Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

+33
Dimitraaa
taradoula
nefelik
polykarpos
Foulitsa
maraki_ch
filizza
νοριτσα
lizzie
kapetanissa
gxnel
evaki16
Καρ-Mik
dm10811
ΣΨ1
Ezantakou
alex1
marakii
fay
roria
edem4ever
trelli petrakitsa
sarita
ειρηνη7
tzibirdika
fay66
ILISAM
JESSIE
Kornilia_Petrakitsa
evanna
Kitty
loukasnora
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_lcap17%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_lcap41%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_rcap 41% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_lcap26%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_rcap 26% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_lcap9%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_lcap7%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 54
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Νοε 11, 2011 2:31 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Νοε 11, 2011 8:04 pm

Πρώτη φορά μετά από μέρες έκατσα να δω επεισόδιο live και έπεσα στου κόσμου τα παράλογα!

Ο Χρήστος ήταν καλή πάστα ανθρώπου;Σωστά μωρέ τι έκανε;Σάμπως τρομοκρατούσε την παρέα σε συνεργασία με τον Στέφανο και όχι μόνο αυτά; imarton

Ο Στέφανος αγκαλιάζει την πονεμένη,βιασμένη,αδικημένη από μοίρα,ζωή κι ανθρώπους που προσπάθησε τρεις φορές να σκοτώσει την γυναίκα και το παιδί του για να του κλέψει την κληρονομιά! imarton imarton

Γιατί έκατσα να το δω live έστω και λίγο αφού δεν μου βγαίνει;Από το σάιτ και πολύ του είναι!Θα γλιτώνω και τις ανεπιθύμητες σκηνές!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Παρ Νοε 11, 2011 8:18 pm

Έλεος πια με αυτή την καραμέλα ότι η Νταίζη ήθελε να σκοτώσει την Εύα! Αν πραγματικα το ήθελε θα το είχε κάνει! άμεσα και γρήγορα και χωρίς εφε! Δεν θα της πέταγε τούβλα από 500 μέτρα ούτε θα έστελνε αυτοκίνητο κατά πάνω της τη στιγμή που ήξερε ότι ο Μάνος ήταν κοντά για να τη σώσει! Να την τρομάξει ήθελε για να γυρίσει στον Στέφανο και να μείνουν τα λεφτά στην οικογένεια και να μην τα φάει ο Μάνος!

Και την είδαμε την κακόμοιρη την Εύα την υπεράνω χρημάτων πως μοίραζε τα λεφτά του γιού της σαν να τανε στραγάλια δικά της με το που τα πήρε. Δεν μπορούσε η καημένη η Εύα να δώσει από τα χρήματα που κέρδιζε από την επίπονη και σκληρή δουλειά του μοντέλου...έπρεπε να το παίξει καλή Σαμαρείτισσα με τα λεφτά του γιου της!

Ο Στέφανος την Νταίζη πήγε να την πνίξει κάποτε και να την πυροβολήσει μια άλλη φορά, οπότε είναι πάτσι...λυπάμαι αλλά δεν γυρίζει ο κόσμος γύρω από την Εύα και τα αιώνια δράματα της τα οποία είχε την πολυτέλεια να ζει γιατί η μάνα της και οι φίλοι της ήτσν πάντα δίπλα της ακόμα και για να πάει στην τουαλέτα!

Η Νταίζη μεγάλωσε μέσα στον υπόνομο κυριολεκτικά...πολύ χειρότερα από όλα τα μέλη της παρέας μαζί. Πολυ θα ήθελα να δω πως θα είχαν καταλήξει τα υποτιθέμενα αθώα αγγελούδια που δεν μπορούν να πειράξουν ούτε μύγα αν είχαν μεγαλώσει όπως η Νταίζη. Πολύ όμως.

Πολύ το χάρηκα που σήμερα ο Πέτρος για μια ακόμη φορά θύμισε στον αχάριστο Λουκά τι έκανε για αυτόν...και πόσο άδικα επιτέθηκε εναντίον του.

Και επιτέλους για μια φορά ο Λουκάς κατάπιε την ψευτοανωτερότητά του και το βούλωσε.

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από evanna Παρ Νοε 11, 2011 8:27 pm

To σημερινο επεισοδιο εμενα παραδοξως μου αρεσε και το εντασσω στα 2-3 καλα που εχουμε δει απο την εναρξη αυτης της ημι-σεζον!

Με το θεμα του Αραβαντινου εγω μπερδευτηκα.....Νομιζα πως ο Ρουσσος το επαθε το εμφραγμα οταν ειδε τον Αραβαντινο επειδη τον θεωρουσε νεκρο ομως τωρα απο αυτα που ειπε στο Λουκα(οτι δηλαδη ναι μεν τον πυροβολησαν αλλα δεν τον σκοτωσαν)φανηκε πως ηξερε οτι ηταν ζωντανος! scratch
Επισης το Ρουσσο(μια χαρα τα 'πε στο Λουκα στο γραφειο) τον εστησαν στα τρια μετρα για οσα τους ειχε αποκρυψει,τα ιδια και χειροτερα ομως πρεπει να κανουν και στον Αραβαντινο αντι να τον βγαλουν λαδι επειδη τωρα θυμηθηκε να τους προστατεψει!

Παραδοξως και παλι,σημερα δεν ενοχληθηκα με την αρκετα μεγαλη δοση Νταιζης που πηραμε!
Η Πολυχρονιδη μου αρεσε πολυ σημερα(οχι οταν εκαιγε το μπαρ αλλα μετα που εμαθε τα νεα ''θανατου'' του Χρηστου)και ηταν και μια κουκλα αβαφη! Thumbs up Η κοινη της σκηνη με την Κα Παπαδημητριου τελεια.....παρα πολυ καλες και οι δυο! : respect :

Παρ'ολο που ανηκω και εγω σε αυτους που εκνευριζονται οταν βλεπουν το Στεφανο να συμπεριφερεται με τοση ανοχη και ηρεμια στη Νταιζη,σημερα μου αρεσαν στην σκηνη που ειχαν μαζι! Thumbs up
Οπως και ο διαλογος Νταιζης-Αμαλιας!Γενικα αποψε μου αρεσαν ολες αυτες οι σκηνες(ναι,ναι δεν ειμαι καλα Razz )

Το Χρηστο που ξαφνικα μας τον εχουν παρουσιασει αγιο,τι σας λεει??? imarton Μπραβος ητανε,παιδι της πιατσας,διαταγες εκτελουσε,σε βρωμοδουλειες ηταν μπλεγμενος κλπ. Ωρες-ωρες ειχε βεβαια ενα δικο του κωδικα ηθικης παρα τα στραβα του αλλα και παλι ειναι υπερβολικο και αναληθες να μας τον παρουσιαζουν ως καλο παιδι και φιλησυχο πολιτη!

Ο Θανος συνεχιζει ακαθεκτος τα τρελα του.Τι να πεις........ livani

Η Μελιτα παλι οσο λεει στη μανα της ''οτι ειναι καλα και δε χρειαζεται να ανησυχει'',εγω τοσο πιο πολυ αγχωνομαι!Την εχει φοβηθει το ματι μου.....!

Ομορφουλα η σκηνη Λουκα-Εριεττας(επιτελους συνηλθε)! Hug

Λοιπον αποψε θα κανω την υπερβαση( valen ) και θα το ψηφισω Καλο το επεισοδιο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Νοε 11, 2011 8:47 pm

Είχα πολύ καιρό που δεν έβλεπα τα επεισόδια ούτε καν στο Ιντερνετ και σήμερα το είδα live.

Δεν έχω να πω τίποτ'άλλο παρά ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στις Μαριάννα Πολυχρονίδη και Στέλλα Παπαδημητρίου για τις ερμηνείες τους : respect : Ηταν απλά συγκλονιστικές και οι 2 : respect :
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Παρ Νοε 11, 2011 8:47 pm

Kαι εγώ το ψήφισα πολύ καλό...

Η σπαρακτική σκηνή Νταίζης-Αντιγόνης (πρώτη φορά που αγκαλιάστηκαν επί την ευκαιρία) ήταν όλα τα λεφτά!

Για τον Αραβαντινό, εκτός αν δείξουν αργότερα σε flashback ότι είπε κάτι στον Πέτρο, εννοείται ότι ο πέτρος έπαθε έμφραγμα με το που τον είδε μπροστα του ζωντανό.

Ο Αραβαντινός είχε πολύ καλό λόγο που κρυβόταν...κρυβόταν από την Ιντερπολ...το τομάρι του ήθελε να σώσει. Ήξερε ότι ο Λουκάς και η Εριέττα μεγαλώνανε μια χαρά με ανθρώπους που τους φέρθηκαν σαν δικά τους παιδιά...γιατί να μπει στον κόπο καν να επικοινωνήσει μαζί τους...ζούσε την ελευθερία του , συνέχιζε τις βρωμοδουλειές του και προφανώς, αν κρίνουμε από τις συναντήσεις του με τον Παναγιώτη, έδινε πληροφορίες στην αστυνομία για να γλιτώσει τη φυλακή.... πολυ καλό παιδί κι αυτός...

αλλά βέβαια Λουκά...εσύ και η επιλεκτικότατη ηθική σου...βγάλε τον Ρούσσο που σε έκανε άνθρωπο σκάρτο ακόμα και τώρα για να δικαιολογήσεις τον μπαμπάκα που τόσα χρόνια δεν μπήκε ποτέ στον κόπο να σε πλησιάσει με κανένα τρόπο.

Στο θέμα της Μελίτας...λογικότατα η αντίδραση Αμαλίας και Ρούσσου...ποιός γονιός θέλει να πιστέψει ότι το παιδί του πήγε να δολοφονήσει εν ψυχρώ; Ποιός γονιός δεν θα προσπαθούσε να το προστατέψει;

Αυτη η ηθική της πεντάρας της παρέας με τρελαίνει...το βρίσκουν απόλυτα λογικό να συγκαλύπτουν οτιδήποτε βλακεία κάνει ο καθένας από αυτούς...αλλά αν κάποιος τους κάνει κάτι...ή νομίζουν ότι τους κάνει κάτι...εκεί χτυπιούνται σύσσωμοι και βγάζουν λόγους αμέμπτου ηθικής με περίσσιο στόμφο!

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Νοε 11, 2011 8:52 pm

Εγω πάλι θα το ψηφίσω πολύ καλό, όπως και τα περισσότερα. Πρέπει να γίνει κάτι που να μ'ενοχλήσει πολύ, για να το ψηφίσω αυστηρά ή καθόλου.... Ναί, σήμερα η Νταίζη , άβαφη και χωρις τα τακούνια της, μου έδειξε οτι μπορεί να παίξει, αν χρειαστεί, και να βγεί αληθινή .... Μ'άρεσε και με τη μάνα της, και με την Αμαλία, αλλά στη σκηνή με το Στέφανο, μπορώ να πώ οτι συγκινήθηκα.... Παραδόξως, η όλη ιστορία της Νταίζης, μου φέρνει στο νού εκείνο τον ρημαδιασμένο ήρωα του Σαίξπηρ, τον Σάϋλοκ, (εκτός της φοβερής ασκήμιας του ενός και της εκπάγλου (πού'σαι ΣΨ!!) καλλονής της άλλης. Γιατί μπορεί κι αυτός να ήταν κακός, ψυχρός κι ανάποδος, να του φορτώναν όλα τα εγκλήματα του κόσμου στην πλάτη του, αλλά όπως έλεγε κι ο ίδιος : εμείς δηλαδή δεν είμαστε άνθρωποι? Δεν πονάμε, όταν μας χτυπάτε, δεν ματώνουμε, όταν μας τρυπάτε? κλπ κλπ.....
Είχε κι άλλες ωραίες σκηνές, όπως αυτή με τον Αραβαντινό και το Στέφανο, (παλιές καραβάνες και γνωριμίες, μεγάλη χημεία μεταξύ τους). Επίσης η σκηνή με Λουκά και Εριέττα, πολύ καλή, η Εριέττα καταπληκτική ερμηνεία, αλλά απορώ με την κράση της, που δεν λιποθύμησε, στην κατάσταση που ήταν, έτσι τσεκουράτα που της τα είπε τα νέα ο Λουκάς.... Και η σκηνή Λουκά Ρούσσου, και οι δύο πολύ καλοί, ο Ρούσσος δεν ήξερε τίποτε από πριν , έβγαλε τα συμπεράσματά του όταν είδε ζωντανο τον Αραβαντινό, αλλά δεν έχασε την ευκαιρία να σπείρει ζιζάνια σε όποια σχέση μπορεί να προκύψει μεταξύ πατέρα και παιδιών, που θα ήταν ίσως επικίνδυνη για τον ίδιο.... Αλλά μ'άρεσε που ο Λουκάς δεν έπεσε στην παγίδα του Ρούσσου, και ώς όφειλε, επιφυλάχτηκε να ακούσει και όσα έχει να του πεί ο πατέρας του, αφού πιστεύει οτι θα είχε πολύ σοβαρούς λόγους για να κάνει όσα έκανε.
Και με τη Νόρα μου άρεσε πολύ ο Λουκάς, και η αντίδραση της Νόρας, η Στέλλα μου τα χάλασε που πάλι πήγε στο Ρούσσο, τι νομίζει οτι θα πετύχει?
Τέλος μου άρεσε κι η σκηνή στο γυμναστήριο, που ο Νικόλας έκανε πλάκα στο Λουκά για τον "μπαμπάκα" του, λίγο ώς πολύ χονδοειδής ήταν βέβαια, αλλά τούς ξέρουμε και τους δύο πιά!
Μελίτα είχαμε λίγη, ευτυχώς, και δεν θα ασχοληθώ μαζί της!
Γενικά ένα ενδιαφέρον και γρήγορο επεισόδιο....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από ILISAM Παρ Νοε 11, 2011 9:03 pm

Σχεδόν όλα τα παραπάνω σχόλια με κάλειψαν αλλά οφείλω να πω πως η Μαριάννα Πολυχρονίδη μου άρεσε πάρα πολύ σήμερα όλες οι σκηνές της!!!!!!!!
Εντάξει μπορεί να έκανε πολλά στον Στέφανο και στο αγένητο παιδί του αλλά ρε παιδιά ποιος είναι άνευ ευθυνών σ'αυτή τη σειρά;;;;

ILISAM
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Παρ Νοε 11, 2011 9:08 pm

Jessie, τη σκηνή Λουκά-Πέτρου εγω την ερμήνευσα τελείως διαφορετικά από εσένα.

Εγώ είδα έναν Λουκά να προσπαθεί απελπισμένα με νύχια και με δόντια να πείσει τον εαυτό του ότι ο πατέρας του δεν έκανε αυτό που νομίζει......ότι δηλαδή επέλεξε να μείνει μακριά τους για να σώσει το τομάρι του από την Ιντερπολ. Είδα ένα Λουκά να προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του ότι ο πατέρας του δεν συνέχισε να κάνει βρωμοδουλειές χωρίς την ευθύνη της ανατροφής των παιδιών του...που μεγάλωναν ΜΙΑ ΧΑΡΑ μακριά του. Επειδή ο Ρούσσος φρόντισε για αυτό.

Εγώ είδα ένα Λουκά να έχει καταπιεί την φθηνή ηθική του μπροστά στην αλήθεια που για μια ακόμα φορά του είπε ο Ρούσσος...ότι αυτός του φέρθηκε σαν πατέρας, τον στήριζε και τον ξελάσπωνε πάντα, του έμαθε όσα ξέρει και αυτός τον πούλησε στη πρώτη ευκαιρία.

Και πολύ το χάρηκα.

Το χάρηκα ακόμα περισσότερο όταν ο Ρούσσος τον ρώτησε αν σκόπευε να κάνει μήνυση στον πατέρα του....

Είδα τον Λουκά να παίρνει το ηλίθιο ύφος των 100 καρδιναλίων που φορά συνέχεια από πέρσι....και να φεύγει με την ουρά στα σκέλια.

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Νοε 11, 2011 9:15 pm

Λοιπόν και σήμερα μπορώ να πω ότι μου άρεσε το επεισόδιο.Είχαμε δυνατές ερμηνείες από τους περισσότερους.

Ο Λουκάς με τις νέες εξελίξεις είναι αναστατωμένος και έντονα προβληματισμένος.Δεν μπορεί και δε θέλει να πιστέψει ότι ο πατέρας του τόσα χρόνια ζει και δεν έχει εμφανιστεί μπροστά του. Αναγκάζεται να εχει και δεύτερη επαφή με το Ρούσσο , κάτι που δεν τον χαροποιεί αλλά που είναι αναγκαία. Εκφράζει τους προβληματισμούς του στην παρέα και πρωτίστως στη Νόρα. Εκείνη δεν αποκλείει να είναι όντως ο Αραβαντινός , μιας και οι μέχρι τώρα κινήσεις του δείχνουν ότι τους προστατεύει. Αυτό που για μένα ήταν παράλειψη ήταν ενώ απαριθμούσαν το τι έχει κάνει για όλους-εκβιασμός Αντιγόνης για πώληση Εδέμ , περιδέραιο,πίνακας , πληρεξούσιο Νταίζης-Νικόλα- δεν αναφέρθηκαν στο σημείωμα που είχε βρει ο Λουκάς στο αυτοκίνητο όταν τους προειδοποιούσε ότι ακολουθούν λάθο δρόμο , τότε με την εκταφή. Εδώ η Νόρα , πιο ψύχραιμη , προσπαθεί να δει σφαιρικά την νέα κατάσταση που διαμορφώνεται.
Το πρώτο σοκ περνά και ο Λουκάς , ως πιο λογικός , θα βάλει κάτω τα πράγματα και θα καταλάβει ότι ο Ρούσσος λέει την αλήθεια . Ήδη την αποκάλυψε και στην Εριέττα . Θα ψυλιαστεί ότι κάτι θα πρέπει να κρύβεται πίσω από την χρόνια εξαφάνιση του Αραβαντινού.

Η Νταίζη. Πολύ ωραία έπαιξε και αυτή και η Παπαδημητρίου. Η κοινή τους σκηνή ήταν πάρα πολύ καλή. Μπράβο και στις δυο.
Τώρα για το ότι ο Στέφανος της συμπαραστέκεται ενώ γνωρίζει ότι είχε κάνει απόπειρες εναντίον της Εύας και του αγέννητου Άγγελου. Προσωπικά πιστεύω ότι βλέπει πως η Νταίζη είχε πάρει αυτόν τον δρόμο λόγο της Αντιγόνης. Ναι πέρασε άσχημη παιδική ηλικία , ναι ήταν μια κόλαση. Αλλά όταν ξανα'ηρθαν σε επαφή μάνα και κόρη , δεν είδα την Αντιγόνη να την πλησιάζει με αγάπη και στοργή. Αντίθετα. Η Αντιγόνη βλέποντας ότι ο Στέφανος μεταλλάσεται και δεν είναι ο εκδικητής της νύχτας που τόσο πολύ ήθελε να είναι, κάνει την Νταίζη. Δεν χρειαζόταν και πολλή προσπάθεια κιόλας. Η Νταίζη ήταν σε κατάσταση που και το καλό και το κακό θα αποδεχόταν. Της έκατσε η Αντιγόνη στο δρόμο της , οπότε πήγε προς τα εκεί. Κάτι σαν το σταυροδρόμι με τους δρόμους της Αρετής και της Κακίας ένα πράγμα.
Όσο για το Χρήστο της. Δεν είναι και λίγο να νομίζει ότι έχει κάψει το μοναδικό πρόσωπο που πραγματικά αγάπησε. Και για μένα έχει πλήρη επίγνωση όταν λέει ότι και να ζήσει θα καταστρέψει τον Άρη. Φοβάται μήπως κάνει τα ίδια λάθη που έκανε η Αντιγόνη μαζί της . Ε , όλα αυτά τα βλέπει και ο Στέφανος , ο οποίος δεν ήταν και το απόλυτο αγιόπαιδο όταν τον γνωρίσαμε. Τα πρώην λαμόγια αναγνωρίζονται μεταξύ τους.

Η Αμαλία είναι η γνωστή πονόψυχη Αμαλία. Ήταν αναμενόμενη η κίνησή της να πάει να βρει την Νταίζη. Μπορεί να μην την χώνευε , αλλά όταν κάτι στραβό γίνει τρέχει πρώτη και καλύτερη.

Μελίτα. Αν και δεν ήθελα να ασχοληθώ μαζί της μια κουβεντούλα θα πω. Για τρελάρα δε μου φαίνεται. Ξέρει να πάιζει απόλυτα τη φυσιολογική απέναντι στην Αμαλία , ώστε να την ξεγελάσει. Οι τρελαμένοι δεν νομίζω να μπορούν να έχουν τέτοια επίγνωση. Οι έχοντες εμμονές ναι. Μην ξεχνάμε έχουμε και τον άλλον εκεί μέσα το Θανο. Βρε , δεν τους γνωρίζουν μεταξύ τους . Ταιριάζουν. Η βίλα Αμαλία θα μετατραπεί σε φωλιά του κούκου. Μόνο να πάρει τη Νεφέλη η Αμαλία.Αλήθεια ούτε μια σκηνή δε θα δούμε με το Νεφελάκι; Κάτι μου λέει ούτε στην τηλεταινία θα το δούμε το παιδί. θα το έχουν διώξει στην Αμερική για σπουδές , κοντά στον μπαμπάκα.

Ήταν το δεύτερο κατά επεισόδιο που πραγματικά μου άρεσε. Και όπως είπε ο Νικόλας , στην ελάχιστη εμφάνισή του, από εδώ και πέρα θα έχουμε εξελίξεις και μάλιστα ραγδαίες. Ας μην ξεχνάμε ότι τη Δευτέρα ο μήνας έχει 14 και αρχές Δεκέμβρη τελειώνει και έχουμε αρκετά μέτωπα ανοιχτά.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από tzibirdika Παρ Νοε 11, 2011 9:20 pm

Ο Πετρος πετα τη βομβα και φευγει κυριος..Και τα λεει και τοσο χαλαρα....Το μπεγλερι και ο φραπες ελειπαν απο το χερι του... imarton Τα ματια του Πετρακη γυαλιζαν ή ειναι ιδεα μου? Σα να ηταν βουρκωμενος...ή ως Λουκας βουρκωσε απο τα νευρα του γι αυτα που ακουγε?


Η Νταιζη περιελουσε το μπαρ κι εγω συγχρονως σκεφτομουν στιχους οπως

-Καψτε τα ολα μη μεινει τιποτα πετρα στη πετρα ολα διαλυστε τα αφου εχει φυγει θε θελω τιποτα καψτε τα ολα κι ολα γκρεμιστε τα..

-Αναβεις φωτιες αναβεις κι ολα τα καις κι απο οπου περασεις κανεις καταστροφες

Βρηκα πααρα πολλα αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας... Razz Γυρνα η κυρια ντιρλα...τη περιμενει η Αντιγονη η οποια εχει παθει μεταλλαξη δεν εξηγειται αλλιως τοση αγαπη σημερα...αν και να σας πω προτιμω τη δικη της μεταλλαξη παρα του Νταιζουλινιου...της σκαει το Νταιζουλινι τη βομβα οτι εκαψε το μπαρ πετα και την ατακα (Ξανθοπουλος ολεε soutien ) "τις αναμνησεις μου εκαψα " και φευγει να κοιμηθει...

Μαθαινουμε την αλλη μερα τα νεα στις ειδησεις...μενει παγωτο η Αντιγονη... σου λεει αντε τωρα να της το πω...τι ηταν να το κανει? affraid Μιλαμε τρομαξα ετσι? Ειχα και τη tv στο φουλ και ακουω ενα ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....ταχυπαλμια με επιασε..Οφειλω να ομολογησω ομως οτι η κραυγη ηταν καλη...Τελικα εχουν μια ταση ολοι να βγαζουν κραυγες σε αυτη τη σειρα... sisi
Τωρα οσον αφορα το μετα τη κραυγη....Ειναι γνωστο οτι τη Νταιζη οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα δε τη παω....Δεν μπορω να πω οτι συγκινηθηκα αλλα δε μπορω να μην αναγνωρισω οτι η Πολυχρονιδη ηταν παρα πολυ καλη ερμηνευτικα...Εβγαζε ολο το πονο μεσω των εκφρασεων της αλλα και της φωνης της...Και η κ. Παπαδημητριου εξαιρετικη! : respect :

Κι αυτος ο αντρας ο συγχωρεμενος..ποιος ηταν? Πως μπηκε μεσα? Που κρυβοταν πια και δε τον ειδε? Ποσο μεγαλο ηταν το μπαρ? Ειχε και κρεβατοκαμαρα? lmao Διοτι αυτος ο καποιος για να μην αντιληφθει τη φωτια ή ηταν ντιρλα κι αυτος ή κοιμοταν..Που κοιμοταν λοιπον? Στη τουαλετα? Ειχε και ραντζο προχειρο μεσα? Κι αν ηταν ξυπνιος γιατι δε το πηρε χαμπαρι να φυγει? Γιατι μη μου πειτε οτι η Νταιζη κλειδωσε φευγοντας...τι φοβηθηκε μη της κλεψουν το απανθρακωμενο μπαρ? Ολα αυτα θα απαντηθουν η μονη μου ρωταω? (Ξερω ξερω μη μου πειτε...)

Γελασα με τον Στεφανο και τον Λουκα

Λ-Ηρθες αστερι μουυ?
Σ-Ηρθα φεγγαρι μου.. lmao

Η γνωστη συζητηση..ζει ο Αραβαντινος? Αποκλειεται να ζει ο Αραβαντινος...Ναι αλλα το αποκλειεις να ζει ο Αραβαντινος? Μπλα μπλα μπλα....Αφου ολα εκει οδηγουν ασχετως οτι ο Λουκας αρνειται να το πιστεψει...Κι αφου μαλλον πειστηκε προσπαθησε να του βρει ελαφρυντικα...το εγραφε και η περιληψη...πιστευα λοιπον οτι θα δω καμια γλυκια σκηνη με τη Νορα αλλα πολλα ονειρα εχω τωρα τελευταια... hahano


Ο Στεφανος αγκαλιασε την αδερφουλα ....τι συγκινηση...

«Γιατι χτυπα η καρδια μου ακομα Στεφανε? Γιατι υπαρχω? Γιατι ζω?»

Ελα ντε? Ολοι την ιδια απορια εχουμε... Matakia

Ξερετε κατι? Αν οντως ηταν ετσι τα πραγματα...αν οντως ειχε καει ο Χρηστος στο μπαρ...Αυτη ναι..θα ηταν μια καλη τιμωρια για ολα οσα εχει κανει...Ισως και να τη λυπομουν...Αλλα τωρα οχι...
Η σκηνη της με την Αμαλια μου αρεσε....Γενικως σημερα ηταν υποφερτη...περιεργο...
Περιμενω και αγκαλιτσα με αδερφουλη Νικολα και Δαφνουλα!!! lmao

Η Μελιτα ασχολιαστη....

Ο Ρουσσος μπορει να εχει δικιο σε καποια πραγματα που ειπε στο Λουκα αλλα θα ανακαλυψει κι αυτος αργοτερα οτι δε λεει ψεμματα και κανενας δε προσπαθει να βλαψει την αξιολατρευτη κορουλα του....Οποτε ας σταματησει κι αυτος να απειλει γιατι δε τον παιρνει και πολυ...
Πηγε και το αστερι απο κει να τον κανει ντα και φοβηθηκεεε....

Η Λαμπου μου αρεσε πολυ σημερα!Ο τονος κ η χροια της φωνης ταιριαζαν ακριβως σε ανθρωπο που αναρρωνει απο μια εγχειρηση.. Γλυκια η σκηνη με το Λουκα...Τουλαχιστον ας τον χαρω με την αδερφη του γιατι με τη γυναικα του ξεραίλα.... pff

Η Νταιζη εσωσε τη ζωη της Στελλα και τωρα η Στελλα θα σωσει τη δικη της..Τωρα που θα πατσισουν ας ηρεμησει λιγο γιατι το εχει παρακανει... «Σκοτιστηκαα εδω καιγεται το κοριτσακι μας η Νταιζη μας» Να ξερασω τωρα ή μετα? vomit Σημερα την αντιπαθησα ακομα πιο πολυ...Μια μανα που προτιμα να στεκεται σε μια γυναικα που εβλαψε στα παιδια της..αντι να νοιαστει για τη κορη της και τα δικα της προβληματα..Θα μου πειτε ποτε της σταθηκε; Και τις φορες που σταθηκε ως γιαγια στο εγγονι της μετα καθεται και της κοπανα οτι εχει και τη δικη της ζωη...κατα τ’αλλα αν ειναι για τη Νταιζη μας ξεχναμε και ζωες και ενδοσκοπησεις και ολα... Ee? Τελικα λατρευω Αντιγονη Λαζαριδη..μεταλλαγμενη η οχι τη λατρευω....ΤΕΛΟΣ.

Στα προσεχως η Νορα εχει λιγα νευρακια η μου φαινεται?
Ο Θανος εστειλει ενα μικροοοο δωρακι για τον Αγγελο...εναν Αρκουδο ΝΑΑΑΑΑ με το συμπαθειο... gelio .Κι εγω αν διαβαζα τη καρτα θα τρομαζα...

Θα ψηφισω πολυ καλο λογω ερμηνειων....

ΥΣ-->Σορρυ για το υπερδιπλο σεντονι μου...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzibirdika στις Παρ Νοε 11, 2011 9:23 pm, 1 φορά
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από ειρηνη7 Παρ Νοε 11, 2011 9:20 pm

αν και δεν μου αρεσει να σχολιαζω αλλους, θα πω μονο ενα...οταν ο <<αχαριστος>>λουκας, επαιρνε το μερος του ρουσσου εναντι της ιδιας του της αδερφης που τοσο υπουλα και συμφεροντολογικα του απεκρυψε ο πετρος, ενω πηγε κοντρα και με τη νορα πραγμα που ηταν τραγικο λαθος, τοτε ο <<αχαριστος>>λουκας, ηταν καλος?τα καλα και συμφεροντα λοιπον?η μηπως επρεπε να του πει και ευχαριστω που του εκρυβε την αληθεια, τον χωρισε απο την αδερφη του, και τον εβαλε σε κοντρα εναντιον της νορας?μην τρελαθουμε κιολας...οσο για το επεισοδιο, μου αρεσε καπως καλυτερα απο τις αλλες μερες, για αυτο και θα το ψηφισω καλο..
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Νοε 11, 2011 9:24 pm

Kitty, (πολύ ωραίο nickname, υπάρχει μιά πολύ καλή κλασσική ταινία μ'αυτόν τον τίτλο!....), ίσως πολλά απ'όσα είπε ο Ρούσσος να ισχύουν , οτι δηλαδή τους πήρε κοντά του, τους φρόντισε κλπ. αλλά ο Λουκάς βλέπει, εκτός αυτών, και οτι τους κράτησε στην άγνοια για πολύ σημαντικά πράγματα της ζωής τους, και τους έκρυψε την αλήθεια, έστω αυτήν που ήξερε σαν αλήθεια.... Συν τοις άλλοις, και τώρα προσπαθεί και πάλι να τους χειραγωγήσει, να τους στρέψει εναντίον του ίδιου τους του πατέρα, παρ΄όλο που ούτε ο ίδιος ξέρει τι έχει περάσει αυτός ο πατέρας και τι λόγους είχε για να κάνει ο,τι έκανε. Ο Λουκάς, για μένα, πολύ καλά έκανε και υπερασπίστηκε την τιμή του πατέρα του, σαν καλός δικηγόρος, ακούει και τις δύο πλευρές πριν βγάλει την ετυμηγορία του.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από sarita Παρ Νοε 11, 2011 9:30 pm

για την ωρα ενα εχω να πω

δωστε της ρε παιδια και τη φεγγαροπετρα και καντε την μελος της παρεας Fskl
αν ειναι δυνατον πια με το δραμα της νταιζης.

Ας της σταματησει καποιος την καρδια της να ησυχασουμε.

Εκτενεστερος σχολιασμος το σκ.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Νοε 11, 2011 9:35 pm


Sarita, συγγνώμη κιόλας, τι σε κάνει να πιστεύεις οτι η φεγγαρόπετρα και το να είναι κανείς μέλος της παρέας είναι η υψίστη ανταμοιβή?
Γιατί εγώ, προσωπικά, δεν το θεωρώ και καμμιά μεγάλη τιμή, η συμμετοχή σε μιά απλή παρέα απ'την εποχή που ήταν μαθητές, όσο σφιχτή και δεμένη κι αν είναι αυτή η παρέα, δεν είναι και η πιό σπουδαία φιλοδοξία που μπορεί να έχει κάποιος σ'αυτή τη ζωή!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Παρ Νοε 11, 2011 9:45 pm

ειρηνη7 έγραψε:αν και δεν μου αρεσει να σχολιαζω αλλους, θα πω μονο ενα...οταν ο <<αχαριστος>>λουκας, επαιρνε το μερος του ρουσσου εναντι της ιδιας του της αδερφης που τοσο υπουλα και συμφεροντολογικα του απεκρυψε ο πετρος, ενω πηγε κοντρα και με τη νορα πραγμα που ηταν τραγικο λαθος, τοτε ο <<αχαριστος>>λουκας, ηταν καλος?τα καλα και συμφεροντα λοιπον?η μηπως επρεπε να του πει και ευχαριστω που του εκρυβε την αληθεια, τον χωρισε απο την αδερφη του, και τον εβαλε σε κοντρα εναντιον της νορας?μην τρελαθουμε κιολας...οσο για το επεισοδιο, μου αρεσε καπως καλυτερα απο τις αλλες μερες, για αυτο και θα το ψηφισω καλο..


Na ξεκαθαρίσουμε κάτι...ο Λουκάς ήταν αυτός που ευεργετήθηκε από τον Πέτρο και όχι το αντίστροφο. Ο Λουκάς είναι αυτός που χρωστά στον Πέτρο και όχι το αντίστροφο.

Ο Πέτρος θα μπορούσε κάλλιστα να ακολουθήσει το παράδειγμα της Αντιγόνης και να αφήσει τα δύο ορφανά στη μοίρα τους...η οποία θα μπορούσε να είναι το ίδιο κακή με της Νταίζης. Αντιθέτως, και χωρίς να έχει καμία υποχρέωση γιατί δεν ήταν συγγενής τους, φρόντισε να μεγαλώσουν με ανθρώπους που τους φέρθηκαν παραπάνω από καλά. Ειδικά για τον Λουκά, φρόντισε επιπλέον να μην χρειαστεί να ψάξει ποτέ για δουλειά, γιατί όχι μόνο του έμαθε όσα ξέρει και τον είχε χρόνια στο γραφείο του, αλλά τον προόριζε και για διάδοχό του.

Τον χώρισε από την Εριέττα ώστε να μην μάθει ποτέ την αλήθεια για το τι συνέβη και να μην πικραθεί. Τι όφελος θα είχε να μάθαιναν δυο παιδια πώς σκοτώθηκε ο πατέρας τους; Αν έμεναν μαζί, θα το μάθαιναν σίγουρα. Θα μπορούσε να τους είχε φέρει κάποια στιγμή σε επαφή αλλά δεν το έκανε... αυτό ήταν λάθος ναι. Οι υιοθεσίες έπρεπε να γίνουν παράνομα για λόγους ταχύτητας....ως γνωστόν, η νόμιμη οδός παίρνει χρόνια. Χρόνια που θα μπορούσαν να έχουν καταστρέψει τα 2 παιδιά. Όσο για την υποτιθέμενη απόκρυψη φόνου του Αραβαντινού...ούτε αυτή δικαιολογεί το μένος του Λουκά.

Το να φέρεσαι στον άνθρωπο στον οποίο οφείλεις ένα πολύ μεγάλο μέρος της ευτυχισμένης σου ζωής σαν το χειρότερο κατακάθι και να προσποιείσαι ότι είσαι τέρας ηθικής (ας γελάσω...κάθε δικηγόρος καλείται να υπερασπιστεί και εγκληματίες...με όποιο τρόπο μπορεί...και ο Λουκάς δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα με αυτό μέχρι που θεώρησε ότι του φέρθηκαν άσχημα).

Ο Λουκάς σκότωσε κατά λάθος τον Στέλιο κάποτε...περίπου με τον ίδιο τρόπο που ο Χρήστος σκότωσε την Άννα. Πέρασε έστω και μια μέρα στη φυλακή; όχι....Η Νόρα προσπάθησε να κατηγορήσει τον Στέλιο για παιδική πορνογραφία...πλήρωσε για αυτό....όχχχχχι...

Ο Λουκάς είναι ένας αχάριστος δικηγοράκος με επιλεκτική ηθική, περίσσια υποκρισία και λογική άσπρου-μαύρου.



Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Παρ Νοε 11, 2011 9:52 pm

JESSIE έγραψε:Kitty, (πολύ ωραίο nickname, υπάρχει μιά πολύ καλή κλασσική ταινία μ'αυτόν τον τίτλο!....), ίσως πολλά απ'όσα είπε ο Ρούσσος να ισχύουν , οτι δηλαδή τους πήρε κοντά του, τους φρόντισε κλπ. αλλά ο Λουκάς βλέπει, εκτός αυτών, και οτι τους κράτησε στην άγνοια για πολύ σημαντικά πράγματα της ζωής τους, και τους έκρυψε την αλήθεια, έστω αυτήν που ήξερε σαν αλήθεια.... Συν τοις άλλοις, και τώρα προσπαθεί και πάλι να τους χειραγωγήσει, να τους στρέψει εναντίον του ίδιου τους του πατέρα, παρ΄όλο που ούτε ο ίδιος ξέρει τι έχει περάσει αυτός ο πατέρας και τι λόγους είχε για να κάνει ο,τι έκανε. Ο Λουκάς, για μένα, πολύ καλά έκανε και υπερασπίστηκε την τιμή του πατέρα του, σαν καλός δικηγόρος, ακούει και τις δύο πλευρές πριν βγάλει την ετυμηγορία του.....

Είμαι φαν της Κitty...και όλων των προιόντων της. ainta

Μα ποια τιμή του πατέρα του να υπερασπιστεί ο Λουκάς; Ήξερε ότι ο Αραβαντινός έφτιαχνε πλαστούς πίνακες...πόσο δύσκολο είναι να καταλάβει ότι θα είχε μπλεξίματα με το νόμο και ότι ο θάνατος του θα τον βοηθούσε να ζήσει μακριά από τη φυλακή; Ποιά τιμή έχει ένας πατέρας όταν για δεκαετίες δεν ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει ούτε στοιχειωδώς με τα παιδιά του; Ποιός πατέρας το αντέχει αυτό; Ακόμα και στη φυλακή να έμπαινε, τουλάχιστον θα μπορούσε να έχει μια σχέση με τα παιδιά του...σίγουρα θα προτιμούσαν να τον βλέπουν τουλάχιστον στη φυλακή, ή έστω να πάιρνουν έστω μια κάρτα, ένα γράμμα...κάτι... από το να πιστεύουν ότι είναι νεκρός για χρόνια! Αυτός όμως έμεινε μακριά για να σώσει το τομάρι του...αυτό είναι που δεν θέλει να παραδεχτεί ο Λουκάς...όπως επίσης και το ότι ο Πέτρος του φέρθηκε πολύ καλύτερα από τον πραγματικό του πατέρα.

Για αυτό και ο Πέτρος τον τσιγκλούσε...για να το παραδεχτεί.

Ο Λουκάς για μένα δεν θέλει να παραδεχτει ότι έκανε λάθος...μετά από όσα είπε και έκανε...του κάθεται πολύ βαρύ.

Χαίρομαι πάντως που οι σκηνές Πέτρου -Ρούσσου είναι πιο ήπιες φέτος...παράηταν άγριες πέρσι....

ακόμα και μετά από όσα συνέβησαν, εξακολουθω να βρίσκω ότι έχουν καλη χημεία...

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από sarita Παρ Νοε 11, 2011 10:01 pm

JESSIE έγραψε:
Sarita, συγγνώμη κιόλας, τι σε κάνει να πιστεύεις οτι η φεγγαρόπετρα και το να είναι κανείς μέλος της παρέας είναι η υψίστη ανταμοιβή?
Γιατί εγώ, προσωπικά, δεν το θεωρώ και καμμιά μεγάλη τιμή, η συμμετοχή σε μιά απλή παρέα απ'την εποχή που ήταν μαθητές, όσο σφιχτή και δεμένη κι αν είναι αυτή η παρέα, δεν είναι και η πιό σπουδαία φιλοδοξία που μπορεί να έχει κάποιος σ'αυτή τη ζωή!!!

μιλαω για αυτα που βλεπω οτι στην παρεα αυτη το εισιτηριο σου να το πω ετσι ηταν η φεγγαροπετρα.

Και δεν καταλαβαινω γιατι δεν ειναι καλη φιλοδοξια αυτη η παρεα?

Νομιζω ουτε δολοφονοι ειναι ουτε εκβιαστες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από JESSIE Παρ Νοε 11, 2011 10:09 pm


Το ξέρω οτι η φεγγαρόπετρα είναι το "εισιτήριο" για να μπείς στην παρέα. Αυτό που αμφισβητώ είναι γιατί θα πρέπει όλοι να κόπτονται για να γίνουν μέλη της παρέας, αφού πάρουν τη φεγγαρόπετρα.... Να ήταν και πράγματι φεγγαρόπετρα, θα είχε τεράστια αξία, οπότε θα δικαιολογείτο, έτσι όμως, γιατί ? Και φυσικά δεν είναι κακό να γίνει κανείς μέλος μιάς παρέας, που τα μέλη της δεν είναι δολοφόνοι ή εκβιαστές, αλλά αυτές οι προδιαγραφές μπορούν να βρεθούν σε εκατομμύρια άλλες παρέες, οπότε δεν στέκει σαν λόγος της τόσο διακαούς επιθυμίας που μπορεί να έχει κάποιος...
Με άλλα λόγια, η παρέα είναι συμπληρωμένη, και δεν χρειάζεται άλλα μέλη!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από trelli petrakitsa Παρ Νοε 11, 2011 10:13 pm

Και εγώ σήμερα λάτρεψα τις σκηνές της Πολυχρονίδη και της κα.Παπαδημητρίου!!! : respect :
trelli petrakitsa
trelli petrakitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην αγκαλιά του Παναγιώτη μου!!!
Ασχολίες : Σχολείο, Φροντιστήρια, Διάβασμα, tv-pc, Forum, Π.Π. & Π.Μ. !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από fay66 Παρ Νοε 11, 2011 10:21 pm

Προσωπικά θα διαφωνήσω με την kitty σε όσα έχει σχέση με το Λουκά.
Ναι ο Λουκάς βοηθήθηκε από τον Πέτρο. Γιατί όμως; Μήπως επειδή νόμιζε ότι αυτός και η παρέα του είχαν σκοτώσει τον πατέρα του; Ναι.
Ο Ρούσσος μπορεί να μας το παίζει και στο Λουκά αφυψηλού αλλά μόλις ειδε τον Αραβαντινό μπροστά του κόντεψε να πάει μια ώρα αρχίτερα στον συνωνώματό του τον Αγιο-Πέτρο .
Ο Λουκάς από την άλλη πάντα από μικρός τον σεβόταν και τον εκτιμούσε.Ποτέ δεν του είχε φερθεί άσχημα. Απεναντίας άκουγε πολύ προσεχτικά τη γνώμη του και την άποψή του. Τον είχε πραγματικά για πατέρα και τον θεωρούσε έτσι.
Όμως και ο Πετράν δεν τους είχε αποκρύψει και λίγα. Μεγάλωσαν όλα τα παιδιά νομίζοντας ότι αυτά ευθύνονταν για το θάνατο του Φώτη όταν ό ίδιος γνώριζε ότι είχε σκοτωθεί από πάλη με τον Μάνο. Εκεί όταν αποκαλύφτηκε η αλήθεια και η συμμετοχή του Ρούσσου τότε πάλι τον δικαιολόγησε. Μπορεί να του μίλησε και αυτό ήταν απόλυτα λογικό αλλά η εκτίμηση και η αγάπη του προς αυτόν πάντα υπήρχαν. Πήγε από την άλλη μαζί του και ενάντια στη γυναίκα που λάτρευε γιατί ναι μεν πίστευε στην αθωότητα της Αντιγόνης , αλλά από την άλλη είχε εμπιστοσύνη στην παλιά αλεπού.
Μη λέμε λοιπόν ότι φέρθηκε αχάριστα απέναντί του. Η όλη κόντρα ξέσπασε όταν είδε τη φωτογραφία , αποκαλύφτηκε και η συμμετοχή του πραγματικού του πατέρα και του Πέτρου στην παλιά παρέα , αλλά κυρίως όταν μαθεύτηκε ότι ήταν υιοθετημένος. Και καλά όταν ήταν μικρός δεν του είπε τίποτα. Τώρα που είχε γίνει κοτσάμ μου άντρας δεν μπορούσε ο Ρούσσος να του πει την αλήθεια και για την υιοθεσία και για την Εριέττα;
Και καλά κατηγορούμε το Λουκά για αχαριστία. Ο Ρούσσος ως πιο μεγάλος και ως πιο σοφός λοιπόν , δεν θα έπρεπε να κατανοήσει το Λουκά για όλες του τις αντιδράσεις; Δεν μπορούσε να καταλάβει ότι ο προστατευόμενός του κάποια στιγμή θα ζητούσε εξηγήσεις; Και καλά ο Λουκάς το τραβά. Ο Ρούσσος τι έκανε; Αντί να του πει τότε με την εκταφή ότι ξέρεις κάτι έτσι και έτσι έγιναν τα πράγματα τον έστειλε και στο πειθαρχικό.
Και αφού όπως λέει μεγάλωσε στα χέρια του , δεν ξέρει ότι ο Λουκάς είναι ηθικό στοιχείο και δεν θα υποστήριζε ποτέ την Εριέττα αν έλεγε ψέματα για τη Μελίτα; Θυμήσου πώς συμπεριφερόταν στη μητέρα του Φώτη. Θυμήσου πώς κόντεψε να τινάξει την προσωπική ζωή του στον αέρα εξαιτίας της Αντιγόνης.
Όσο για το Ρούσσο σήμερα.Μη χάσει , έριξε όλα τα λάθη στον Αραβαντινό. Ναι γιατί έτσι ξαφνικά του τη σβούριξε του ανθρώπου , παράτησε παιδιά και εξαφανίστηκε. Κάποιο άλλο λάκκο έχει η φάβα και ο Πέτρος φοβάται. Και τι κάνει λοιπόν; Προσπαθεί να διαβάλλει τον Αραβαντινό-μιλάει ο αμεμπτου πρωτότυπου ηθικής και χαρακτήρα- στο Λουκά. Σπέρνει αμφιβολίες για να εναντιωθεί ο Λουκάς απέναντι στον πατέρα του. Ας περιμένουμε να ακούσουμε και την άλλη πλευρά γιατί ξαφνικά ένας άνθρωπος δεν παρατάει παιδιά στα καλά καθούμενα. Και ο Ρούσσος δεν είναι και το πιο άγιο άτομο που υπάρχει!!(Εδώ πήγαινε να φάει την περιουσία του Νικόλα , ποιανού του Νικόλα , που έσωσε τη ζωή της εγγόνας του.Και μη μου πεις ότι το έκανε για να μην πάρει δεκάρα η Νταίζη. Μόλις αυτή καβατζάρισε τα 30 θα μπορούσε να το δώσει στο Νικόλα. Αλλά τι , με 2 εκατομμυριάκια τώρα;

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Νοε 11, 2011 10:40 pm

Κάπου ανάμεσα στην πριγκίπισσα και το μπιζέλι, το γαλάζιο πνεύμα και την Χρυσοχέρα με το νάνο, το μάτι μου πήρε και σκηνές από το επεισόδιο!!

Ζει ο βασιλιάς Αλέξανδρος; Ζει, ζει και βασιλεύει!!! Από τα λίγα που έπιασε το φτωχό μου μυαλό και από μία πρώτη επεξεργασία που έκανα κατέληψα στο εξής συμπέρασμα: Ο Αραβαντινός ΖΕΙ! όχι ετάξει δεν είναι αυτό το συμπέρασμα! Απλά αν δούμε την εικόνα ολόκληρη, έχουμε το Λουκά και την Εριέττα να κυνηγούν το Ρούσσο για έναν φόνο που τελικά δεν έγινε ποτέ και το Ρούσσο να κυνηγά το Λουκά και τη Εριέττα για το άδικες κατηγορίες στην κόρη του που τελικά είναι αληθείς... Τελικά και οι δύο μεριές οδηγούνται στα άκρα για ψευδαισθήσεις που άλλοι δημιούργησαν και αυτό είναι άδικο, ειδικά για τη σχέση που ξέραμε πως είχαν ως τώρα ο Λουκάς με τον Ρούσσο!

Θα μπορούσα να θεωρήσω το θάνατο του Χρήστου την τιμωρία της Νταίζης... Θα μπορούσα... Υπέροχη η Πολυχρονίδη, ανατρίχιασα ολόκληρη, κορυφαία η σκηνή με την Αντιγόνη : respect : Της πάει ο θρήνος!

Λάτρεψα τη στιχομυθία Λουκά Στέφανου στην είσοδο της οικίας Βενέτη!! lmao

Συγγνώμη πήρε κάπου το μάτι μου έναν αρκούδο τεραστίων διαστάσεων... Νομίζω θα χρησιμέυσει για σάκος του μποξ με εκείνα τα γαντια που είχε πάρει ο Στέφανος στον Άγγελο! Αλλά ο αρκούδος δεν είναι το περίεργο στην υπόθεση, το περίεργο είναι η κάρτα...Δεν ξέρω αν το έχετε πληροφορηθεί αλλά συνήφως οι κάρτες έχουν ένα ωραίο λευκό χώρο για να γράφουμε ότι έχουμε να γράψουμε, δεν βάζουμε post it πάνω, αν μη τι άλλο είναι κακόγουστο! Ο καθείς με τον πόνο του τι να κάνουμε!!!!

Νομίζω ήταν ένα ωραίο επεισόδιο, ίσως αν το δω όλο να ψηφίσω κιόλας!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από roria Παρ Νοε 11, 2011 10:42 pm

Το αποψινό επεισόδιο σε γενικές γραμμές ήταν καλό. Είχε εξαιρετικές ερμηνείες είτε σε δυνατές δραματικές σκηνές, είτε σε χιουμοριστικές ,είτε σε τρυφερές. Είχε βέβαια κι ένα δυο ανέκδοτα του τύπου "ο Χρήστος ήταν καλή πάστα ανθρώπου" wall , αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες.
Ο Στέφανος με τα λουκονοράκια μου αρέσουν ιδιαίτερα. Τους βγαίνει αβίαστα και το ανάλαφρο και γελαστικό και το πιο δυσοίωνο. Από τις καλύτερές μου αποψινές σκηνές η επίσκεψή του στο σπίτι τους. Γέλασα και με την "ορφάνια" του Νικόλα, ο οποίος έχει πάρει πολύ τ' απάνω του τελευταία. Του γράφουν και καλές ατάκες, το έχει και το κωμικό, ας υπάρχουν και μερικοί φυσιολογικοί άνθρωποι σε αυτή τη σειρά γιατί από ψυχανώμαλους γκώσαμε.
By the way το αποψινό δεν είχε Θάνο και για μένα δεν είχε και Μελίτα,καθότι τη σκηνή της με την Αμαλία την είδα στο ff. Ίσως να είναι κι αυτός ένας από τους λόγους που μου άρεσε το επεισόδιο.
Από τα σοβαρά, συμφωνώ με τη jessie: απόλαυση η σκηνή Σταύρου-Κυρίτση, άνεση, πείρα, χημεία που κρατάει από παλιά, τις φωνές τους να ακούς μόνο, δεν θέλεις άλλο.
Συγκλονιστική η κυρία Παπαδημητρίου, όταν ως Αντιγόνη αγκάλιαζε για πρώτη φορά την κόρη της.
Οφείλω να παραδεχτώ ότι παρά τα όσα έχει κάνει η Νταίζη στον Άγγελο,απόψε ήταν η μοναδική φορά που δεν με ξένισε τόσο η αγκαλιά του Στέφανου στην αδερφή του. Τη στιγμή που συμβαίνει μια τέτοια τραγωδία, αγκαλιάζεις τον άλλο ανθρώπινα. Στο κάτω-κάτω, αν έμεναν τα πράγματα έτσι, αυτή θα ήταν μια πολύ σκληρή τιμωρία ακόμα και για τη Νταίζη. Ήταν άλλωστε τόσο ωραία δοσμένη η όλη σκηνή, ώστε ομολογώ ότι κι εμένα με συγκίνησε.
Ρούσσος-Λουκάς ένταση και υψηλής στάθμης ερμηνείες. Η ένστασή μου είναι ότι ο Λουκάς δεν αποστομώνει το Ρούσσο όταν θίγει το θέμα της Μελίτας. Ελπίζω αυτό να μη σημαίνει ότι δεν πιστεύει χίλια τα εκατό την αδερφή του.
Όσο για τον ίδιο το Ρούσσο, μπορεί να μην έχει εντελώς άδικο στο θέμα της διένεξής τους, ή μάλλον να έχει απ' την πλευρά του κάποια ψήγματα δίκιου, ωστόσο οι μέθοδοί του είναι πάντα ιδιαίτερα βρωμικες, κυρίως η πάγια τακτική του να διαβάλλει τους μεν στους δε, για να επωφελείται ο ίδιος. Η λέξη διάβολος από το διαβάλλω βγαίνει εξάλλου. Κι έπειτα ό,τι και να έχει κάνει ο Αραβαντινός, η παλιανθρωπιά κάποιου δεν αίρεται από το γεγονός ότι μπορεί να υπάρχει κάποιος άλλος ακόμα πιο παλιάνθρωπος.
Δεν χόρταινα να βλέπω την Εριέττα στη σκηνή της με το Λουκά. Γλυκύτατη και πολύ καλοπαιγμένη, αν και δεν καταλαβαίνω αυτή την πρεμούρα του Λουκά, σχεδόν μόλις βγήκε από το κώμα η αδερφή του να την βομβαρδίσει με όλες τις εξελίξεις, ακόμα και τις δρακουλίσιες. Δεν παραπονιέμαι όμως. Αντιστρέφω τη φράση που έγραψε, νομίζω, η tzibirdika: ας τη χαρώ την Εριέττα τουλάχιστον με τον αδερφό της, αφού με τον αγαπημένο της τη βλέπουμε μόνο σε κάτι μονόλεπτα.
Και κλείνω με μια παρατήρηση πιο πρακτική: βλέποντας σήμερα την κυρία Πολυχρονίδη και την κυρία Λάμπου επιβεβαιώθηκε μια πεποίθηση που έχω από παλιά: ότι οι ωραίες γυναίκες, όσο πιο άβαφες, τόσο πιο όμορφες είναι. Μακάρι να το λάμβαναν πιο σοβαρά υπόψη τους οι μακιγιέρ αυτό.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Παρ Νοε 11, 2011 10:45 pm

fay66 έγραψε:Προσωπικά θα διαφωνήσω με την kitty σε όσα έχει σχέση με το Λουκά.
Ναι ο Λουκάς βοηθήθηκε από τον Πέτρο. Γιατί όμως; Μήπως επειδή νόμιζε ότι αυτός και η παρέα του είχαν σκοτώσει τον πατέρα του; Ναι.
Ο Ρούσσος μπορεί να μας το παίζει και στο Λουκά αφυψηλού αλλά μόλις ειδε τον Αραβαντινό μπροστά του κόντεψε να πάει μια ώρα αρχίτερα στον συνωνώματό του τον Αγιο-Πέτρο .
Ο Λουκάς από την άλλη πάντα από μικρός τον σεβόταν και τον εκτιμούσε.Ποτέ δεν του είχε φερθεί άσχημα. Απεναντίας άκουγε πολύ προσεχτικά τη γνώμη του και την άποψή του. Τον είχε πραγματικά για πατέρα και τον θεωρούσε έτσι.
Όμως και ο Πετράν δεν τους είχε αποκρύψει και λίγα. Μεγάλωσαν όλα τα παιδιά νομίζοντας ότι αυτά ευθύνονταν για το θάνατο του Φώτη όταν ό ίδιος γνώριζε ότι είχε σκοτωθεί από πάλη με τον Μάνο. Εκεί όταν αποκαλύφτηκε η αλήθεια και η συμμετοχή του Ρούσσου τότε πάλι τον δικαιολόγησε. Μπορεί να του μίλησε και αυτό ήταν απόλυτα λογικό αλλά η εκτίμηση και η αγάπη του προς αυτόν πάντα υπήρχαν. Πήγε από την άλλη μαζί του και ενάντια στη γυναίκα που λάτρευε γιατί ναι μεν πίστευε στην αθωότητα της Αντιγόνης , αλλά από την άλλη είχε εμπιστοσύνη στην παλιά αλεπού.
Μη λέμε λοιπόν ότι φέρθηκε αχάριστα απέναντί του. Η όλη κόντρα ξέσπασε όταν είδε τη φωτογραφία , αποκαλύφτηκε και η συμμετοχή του πραγματικού του πατέρα και του Πέτρου στην παλιά παρέα , αλλά κυρίως όταν μαθεύτηκε ότι ήταν υιοθετημένος. Και καλά όταν ήταν μικρός δεν του είπε τίποτα. Τώρα που είχε γίνει κοτσάμ μου άντρας δεν μπορούσε ο Ρούσσος να του πει την αλήθεια και για την υιοθεσία και για την Εριέττα;
Και καλά κατηγορούμε το Λουκά για αχαριστία. Ο Ρούσσος ως πιο μεγάλος και ως πιο σοφός λοιπόν , δεν θα έπρεπε να κατανοήσει το Λουκά για όλες του τις αντιδράσεις; Δεν μπορούσε να καταλάβει ότι ο προστατευόμενός του κάποια στιγμή θα ζητούσε εξηγήσεις; Και καλά ο Λουκάς το τραβά. Ο Ρούσσος τι έκανε; Αντί να του πει τότε με την εκταφή ότι ξέρεις κάτι έτσι και έτσι έγιναν τα πράγματα τον έστειλε και στο πειθαρχικό.
Και αφού όπως λέει μεγάλωσε στα χέρια του , δεν ξέρει ότι ο Λουκάς είναι ηθικό στοιχείο και δεν θα υποστήριζε ποτέ την Εριέττα αν έλεγε ψέματα για τη Μελίτα; Θυμήσου πώς συμπεριφερόταν στη μητέρα του Φώτη. Θυμήσου πώς κόντεψε να τινάξει την προσωπική ζωή του στον αέρα εξαιτίας της Αντιγόνης.
Όσο για το Ρούσσο σήμερα.Μη χάσει , έριξε όλα τα λάθη στον Αραβαντινό. Ναι γιατί έτσι ξαφνικά του τη σβούριξε του ανθρώπου , παράτησε παιδιά και εξαφανίστηκε. Κάποιο άλλο λάκκο έχει η φάβα και ο Πέτρος φοβάται. Και τι κάνει λοιπόν; Προσπαθεί να διαβάλλει τον Αραβαντινό-μιλάει ο αμεμπτου πρωτότυπου ηθικής και χαρακτήρα- στο Λουκά. Σπέρνει αμφιβολίες για να εναντιωθεί ο Λουκάς απέναντι στον πατέρα του. Ας περιμένουμε να ακούσουμε και την άλλη πλευρά γιατί ξαφνικά ένας άνθρωπος δεν παρατάει παιδιά στα καλά καθούμενα. Και ο Ρούσσος δεν είναι και το πιο άγιο άτομο που υπάρχει!!(Εδώ πήγαινε να φάει την περιουσία του Νικόλα , ποιανού του Νικόλα , που έσωσε τη ζωή της εγγόνας του.Και μη μου πεις ότι το έκανε για να μην πάρει δεκάρα η Νταίζη. Μόλις αυτή καβατζάρισε τα 30 θα μπορούσε να το δώσει στο Νικόλα. Αλλά τι , με 2 εκατομμυριάκια τώρα;


Ωραία , ο Πέτρος είχε τύψεις. Δείχνει συνείδηση, δεν είναι κατακριτέο. Κακώς βασικά, γιατί δεν πυροβόλησε αυτός τον Αραβαντινό, αλλά ο Λύτρας. Ο Λύτρας είναι αυτός που θα έπρεπε να έχει τις τύψεις. Και άλλοι άνθρωποι έχουν τύψεις ., συνήθως όμως δεν φροντίζουν όμως να εξασφαλίσουν με τέτοιο τρόπο παιδιά με τα οποία δεν έχουν κάποια συγγένεια. Ο Πέτρος φέρθηκε άριστα σε παιδιά στα οποία δεν είχε καμιά υποχρέωση. Και ναι,την είδα την αφοσίωση του Λουκά στο πρόσωπο του Πέτρου....φάνηκε όταν του φέρθηκε με το χειρότερο τρόπο πέρσι. Αυτό ήταν το ευχαριστώ του για ό,τι έκανε για αυτόν...

Η αλήθεια και η αλήθεια...κολοκύθια. Μια χαρά έκρυψε την αλήθεια από τη Μαρίλια ο Λουκάς όταν του το ζήτησε η Εύα. Μια χαρά δεν της είπε για χρόνια ότι ο Μάνος ήταν πατέρας της γιατί του το ζήτησε η Εύα. Η Μαρίλια όμως δεν έπεσε να τον φάει όταν το έμαθε.

Μια χαρά μπορεί να κρύψει ο Λουκάς την αλήθεια όταν θεωρεί ότι πρέπει να το κάνει....να σου θυμίσω την περίοδο της αμνησίας που ΔΕΝ είχε;

Μια χαρά έκρυψαν το θάνατο του Στέλιου από την αστυνομία...για να μην πάει ο Λουκάς φυλακή όπως ο Χρήστος. Μια χαρά έκρυψαν την παιδική πορνογραφία που προσππαθησε να φορτώσει η Νόρα στον Στέλιο. Πάντα ήταν εκεί ένας Ρούσσος για να τους ξελασπώνει και να τους δικαιολογεί. Είδαι πόσο πολύ του το αντεπόδωσαν όταν χρειάστηκε. Τον παρακαλούσε να σταματήσουν τον πόλεμο ο Ρούσσος...τίποτα ο Λουκάς. Μέχρι και να παραιτηθεί από τη δικηγορία πρότεινε ο Ρούσσος....τίποτα ο άγιος Λουκάς. pff

Σε ό,τι αφορά το Φώτη, ο Μάνος ήταν ο κύριος υπεύθυνος. Είδες ποτέ την παρέα να βγάζει λόγους τάξης και ηθικής στον Μάνο για περισσότερο από 5 λεπτά; Όοοοοχι, γιατί ο Μάνος ήταν μέλος της παρέας. Και ως γνωστόν η παρέα μπορεί να κάνει ό,τι γουστάρει....αλλά κανείς δεν μπορεί να κάνει στην παρέα ό,τι γουστάρει.

Δύο μέτρα και δύο σταθμά.


Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Νοε 11, 2011 10:56 pm

Kitty έγραψε:
Ωραία , ο Πέτρος είχε τύψεις. Κακώς βασικά, γιατί δεν πυροβόλησε αυτός τον Αραβαντινό, αλλά ο Λύτρας. Ο Λύτρας είναι αυτός που θα έπρεπε να έχει τις τύψεις. Και άλλοι άνθρωποι έχουν τύψεις, συνήθως δεν φροντίζουν όμως να εξασφαλίσουν παιδιά με τα οποία δεν έχουν κάποια συγγένεια. Ο Πέτρος φέρθηκε άριστα σε παιδιά στα οποία δεν είχε καμιά υποχρέωση. Και ναι,την είδα την αφοσίωση του Λουκά στο πρόσωπο του Πέτρου....φάνηκε όταν του φέρθηκε με το χειρότερο τρόπο πέρσι. Αυτό ήταν το ευχαριστώ του για ό,τι έκανε για αυτόν...
Ο Λαζαρίδης πυροβόλησε, όχι ο Λύτρας...
Kitty έγραψε:Η αλήθεια και η αλήθεια...κολοκύθια. Μια χαρά έκρυψε την αλήθεια από τη Μαρίλια ο Λουκάς όταν του το ζήτησε η Εύα. Μια χαρά δεν της είπε για χρόνια ότι ο Μάνος ήταν πατέρας της γιατί του το ζήτησε η Εύα. Η Μαρίλια όμως δεν έπεσε να τον φάει όταν το έμαθε.
Ο Λουκάς έμαθε για την Μαρίλια μετά την επιστροφή της Εύας στην Ελλάδα... Ο Νικόλας ήταν αυτός που το υποψιαζόταν για χρόνια...
Kitty έγραψε:Μια χαρά μπορεί να κρύψει ο Λουκάς την αλήθεια όταν θεωρεί ότι πρέπει να το κάνει....να σου θυμίσω την περίοδο της αμνησίας που ΔΕΝ είχε;
Συγκρίνεις την περίοδο της αμνησίας με τα χρόνια που ο Ρούσσος έκρυψε την αλήθεια από το Λουκά; Δεν είναι ακριβώς το ίδιο, αν και έχουμε πάλι απόκρυψη της αλήθειας...
Kitty έγραψε:Σε ό,τι αφορά το Φώτη, ο Μάνος ήταν ο κύριος υπεύθυνος. Είδες ποτέ την παρέα να βγάζει λόγους τάξης και ηθικής στον Μάνο για περισσότερο από 5 λεπτά; Όοοοοχι, γιατί ο Μάνος ήταν μέλος της παρέας. Και ως γνωστόν η παρέα μπορεί να κάνει ό,τι γουστάρει....αλλά κανείς δεν μπορεί να κάνει στην παρέα ό,τι γουστάρει.
Δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια πόσο διήρκησαν οι λόγοι της παρέας προς το Μάνο, ξέρω όμως πως η απομόνωσή του διήρκησε αρκετά...
Kitty έγραψε:Δύο μέτρα και δύο σταθμά.
Καλως ήρθες στις συζητήσεις μας!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης