπεριφορα πεζοδρομιου;;;Εγω το
ειδα ετσι;;Και μαλιστα το εκανε ενω ηξερε οτι ο Στεφ ειναι σε σχεση!!
Και λενε μετα οτι η Εριεττα φερθηκε υπουλα γιατι του τηλεφωνουσε! imarton
Επισης φερθηκε υπουλα οταν εδωσε τα χρηματαγια να βγει απ την φυλακη,
επρεπε να τον αφησει να σαπισει,τοτε δεν θα ηταν υπουλη. imarton
Επισης ειναι πολυ υποπτο που ειναι γεναιοδωρη με τον Λουκα που ειναι
αδελφος της και θελει να μοιραζεται αυτα που εχει μαζι του.Αν ηταν ενας
Σκρουτζ ας πουμε ,θα λεγαμε τα καλυτερα.
Θελω να πω οτι αυτη η γυναικα δεν εκανε απολυτως κανενα κακο και της
εχουν σουρει τα εξ αμαξης.Φανταζομαι λοιπον αν εκανε εστω κατι ,τι θα ειχε γινει.
Εντομεταξυ εχει μαραζωσει το συμπαν,καλα οχι και ολο,που δεν την βγαζουν Κρουελα ντε Βιλ.Τι καημος κι αυτος ρε παιδι μου.Λες κι αμα βγαλουν την Εριεττα κακια,θα γινει παγκαλη η Μελιτα!!

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 13 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης