Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος - Εύα

+56
fanlouknor
filitsa
ntinafer
margaret10
xristinaki_noraloukofan
sarita
Foulitsa
almaresi
maeveline
kelly
sunrise
alkisti
NATALITSA_LOUKITSA
panpetrakatsi
maria_sab
sifantid
feggaropetra
Pennaki.......!!
masoul
l_aquila
iloveeva+manos!!
angel_patra
manos 4 ever!!
Χρύσα
ΤΖΕΛΑ
ΣΤΕΦΑΝΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ
Eleftheria Nora-Loukas
elena-7-
ioulieta
Danah
soso
T2eNnh
hionati
konstantina
ΡΕΓΓΙΝΑ
elli
Καρ-Mik
Doris_
Jennifer
KatsaroYpotheto
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
mimi
xristina79
evanna
stefanos-melita
loukasnora
loukitsa
Artemis
aggeliki
anastasia20
KonstantinaA
donakon
DESPOINA
anna90
Clarabelle
jim7
60 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από loukitsa Σαβ Ιουλ 10, 2010 1:53 am

maria_sab έγραψε:
loukitsa έγραψε:
maria_sab έγραψε:
loukitsa έγραψε:
maria_sab έγραψε:Εγω δε θα ηθελα με τιποτα Ευα - Στεφανο. θα μου φανει εντελως ακυρο και ασυνεπες, τουλαχιστον ως προς τον χαρακτηρα της Ευας, να γυρισει στον Στεφανο. Ημιμετρο και για τους δυο θα ειναι πιστευω.

Αν τα φτιαξει η Ευα με το Λευτερη
αυτο θα είναι ασυνεπεια και αδειασμα του χαρακτηρα της Ευας κανονικότατο-Πόντος! :wink2:

Ναι και αυτο δεν παει πισω, αλλα τι να κανει, να το παιξει συγχρονη Πηνελοπη και να περιμενει τον Μανο, αν θα γυρισει; Ασε που νομιζω πως η σχεση της με τον Λευτερακη ισως και να μην παραπαει, λογω της σκεψης της στον Μανο...παντως θα προτιμουσα να φτιαξει τη ζωη της με μια καινουρια γνωριμια παρα να γυρισει στον Στεφανο...ας ελπισουμε να ερθει ο Μπουγιουρης προς το τελος και να καταληξουν μαζι.

Kαταρχην δεν ξερουμε αν γυρισει ο Μάνος...
Γυρισει δεν γυρισει αυτός
με τον Στεφανο αγαπηθηκαν και αγαπιουνται και εχουνε και τον Αγγελό τους!
Και ξαναλέω στο τελευταιο επεισόδιο ο Στεφανος είχε πει στο Χρηστο ότι ηθελε να ζησει με την Ευα και τον γιο τους και αυτοι τα χάλασαν όλα! Άρα??? :lol:

Τα χουν κανει σαλατα, αυτο εχω να πω...μεχρι να τελειωσει η σειρα, θα χουμε ξεχασει και πως μας λενε. Δηλαδη, λες πως ο Στεφανος θελει ακομα την Ευα; Γιατι εγω δεν καταλαβα κατι τετοιο, βεβαια τα επεισοδια δεν τα χω δει ολα οποτε μπορει και να μου διαφευγει ουσια ( περα απο την φαια βεβαια...που μου την εχουν ξαπαστρεψει Razz )

Καλα οτι τα εχουν κανει σαλατα ειναι το μονο σιγουρο
δες πάλι το τελευταιο επεισόδιο πάντως :wink2:
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από panpetrakatsi Σαβ Ιουλ 10, 2010 5:57 pm

loukitsa έγραψε:
maria_sab έγραψε:
loukitsa έγραψε:
maria_sab έγραψε:
loukitsa έγραψε:
maria_sab έγραψε:Εγω δε θα ηθελα με τιποτα Ευα - Στεφανο. θα μου φανει εντελως ακυρο και ασυνεπες, τουλαχιστον ως προς τον χαρακτηρα της Ευας, να γυρισει στον Στεφανο. Ημιμετρο και για τους δυο θα ειναι πιστευω.

Αν τα φτιαξει η Ευα με το Λευτερη
αυτο θα είναι ασυνεπεια και αδειασμα του χαρακτηρα της Ευας κανονικότατο-Πόντος! :wink2:

Ναι και αυτο δεν παει πισω, αλλα τι να κανει, να το παιξει συγχρονη Πηνελοπη και να περιμενει τον Μανο, αν θα γυρισει; Ασε που νομιζω πως η σχεση της με τον Λευτερακη ισως και να μην παραπαει, λογω της σκεψης της στον Μανο...παντως θα προτιμουσα να φτιαξει τη ζωη της με μια καινουρια γνωριμια παρα να γυρισει στον Στεφανο...ας ελπισουμε να ερθει ο Μπουγιουρης προς το τελος και να καταληξουν μαζι.

Kαταρχην δεν ξερουμε αν γυρισει ο Μάνος...
Γυρισει δεν γυρισει αυτός
με τον Στεφανο αγαπηθηκαν και αγαπιουνται και εχουνε και τον Αγγελό τους!
Και ξαναλέω στο τελευταιο επεισόδιο ο Στεφανος είχε πει στο Χρηστο ότι ηθελε να ζησει με την Ευα και τον γιο τους και αυτοι τα χάλασαν όλα! Άρα??? :lol:

Τα χουν κανει σαλατα, αυτο εχω να πω...μεχρι να τελειωσει η σειρα, θα χουμε ξεχασει και πως μας λενε. Δηλαδη, λες πως ο Στεφανος θελει ακομα την Ευα; Γιατι εγω δεν καταλαβα κατι τετοιο, βεβαια τα επεισοδια δεν τα χω δει ολα οποτε μπορει και να μου διαφευγει ουσια ( περα απο την φαια βεβαια...που μου την εχουν ξαπαστρεψει Razz )

Καλα οτι τα εχουν κανει σαλατα ειναι το μονο σιγουρο
δες πάλι το τελευταιο επεισόδιο πάντως :wink2:

Θα συμφωνησω με τη loukitsa...Το θεωρω εντελως γελοιο να τα φτιαξει η Ευα με τον Λευτερη-Λευτερη(σ'εχω γραμμενο στο παλιο μου το δεφτερι!)!Δηλαδη συγγνωμη!Η Ευα θα ειναι παντα ερωτευμενη με τον Μανο και θα ερωτευτει και τον Λευτερη;Και στο τελος αν γυρισει ο Μανος (που θα γυρισει δηλαδη,αλλιως θα ξεσηκωθουν ολοι!) θα γυρισει πισω σε αυτον;Νομιζω οτι ειναι πιο ''υγιες''( ας πουμε δηλαδη γιατι εχουμε δει σ'αυτη τη σειρα πολλα νοσηρα!) να δουμε παλι Ευα-Νουλη μαζι......Εχουν ενα παιδι μαζι και πιστευω ειναι πιο φυσιολογικο να τους δουμε αυτους τους 2 ξανα ζευγαρι....Απο την αλλη,να μου πειτε ποτε ειδαμε κατι φυσιολογικο στη σειρα?
Να δειτε που ο Λουκας και η Νορα ειναι αδερφια!!!!!χαχαχαχα!
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Ιουλ 13, 2010 1:17 am

panpetrakatsi σε ευχαριστω πολυ
και καλως μας ήρθες!
Οι γραφοντες (σεναριογραφοι) γνωριζουν και θα πραξουν το καλυτερο :lol:
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Τρι Ιουλ 13, 2010 11:56 am

η ευα ειναι του μανου και παντα μεσα της θα ναι ο μανος οσοι περιστασιακοι και ας βρεθουν ΤΕΛΟΣ

αυτο γνωρισαμε και αγαπησαμε μια παρεα πεντε παιδιων την παρεα της φεγγαροπετρας με πολλα μυστικα και εναν μεγαλο ερωτα ευα μανος τελος
NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Ιουλ 13, 2010 8:14 pm

@KatsaroYpotheto
Ο Στέφανος ΛΕΕΙ οτι αγαπά τη Μελίτα όλες του οι πράξεις όμως ήταν για τα θέλω της Εύας, να μη στεναχωρηθεί η Εύα, να είναι καλά η Εύα... εγώ αυτό βλέπω και κατά καιρούς του το έχετε προσάψει και εσείς οι ίδιες.


Θέλω να σταθώ ακριβώς εδώ και χαίρομαι που το επισήμανε και η Τζίνα.
Ως φανατική της σειράς και τρελή με Εύα ,Λουκά, Νόρα σκεφτόμουν οτι ίσως τα βλέπω μόνο εγώ έτσι οπότε χάρηκα που υπάρχουν κι άλλοι που παρατηρούν τα περίεργα.
Όταν ο Στέφανος έκανε σχέση με τη Μελίτα τον άκουσα να λέει στη μητέρα του οτι όλα όσα είχε ζήσει πριν του φάνηκαν ψεύτικα.
Δεν έχω αντίρηση να δέχομαι όσα μου λένε οι σεναριογράφοι μέσα απ το στόμα των ηρώων.
Εδώ όμως άλλα λένε τα λόγια κι άλλα οι πράξεις! Είδα το Στέφανο να δέχεται να φάει σφαίρα για να αποκτήσει την Εύα,είδα να παίζει ξύλο με το Μάνο για να μην τον αφήσει να την πλησιάσει.Είδα να την παντρεύεται χωρίς δεύτερη σκέψη.Είδα να αδειάζει τη Μελίτα πολλές φορές.

Ας πούμε οτι το έκανε όχι επειδή αγαπάει την Εύα, αλλά επειδή δεν ήθελε να την αφήσει στο Μάνο γιατί έχει και μια κόντρα μαζί του.
Να το δεχτώ.Τον είδα όμως να δέρνει ο Μάνος τη Μελίτα και εκείνος να μην κάνει τίποτα.Τον είδα να έρχεται ο Μάνος μετά την αποφυλάκιση στο σπίτι του και να νοιώθει τόσο ανακουφισμένος που ο Μάνος δεν θα τον μαρτυρήσει στην Εύα ώστε ξέχασε οτι είχε μαυρίσει το μάτι της Μελίτας και έκανε συμφωνίες μαζί του.

Τον είδα όταν η Εύα έμαθε για τη σχέση του με τη Μελίτα να της λέει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εσύ μ αγαπάς.Μόνο σε μένα χτύπησε τόσο άσχημα αυτό το τουλάχιστον?Και μετά τον είδα να γίνεται κομμάτια όταν του είπαν οτι το παιδί που περιμένει η Εύα δεν είναι δικό του ενώ θα έπρεπε να ανακουφιστεί

Δεν ξέρω τι προσπαθούν να μας δείξουν με όλα αυτά οι σεναριογράφοι, αλλά σίγουρα ένα ενδιαφέρον για την Εύα το βλέπω.






aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από alkisti Τρι Ιουλ 13, 2010 8:30 pm

Στέφανος Εύα ήταν το αγαπημένο μου ζευγάρι στο δεύτερο κύκλο, γιατί στον πρώτο δεν μπόρεσα να ταυτιστώ με κανένα, πλην Νόρας Λουκά που μου αρέσουν μαζί είτε ως ζευγάρι, είτε ως φίλοι.
Έχουν χημεία, βγάζουν οικειότητα και ζεστασιά και χιούμορ κάτι πολύ σημαντικό σε μια σχέση.
Όλα αυτά χωρίς να βοηθηθούν σεναριακά, έχοντάς τους πάντοτε σε απόσταση και χαμηλών τόνων σκηνές για να υπερτονίζεται ο απόλυτος έρωτας από την άλλη που δεν είχε την απήχηση που περίμεναν.
Δεν αντιλέγω ότι και το ζευγάρι του "απόλυτου έρωτα" έχει το κοινό του, αλλά ο πάταγος που αναμενόταν δεν έγινε.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από Jennifer Τετ Ιουλ 14, 2010 10:03 am

alkisti έγραψε:Στέφανος Εύα ήταν το αγαπημένο μου ζευγάρι στο δεύτερο κύκλο, γιατί στον πρώτο δεν μπόρεσα να ταυτιστώ με κανένα, πλην Νόρας Λουκά που μου αρέσουν μαζί είτε ως ζευγάρι, είτε ως φίλοι.
Έχουν χημεία, βγάζουν οικειότητα και ζεστασιά και χιούμορ κάτι πολύ σημαντικό σε μια σχέση.
Όλα αυτά χωρίς να βοηθηθούν σεναριακά, έχοντάς τους πάντοτε σε απόσταση και χαμηλών τόνων σκηνές για να υπερτονίζεται ο απόλυτος έρωτας από την άλλη που δεν είχε την απήχηση που περίμεναν.
Δεν αντιλέγω ότι και το ζευγάρι του "απόλυτου έρωτα" έχει το κοινό του, αλλά ο πάταγος που αναμενόταν δεν έγινε.

Συμφωνώ με όλα alkisti!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από sunrise Τετ Ιουλ 14, 2010 1:45 pm

Εγώ απλά να συμπληρώσω ή να υπενθυμίσω τούτο:

Ο Στέφανος και η Εύα ΑΚΟΜΗ δεν έχουν πάρει διαζύγιο...Δεν έχουν ΚΑΝ καταθέσει αγωγή (αν λαθεύω, διορθώστε με)... Τυχαίο; Δεν νομίζω... :twisted:
sunrise
sunrise
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από soso Τετ Ιουλ 14, 2010 2:47 pm

sunrise έγραψε:Εγώ απλά να συμπληρώσω ή να υπενθυμίσω τούτο:

Ο Στέφανος και η Εύα ΑΚΟΜΗ δεν έχουν πάρει διαζύγιο...Δεν έχουν ΚΑΝ καταθέσει αγωγή (αν λαθεύω, διορθώστε με)... Τυχαίο; Δεν νομίζω... :twisted:

..και προσθέτω ότι ο απόλυτος δεν έχει βγαλει ακόμη και τη βερα του!(!!!!!) sss
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουλ 14, 2010 2:56 pm

soso έγραψε:
sunrise έγραψε:Εγώ απλά να συμπληρώσω ή να υπενθυμίσω τούτο:

Ο Στέφανος και η Εύα ΑΚΟΜΗ δεν έχουν πάρει διαζύγιο...Δεν έχουν ΚΑΝ καταθέσει αγωγή (αν λαθεύω, διορθώστε με)... Τυχαίο; Δεν νομίζω... :twisted:

..και προσθέτω ότι ο απόλυτος δεν έχει βγαλει ακόμη και τη βερα του!(!!!!!) sss


Κυρία κυρία να πω μια κακία
Και η απόλυτη δεν είχε καν το θάρρος να του το ζητήσει slap
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από kelly Τετ Ιουλ 14, 2010 3:25 pm

Clarabelle έγραψε:
soso έγραψε:
sunrise έγραψε:Εγώ απλά να συμπληρώσω ή να υπενθυμίσω τούτο:

Ο Στέφανος και η Εύα ΑΚΟΜΗ δεν έχουν πάρει διαζύγιο...Δεν έχουν ΚΑΝ καταθέσει αγωγή (αν λαθεύω, διορθώστε με)... Τυχαίο; Δεν νομίζω... :twisted:

..και προσθέτω ότι ο απόλυτος δεν έχει βγαλει ακόμη και τη βερα του!(!!!!!) sss


Κυρία κυρία να πω μια κακία
Και η απόλυτη δεν είχε καν το θάρρος να του το ζητήσει slap

Να συμπληρώσω και εγώ μια??Απευθυνόμενος στην απόλυτη,όταν νόμιζε ότι το παιδί δεν ήταν δικό του είχε πει:"ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εσύ μ'αγαπάς.."Πάντα δεύτερη και καταϊδρωμένη Μελιτάκι(κακιά είμαι!το ξέρω) lol!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιουλ 14, 2010 3:32 pm

kelly έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
soso έγραψε:
sunrise έγραψε:Εγώ απλά να συμπληρώσω ή να υπενθυμίσω τούτο:

Ο Στέφανος και η Εύα ΑΚΟΜΗ δεν έχουν πάρει διαζύγιο...Δεν έχουν ΚΑΝ καταθέσει αγωγή (αν λαθεύω, διορθώστε με)... Τυχαίο; Δεν νομίζω... :twisted:

..και προσθέτω ότι ο απόλυτος δεν έχει βγαλει ακόμη και τη βερα του!(!!!!!) sss


Κυρία κυρία να πω μια κακία
Και η απόλυτη δεν είχε καν το θάρρος να του το ζητήσει slap

Να συμπληρώσω και εγώ μια??Απευθυνόμενος στην απόλυτη,όταν νόμιζε ότι το παιδί δεν ήταν δικό του είχε πει:"ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εσύ μ'αγαπάς.."Πάντα δεύτερη και καταϊδρωμένη Μελιτάκι(κακιά είμαι!το ξέρω) lol!


Kelly μου σ αυτή τη σχέση η Μελίτα μπλέχτηκε συναισθηματικά ενώ ήξερε οτι ο Στέφανος ήταν με την Εύα
Καμία ομοιότητα με την περίπτωση της Εύας. Αυτή είχε τη συναισθηματική εμπλοκή πριν ακόμη ο Μάνος γνωριστεί με τη Μελίτα και απλά δεν μπόρεσε να απεμπλακεί
Τεράστια διαφορά και απορώ πως δεν την έλαβαν υπ όψιν τους όταν μας μιλούσαν για ανάποδο καθρέφτη
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από kelly Τετ Ιουλ 14, 2010 3:48 pm

Clarabelle έγραψε:
kelly έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
soso έγραψε:
sunrise έγραψε:Εγώ απλά να συμπληρώσω ή να υπενθυμίσω τούτο:

Ο Στέφανος και η Εύα ΑΚΟΜΗ δεν έχουν πάρει διαζύγιο...Δεν έχουν ΚΑΝ καταθέσει αγωγή (αν λαθεύω, διορθώστε με)... Τυχαίο; Δεν νομίζω... :twisted:

..και προσθέτω ότι ο απόλυτος δεν έχει βγαλει ακόμη και τη βερα του!(!!!!!) sss


Κυρία κυρία να πω μια κακία
Και η απόλυτη δεν είχε καν το θάρρος να του το ζητήσει slap

Να συμπληρώσω και εγώ μια??Απευθυνόμενος στην απόλυτη,όταν νόμιζε ότι το παιδί δεν ήταν δικό του είχε πει:"ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εσύ μ'αγαπάς.."Πάντα δεύτερη και καταϊδρωμένη Μελιτάκι(κακιά είμαι!το ξέρω) lol!


Kelly μου σ αυτή τη σχέση η Μελίτα μπλέχτηκε συναισθηματικά ενώ ήξερε οτι ο Στέφανος ήταν με την Εύα
Καμία ομοιότητα με την περίπτωση της Εύας. Αυτή είχε τη συναισθηματική εμπλοκή πριν ακόμη ο Μάνος γνωριστεί με τη Μελίτα και απλά δεν μπόρεσε να απεμπλακεί
Τεράστια διαφορά και απορώ πως δεν την έλαβαν υπ όψιν τους όταν μας μιλούσαν για ανάποδο καθρέφτη

Πραγματικά,το όλο σκηνικό που παρακολουθήσαμε φέτος ήταν μια άτοπη και άκυρη προσπάθεια των σεναριογράφων να μας δείξουν πόσο εύκολα μπορεί ο ένας να περάσει από τη μια θέση,στη θέση του άλλου που κατέκρινε!Ξέχασαν όμως ότι την Εύα δεν μας την παρουσίασαν ως την ερωμένη του Μάνου-ενώ τη Μελίτα μας την εδωσαν ως ερωμένη του Στέφανου(για μένα φυσικά και υπήρξε απιστία προς την Εύα)-αλλά ως τον παιδικό του έρωτα..Που προϋπήρχε της σχέσης του με τη Μελίτα,που η Εύα αγνοούσε αρχικά και την ύπαρξή της και που όταν το έμαθε αν δεν κάνω λάθος απομακρύνθηκε..Τραγικό το όλο φετινό τετράγωνο για μένα...
Και για να μην βγαίνω τελείως εκτός,εμένα-όπως έχω ξαναπεί-οι σκηνές Εύας-Στεφανου μου έβγαζαν πάντα μια τρυφερότητα,μια οικειότητα,μια σιγουριά..Η περίοδος που η Εύα είχε σχέση με τον Στέφανο για μένα ήταν απ΄τις πιο ισσοροπημένες και ήρεμες για την Εύα...Με την αποχώρηση λοιπόν του Μάνου απ΄τη σειρά θα ήθελα στην εξέλιξή της ως χαρακτήρα να συμπερηληφθεί και η δημιουργία μιας υγιούς οικογένειας που η Εύα ποτέ δεν είχε..Αυτό πλέον θεωρώ πως μπορεί να το κάνει με τον Στέφανο και το προτιμώ ασυζητιτί απ το να κεραυνοβοληθεί ξαφνικά ή κα σταδιακά μ έναν καινούριο έρωτα!Άλλωστε έχει δηλώσει και το έχει δείξει,πως τον Στέφανο τον αγαπάει!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Ιουλ 14, 2010 4:38 pm

Τελικα ακομα να βγαλει τη Βέρα απο το γαμο του με την Ευα ε?
Τυχαίο???
Δεν νομίζω :lol:
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από DESPOINA Τετ Ιουλ 14, 2010 6:14 pm

aggeliki έγραψε:@KatsaroYpotheto
Ο Στέφανος ΛΕΕΙ οτι αγαπά τη Μελίτα όλες του οι πράξεις όμως ήταν για τα θέλω της Εύας, να μη στεναχωρηθεί η Εύα, να είναι καλά η Εύα... εγώ αυτό βλέπω και κατά καιρούς του το έχετε προσάψει και εσείς οι ίδιες.


Θέλω να σταθώ ακριβώς εδώ και χαίρομαι που το επισήμανε και η Τζίνα.
Ως φανατική της σειράς και τρελή με Εύα ,Λουκά, Νόρα σκεφτόμουν οτι ίσως τα βλέπω μόνο εγώ έτσι οπότε χάρηκα που υπάρχουν κι άλλοι που παρατηρούν τα περίεργα.
Όταν ο Στέφανος έκανε σχέση με τη Μελίτα τον άκουσα να λέει στη μητέρα του οτι όλα όσα είχε ζήσει πριν του φάνηκαν ψεύτικα.
Δεν έχω αντίρηση να δέχομαι όσα μου λένε οι σεναριογράφοι μέσα απ το στόμα των ηρώων.
Εδώ όμως άλλα λένε τα λόγια κι άλλα οι πράξεις! Είδα το Στέφανο να δέχεται να φάει σφαίρα για να αποκτήσει την Εύα,είδα να παίζει ξύλο με το Μάνο για να μην τον αφήσει να την πλησιάσει.Είδα να την παντρεύεται χωρίς δεύτερη σκέψη.Είδα να αδειάζει τη Μελίτα πολλές φορές.

Ας πούμε οτι το έκανε όχι επειδή αγαπάει την Εύα, αλλά επειδή δεν ήθελε να την αφήσει στο Μάνο γιατί έχει και μια κόντρα μαζί του.
Να το δεχτώ.Τον είδα όμως να δέρνει ο Μάνος τη Μελίτα και εκείνος να μην κάνει τίποτα.Τον είδα να έρχεται ο Μάνος μετά την αποφυλάκιση στο σπίτι του και να νοιώθει τόσο ανακουφισμένος που ο Μάνος δεν θα τον μαρτυρήσει στην Εύα ώστε ξέχασε οτι είχε μαυρίσει το μάτι της Μελίτας και έκανε συμφωνίες μαζί του.

Τον είδα όταν η Εύα έμαθε για τη σχέση του με τη Μελίτα να της λέει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εσύ μ αγαπάς.Μόνο σε μένα χτύπησε τόσο άσχημα αυτό το τουλάχιστον?Και μετά τον είδα να γίνεται κομμάτια όταν του είπαν οτι το παιδί που περιμένει η Εύα δεν είναι δικό του ενώ θα έπρεπε να ανακουφιστεί

Δεν ξέρω τι προσπαθούν να μας δείξουν με όλα αυτά οι σεναριογράφοι, αλλά σίγουρα ένα ενδιαφέρον για την Εύα το βλέπω.








Θα σταθώ στη συζήτηση που έκανε ο Στέφανος με το χρήστο "ήθελα να ζήσω ευτυχισμένος με τη γυναίκα μου κ το παιδί μου κ δεν μ αφήσατε"τα λέει όλα νομίζω!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Ιουλ 14, 2010 9:55 pm

DESPOINA έγραψε:
aggeliki έγραψε:@KatsaroYpotheto
Ο Στέφανος ΛΕΕΙ οτι αγαπά τη Μελίτα όλες του οι πράξεις όμως ήταν για τα θέλω της Εύας, να μη στεναχωρηθεί η Εύα, να είναι καλά η Εύα... εγώ αυτό βλέπω και κατά καιρούς του το έχετε προσάψει και εσείς οι ίδιες.


Θέλω να σταθώ ακριβώς εδώ και χαίρομαι που το επισήμανε και η Τζίνα.
Ως φανατική της σειράς και τρελή με Εύα ,Λουκά, Νόρα σκεφτόμουν οτι ίσως τα βλέπω μόνο εγώ έτσι οπότε χάρηκα που υπάρχουν κι άλλοι που παρατηρούν τα περίεργα.
Όταν ο Στέφανος έκανε σχέση με τη Μελίτα τον άκουσα να λέει στη μητέρα του οτι όλα όσα είχε ζήσει πριν του φάνηκαν ψεύτικα.
Δεν έχω αντίρηση να δέχομαι όσα μου λένε οι σεναριογράφοι μέσα απ το στόμα των ηρώων.
Εδώ όμως άλλα λένε τα λόγια κι άλλα οι πράξεις! Είδα το Στέφανο να δέχεται να φάει σφαίρα για να αποκτήσει την Εύα,είδα να παίζει ξύλο με το Μάνο για να μην τον αφήσει να την πλησιάσει.Είδα να την παντρεύεται χωρίς δεύτερη σκέψη.Είδα να αδειάζει τη Μελίτα πολλές φορές.

Ας πούμε οτι το έκανε όχι επειδή αγαπάει την Εύα, αλλά επειδή δεν ήθελε να την αφήσει στο Μάνο γιατί έχει και μια κόντρα μαζί του.
Να το δεχτώ.Τον είδα όμως να δέρνει ο Μάνος τη Μελίτα και εκείνος να μην κάνει τίποτα.Τον είδα να έρχεται ο Μάνος μετά την αποφυλάκιση στο σπίτι του και να νοιώθει τόσο ανακουφισμένος που ο Μάνος δεν θα τον μαρτυρήσει στην Εύα ώστε ξέχασε οτι είχε μαυρίσει το μάτι της Μελίτας και έκανε συμφωνίες μαζί του.

Τον είδα όταν η Εύα έμαθε για τη σχέση του με τη Μελίτα να της λέει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εσύ μ αγαπάς.Μόνο σε μένα χτύπησε τόσο άσχημα αυτό το τουλάχιστον?Και μετά τον είδα να γίνεται κομμάτια όταν του είπαν οτι το παιδί που περιμένει η Εύα δεν είναι δικό του ενώ θα έπρεπε να ανακουφιστεί

Δεν ξέρω τι προσπαθούν να μας δείξουν με όλα αυτά οι σεναριογράφοι, αλλά σίγουρα ένα ενδιαφέρον για την Εύα το βλέπω.








Θα σταθώ στη συζήτηση που έκανε ο Στέφανος με το χρήστο "ήθελα να ζήσω ευτυχισμένος με τη γυναίκα μου κ το παιδί μου κ δεν μ αφήσατε"τα λέει όλα νομίζω!


Ακριβως despoina αυτο που είπε τα λέει όλα! :lol:
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Τετ Ιουλ 14, 2010 10:38 pm

loukitsa έγραψε:
DESPOINA έγραψε:
aggeliki έγραψε:@KatsaroYpotheto
Ο Στέφανος ΛΕΕΙ οτι αγαπά τη Μελίτα όλες του οι πράξεις όμως ήταν για τα θέλω της Εύας, να μη στεναχωρηθεί η Εύα, να είναι καλά η Εύα... εγώ αυτό βλέπω και κατά καιρούς του το έχετε προσάψει και εσείς οι ίδιες.


Θέλω να σταθώ ακριβώς εδώ και χαίρομαι που το επισήμανε και η Τζίνα.
Ως φανατική της σειράς και τρελή με Εύα ,Λουκά, Νόρα σκεφτόμουν οτι ίσως τα βλέπω μόνο εγώ έτσι οπότε χάρηκα που υπάρχουν κι άλλοι που παρατηρούν τα περίεργα.
Όταν ο Στέφανος έκανε σχέση με τη Μελίτα τον άκουσα να λέει στη μητέρα του οτι όλα όσα είχε ζήσει πριν του φάνηκαν ψεύτικα.
Δεν έχω αντίρηση να δέχομαι όσα μου λένε οι σεναριογράφοι μέσα απ το στόμα των ηρώων.
Εδώ όμως άλλα λένε τα λόγια κι άλλα οι πράξεις! Είδα το Στέφανο να δέχεται να φάει σφαίρα για να αποκτήσει την Εύα,είδα να παίζει ξύλο με το Μάνο για να μην τον αφήσει να την πλησιάσει.Είδα να την παντρεύεται χωρίς δεύτερη σκέψη.Είδα να αδειάζει τη Μελίτα πολλές φορές.

Ας πούμε οτι το έκανε όχι επειδή αγαπάει την Εύα, αλλά επειδή δεν ήθελε να την αφήσει στο Μάνο γιατί έχει και μια κόντρα μαζί του.
Να το δεχτώ.Τον είδα όμως να δέρνει ο Μάνος τη Μελίτα και εκείνος να μην κάνει τίποτα.Τον είδα να έρχεται ο Μάνος μετά την αποφυλάκιση στο σπίτι του και να νοιώθει τόσο ανακουφισμένος που ο Μάνος δεν θα τον μαρτυρήσει στην Εύα ώστε ξέχασε οτι είχε μαυρίσει το μάτι της Μελίτας και έκανε συμφωνίες μαζί του.

Τον είδα όταν η Εύα έμαθε για τη σχέση του με τη Μελίτα να της λέει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εσύ μ αγαπάς.Μόνο σε μένα χτύπησε τόσο άσχημα αυτό το τουλάχιστον?Και μετά τον είδα να γίνεται κομμάτια όταν του είπαν οτι το παιδί που περιμένει η Εύα δεν είναι δικό του ενώ θα έπρεπε να ανακουφιστεί

Δεν ξέρω τι προσπαθούν να μας δείξουν με όλα αυτά οι σεναριογράφοι, αλλά σίγουρα ένα ενδιαφέρον για την Εύα το βλέπω.








Θα σταθώ στη συζήτηση που έκανε ο Στέφανος με το χρήστο "ήθελα να ζήσω ευτυχισμένος με τη γυναίκα μου κ το παιδί μου κ δεν μ αφήσατε"τα λέει όλα νομίζω!


Ακριβως despoina αυτο που είπε τα λέει όλα! :lol:

Και δεν νομιζω να ειναι τυχαιο το οτι αυτο το ειπε στο τελευταιο επεισοδιο :lol:
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Ιουλ 15, 2010 3:35 pm

Ειδα σημερα τις σκηνες απο το γαμο τους!!!
Έλαμπαν ολόκληροι πόσο μου λείπουν μαζί!!!!
και είχαμε και Κυριακο gelio
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Πεμ Ιουλ 15, 2010 9:57 pm

ψιτ η ευα ειναι του μανου τελος
NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από NATALITSA_LOUKITSA Πεμ Ιουλ 15, 2010 10:05 pm

ΑΛΛΑ ΕΦΟΣΟΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΦΥΓΕ Η ΕΥΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ ...ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ .....Ο
NATALITSA_LOUKITSA
NATALITSA_LOUKITSA
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : στη δικη μου εδεμ με τον Αιμιλιο μουυυ και σε στιγμες χαλαρωσης και σκεψης στο λουκικοπετρακικο κοσμο μου, Πολυχρονίδη,Πετρακης και ever
Ασχολίες : το μωρο μου πανω απο ολα ,η δικη μας παρεουλα facebook και φυσικα τα παιδια μας και το μαριαννακιιι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από maeveline Παρ Ιουλ 16, 2010 9:19 am

για μενα η ευα ειναι του αγγελου τελος Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Icon_lol

ετσι οπως εχουν δωσει την ιστορια θα ηταν παραλογο η ευα να γυρισει στον στεφανο. .
το αν ο στεφανος αγαπαει την μελιτα η την ευα ειναι δευτερευουσας σημασιας (πρωτιστως μην ξεχναμε αγαπαει την μανουλα με τα μαργαριταρια Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Icon_razz ).
η ευα σαν χαρακτηρας και σαν γυναικα πως και γιατι να γυρισει στον στεφανο?. . υπαρχει ερωτας?. . υπαρχει εμπιστοσυνη?. .ενας αντρας που την απατησε (κυριως νοητικα και συναισθηματικα κατι που εκανε και η ευα σε κεινον αλλα τουλαχιστον εκεινη ηταν εν μερη ξεκαθαρη και ο μπουλης ηξερε που εμπλεκε) και τις εστελνε μαυρα νυφικα και αγκανθινα στεφανια. .
να γυρισει στον αντρα που εκανε σχεση με την πρωην του απολυτου ερωτα της;. .
γιατι μην ξεχναμε πως ολη η σειρα ηταν βασισμενη στον ερωτα της ευας για τον μανο. . αυτο δεν αλλαζει. .
και το να γυρισει η ευα στον στεφανο θα ειναι συμβισβασμος χειριστου ειδους. . τι και αν εχουν ενα παιδι; ας προσεξουν να το μεγαλωσουν σωστα . .δεν χρειαζεται να κανουν εναν γαμο που θα παραπαιει σε λαθη και σε αναγκαστικες αποφασεις. . αρκει να ειναι εκει για το παιδι και να το αγαπανε. .

στην τελικη η ευα ας πεταξει solo! δεν χρειαζεται κανεναν αντρα. . ας κοιταξει μπροστα και να γινει αυτονομη, ανεξαρτητη και ευτυχισμενη. . μονο ετσι θα μπορεσει να ειναι σωστη μανα και σωστο ατομο. . και για τον λευτερακη βλεπουμε (αν και με την αποχωρηση του μανου κατακρεουργησαν τον χαρακτηρα της ευας και τωρα θα κανουν τα ξινα γλυκα) . . αλλα η λογικη του η ευα να ξεκινησει με καποιον καινουργιο τραβωντας κοκκινη γραμμη ειναι πιο υγιες και νορμαλ απο το να πισωγυριζει σε καταστασεις που πρεπει να αφησει πισω της . .απο την αλλη και σιγα που ο λευτερακης δεν θα εχει ιντριγκα. . ειδωμεν. .

οσο για τον στεφανο και την μελιτα. . αδιαφοροι τελειως ας κανουν οτι θελουν. . .
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Ιουλ 16, 2010 3:06 pm

Τι τρυφερες σκηνες ειδαμε σημερα!
Ευχαριστουμε που μας τους θυμίζουν μαζι Στεφανος-Ευα
απλα μοναδικοί Heart2
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από soso Παρ Ιουλ 16, 2010 3:52 pm

maeveline έγραψε:για μενα η ευα ειναι του αγγελου τελος Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Icon_lol

ετσι οπως εχουν δωσει την ιστορια θα ηταν παραλογο η ευα να γυρισει στον στεφανο. .
το αν ο στεφανος αγαπαει την μελιτα η την ευα ειναι δευτερευουσας σημασιας (πρωτιστως μην ξεχναμε αγαπαει την μανουλα με τα μαργαριταρια Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Icon_razz ).
η ευα σαν χαρακτηρας και σαν γυναικα πως και γιατι να γυρισει στον στεφανο?. . υπαρχει ερωτας?. . υπαρχει εμπιστοσυνη?. .ενας αντρας που την απατησε (κυριως νοητικα και συναισθηματικα κατι που εκανε και η ευα σε κεινον αλλα τουλαχιστον εκεινη ηταν εν μερη ξεκαθαρη και ο μπουλης ηξερε που εμπλεκε) και τις εστελνε μαυρα νυφικα και αγκανθινα στεφανια. .
να γυρισει στον αντρα που εκανε σχεση με την πρωην του απολυτου ερωτα της;. .
γιατι μην ξεχναμε πως ολη η σειρα ηταν βασισμενη στον ερωτα της ευας για τον μανο. . αυτο δεν αλλαζει. .
και το να γυρισει η ευα στον στεφανο θα ειναι συμβισβασμος χειριστου ειδους. . τι και αν εχουν ενα παιδι; ας προσεξουν να το μεγαλωσουν σωστα . .δεν χρειαζεται να κανουν εναν γαμο που θα παραπαιει σε λαθη και σε αναγκαστικες αποφασεις. . αρκει να ειναι εκει για το παιδι και να το αγαπανε. .

στην τελικη η ευα ας πεταξει solo! δεν χρειαζεται κανεναν αντρα. . ας κοιταξει μπροστα και να γινει αυτονομη, ανεξαρτητη και ευτυχισμενη. . μονο ετσι θα μπορεσει να ειναι σωστη μανα και σωστο ατομο. . και για τον λευτερακη βλεπουμε (αν και με την αποχωρηση του μανου κατακρεουργησαν τον χαρακτηρα της ευας και τωρα θα κανουν τα ξινα γλυκα) . . αλλα η λογικη του η ευα να ξεκινησει με καποιον καινουργιο τραβωντας κοκκινη γραμμη ειναι πιο υγιες και νορμαλ απο το να πισωγυριζει σε καταστασεις που πρεπει να αφησει πισω της . .απο την αλλη και σιγα που ο λευτερακης δεν θα εχει ιντριγκα. . ειδωμεν. .

οσο για τον στεφανο και την μελιτα. . αδιαφοροι τελειως ας κανουν οτι θελουν. . .

Συμφωνώ καταρχήν ότι το μείζον αίσθημα του Στεφανου είναι η μανα του!Με χαωδη διαφορά από τις υπόλοιπες,τις πρώην και επόμενες!(Δεν ξερω αν το χεις πληροφορηθεί,έρχεται και καινούριο je t'aime για το αγόρι αυτό)!
Συμφωνώ επίσης ο συνδυασμός Μελίτας-Στεφανου έχει κι από μένα το ελευθερο να εξελιχθεί κατα βούληση (δε μ'ενδιέφερε και ποτέ)!
Όμως,σίγουρα ελπίζω για μια γυναικα,που έζησε επί χρόνια στη σκιά της Αγίας Οικογενειας του Μανου,που με το που πηγε να τον παντρευτεί κερατώθηκε,που έζησε μόλις κανα μήνα παντρεμενη με το Στεφανο απ΄τον οποιον κερατώθηκε ομοίως με όλους τους τρόπους,και είναι ξανα μόνη..,όπως μόνη ήταν στο μεγαλυτερο μερος της ζωής της, να βρεί και την ερωτική ευτυχία!
Πολύ νέα,πολύ ωραία και πολύ μοιραία για να είναι μόνο του γιου της!(Δική του θα ναι σίγουρα,εξάλλου)
Συμφωνώ,επίσης, ότι ότιδήποτε πλήν του Μανου θα 'ναι συμβιβασμός!
Αλλά,αφού κανείς δε φρόντισε απ'το Γεναρη που γνωριζαν για την αποχώρηση να σώσει ό,τι σώζεται..,ας βρουν τώρα μια λύση που να μην είναι αδειασμα!Δυσκολο,γιατί Ευα και σεναριακό αδειασμα πανε μαζί..αλλά ελπίζω όχι ακατόρθωτο!
Η ιστορία όντως έτσι έχει δοθεί,αλλά πάντα η Ιστορια μπορεί να σωθεί,αν ξαναγραφτεί!
Αυτή τη φορά με λίγο καλύτερη πρόθεση προς τη συγκεκριμένη ηρωίδα τους!
..και με καμιά κωλοτούμπα απ΄τις γνωστές στις οποίες αρέσκονται,όλο και κατι μπορεί να γίνει lol!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Ιουλ 16, 2010 4:35 pm

soso έγραψε:
maeveline έγραψε:για μενα η ευα ειναι του αγγελου τελος Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Icon_lol

ετσι οπως εχουν δωσει την ιστορια θα ηταν παραλογο η ευα να γυρισει στον στεφανο. .
το αν ο στεφανος αγαπαει την μελιτα η την ευα ειναι δευτερευουσας σημασιας (πρωτιστως μην ξεχναμε αγαπαει την μανουλα με τα μαργαριταρια Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Icon_razz ).
η ευα σαν χαρακτηρας και σαν γυναικα πως και γιατι να γυρισει στον στεφανο?. . υπαρχει ερωτας?. . υπαρχει εμπιστοσυνη?. .ενας αντρας που την απατησε (κυριως νοητικα και συναισθηματικα κατι που εκανε και η ευα σε κεινον αλλα τουλαχιστον εκεινη ηταν εν μερη ξεκαθαρη και ο μπουλης ηξερε που εμπλεκε) και τις εστελνε μαυρα νυφικα και αγκανθινα στεφανια. .
να γυρισει στον αντρα που εκανε σχεση με την πρωην του απολυτου ερωτα της;. .
γιατι μην ξεχναμε πως ολη η σειρα ηταν βασισμενη στον ερωτα της ευας για τον μανο. . αυτο δεν αλλαζει. .
και το να γυρισει η ευα στον στεφανο θα ειναι συμβισβασμος χειριστου ειδους. . τι και αν εχουν ενα παιδι; ας προσεξουν να το μεγαλωσουν σωστα . .δεν χρειαζεται να κανουν εναν γαμο που θα παραπαιει σε λαθη και σε αναγκαστικες αποφασεις. . αρκει να ειναι εκει για το παιδι και να το αγαπανε. .

στην τελικη η ευα ας πεταξει solo! δεν χρειαζεται κανεναν αντρα. . ας κοιταξει μπροστα και να γινει αυτονομη, ανεξαρτητη και ευτυχισμενη. . μονο ετσι θα μπορεσει να ειναι σωστη μανα και σωστο ατομο. . και για τον λευτερακη βλεπουμε (αν και με την αποχωρηση του μανου κατακρεουργησαν τον χαρακτηρα της ευας και τωρα θα κανουν τα ξινα γλυκα) . . αλλα η λογικη του η ευα να ξεκινησει με καποιον καινουργιο τραβωντας κοκκινη γραμμη ειναι πιο υγιες και νορμαλ απο το να πισωγυριζει σε καταστασεις που πρεπει να αφησει πισω της . .απο την αλλη και σιγα που ο λευτερακης δεν θα εχει ιντριγκα. . ειδωμεν. .

οσο για τον στεφανο και την μελιτα. . αδιαφοροι τελειως ας κανουν οτι θελουν. . .

Συμφωνώ καταρχήν ότι το μείζον αίσθημα του Στεφανου είναι η μανα του!Με χαωδη διαφορά από τις υπόλοιπες,τις πρώην και επόμενες!(Δεν ξερω αν το χεις πληροφορηθεί,έρχεται και καινούριο je t'aime για το αγόρι αυτό)!
Συμφωνώ επίσης ο συνδυασμός Μελίτας-Στεφανου έχει κι από μένα το ελευθερο να εξελιχθεί κατα βούληση (δε μ'ενδιέφερε και ποτέ)!
Όμως,σίγουρα ελπίζω για μια γυναικα,που έζησε επί χρόνια στη σκιά της Αγίας Οικογενειας του Μανου,που με το που πηγε να τον παντρευτεί κερατώθηκε,που έζησε μόλις κανα μήνα παντρεμενη με το Στεφανο απ΄τον οποιον κερατώθηκε ομοίως με όλους τους τρόπους,και είναι ξανα μόνη..,όπως μόνη ήταν στο μεγαλυτερο μερος της ζωής της, να βρεί και την ερωτική ευτυχία!
Πολύ νέα,πολύ ωραία και πολύ μοιραία για να είναι μόνο του γιου της!(Δική του θα ναι σίγουρα,εξάλλου)
Συμφωνώ,επίσης, ότι ότιδήποτε πλήν του Μανου θα 'ναι συμβιβασμός!
Αλλά,αφού κανείς δε φρόντισε απ'το Γεναρη που γνωριζαν για την αποχώρηση να σώσει ό,τι σώζεται..,ας βρουν τώρα μια λύση που να μην είναι αδειασμα!Δυσκολο,γιατί Ευα και σεναριακό αδειασμα πανε μαζί..αλλά ελπίζω όχι ακατόρθωτο!
Η ιστορία όντως έτσι έχει δοθεί,αλλά πάντα η Ιστορια μπορεί να σωθεί,αν ξαναγραφτεί!
Αυτή τη φορά με λίγο καλύτερη πρόθεση προς τη συγκεκριμένη ηρωίδα τους!
..και με καμιά κωλοτούμπα απ΄τις γνωστές στις οποίες αρέσκονται,όλο και κατι μπορεί να γίνει lol!


Τώρα να πω οτι διαφωνώ δεν μπορώ.
Η Εύα είναι η ηρωίδα με τον πιο σύνθετο ψυχισμό σ αυτή τη σειρά.
Δύο χρόνια τώρα τη βλέπω να πληρώνει ξανά και ξανά τα σφάλματα της
Δύο χρόνια όμως τη βλέπω επίσης να προσφέρει απεριόριστη αγάπη
Κάποια στιγμή πρέπει να πάρει πίσω κάτι απ όλη αυτή την αγάπη που πρόσφερε.
Δεν γίνεται πάντα να πληρώνει και ποτέ να μην εισπράτει.
Κάποια στιγμή πρέπει να δω χαμόγελο χωρίς σκιές
Με τον τρόπο που εμφάνισαν την ηρωίδα τους μέχρι εδώ θα αγγίζει τα όρια του κωμικού αν μου πουν οτι ένα μήνα μετά την απόδραση του Μάνου ερωτεύτηκε παράφορα τον όποιον Λευτεράκη
Ακολούθησε την καρδιά και το μυαλό. Η ιστορία της καρδιάς τσάκισε. Πιο εύκολα μπορώ να δεχτώ την ιστορία της λογικής να έρχεται πάλι στο προσκήνειο παρά κάτι καινούριο.
Επέλεξαν να κρατήσουν στην ιστορία τους την ηρωίδα ενώ θα μπορούσαν να κλείσουν τον κύκλο της μαζί με αυτόν του Μάνου. (Μάλλον επειδή όταν έχασαν τον πρωταγωνιστή τους είχαν φροντίσει για αντικαταστάτη κατι που δεν έγινε στο γυναικείο καστ. Προσπάθεια έγινε αλλά απέτυχε)
Πρέπει λοιπόν να δουν πως θα οδηγήσουν την ηρωίδα τους στην Εδέμ
Δεν μου αρκεί να δω το Μάνο στο τελευταίο επεισόδιο. Σημασία δεν έχει μόνο ο προορισμός αλλά πρώτιστα η διαδρομή, κι αυτή τη χάσαμε μαζί με το Μάνο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος - Εύα - Σελίδα 7 Empty Απ: Στέφανος - Εύα

Δημοσίευση από alkisti Σαβ Ιουλ 17, 2010 12:34 am

Πραγματικά το πώς θα χειριστούν την περίπτωση της Εύας μετά την αποχώρηση του Μάνου, είμαι περίεργη να το δω.
Δεν είμαστε καθόλου σίγουροι ότι ο Μάνος θα επιστρέψει στο τέλος της σεζόν. Και αν είναι να επιστρέψει πώς στο καλό θα φτιάξουν ερωτική ιστορία για την Εύα με το Λευτέρη; Ή θα είναι μονόπλευρος ο έρωτας για κείνον;
Δύσκολο εγχείρημα, δεδομένου ότι η ιστορία του γ΄κύκλου αρχίζει εκεί που τελείωσε ο β'. Δεν έχει μεσολαβήσει χρονικό διάστημα να δικαιολογήσει κανείς ένα νέο ξεκίνημα.
Πολλά βέβαια θα εξαρτηθούν πιστεύω από τη χημεία του Λευτέρη με την Εύα. Από το πόσο ενδιαφέρον τύπος θα είναι, τι συναισθήματα θα έχει για εκείνην, πώς θα τη διεκδικήσει.
Μπορεί η ιστορία να αρέσει και να κερδίσει το κοινό που συμπαθεί την ηρωίδα. Στο κάτω κάτω την έχουν κακομεταχειριστεί οι άντρες της ζωής της ως τώρα, γιατί να μη βρει την ευτυχία κοντά σε κάποιον άλλο;
Αυτό μπορεί να το σκεφτούν αρκετοί.
Προσωπικά θα την ήθελα με τον άντρα της. ¨Οχι μόνο γιατί υπάρχει γάμος και ένα παιδί, αλλά γιατί το ζευγάρι δεν είναι αδιάφορο. Υπάρχουν συναισθήματα βαθιά και όταν αποκατασταθεί η αλήθεια σχετικά με την αθωότητα του Στέφανου στο ζήτημα της διαθήκης, υπάρχει και περιθώριο για συγχώρεση.
Δεν γνωρίζω πόσοι από μας είμαστε εδώ μέσα παντρεμένοι, αλλά μετά από 11 χρόνια γάμου, σας βεβαιώνω ότι ο έρωτας που θολώνει τα πάντα,
έχει κάνει φτερά. :lol:
Μην απογοητεύστε όμως, γιατί η αγάπη είναι που κρατά για πάντα (ελπίζω) και δεν είναι καθόλου μα καθόλου ξενέρωτο συναίσθημα. Το αντίθετο! Wink
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης