Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

+33
Dimitraaa
taradoula
nefelik
polykarpos
Foulitsa
maraki_ch
filizza
νοριτσα
lizzie
kapetanissa
gxnel
evaki16
Καρ-Mik
dm10811
ΣΨ1
Ezantakou
alex1
marakii
fay
roria
edem4ever
trelli petrakitsa
sarita
ειρηνη7
tzibirdika
fay66
ILISAM
JESSIE
Kornilia_Petrakitsa
evanna
Kitty
loukasnora
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογείστε το σημερινό επεισόδιo

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap41%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 41% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap26%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 26% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap9%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 54
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Σαβ Νοε 12, 2011 12:57 am

ΣΨ1 έγραψε:
alex1 έγραψε:Η Νταίζη kitty απλά,έδωσε την εντολή για να σκοτωθεί η Εύα δεν πέταξε εκείνη το τούβλο lmao αν ήταν εκείνη το εκτελεστικό όργανο να είσαι σίγουρη οτι θα την ειχε πετύχει.

Συγνώμη για το
off topic

Καλα αν ηταν εκεινη το εκτελεστικο οργανο δεν θα ειχε χρησιμοποιησει τουβλο,
θαπαιρνε κατευθειαν τηλεκατευθυνομενο πυραυλακι lmao η Νταιζουλα δεν
κανει μισα πραγματα!!Καλα οσο θυμαμαι που το δηλητηριο για τον Μπελλο το ειχε
μαζι με ζαχαρη και καφε στην κουζινα.....προχω καταστασεις λεμε!!

xoxo xoxo Πιο προχω δε γινεται!!!!!!!!!!
Τηλεκατευθυνομενο πυραυαλακι λεει!!!!!!!!!! xoxo xoxo
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από alex1 Σαβ Νοε 12, 2011 12:58 am

ΣΨ1 έγραψε:
alex1 έγραψε:Η Νταίζη kitty απλά,έδωσε την εντολή για να σκοτωθεί η Εύα δεν πέταξε εκείνη το τούβλο lmao αν ήταν εκείνη το εκτελεστικό όργανο να είσαι σίγουρη οτι θα την ειχε πετύχει.

Συγνώμη για το
off topic

Καλα αν ηταν εκεινη το εκτελεστικο οργανο δεν θα ειχε χρησιμοποιησει τουβλο,
θαπαιρνε κατευθειαν τηλεκατευθυνομενο πυραυλακι lmao η Νταιζουλα δεν
κανει μισα πραγματα!!Καλα οσο θυμαμαι που το δηλητηριο για τον Μπελλο το ειχε
μαζι με ζαχαρη και καφε στην κουζινα.....προχω καταστασεις λεμε!!


lmao lmao Φτου ,να μην σε ματιάσω σήμερα!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από ΣΨ1 Σαβ Νοε 12, 2011 1:05 am

Ευχαριστω παιδια!!Παντως το επεισοδιο σημερα δεν ηταν για τοσο γελιο !Οι περισσοτερες σκηνες ηταν ιδιαιτερα φορτισμενες,αλλα αυτο το χιουμορ της Ακριτα και ο τροπος που εχουν να χειριζονται αυτες τις σκηνες ειναι μοναδικος.Γι αυτο τρελαινομαι γι αυτη τη σειρα και ααααααααααχχχ ποσο θα μου λειψει δεν λεγεται!!Και αντε μετα να περιμενουμε να παιχτει κατι αναλογο!
Ελπιζω να μην το διαβασει αυτο η clarabelle lmao

ΣΨ1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : Πολλές

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από gxnel Σαβ Νοε 12, 2011 1:18 am

εμενα μου αρεσε σημερα το επεισοδιο...

για τον Ρουσσο...μπορει ισως σε καποια σημεια απο τα οσα ειπε στον Λουκα να εχει δικιο...βεβαια και ο ιδιος δεν εχει κανει λιγα..τα οποια αναφερει η fay66 και συμφωνω με οσα λεει απολυτα....και καλο θα ηταν ο Ρουσσος να μην πεταει ετσι τις απειλες και τις ειρωνιες γιατι να δουμε τι θα κανει και τι θα πει και αυτος οταν θα μαθει οτι δεν την κατηγορουν αδικα την κορουλα του...αιντε...


ειχαμε το δραμα της Νταιζης σημερα σε ολο του το μεγαλειο...μου αρεσε η Πολυχρονιδη σημερα αρκετα...και κει που εκαψε το μαγαζι(επρεπε να παρει και ενα μπουκαλι βοτκα για το δρομο τα εκαψε ολα και αυτη)...και με το "Σταχτη Χρηστο μου" και με την αντιδραση της στο σπιτι....και βρηκα εξαιρετικη τη σκηνη με την Αντιγονη...ηταν και οι 2 πολυ καλες...

ψαχνω το φωτοστεφανο του Χρηστου...αν το εχετε δει πουθενα...εγκωσα να ακουω για την καλοσυνη του !
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 103275

μωρε Αμαλια μου και συ...τι ελαφρυ ηρεμιστικο δινεις στην κορη σου?δως της εκει περα 4πλη δοση να την πιασει....αφου την βλεπεις ειναι αλλου ντ'αλλου...και τι πεταξε το μελιτονι?ολοι την ιδια τυχη θα χουν?εμ βεβαια οσο κυκλοφορεις εσυ ελευθερη και με το οπλο στον κηπο να βγαζει ριζες μεχρι και ο ταχυδρομος πρεπει να φοβαται...ο χαρος βγηκε παγανια εισαι λεμε!!!

η Στελλα με εχει κουρασει....

η Ερι συνηλθε και απορω πως αντεξε με οσα της ελεγε ο Λουκας...

κορυφαιο το "ηρθες Αστερι μου".."ηρθα φεγγαρι μου"
Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 191984 Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 191984 Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 191984


put the οπλο down slowly Νταιζαρααα!!!!
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από fay Σαβ Νοε 12, 2011 1:38 am

400 και κάτι επεισόδια βλέπουμε τη Νταίζη στη σειρά, πρώτη φορά είδα σκηνή της που με συγκίνησε. Όταν έμαθε για το Χρήστο ήταν ανατριχιαστική η αντίδρασή της. Η Πολυχρονίδη εξαιρετική και φυσικά η κυρία Παπαδημητρίου όπως πάντα. Ξεχνούσες ό,τι είχες δει μέχρι τώρα κι έβλεπες απλά δυο γυναίκες, μάνα και κόρη, και η πρώτη να παρηγορεί και να αγκαλιάζει τη δεύτερη. Η Αντιγόνη τελευταία φέρεται κάπως σαν μητέρα αλλά για πρώτη φορά και η Νταίζη δέχτηκε την αγκαλιά της. Ερμηνευτικά πολύ ωραία η σκηνή και ομολογώ ότι δεν το περίμενα να συμπονέσω τη Νταίζη. Παραδέχομαι όμως ότι έχει κι αυτή το αδύναμο σημείο της όπως όλοι οι άνθρωποι γιατί ό,τι και να έχει κάνει δεν έχει αποκοπεί και από το ανθρώπινο είδος. Είδαμε στο σημερινό κάποιες ευαίσθητες χορδές της αν και εξακολουθώ να θεωρώ ότι αυτό το χαρακτήρα δεν τον έπλασαν καλά σε σημείο να μην πείθει ούτε σαν απόλυτη κακιά ούτε σαν μετανιωμένη αμαρτωλή. Το μόνο που με έκανε να τη λυπηθώ και να συγκινηθώ με τον πόνο της ήταν η ερμηνεία της Πολυχρονίδη.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από kapetanissa Σαβ Νοε 12, 2011 1:42 am

Να ευχαριστήσω, τη roria πρωτίστως, που μπήκε μέσα στο κεφάλι μου και έγραψε ακριβώς όσα σκεφτόμουν και χτες και σήμερα (ελπίζω καλή μου να μη χάθηκες εκεί μέσα... sisi) και στη συνέχεια να πω ότι συμφωνώ εκθύμως και με τις κυρίες dm, ΣΨ και καρ-μικ... Cool

Πολύ σας ευχαριστώ που με βγάζετε απ'τον κόπο να γράφω πολλά!

Θα σημειώσω μόνο, ότι η λογική (μου?) λέει: δεν μπορούμε να κατηγορούμε κάποιον ο οποίος δρα με βάση όσα γνωρίζει (Λουκάς), στραβώνουμε κανονικότατα με όποιον -κατ'επανάληψιν- αποκρύπτει και χειραγωγεί (Ρούσσος), πετάμε σε άλλο γαλαξία το περιβόητο Αστέρι, που παρατάει την οικογένειά της και τρέχει να σώσει και αδιαφορούμε για το "δράμα" του μικροφώνου, δεν πείθει. Εξαιρετικές ερμηνείες (fay, συμφωνώ αρκετά), αλλά φαντάσου, τόσο σαλάτα η ιστορία κι οι αντιδράσεις, που δεν δένουν πια...
Και ένας υπέροχος Στεφ. Ας του 'διναν σκηνές και κείμενο του καψερού, στάχτη τον έχουνε κάνει. Ένα φεγγάρι είπε σήμερα, λιώσαμε, ένα λεφτάκι με τον Αραβαντινό, μιλάγαν και τα γένια του, και ασχολούμαστε με το μικρόφωνο...
Ποιά Εύα και ποιός Λευτέρης και ποιά σχέση και..... κρίμα.

Άντε καληνύχτες.... GN1


ΥΓ άναψε ο σχολιασμός...
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από roria Σαβ Νοε 12, 2011 2:17 am

Αν όντως έχω μπει μέσα στο κεφάλι σου, αγαπημένη μου, ελπίζω να μη βγω καθόλου σύντομα γιατί θα περάσω συναρπαστικά!
Κι εγώ σε ευχαριστώ γιατί με τρεις αράδες και με την εντελώς δική σου αμεσότητα είπες πράγματα που θα χρειαζόμουν ενδεχομένως ένα κατεβατό για να τα εξηγήσω και επιπλέον, επειδή είναι γνωστές οι αδυναμίες μου ^^ , το παίζω και λίγο αποστασιοποίηση στα σχόλια, από φόβο μη μου βγουν μονόπαντα τελείως! sisi
Χίλια συγγνώμη για το off-topic...
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από lizzie Σαβ Νοε 12, 2011 2:31 am

evaki16 έγραψε:Eμενα απ΄το επεισόδιο μου την έδωσε πάρα πολύ η κραυγή της Νταίζης... κάποτε είχε φωνάξει η Εύα έτσι για τον Μάνο και τώρα η Νταιζάρα για τον Χρήστο... Ε μην τα ισοπεδώνουμε ΟΛΑ!!! Είπαμε!!!

Πλάκα κάνεις?Εγώ ανατρίχιασα με αυτήν την κραυγή και γενικώς με την ερμηνεία της Πολυχρονίδη!!! Όσο για την κραυγή της Εύας, μόνο αυτή έχει δικαίωμα και λόγους να βγάζει κραυγές? Άσε που το να έχεις κάψει τον μόνο άνθρωπο που αγάπησες είναι ολίγον τι χειρότερο απ' το να τον πιάνεις να σε απατά μια νύχτα πριν το γάμο σας! (κ τα δύο ασ' τα να πανε είναι δηλ).
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από νοριτσα Σαβ Νοε 12, 2011 2:43 am

Το επεισοδιο το ψηφισα εξαιτιας των πολυ καλων ερμηνειων ( Σταυρου, Πολυχρονιδη, Παπαδημητριου, Κατρανιδη, Λαμπου και Πεφανη) γιατι ως προς το σεναριο παρ'το αυγο και κουρεφτο!!

kapetanissa: Και ένας υπέροχος Στεφ. Ας του 'διναν σκηνές και κείμενο του καψερού, στάχτη τον έχουνε κάνει. Ένα φεγγάρι είπε σήμερα, λιώσαμε, ένα λεφτάκι με τον Αραβαντινό, μιλάγαν και τα γένια του, και ασχολούμαστε με το μικρόφωνο...

: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από filizza Σαβ Νοε 12, 2011 10:43 am

Δε το πιστεύω, ...τη γκαντεμιά μου μέσα.....Μια μέρα δεν είδα επεισόδιο και έχει πάρει φωτιά το Forum!!!..
Πολύ ωραίοι οι χθεσινοί σας σχολιασμοί..ζήλεψα που δεν συμμετείχα και γω στην παρεούλα....
Ενδιαφέρον φαίνεται να ήταν το επεισόδιο..Με την πρώτη ευκαιρία θα το δω!

Πάντως και τον πρωϊνό καφέ μου που τον ήπια μαζί σας, τον ευχαριστήθηκα..Καλή σας μέρα!
filizza
filizza
Τουρίστας
Τουρίστας

Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από maraki_ch Σαβ Νοε 12, 2011 11:11 am

Πω πω, απο τους καλυτερους και πιο πλουσιους (απο αποψη περιεχομενου) σχολιασμους επεισοδιου!!! Ο,τι καλυτερο για συντροφια με το πρωινο καφεδακι!!!! Μεχρι που με παρασυρατε να περασω κι εγω μια (γραπτη) βολτα απο'δω, μιας και φετος δεν με πολυεμπνεουν τα επεισοδια για σχολιασμο!!
Κατα γενικη ομολογια, προσυπογραφω το σχολιασμο της Evannaς στη σελιδα 1!!
Και γενικοτερα ολους τους παρεμφερεις!!
Συμφωνω κι εγω οτι η Νταιζη χρειαζεται απο φυλακη, μεχρι να την πατησει τανκ, αλλα ομολογουμενως, οι σκηνες της σημερα ηταν η μια καλυτερη απο την αλλη.. Δεν εχει βεβαια καμια σχεση με τους λογους για τους οποιους ξεκινησα κι εγω να βλεπω Μυστικα πριν καμποσα χρονια, αλλα οφειλω να παραδεχτω, οτι ηταν ανατριχιαστικες ολες οι σκηνες της.. και συμφωνω επισης, στο οτι θα ηταν η απολυτη τιμωρια γι'αυτην να ειναι αληθινος ο θανατος του Χρηστου, γιατι καποιος με λιγο πιο πονηρο μυαλο (ολα τα περιμενω πια), θα μπορουσε να σκεφτει ακομα και οτι ολο αυτο ηταν σκηνοθετημενο απο καποιον.. να καταληξει δλδ η αστυνομια οτι ο Χρηστος καηκε, ετσι ωστε να μπορουν πολυ ευκολα να εξαφανιστουν με την αγαπη του.. Απο την αρχη που διαβασα τη συγκεκριμενη εξελιξη στις περιληψεις, το σκεφτηκα, αλλά στην τελικη, ποια ειμαι εγω να υποθεσω κατι τετοιο??? Αφηστε, που δεν μας εχουν δωσει και λαβες για να κανουμε δευτερες, τριτες κ.ο.κ σκεψεις... cake
Ξετρελαθηκα με Λουκα κ Στεφανο να κανουν γλυκες... Οπως και η σκηνη με Λουκα κ Εριεττα ηταν ομορφη, αν και δε νομιζω πως ειναι ακομα σε θεση να λαμβανει τετοια νεα η κοπελα.. και επισης, περιμενα πρωτα να της πει τα νεα για τον πατερα τους και μετα για το Χρηστο (ακα, απο αποψη βαρυτητας)!!!
Το Θανο δε θα τον σχολιασω.. Ημαρτον με τον τρελο.. Ασε που δε μ'αρεσουν τα αρκουδοειδη..
Οσο για το θεμα του Αραβαντινου, δεν εχω ακομα πολυκαταληξει για το τι εχει παιχτει, αρα δεν εχω γνωμη ακομα, περα απο το οτι για ακομα μια φορα ο Λουκας προσπαθει να ειναι αντικειμενικος και δικαιος.. Μεχρι περισυ, μπορουσα ως ενα σημειο να αντιληφθω και να κατανοησω τον Πετρο.. Απο τα μεσα περιπου και μετα του προηγουμενου κυκλου και φετος ακομα πιο πολυ, με εχει βγαλει εξω απο τα ρουχα μου... Αλλά άλλο θεμα αυτο..
απο
Πολυ καλο, λοιπον, απο μενα το επεισοδιο!!! Μεγαλη η χαρα μου, που μετα απο καιρο, ξαναβαζω ποστ σε σχολιασμο επεισοδιου και απολαυστικοτοι οι σχολιασμοι των περισσοτερων απο εσας..... Love!

Muchos besos!!! Flkia

ΥΓ: Ε ρε Μάνος που σας χρειαζεται..... Razz
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Σαβ Νοε 12, 2011 11:13 am

ΣΨ1 έγραψε:Ααααααααααααααααα τωρα τα ειδα αυτα τα ωραια!!
Τι λες ωρε Kitty;;;;;;;;να με συμπαθας κιολας ,αλλα ειναι κουβεντες αυτες;;;Μπας και νομιζεις οτι τα τουβλα ειναι τηλεκατευθυνομενα;;τι θα πει αμα ηθελε θα την σκοτωνε χωρις εφε;;Για πηγαινε στην ταρατσα του σπιτιου σου και ριξε ενα τουβλο κατω ,για να καταλαβεις την δυναμη που πεφτει .Αποπειρα δολοφονιας το λεμε αυτο γλυκεια μου και ειναι ιδιαιτερα ειδεχθης σαν πραξη!

Eσυ γλυκειά μου μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι αν η Νταίζη ήθελε να σκοτώσει την Εύα πραγματικά θα το είχε κάνει. Δεν θα υπήρχαν προειδοποιήσεις, θα υπήρχε θάνατος...τόσο απλά.



Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Σαβ Νοε 12, 2011 11:18 am

alex1 έγραψε:
roria έγραψε:Κατ' αρχάς δεν έχουμε υπόψη μας ακόμα όλα τα δεδομένα, για να ξέρουμε τους λόγους που ανάγκασαν τον Αραβαντινό να μείνει τόσα χρόνια μακριά απο τα παιδιά του. Μπορεί αυτοί οι λόγοι να είναι πειστικοί, μπορεί όχι. Αν δεν τους μάθουμε πάντως, γνώμη δεν μπορούμε να εκφέρουμε.
Το να μην γνωρίζουν τόσα χρόνια τα δύο αδέρφια την ύπαρξη ο ένας του άλλου είναι από μόνο του επαρκής αιτία για να στραφούν εναντίον του Ρούσσου ο οποίος μάλιστα δεν σκόπευε να τους το αποκαλύψει και ποτέ. Κι αν ο Λουκάς είχε την τύχη να γίνει μέλος μιας παρέας που τα μέλη της είναι δεμένα περισσότερο κι από αδέρφια, αυτό είναι σπάνιο. Η Εριέττα, για παράδειγμα, δεν είχε την ίδια τύχη και από ό,τι έχουμε μάθει για το παρελθόν της μεγάλωσε μάλλον μοναχικά. Όσο για τις ευκαιρίες που δίνουν τα λεφτά (ένα μεγάλο θέμα ούτως ή αλλως), τις εκτιμά κανείς όταν είναι ενήλικος πια. Τα παιδιά έχουν περισσότερη ανάγκη από άλλα πράγματα. Κι από ό,τι έχουμε μάθει για τον Χατζημπούκλα τζούνιορ, μάλλον δεν ήταν και το καταλληλότερο πρόσωπο για να του εμπιστευθεί κανείς ένα παιδί.
Το διαίρει και βασίλευε είναι μια προσφιλής τακτική του Ρούσσου.Ακόμα και τώρα με το Λουκά, αυτό κάνει. Υποδαυλίζει τις ευαισθησίες και τα ερωτηματικά του για να τον στρέψει εναντίον του πατέρα του. Από την άλλη, προσωπικά συμπαθώ τα παιδιά της παρέας, αλλά δεν θα έλεγα ότι είμαι και φαν τους, ούτε βέβαια ότι δεν έχουν κι αυτά τα ελαττώματά τους, όπως όλοι οι άνθρωποι. Ποτέ όμως όσο βλέπω τη σειρά δεν έχει υποπέσει στην αντίληψή μου κάποια ύπουλη συμπεριφορά κάποιου από αυτά τα παιδιά, ούτε τα έχω δει ποτέ να διαβάλουν κανένα. Τον Ρούσσο τον κατηγόρησαν στα ίσια και υπέστησαν και τις συνέπειες. Δεν έκαναν τίποτα πίσω από την πλάτη του. Επομένως δεν θεωρώ δίκαιη τη σύγκριση.


roria συμφωνώ μέχρι τελείας!!!!!
: respect :


Μα βέβαια, τι λες τώρα....φαίνεται καθαρά ότι ο καημένος ο Αραβαντινός κρατήθηκε τόσα χρόνια μακριά για να μπορεί να πίνει τον καφέ του στο Άγιο Όρος με την ησυχία του, να δίνει χρήματα σε φιλανθρωπίες και τα σχετικά...τέτοιος άγιος άνθρωπος που είδε τον Πέτρο να πέφτει λιπόθυμος μπροστά του και τον άφησε να πεθάνει, σημάδευε την Αντιγόνη έτοιμος να την πυροβολήσει αν δεν έδινε την Εδέμ πίσω στα παιδιά που δεν είδε ποτέ, και στο τρέιλερ της Δευτέρας ρωτά τον Ρούσσο ποιόν θέλει να πυροβολήσει....μόνο για αγαθούς σκοπούς θα μπορούσε να λείψει. Σκοπούς πολυ πιο αγαθούς από τα να έχει εστω μια στοιχειώδη επαφή με τα παιδιά του.
lmao


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kitty στις Σαβ Νοε 12, 2011 11:27 am, 1 φορά

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Σαβ Νοε 12, 2011 11:26 am

Και σε όσους αναρωτιούνται πότε ακριβώς η Εύα μοίραζε τα λεφτά του γιού της... .αναφέρομαι σητν περίοδο που η Εύα μοίραζε τα εκατομμύρια του γιού της σαν να ήταν κουλούρια Θεσσαλονίκης στους φίλους της που είχαν ανάγκη....καθώς και στην ιδέα της να αγοράσει την Εδέμ με τα λεφτά του γιού της.

Αυτό νομικώς λέγεται κατάχρηση.

Ο Νικόλας και ο Λουκάς της έκαναν μια νύξη κάποια στιγμή ότι τα λεφτά είναι του Άγγελου και δεν πρέπει να τα πειράζει....αλλά η Εύα το χαβά της....''Η Εδέμ είναι το όνειρό μου και θα την πάρω πίσω....ο Άγγελος θα είναι μια χαρά''.

Η ιδέα να δώσει από τα χρήματα που έβγαλε η ίδια από την ιδιαιτέρως εξαντλητική εργασία του μοντέλου....δεν της πέρασε φυσικά από το ....''μυαλό.''.

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Σαβ Νοε 12, 2011 11:45 am

Tόση κακία απέναντι σε ένα χαρακτήρα που πέρασε τα πάνδεινα ως παιδί χωρίς να φταίει σε τίποτα, δεν την καταλαβαίνω. Δεν υποστηρίζω ότι θα έπρεπε κανείς να συμπαθήσει ντε και καλά την Νταίζη με όλα αυτά που έκανε....από το να την αντιπαθεί όμως μέχρι να εύχεται την απόλυτη καταστροφή της υπάρχει τεράστιο χάσμα.

Πόσο εύκολο είναι αλήθεια να δείχνεις με το δάκτυλο ανθρώπους που όταν εσύ περιστοιχιζόσουν από οικογένεια και φίλους αυτοί πάλευαν να επιζήσουν στον υπόνομο...και έμαθαν να ζητούν χρήματα για να αισθάνονται ασφάλεια...για να μην μπορεί να τους εκμεταλλευτεί κανείς...για να πάρουν την όποια εξουσία από αυτούς που με τα χρήματά τους αγόραζαν και πούλαγαν.

Αν ήταν να μπει η Νταίζη στη φυλακή τότε θα έπρεπε να μπουν επίσης στη φυλακή και όσοι την έβλαψαν όταν ήταν μικρή. Η και τα δύο ή τίποτα. Επιλεκτική τιμωρία δεν υφίσταται.

Η Νταίζη θα έχει το ακραίο τέλος που ταιριάζει στην ακραία ιδιοσυγκρασία της....θα αυτοκτονήσει και θα πάρει και τον Χρήστο μαζί της. Για να είναι για πάντα μαζί...

happy end δεν θα μπορούσε να έχει με τον δρόμο που είχε πάρει.


Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Σαβ Νοε 12, 2011 11:56 am

maraki_ch έγραψε:Πω πω, απο τους καλυτερους και πιο πλουσιους (απο αποψη περιεχομενου) σχολιασμους επεισοδιου!!! Ο,τι καλυτερο για συντροφια με το πρωινο καφεδακι!!!! Μεχρι που με παρασυρατε να περασω κι εγω μια (γραπτη) βολτα απο'δω, μιας και φετος δεν με πολυεμπνεουν τα επεισοδια για σχολιασμο!!
Κατα γενικη ομολογια, προσυπογραφω το σχολιασμο της Evannaς στη σελιδα 1!!
Και γενικοτερα ολους τους παρεμφερεις!!
Συμφωνω κι εγω οτι η Νταιζη χρειαζεται απο φυλακη, μεχρι να την πατησει τανκ, αλλα ομολογουμενως, οι σκηνες της σημερα ηταν η μια καλυτερη απο την αλλη.. Δεν εχει βεβαια καμια σχεση με τους λογους για τους οποιους ξεκινησα κι εγω να βλεπω Μυστικα πριν καμποσα χρονια, αλλα οφειλω να παραδεχτω, οτι ηταν ανατριχιαστικες ολες οι σκηνες της.. και συμφωνω επισης, στο οτι θα ηταν η απολυτη τιμωρια γι'αυτην να ειναι αληθινος ο θανατος του Χρηστου, γιατι καποιος με λιγο πιο πονηρο μυαλο (ολα τα περιμενω πια), θα μπορουσε να σκεφτει ακομα και οτι ολο αυτο ηταν σκηνοθετημενο απο καποιον.. να καταληξει δλδ η αστυνομια οτι ο Χρηστος καηκε, ετσι ωστε να μπορουν πολυ ευκολα να εξαφανιστουν με την αγαπη του.. Απο την αρχη που διαβασα τη συγκεκριμενη εξελιξη στις περιληψεις, το σκεφτηκα, αλλά στην τελικη, ποια ειμαι εγω να υποθεσω κατι τετοιο??? Αφηστε, που δεν μας εχουν δωσει και λαβες για να κανουμε δευτερες, τριτες κ.ο.κ σκεψεις... cake
Ξετρελαθηκα με Λουκα κ Στεφανο να κανουν γλυκες... Οπως και η σκηνη με Λουκα κ Εριεττα ηταν ομορφη, αν και δε νομιζω πως ειναι ακομα σε θεση να λαμβανει τετοια νεα η κοπελα.. και επισης, περιμενα πρωτα να της πει τα νεα για τον πατερα τους και μετα για το Χρηστο (ακα, απο αποψη βαρυτητας)!!!
Το Θανο δε θα τον σχολιασω.. Ημαρτον με τον τρελο.. Ασε που δε μ'αρεσουν τα αρκουδοειδη..
Οσο για το θεμα του Αραβαντινου, δεν εχω ακομα πολυκαταληξει για το τι εχει παιχτει, αρα δεν εχω γνωμη ακομα, περα απο το οτι για ακομα μια φορα ο Λουκας προσπαθει να ειναι αντικειμενικος και δικαιος.. Μεχρι περισυ, μπορουσα ως ενα σημειο να αντιληφθω και να κατανοησω τον Πετρο.. Απο τα μεσα περιπου και μετα του προηγουμενου κυκλου και φετος ακομα πιο πολυ, με εχει βγαλει εξω απο τα ρουχα μου... Αλλά άλλο θεμα αυτο..
απο
Πολυ καλο, λοιπον, απο μενα το επεισοδιο!!! Μεγαλη η χαρα μου, που μετα απο καιρο, ξαναβαζω ποστ σε σχολιασμο επεισοδιου και απολαυστικοτοι οι σχολιασμοι των περισσοτερων απο εσας..... Love!

Muchos besos!!! Flkia

ΥΓ: Ε ρε Μάνος που σας χρειαζεται..... Razz


Μα ναι....ο Λουκάς προσπαθεί να είναι δίκαιος με τον πατέρα του που τόσα χρόνια δεν ενδιαφέρθηκε να του στείλει ένα γράμμα και ξαφνικά έρχεται από το πουθενά να το παίξει προστάτης ετεροχρονισμένα....ενώ παράλληλα προσπαθεί να είναι άδικος με τον άνθρωπο που του στάθηκε σαν πατέρας ενω δεν είχε καμία υποχρέωση. pff

Και κυρίως....ο Λουκάς προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του ότι έχει δίκιο σε όλα και δεν μπορεί να ξεσυνηθίσει.

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Σαβ Νοε 12, 2011 12:05 pm

Διάβασα απο χτες κάποια σχόλια και είπα να το αφήσω αλλά δεν γίνεται...
Απαντηση μου λοιπόν προς την Kitty, μιας και οι απόψεις μ,ας διαφέρουν εντελώς..
Το να πάρει η οποιαδήποτε Εύα μια έκταση στην οποία θα μείνει και εκείνη και το παιδί της δεν νομίζω οτι λέγεται κατάχρηση.. τέλος πάντωςν το θέμα της Εύας δεν θέλω να το θίξω γιατί απο οτι βλέπω έοχυμε πολύ διαφορετικές απόψεις..

Εκεί που κολλαω είναι στη Νταίζη...
Η οποία δεν πήρε αγάπη.. δεν είχε οικογένεια.. καλά μέχρι εδω.. και επειδή δεν πήρε αγάπη, ζητάει χρήματα??
Το φυσιολογικό θα ήταν να ζητάει την αγάπη που δεν πήρε, αν όχι απο τη μάνα που την πλήγωσε, τουλάχιστον απο τα αδέρφια της., απο το ίδιο της το παιδί. όχι να προσπαθεί να τους φάει για να βγάλει όλο και περισσότερα...
Διαμάντια, κληρονομιές, με όποιο τίμημα.. συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω..
Και η Εύα μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον με ενδοοικογενειακή βία αλλά δεν πήρε αμπάριζα τομν κόσμο να ζητάει όσα στερήθηκε...
Νομίζω η Έζι το είπε, και συμφωνω απόλυτα μαζί της.. οποιος πέρασε άσχημα παιδικά χρόνια δεν σημαίνει οτι θα γίνει καθαρμα ούτε το αντίστροφο.. υπάρχει σαφώς ένα υπόβαθρο πίσω απο τις πράξεις του αλλά δεν μπορούμε να τα δικαιολογούμε όλα..
Αν η Νταίζη μεγαλώνοντας στον υπόνομο, όπως λες, σήμερα ζητούσε την αγάπη και την οικογένια που της στέρησαν,. θα ήμουν μαζί της...
Αλλά ζητώντας όλο και περισσοτερα χρήματα, ξεπουλώντας ακόμα και το παιδί της, μου προκαλεί αηδία σαν χαρακτήρας.. ότι και αν πέρασε...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από fay Σαβ Νοε 12, 2011 12:09 pm

Kitty έγραψε:
ΣΨ1 έγραψε:Ααααααααααααααααα τωρα τα ειδα αυτα τα ωραια!!
Τι λες ωρε Kitty;;;;;;;;να με συμπαθας κιολας ,αλλα ειναι κουβεντες αυτες;;;Μπας και νομιζεις οτι τα τουβλα ειναι τηλεκατευθυνομενα;;τι θα πει αμα ηθελε θα την σκοτωνε χωρις εφε;;Για πηγαινε στην ταρατσα του σπιτιου σου και ριξε ενα τουβλο κατω ,για να καταλαβεις την δυναμη που πεφτει .Αποπειρα δολοφονιας το λεμε αυτο γλυκεια μου και ειναι ιδιαιτερα ειδεχθης σαν πραξη!

Eσυ γλυκειά μου μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι αν η Νταίζη ήθελε να σκοτώσει την Εύα πραγματικά θα το είχε κάνει. Δεν θα υπήρχαν προειδοποιήσεις, θα υπήρχε θάνατος...τόσο απλά.



Το ότι κάποιοι από μας συγκινήθηκαν από τη σκηνή που η Νταίζη θρηνεί το θάνατο του Χρήστου οφείλεται αποκλειστικά στην ερμηνεία της Πολυχρονίδη. Δεν αναιρεί όμως το γεγονός ότι η Νταίζη έκανε δολοφονικές απόπειρες τόσο εναντίον της Εύας όσο και εναντίον του Μπέλλου και της Αντιγόνης. Αποπειράθηκε να δηλητηριάσει το Μπέλλο και καθόταν δίπλα του και έτρωγε ατάραχη σα να μη συνέβαινε τίποτα. Προσπάθησε να δηλητηριάσει και την Αντιγόνη με την ίδια απάθεια. Την Εύα μπορεί να μην ήθελε να τη σκοτώσει αλλά σίγουρα ήθελε να αποβάλει. Το δήλωσε και η ίδια ευθαρσώς. Το να προσπαθείς να σκοτώσεις ένα αγέννητο παιδί δεν είναι δολοφονία; Και το ότι μεγάλωσε όπως μεγάλωσε δικαιολογεί να εκβιάζει τους πάντες και να καταστρέφει ζωές και μάλιστα ανθρώπων που δεν την έβλαψαν; Πέρα από την Αντιγόνη που την πέταξε και από τον πατριό που τη βίαζε ποιος άλλος της έκανε κακό; Και γιατί τα έβαλε με όλους θεωρώντας ότι όλοι της χρωστάνε και όλα της ανήκουν;
Άλλο πράγμα είναι να μη συμπαθείς την παρέα και άλλο να υποστηρίζεις μια εκβιάστρια και εν δυνάμει δολοφόνο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από maraki_ch Σαβ Νοε 12, 2011 12:16 pm

Kitty έγραψε:
maraki_ch έγραψε:Πω πω, απο τους καλυτερους και πιο πλουσιους (απο αποψη περιεχομενου) σχολιασμους επεισοδιου!!! Ο,τι καλυτερο για συντροφια με το πρωινο καφεδακι!!!! Μεχρι που με παρασυρατε να περασω κι εγω μια (γραπτη) βολτα απο'δω, μιας και φετος δεν με πολυεμπνεουν τα επεισοδια για σχολιασμο!!
Κατα γενικη ομολογια, προσυπογραφω το σχολιασμο της Evannaς στη σελιδα 1!!
Και γενικοτερα ολους τους παρεμφερεις!!
Συμφωνω κι εγω οτι η Νταιζη χρειαζεται απο φυλακη, μεχρι να την πατησει τανκ, αλλα ομολογουμενως, οι σκηνες της σημερα ηταν η μια καλυτερη απο την αλλη.. Δεν εχει βεβαια καμια σχεση με τους λογους για τους οποιους ξεκινησα κι εγω να βλεπω Μυστικα πριν καμποσα χρονια, αλλα οφειλω να παραδεχτω, οτι ηταν ανατριχιαστικες ολες οι σκηνες της.. και συμφωνω επισης, στο οτι θα ηταν η απολυτη τιμωρια γι'αυτην να ειναι αληθινος ο θανατος του Χρηστου, γιατι καποιος με λιγο πιο πονηρο μυαλο (ολα τα περιμενω πια), θα μπορουσε να σκεφτει ακομα και οτι ολο αυτο ηταν σκηνοθετημενο απο καποιον.. να καταληξει δλδ η αστυνομια οτι ο Χρηστος καηκε, ετσι ωστε να μπορουν πολυ ευκολα να εξαφανιστουν με την αγαπη του.. Απο την αρχη που διαβασα τη συγκεκριμενη εξελιξη στις περιληψεις, το σκεφτηκα, αλλά στην τελικη, ποια ειμαι εγω να υποθεσω κατι τετοιο??? Αφηστε, που δεν μας εχουν δωσει και λαβες για να κανουμε δευτερες, τριτες κ.ο.κ σκεψεις... cake
Ξετρελαθηκα με Λουκα κ Στεφανο να κανουν γλυκες... Οπως και η σκηνη με Λουκα κ Εριεττα ηταν ομορφη, αν και δε νομιζω πως ειναι ακομα σε θεση να λαμβανει τετοια νεα η κοπελα.. και επισης, περιμενα πρωτα να της πει τα νεα για τον πατερα τους και μετα για το Χρηστο (ακα, απο αποψη βαρυτητας)!!!
Το Θανο δε θα τον σχολιασω.. Ημαρτον με τον τρελο.. Ασε που δε μ'αρεσουν τα αρκουδοειδη..
Οσο για το θεμα του Αραβαντινου, δεν εχω ακομα πολυκαταληξει για το τι εχει παιχτει, αρα δεν εχω γνωμη ακομα, περα απο το οτι για ακομα μια φορα ο Λουκας προσπαθει να ειναι αντικειμενικος και δικαιος.. Μεχρι περισυ, μπορουσα ως ενα σημειο να αντιληφθω και να κατανοησω τον Πετρο.. Απο τα μεσα περιπου και μετα του προηγουμενου κυκλου και φετος ακομα πιο πολυ, με εχει βγαλει εξω απο τα ρουχα μου... Αλλά άλλο θεμα αυτο..
απο
Πολυ καλο, λοιπον, απο μενα το επεισοδιο!!! Μεγαλη η χαρα μου, που μετα απο καιρο, ξαναβαζω ποστ σε σχολιασμο επεισοδιου και απολαυστικοτοι οι σχολιασμοι των περισσοτερων απο εσας..... Love!

Muchos besos!!! Flkia

ΥΓ: Ε ρε Μάνος που σας χρειαζεται..... Razz


Μα ναι....ο Λουκάς προσπαθεί να είναι δίκαιος με τον πατέρα του που τόσα χρόνια δεν ενδιαφέρθηκε να του στείλει ένα γράμμα και ξαφνικά έρχεται από το πουθενά να το παίξει προστάτης ετεροχρονισμένα....ενώ παράλληλα προσπαθεί να είναι άδικος με τον άνθρωπο που του στάθηκε σαν πατέρας ενω δεν είχε καμία υποχρέωση. pff

Και κυρίως....ο Λουκάς προσπαθεί να πείσει τον εαυτό του ότι έχει δίκιο σε όλα και δεν μπορεί να ξεσυνηθίσει.


Kitty, σεβαστες οι αποψεις ολων εδω περα, αλλά πραγματικα δεν μπορω να ακολουθησω αυτον τον ειρμο.. Ο καθενας βεβαια δικαιουται να λαμβανει οπως νομιζει το καθετι, αλλα μου ειναι δυσκολο να κατανοησω την ισοπεδωση του χαρακτηρα του Λουκα, ετσι οπως τον παρουσιαζεις..
Φυσικα και ο Πετρος σταθηκε και βοηθησε το Λουκα και με το παραπανω, αλλά φυσικα επισης, και ο Λουκας εχει αναγνωρισει αυτη του τη βοηθεια.. Αλλά δεν ειναι και λιγο, απο τη μια να μαθαινεις πως εχεις μια αδερφη, οτι σου εχουν σκοτωσει τον πατερα και οτι ξαφνου να μαθαινεις οτι αυτος ο πατερας τελικα ζει... Και ναι, μπορει ο Αραβαντινος να ειναι λαμογιο, λααθρεμπορος κτλ, αλλά οταν πεφτουν τοσα μαζι στο κεφαλι σου, ειναι δυσκολο εως αδυνατον να τα αντιμετωπισεις μαζεμενα.. Για μενα, λοιπον, ειναι απολυτα λογικη η συμπεριφορα του Λουκα.. Και ποσο αντιθετη ειμαι προς το Ρουσσο που και παλι προσπαθει να εκμεταλλευτει τα γεγονοτα χωρις να σκεφτεται τις συνεπειες..
Δεν μπορω λοιπον, να δεχτω οτι ο Λουκας οφειλει να υπακουει τυφλα το Ρουσσο επειδη φροντισε να μεγαλωσει με μια οικογενεια κ δεν τον πεταξε στο δρομο αυτον και την αδερφη του.. Το θεμα για μενα ειναι οτι ναι μεν ο Ρουσσος ευεργετησε ως ενα σημειο την παρεα, αλλα ποτε δεν ηταν ειλικρινης και ανιδιοτελης προς κανεναν απο αυτους...

Τωρα ως προς το θεμα της Νταιζης, δε νομιζω οτι συναντιουνται καπου οι αποψεις μας... Γιατι, ο καθενας απο εμας μπορει να μεγαλωσει σε ενα αθλιο περιβαλλον και να περναει τα 1002, αλλα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα μεγαλωσει και θα γινει σηριαλ κιλλερ.. Ισα ισα, προς το αντιθετο θα οδευσει νομιζω.. Επομενως, η Νταιζη, για μενα, ηταν και θα ειναι αδικαιολογητη.. Ασχετα με το ερωτικο της θεμα με το Χρηστο, ολη η υπολοιπη παρουσια της ειναι ανυπερβλητα αποκρουστικη.. Και αυτο το "αν ηθελε να σκοτωσει την Ευα, θα το εκανε χωρις εφε", μονο θυμο μου προκαλει και με αφηνει αναυδη ως αποψη...

Off topic, αλλά εχω την εντυπωση οτι απαγορευονται τα συνεχομενα ποστς..
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Σαβ Νοε 12, 2011 12:18 pm

Foulitsa έγραψε:Διάβασα απο χτες κάποια σχόλια και είπα να το αφήσω αλλά δεν γίνεται...
Απαντηση μου λοιπόν προς την Kitty, μιας και οι απόψεις μ,ας διαφέρουν εντελώς..
Το να πάρει η οποιαδήποτε Εύα μια έκταση στην οποία θα μείνει και εκείνη και το παιδί της δεν νομίζω οτι λέγεται κατάχρηση.. τέλος πάντωςν το θέμα της Εύας δεν θέλω να το θίξω γιατί απο οτι βλέπω έοχυμε πολύ διαφορετικές απόψεις..

Εκεί που κολλαω είναι στη Νταίζη...
Η οποία δεν πήρε αγάπη.. δεν είχε οικογένεια.. καλά μέχρι εδω.. και επειδή δεν πήρε αγάπη, ζητάει χρήματα??
Το φυσιολογικό θα ήταν να ζητάει την αγάπη που δεν πήρε, αν όχι απο τη μάνα που την πλήγωσε, τουλάχιστον απο τα αδέρφια της., απο το ίδιο της το παιδί. όχι να προσπαθεί να τους φάει για να βγάλει όλο και περισσότερα...
Διαμάντια, κληρονομιές, με όποιο τίμημα.. συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω..
Και η Εύα μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον με ενδοοικογενειακή βία αλλά δεν πήρε αμπάριζα τομν κόσμο να ζητάει όσα στερήθηκε...
Νομίζω η Έζι το είπε, και συμφωνω απόλυτα μαζί της.. οποιος πέρασε άσχημα παιδικά χρόνια δεν σημαίνει οτι θα γίνει καθαρμα ούτε το αντίστροφο.. υπάρχει σαφώς ένα υπόβαθρο πίσω απο τις πράξεις του αλλά δεν μπορούμε να τα δικαιολογούμε όλα..
Αν η Νταίζη μεγαλώνοντας στον υπόνομο, όπως λες, σήμερα ζητούσε την αγάπη και την οικογένια που της στέρησαν,. θα ήμουν μαζί της...
Αλλά ζητώντας όλο και περισσοτερα χρήματα, ξεπουλώντας ακόμα και το παιδί της, μου προκαλεί αηδία σαν χαρακτήρας.. ότι και αν πέρασε...

Δεν έχει σημασία τη θεωρείς εσύ ως κατάχρηση...αυτό που έχει σημασία είναι το τι πραγματικά είναι κατάχρηση. Μίλησε με κάποιο δικηγόρο. Θα σε διαβεβαιώσει ότι ο οποιοσδήποτε διαχεριστής κληρονομιάς που βάζει χέρι στην κληρονομιά γοια προσωπική του χρήση αυτομάτως χάνει τη θέση του αυτή. Και αυτό ακριβώς έκανε η Εύα. Χρησιμοποίησε μέρος της κληρονομιάς του γιού της για να αγοράσει την Εδεμ και να βοηθήσει τους φίλους της. Και όχι, δεν έχει καμιά σημασία αν σκόπευε να τα επιστρέψει ή έαν η έκταση θα πήγαινε και στον γιό της τελικά. Δεν είχε κανένα απολύτως δικαίωμα να ακουμπήσει ευρώ από την κληρονομιά του γιού της για να ικανοποιήσει δικές της ανάγκες. Τελεία και παύλα.
Πού πιο τίμιο θα ήταν να ζητήσει χρήματα από τον Στέφανο, ή να δώσει χρήματα που έβγαλε από τη δουλειά της, η να πουλήσει οτιδήποτε είχε...από το να βάλει χέρι στα λεφτά του γιού της.




Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Foulitsa Σαβ Νοε 12, 2011 12:24 pm

Kitty έγραψε:
Foulitsa έγραψε:Διάβασα απο χτες κάποια σχόλια και είπα να το αφήσω αλλά δεν γίνεται...
Απαντηση μου λοιπόν προς την Kitty, μιας και οι απόψεις μ,ας διαφέρουν εντελώς..
Το να πάρει η οποιαδήποτε Εύα μια έκταση στην οποία θα μείνει και εκείνη και το παιδί της δεν νομίζω οτι λέγεται κατάχρηση.. τέλος πάντωςν το θέμα της Εύας δεν θέλω να το θίξω γιατί απο οτι βλέπω έοχυμε πολύ διαφορετικές απόψεις..

Εκεί που κολλαω είναι στη Νταίζη...
Η οποία δεν πήρε αγάπη.. δεν είχε οικογένεια.. καλά μέχρι εδω.. και επειδή δεν πήρε αγάπη, ζητάει χρήματα??
Το φυσιολογικό θα ήταν να ζητάει την αγάπη που δεν πήρε, αν όχι απο τη μάνα που την πλήγωσε, τουλάχιστον απο τα αδέρφια της., απο το ίδιο της το παιδί. όχι να προσπαθεί να τους φάει για να βγάλει όλο και περισσότερα...
Διαμάντια, κληρονομιές, με όποιο τίμημα.. συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω..
Και η Εύα μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον με ενδοοικογενειακή βία αλλά δεν πήρε αμπάριζα τομν κόσμο να ζητάει όσα στερήθηκε...
Νομίζω η Έζι το είπε, και συμφωνω απόλυτα μαζί της.. οποιος πέρασε άσχημα παιδικά χρόνια δεν σημαίνει οτι θα γίνει καθαρμα ούτε το αντίστροφο.. υπάρχει σαφώς ένα υπόβαθρο πίσω απο τις πράξεις του αλλά δεν μπορούμε να τα δικαιολογούμε όλα..
Αν η Νταίζη μεγαλώνοντας στον υπόνομο, όπως λες, σήμερα ζητούσε την αγάπη και την οικογένια που της στέρησαν,. θα ήμουν μαζί της...
Αλλά ζητώντας όλο και περισσοτερα χρήματα, ξεπουλώντας ακόμα και το παιδί της, μου προκαλεί αηδία σαν χαρακτήρας.. ότι και αν πέρασε...

Δεν έχει σημασία τη θεωρείς εσύ ως κατάχρηση...αυτό που έχει σημασία είναι το τι πραγματικά είναι κατάχρηση. Μίλησε με κάποιο δικηγόρο. Θα σε διαβεβαιώσει ότι ο οποιοσδήποτε διαχεριστής κληρονομιάς που βάζει χέρι στην κληρονομιά γοια προσωπική του χρήση αυτομάτως χάνει τη θέση του αυτή. Και αυτό ακριβώς έκανε η Εύα. Χρησιμοποίησε μέρος της κληρονομιάς του γιού της για να αγοράσει την Εδεμ και να βοηθήσει τους φίλους της. Και όχι, δεν έχει καμιά σημασία αν σκόπευε να τα επιστρέψει ή έαν η έκταση θα πήγαινε και στον γιό της τελικά. Δεν είχε κανένα απολύτως δικαίωμα να ακουμπήσει ευρώ από την κληρονομιά του γιού της για να ικανοποιήσει δικές της ανάγκες. Τελεία και παύλα.
Πού πιο τίμιο θα ήταν να ζητήσει χρήματα από τον Στέφανο, ή να δώσει χρήματα που έβγαλε από τη δουλειά της, η να πουλήσει οτιδήποτε είχε...από το να βάλει χέρι στα λεφτά του γιού της.




Το τι θεωρώ έχει σημασία για μένα.. εξέφρασα μια γνώμη, και το τι έχει σημασία για να κρατήσω θα το κρίνω μόνη μου, παρα τις φιλότιμες προσπαθείες σου σε ευχαριστώ..
Επίσης αν δεν κάνω λάθος είπα οτι δεν επιμένω στο θέμα της Ευας και εσύ στάθηκες μόνο σε αυτό
Πραγματικά δεν έχω καμία διάθεση να ρωτήσω δικηγόρο για να διαφωνήσω ή να συμφωνήσω μαζι σου, ούτε να δεχτώ υποδείξεις..τελεία και πάυλά και απο μένα για αυτό το θέμα.. δεν μου αρέσει να διαπληκτίζομαι και προφανώς δεν θα κάτσω να κρίνω το πως σκέφτηκε ενας φανταστικός χαρακτήρας και αν καταδικάζεται νομικά ή οχι..
Είπα μια γνώμη και απο κεί και πέρα το θεμα της κληρονομιάς ούτε που με νοιάζει...

Σε άλλο αντέδρασα, και φαντάζομαι σ 'αυτό δνε έχεις κατι να μου πεις.. κρίνοντας απο το ποστ σου...
Καλή μας μέρα λοιπόν και καλή συνέχεια..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από fay Σαβ Νοε 12, 2011 12:25 pm

Kitty έγραψε:
Foulitsa έγραψε:Διάβασα απο χτες κάποια σχόλια και είπα να το αφήσω αλλά δεν γίνεται...
Απαντηση μου λοιπόν προς την Kitty, μιας και οι απόψεις μ,ας διαφέρουν εντελώς..
Το να πάρει η οποιαδήποτε Εύα μια έκταση στην οποία θα μείνει και εκείνη και το παιδί της δεν νομίζω οτι λέγεται κατάχρηση.. τέλος πάντωςν το θέμα της Εύας δεν θέλω να το θίξω γιατί απο οτι βλέπω έοχυμε πολύ διαφορετικές απόψεις..

Εκεί που κολλαω είναι στη Νταίζη...
Η οποία δεν πήρε αγάπη.. δεν είχε οικογένεια.. καλά μέχρι εδω.. και επειδή δεν πήρε αγάπη, ζητάει χρήματα??
Το φυσιολογικό θα ήταν να ζητάει την αγάπη που δεν πήρε, αν όχι απο τη μάνα που την πλήγωσε, τουλάχιστον απο τα αδέρφια της., απο το ίδιο της το παιδί. όχι να προσπαθεί να τους φάει για να βγάλει όλο και περισσότερα...
Διαμάντια, κληρονομιές, με όποιο τίμημα.. συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω..
Και η Εύα μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον με ενδοοικογενειακή βία αλλά δεν πήρε αμπάριζα τομν κόσμο να ζητάει όσα στερήθηκε...
Νομίζω η Έζι το είπε, και συμφωνω απόλυτα μαζί της.. οποιος πέρασε άσχημα παιδικά χρόνια δεν σημαίνει οτι θα γίνει καθαρμα ούτε το αντίστροφο.. υπάρχει σαφώς ένα υπόβαθρο πίσω απο τις πράξεις του αλλά δεν μπορούμε να τα δικαιολογούμε όλα..
Αν η Νταίζη μεγαλώνοντας στον υπόνομο, όπως λες, σήμερα ζητούσε την αγάπη και την οικογένια που της στέρησαν,. θα ήμουν μαζί της...
Αλλά ζητώντας όλο και περισσοτερα χρήματα, ξεπουλώντας ακόμα και το παιδί της, μου προκαλεί αηδία σαν χαρακτήρας.. ότι και αν πέρασε...

Δεν έχει σημασία τη θεωρείς εσύ ως κατάχρηση...αυτό που έχει σημασία είναι το τι πραγματικά είναι κατάχρηση. Μίλησε με κάποιο δικηγόρο. Θα σε διαβεβαιώσει ότι ο οποιοσδήποτε διαχεριστής κληρονομιάς που βάζει χέρι στην κληρονομιά γοια προσωπική του χρήση αυτομάτως χάνει τη θέση του αυτή. Και αυτό ακριβώς έκανε η Εύα. Χρησιμοποίησε μέρος της κληρονομιάς του γιού της για να αγοράσει την Εδεμ και να βοηθήσει τους φίλους της. Και όχι, δεν έχει καμιά σημασία αν σκόπευε να τα επιστρέψει ή έαν η έκταση θα πήγαινε και στον γιό της τελικά. Δεν είχε κανένα απολύτως δικαίωμα να ακουμπήσει ευρώ από την κληρονομιά του γιού της για να ικανοποιήσει δικές της ανάγκες. Τελεία και παύλα.
Πού πιο τίμιο θα ήταν να ζητήσει χρήματα από τον Στέφανο, ή να δώσει χρήματα που έβγαλε από τη δουλειά της, η να πουλήσει οτιδήποτε είχε...από το να βάλει χέρι στα λεφτά του γιού της.




Συνεπώς ούτε η Νταίζη είχε κανένα δικαίωμα σ' αυτά τα λεφτά και πολύ περισσότερο μάλιστα να προσπαθήσει να μη γεννηθεί ένα παιδί για να τα καρπωθεί εκείνη. Δε μπόρεσα ποτέ να καταλάβω με ποια λογική αυτή η περιουσία θα έπρεπε να περάσει στη Νταίζη. Ο Λαζαρίδης τα άφησε στον εγγονό του, ούτε στη γυναίκα του ούτε στο γιο του ούτε στη γυναίκα του γιου του. Τι δικαίωμα είχε να τα πάρει η εξώγαμη κόρη της γυναίκας του;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Σαβ Νοε 12, 2011 12:26 pm

Και κάτι τελευταίο...

οι απόπειρες κατά της Εύας είχαν την ίδια σοβαρότητα με τις απόπειρες ενός wannabe αυτόχειρα που έχει προμηθευτεί δηλητήριο έχει αφήσει και αποχαιρετιστήριο σημείωμα, αλλά έχει φροντίσει να τον βρουν εγκαίρως για να σωθεί τελικά.

Αν η Νταίζη και η Αντιγόνη ήθελαν την Εύα νεκρή, η Εύα θα ήταν νεκρή. Και οι δυο ήξεραν από ύποκοσμο και θα μπορούσαν να την είχαν καθαρίσει σε δευτερόλεπτα χωρίς να υποψιαστεί κανείς το παραμικρό. Όσο διάστημα ήταν η Εύα με τον Στέφανο δεν έγινε καμιά απόπειρα. Οι απόπειρες-προειδοποιήσεις άρχισαν όταν η Εύα άρχισε να βλέπει και πάλι το Μάνο και οι Νταίζη-Αντιγόνη άρχισαν αν φοβούνται ότι τελικά τα χρήματα θα τα έτρωγε ο Μάνος μέσω της Εύας. Για αυτό και η Αντιγόνη παρακαλούσε την Εύα να γυρίσει σπίτι.


Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από Kitty Σαβ Νοε 12, 2011 12:29 pm

fay έγραψε:
Kitty έγραψε:
Foulitsa έγραψε:Διάβασα απο χτες κάποια σχόλια και είπα να το αφήσω αλλά δεν γίνεται...
Απαντηση μου λοιπόν προς την Kitty, μιας και οι απόψεις μ,ας διαφέρουν εντελώς..
Το να πάρει η οποιαδήποτε Εύα μια έκταση στην οποία θα μείνει και εκείνη και το παιδί της δεν νομίζω οτι λέγεται κατάχρηση.. τέλος πάντωςν το θέμα της Εύας δεν θέλω να το θίξω γιατί απο οτι βλέπω έοχυμε πολύ διαφορετικές απόψεις..

Εκεί που κολλαω είναι στη Νταίζη...
Η οποία δεν πήρε αγάπη.. δεν είχε οικογένεια.. καλά μέχρι εδω.. και επειδή δεν πήρε αγάπη, ζητάει χρήματα??
Το φυσιολογικό θα ήταν να ζητάει την αγάπη που δεν πήρε, αν όχι απο τη μάνα που την πλήγωσε, τουλάχιστον απο τα αδέρφια της., απο το ίδιο της το παιδί. όχι να προσπαθεί να τους φάει για να βγάλει όλο και περισσότερα...
Διαμάντια, κληρονομιές, με όποιο τίμημα.. συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω..
Και η Εύα μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον με ενδοοικογενειακή βία αλλά δεν πήρε αμπάριζα τομν κόσμο να ζητάει όσα στερήθηκε...
Νομίζω η Έζι το είπε, και συμφωνω απόλυτα μαζί της.. οποιος πέρασε άσχημα παιδικά χρόνια δεν σημαίνει οτι θα γίνει καθαρμα ούτε το αντίστροφο.. υπάρχει σαφώς ένα υπόβαθρο πίσω απο τις πράξεις του αλλά δεν μπορούμε να τα δικαιολογούμε όλα..
Αν η Νταίζη μεγαλώνοντας στον υπόνομο, όπως λες, σήμερα ζητούσε την αγάπη και την οικογένια που της στέρησαν,. θα ήμουν μαζί της...
Αλλά ζητώντας όλο και περισσοτερα χρήματα, ξεπουλώντας ακόμα και το παιδί της, μου προκαλεί αηδία σαν χαρακτήρας.. ότι και αν πέρασε...

Δεν έχει σημασία τη θεωρείς εσύ ως κατάχρηση...αυτό που έχει σημασία είναι το τι πραγματικά είναι κατάχρηση. Μίλησε με κάποιο δικηγόρο. Θα σε διαβεβαιώσει ότι ο οποιοσδήποτε διαχεριστής κληρονομιάς που βάζει χέρι στην κληρονομιά γοια προσωπική του χρήση αυτομάτως χάνει τη θέση του αυτή. Και αυτό ακριβώς έκανε η Εύα. Χρησιμοποίησε μέρος της κληρονομιάς του γιού της για να αγοράσει την Εδεμ και να βοηθήσει τους φίλους της. Και όχι, δεν έχει καμιά σημασία αν σκόπευε να τα επιστρέψει ή έαν η έκταση θα πήγαινε και στον γιό της τελικά. Δεν είχε κανένα απολύτως δικαίωμα να ακουμπήσει ευρώ από την κληρονομιά του γιού της για να ικανοποιήσει δικές της ανάγκες. Τελεία και παύλα.
Πού πιο τίμιο θα ήταν να ζητήσει χρήματα από τον Στέφανο, ή να δώσει χρήματα που έβγαλε από τη δουλειά της, η να πουλήσει οτιδήποτε είχε...από το να βάλει χέρι στα λεφτά του γιού της.




Συνεπώς ούτε η Νταίζη είχε κανένα δικαίωμα σ' αυτά τα λεφτά και πολύ περισσότερο μάλιστα να προσπαθήσει να μη γεννηθεί ένα παιδί για να τα καρπωθεί εκείνη. Δε μπόρεσα ποτέ να καταλάβω με ποια λογική αυτή η περιουσία θα έπρεπε να περάσει στη Νταίζη. Ο Λαζαρίδης τα άφησε στον εγγονό του, ούτε στη γυναίκα του ούτε στο γιο του ούτε στη γυναίκα του γιου του. Τι δικαίωμα είχε να τα πάρει η εξώγαμη κόρη της γυναίκας του;


Ma εννοείται ότι ούτε η Νταίζη ούτε η Αντιγόνη είχαν δικαίωμα σε αυτά τα λεφτά, όσο και αν αυτές νόμιζαν ότι είχαν...ασφαλώς. Δεν είναι αυτό το θέμα όμως. Το θέμα είναι ότι η Εύα που το έπαιζε υπεράνω χρημάτων δεν δίστασε να βάλει χέρι στα λεφτά του γιού της για να έχει τη ζωή που ήθελε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kitty στις Σαβ Νοε 12, 2011 12:32 pm, 1 φορά

Kitty
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 606 - Ημερομηνία 11-11-2011

Δημοσίευση από dm10811 Σαβ Νοε 12, 2011 12:30 pm

Kitty έγραψε:Μα βέβαια, τι λες τώρα....φαίνεται καθαρά ότι ο καημένος ο Αραβαντινός κρατήθηκε τόσα χρόνια μακριά για να μπορεί να πίνει τον καφέ του στο Άγιο Όρος με την ησυχία του, να δίνει χρήματα σε φιλανθρωπίες και τα σχετικά...τέτοιος άγιος άνθρωπος που είδε τον Πέτρο να πέφτει λιπόθυμος μπροστά του και τον άφησε να πεθάνει, σημάδευε την Αντιγόνη έτοιμος να την πυροβολήσει αν δεν έδινε την Εδέμ πίσω στα παιδιά που δεν είδε ποτέ, και στο τρέιλερ της Δευτέρας ρωτά τον Ρούσσο ποιόν θέλει να πυροβολήσει....μόνο για αγαθούς σκοπούς θα μπορούσε να λείψει. Σκοπούς πολυ πιο αγαθούς από τα να έχει εστω μια στοιχειώδη επαφή με τα παιδιά του.
lmao

Γιατι κρινεις με δυο μετρα και δυο σταθμα;;;Αν ηθελε και ο Αραβαντινος να σκοτωσει θα το εκανε χωρις ''εφε''...Θα επαιρνε απλα αυτο που ηθελε και οταν δεν θα ειχε αναγκη τα θυματα του θα τα ξεπαστρευε...Και απο την αλλη που ξερεις τι μπορει να εκαναν στον Αραβαντινο;;;;;Ξερεις αν τιμωρηθηκαν οσοι τον πειραξαν;;;Κανεις δεν μπηκε φυλακη και μονο αυτος ηταν στο στοχαστρο και δεν ηταν καν το μεγαλο ψαρι...Οποτε να μην παει φυλακη και να αρχισει τις τιμωριες οπως η Νταιζη...Με τη διαφορα οτι ο Αραβαντινος ασχολειται με αυτους που τον πειραξαν...

Αν καποιος παθει κακο απο καποιον αλλον και ο δρασατης δεν μπει φυλακη δεν εχει δικαιωμα να αρπαξει τα κουμπουρια και να επιτιθεται σε ασχετους!!!!!!!Θελει να εκδικηθει την Αντιγονη;;;;Δεν το επικροτω αλλα δεν μπορω να την κατηγορησω στεγνα χωρις να της δωσω ενα ελαφρυντικο...Ολοι οι αλλοι ομως ΔΕΝ της φταινε και ειναι περα για περα ενοχη για τα εγκληματα της και της αξιζει να παει φυλακη!!!!!!!!!!!
dm10811
dm10811
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης